• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

rüyada ölmüş kayınbabayı görmek

• Konuyu başlatan günahsız kul
  • Başlangıç tarihi
G

günahsız kul

Kayıtsız
Misafir
s.aleyküm...

ben rüyamda bir yere gitmek için acele ile hazırlanırken kapı kaldı açtım ölmüş kayınbabam ellerinde poşetler doluydu poşetleri yere bıraktı yorulmuştu poşetleri taşımaktan bi huuu çekti...bende dedim ki misafir geldi dedim yani nere gideceksek gidemedik kayıbabam geldiği için ...

yorum için şimdiden teşekkürler..ALLAH razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam.. Hayirli ramazan ve Cumalar kardesim.. nikkiniz dikkatimi cekti...

günahsız KUL olur mu? Olursa lutfen bu gunahkara da nasil oldugunu anlatirsaniz sevaba girersiniz...
Kul hatasız olmaz. Bir kimseyi hatasız kabul etmek en büyük hatadır. Hatasız yalnız Allah’tır.
Bir kimsenin yazdığı kitabı kusursuz kabul etmek de hatadır. Yalnız Kur’an hatasızdır.
Her insan hata eder. Peygamberlerin bile ‘’zelle’’ denilen hataları olmuştur. Bu insan olmanın zaafıdır.
İlk insan, ilk peygamber hata işlemiş cennetten kovulmuştur.

Hepimizin hedefi günahsız bir hayat yaşamak degil mi kardesim..
Ne var ki, buna rağmen sürçme ve hatalardan yine de kurtulamaz, vicdan azabı çektiren yanlışlara yine de maruz kalırız.

Bu sonuçtan kurtulmak için başvuracağımız tek çare kalıyor geriye. Hata ve günahlara bağımlı hale gelmeden yapacağımız tövbe istiğfarlarımız...
Ancak bu defa da şu soru geliyor akla:

-Ne zamana kadar bu tövbe istiğfarlar? Evet, bugünün tekrar edilen sorusu bu:

-Ne zamana kadar bu tövbe istiğfarlar?

Aslında bu soru sadece bugünün sorusu da değildir. Ta zaman-ı saadette sorulmuş, halen de sorulmaya devam edilmektedir.

Demek ki insanın yapısında var olan sürçmelerin sebep olduğu sorudur bu.
Nitekim bir grup insan, İmam-ı Ali Efendimiz'e gelip bu soruyu onlar da sormuşlar. Demişler ki:
-Ya imam, bütün dikkat ve titizliğimize rağmen yine de bazen günahlara maruz kalıyoruz. Ne yapmalıyız böyle gönül yakıcı, vicdan sızlatıcı sürçmelerden dolayı?.

Tereddütsüz cevap vermiş:
-Tövbe edin, pişmanlık duyun, vicdan azabı çekin, gözyaşı dökün, günahtan sonra nefsinizle yaka paça olup hesaplaşın!. Cevap vermişler:
-Yine hata ediyoruz, yine sürçmelere maruz kalıyoruz, demişler. O da cevabını tekrarlamış:

-Yine tövbe edin, pişmanlık duyun, vicdan azabı çekin, gözyaşı dökün, tekrarlamamak için yine nefsinizle yaka -paça olup hesaplaşın!.
Bu defa soru şöyle gelmiş:
-Ne zamana kadar bu tövbe istiğfar ya İmam?
Hazret-i İmam da son noktayı koymuş cevabına:
-Tövbe ettiğiniz günahları terk edinceye kadar tövbe istiğfar!.

Evet, ümitsizliğe kapılmak, pes etmek yoktur bizim lügatimizde. Hata ve sürçmeleri terk edinceye kadar devam edeceğiz tövbe istiğfarlarımıza. Başka çaremiz de yoktur zaten..
Ancak hemen ifade edelim ki, böyle hassas anlarımızda şeytan derhal sinsi telkinini yapar ve der ki:
-Hem böylesine günahlara, sürçmelere düşeceksin hem de kendini samimi bir Müslüman ve hizmet insanı gibi göreceksin. Olmaz böyle şey!.
-Öyle ise ne yapmalı?
-Ne yapacaksın, vazgeç bu tövbe istiğfardan. Hayatını yaşa, ileride dönüş yapar, tövbe istiğfar edersin. Biraz ara ver hizmet ve himmetine!.
Böyle duygu ve düşüncelerin hayalinize hücum ettiği anlarda:

-Aman dikkat! diyorum. Ayağınız kaymak üzeredir, aman dikkat!
Bu çeşit düşüncelerin kafanızda, kalbinizde belirdiği anlarda hemen terazinizi alıp aklınıza gelen bu türlü düşünceleri tartın.
Rahmanî bir ilham mı, yoksa şeytanî bir telkin mi bunlar hemen tespit edin...
Şayet sizi dinî hayattan, İslamî hizmetten soğutmaya sebep oluyorsa, bilin ki şeytanî bir telkindir kalbinize ve kafanıza hücum eden bu düşünceler..
Eğer Rahmanî bir ilham olsaydı diyecektiniz ki, benim hata ve sürçmelerim çok, öyle ise tövbe istiğfarım da, hizmet ve himmetim de daha çok olmalıdır ki, bunca hataları, sürçmeleri bunca hizmet ve ibadetlerimle affettirebileyim.
Yoksa büsbütün dinî hayattan çekilip tövbe istiğfardan uzaklaşmak ...

