• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Ölünün Gömüldüğünü Görmek

ömr-ü diyar

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Katılım
23 Nisan 2011
Mesajlar
3,344
Tepkime puanı
25
rüyada ölerek defnedildiğini görmek, çıktığı uzak bir yolculuktan umduğunu bulamamaya işarettir.

rüyada tanıdık biri tarafından ölmeden defnedildiğini görmek, gömen kimsenin düşmanlığını açığa vurmasına, hakkında kötü söz söylemesine veya bir zarar vermesine; eğer gömüldüğü mezarda ölürse, uğradığı zulüm sebebiyle vefat etmeye; ölmez ise, maruz kaldığı zulüm ve haksızlıktan kurtulmaya işarettir.

bir mezara atıldığını görmek, bir tehlikeye maruz kalmaya işarettir.

rüyada bir lahde konulduğunu gören kimse, ev sahibi olur; üzerine toprak döküldüğünü görse, dökülen toprak kadar mala nail olur.

rüyada evine defnedilmiş peygamberin, âlim veya seçkin bir kimsenin kabirden diriüp kalktığını görmek, o kimsenin ilim, sanat ve ahlâkına vâris olmaya işarettir.

rüyada gündüz veya gece kabre defnedildiğini görmek, halkı kötülüğe teşvik etmeye, olumlu işler yapmalarına engel olmaya işarettir.

rüyada yaşayan birinin yaşayan birini defnettiğini görmek, defneden kimsenin, defnettiği kimseye hile yapmasına işarettir.

bazan rüyada yaşayan birinin yaşayan birini defnettiğini görmek, gömülen kimsenin yoksulluk ve geçimsizlik gibi olumsuzluklardan kurtulmasına, bekâr ise evlenmesine işarettir.

rüyada ölü bir kimse tarafından mezara gömüldüğünü görmek, borçlanmaya, zimmetine mal geçirip bunun gerekçesini açıklayamamaya işarettir.

rüyada bir ölünün ikinci defa defnedildiğini görmek, haddi aşan tavır ve davranışların affedilmesine işarettir.

rüyada ölünün ölüyü defnettiğini görmek, akrabalar arasındaki sevgi ve dayanışmanın artmasına işarettir.
 
Üst Alt