Ruyaniza gelelim Hayirdir ins..
kayinpederinize dua edin...
Kayınpeder de insanın babası mesabesindedir. Bu sebeple rüyada kayınpeder görmek hayır ile tâbir olunur.
Yine bu rüya hiç ümit edilmeyen yerden gelecek rizka muhabette nail olmak ile yorumlanir..
Sizin bir planiniz var ise Allah cc. da Sizin icin en guzel Hayirli bir plani oldugu seklinde yorumlanir Allahu alem...
Bir insani kamil Güneş gibidir iyi ve kötü ayrımı yapmaz her şeye ışık olur...
hak edenlere ve etmiyenlere de yardim ve iyilikte ve dua da kusur etmez...
kardesim siz size yakisani yapin gerisi kerim..
Selamet ile hayra kalin..
.

BEYAZBULUT

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada ölmüş kayınbaba görülmesi

selamün aleyküm ben rüyamda ölmüş kayın babam bana para veriyordu bunun manasını öğrenmek istiyorum

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam Hayirdir insallah..
Rüyanızda ölmüş birine bir şey vermek, üzüntü ve kayba dalalet eder.
Rüyada ölüden bir şey almak, iyilik ve kazanca beklemediginiz bir yerden RIZK KAPISININ acilacagina işarettir.
Hayirli Cumalar..

duyguege

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
ruyada ölmüş kayınbabayı görmek

Merhaba,ben ruyamda olmus olan kayınbabamı gordum. Benim ailem ve eşimin ailesinden bazıları bir odada oturuyorduk. Kayınbabamın ölmedigini soyluyordum eşime. Kayinbabam uzaniyordu, nur gibiydi yuzu. Sonra bana gulumsedi, ellerin buz gibi olmus dedi ve bacaklarinin arasina aldi ellerimi ısıttı. O sırada eşim babasını oturttu, bak ölmüs gordun mu dedi. Bende ruyamda cok agladim. Ama babam bana gulumsuyordu.Ve uyandım, uyanirken keske olmeseydin bana diyordum. Aynı ruyada bir muska gordum. Saklamak icin kırmızi bir cantaya koyuyordum. Allah razi olsun simdiden tesekkur ederim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba Rüyanız hayr olsun.
Rüyada ölmüş kayın babanı görmek;
Rüyada dede, nine, anneanne, babaanne,kaynana, kayınbaba gibi ölmüş aile büyüklerinin canlı görülmüş olması genellikle hasret ile özlemleri, aile sıcaklığı, kendini güvende hissetme gereksinimi ,yanlızlık, sahiplenme, sevilme ihtiyacı ya da yol gösterici birine gereksinim duyduğunuzu temsil eder.
Onları canlı görmek aynı zamanda yeni başlangıcı temsil eder, gerçek hayatınızda bir şeylere yeniden başlamayı, sonunda mutlu ve başarılı olmayı gösterir.gerçek yaşamdaki kimi endişeleri simgeleyebilir ya da kurtarma, yeniden doğuş veya kimi şeylere yeniden başlamayı temsil edebilir.

Rüyada muska görmek;
İnançlarınızda bir zayıflık, ibadetinde bir eksiklik işaret eder ,doğru olmadığını bildiğiniz bir şeye sizi inandırmaya, sizi kandırmaya çalışan birileri olduğunu işaret edebilir..

İslamda Büyü haramdır, büyü yapmak büyük günahtır. büyü gibi şeyleri asla kafan,dilinize takmayın, takılmayın..!! sadece Allah’a inanın, sadece ondan yardım isteyin, ona sığının ve hacı hocaya para harcayanlar ,Onlara harcadıkları para ile birkaç fakir fukaraya yardım etseler, eşleri, aileleri tatil yapsalar inanın çok daha fazla faydasını görürlerdi...

Hala iş işten geçmiş değil, yapacağınız şeyler var. Öncelikle yaşanmış tüm kötü şeyleri unutup, hayata yeni bir bakış açısıyla bakıp, Allah’a sığınarak onun için iyilik, yardım, dua, hayırlar yaparak, bazı sorunları Allah`ın izni ile aşabilirsiniz...

Anladım Ki! Boyunuzdan büyük işlere girişirseniz ayaklarınızın altına birini ,birilerini ,yada manevi huzurunuzu ,sağlığınızı almaniz gerekli..
Kendine rahmet et ,azalarına zulm etme ki..!! başkasına merhametin Olsun..
selametle..
.

Üst Alt