• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Ölmüş Dedesini Görmek

ömr-ü diyar

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Vefat eden dedeniz amcanız bir akrabanızı rüyanızda görmek sizden dua ve hayır beklediklerini ifade eder..

vicdan

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Ölmüş dedesini görmek

Selamun aleyküm,
Ben rüyamda annemin elinden tutmuştum ve annemle yolda yürüyoduk yanımızdan da otobüsler geçiyordu. Sonra ölmüş olan dedemin elinden tutuyordum onunla yolda yürümeye başladım. Kaldırımda kaza yapmış bir araç gördük dedemle yürümeye devam ettik. Bu rüyamın yorumu nedir acaba? Yorumunuz için şimdiden teşekkür ederim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam Hayirdir insallah..
Allah cc. rah. dedenize ve tüm Ölmüşlerimize rahmet eylesin mekanlari cennet olsun..ins. ona dualarinda yer vermeyi de unutmayin vicdanli kardesim..

"rüyamda annemin elinden tutmuştum ve annemle yolda yürüyoduk "
ne guzel bir anneniz var size her konuda yardimci ve destek olduguna isarettir..
Rüyada ölmüş birinin elini tuttuğunu görmek ümidini kestiği bir şeyin gerçekleşmesine işarettir.

Rüyada kaza yapmış bir Araba görmek: kısa süreli bir şerefe nail
olmaya işaret eder. ayrica bir olaya veya kimseye sahitlik yapmaya da yorumlanabilir..

Adaleti ayakta tutan ve kendiniz, ana-babanız ve
yakın akrabanız aleyhine de olsa, yalnız Allah için en doğru bir şekilde şahitlik eden kimseler olunuz...
Adalet terazisi oyle ince ve hassasdir ki bir kere bozuldu mu bir daha hic bir zaman eskisi gibi olamaz!!

İyi ki yapmışım dediğim şeyler var..
Aynı zamanda keşke'lerimde...
Engellemek istediğim başlangıçlar var...
Unutmayı yürekten dilediğim kişiler ve zamanlar...
Unutamadığım, unutmayacağım DOSTlarım var..
Hayatımdan seneler çalan insanlar...
Hafızamdan silmek istediğim görüntüler var, silemediğim..
Sözler var,duymamış olmayı dilediğim ama duyduğum...!
Herşeye rağmen isyan etmemek !!! Hiç birşeye hic bir zaman..
Rabbim sınıyor,imtihan ama merhametini de esirgemiyor bizden..
Buna da şükürler olsun...!
Hala yüzümün gülümsemesini sağlayan sebeplerim var..!
geçmişi değiştiremeyeceğimi anladim o yuzden hepsini bir kutuya koyup rafa kaldirmayi başarmak icin Allahtan yardim istedim..
hayirli gunler..

acilangul1

mihri

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm. Hayırlı günler çok garip bir rüya gördüm.Rüyamda dedemi gördüm benim dedem 6 sene önce filan vefat etti.Rüyamda da onu yatakta yatıyor hasta bir şekilde gördüm yani hastalığı baya kötü ölmesini bekliyorduk onun yanında dikiliyorum, oda öylece bana bakıyordu, babaannem de diğer odadaydı öylece uyandım.Hiç aklımda yoktu dedem onu rüyamda görünce şaşırdım doğrusu yorumlayabilirseniz sevinirim ALLAH razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam Hayirdir insallah..
Allah cc. rah. dedenize ve tüm Ölmüşlerimize rahmet eylesin mekanlari cennet olsun..ins. ona dualarinda yer vermeyi de unutmayin kardesim..

"Rüyamda dedemi gördüm benim dedem 6 sene önce filan vefat etti.Rüyamda da onu yatakta yatıyor hasta bir şekilde gördüm "
Allah babaniza rahmet eylesin Günahlarını Affetsin...
Rüyaniz hayr olsun..
Vefat etmiş Dedenizin bir hastalık sonucu mu vefat edip etmediğini bilmiyorum eğer hastalik sonucu ise; sizin bilnçaltinıza yerleşmiş olması nedeniyle böyle bir rüya görmüş olmanız mümkündür.
değil ise;Rüyada ölmüş birini hasta,olarak görmek; onun dini bir vazifeden sorumlu tutulduğuna delalet eder...

Ölüyü diri görmek,oldukça sık karşılaşılan bir rüyadır ..vefat etmiş Dede, nine, anneanne, babaanne, gibi ölmüş aile büyüklerini canlı görmek genellikle;
hasret ve özlemleri, aile sıcaklığı ve kendini güvende hissetme ihtiyacı yada yol gösterici birine ihtiyaç duyduğunuzu gösterir.
Hayirli günler..

kemal35-

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada ölmüş dedeyi görmek

SELAMIN ALEYKÜM hayırlı günler, rüyada ölmüş dedemi gördüm, yıkık harabe bir yerde çıkış yolu arıyordum. Yüksekte küçük, dar bir pencere vardı, ordan dışarıyı görmek istedim, bir anda ölen yakınım, dedem geldi. Çok güzel giyimliydi bildiğimiz klasik kıyafetleri ama pırıl pırıldı güler yüzlü bir şekilde, zaten hemen sarıldık birkaç sefer elini öptüm. Daha sonra bana aydınlık biryeri göstererek, hadi bütün iyi ruhlar bu tarafta, gidelim dedi. Ben o tarafa doğru yürüdüm, o da kayboldu ve uyandım. Baya etkiledi beni, dedemi öldükten sonra ilk kez rüyamda gördüm. Cevaplarsanız sevinirim, şimdiden teşekkür ederim ALLAHA emanet olun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
VE ALEYKÜMSELAM hayırlı günler, rüyaniz Hayr olsun..
"rüyamda yıkık harabe bir yerde çıkış yolu arıyordum"
kendinize,kendinizden bir çıkış yolu ariyorsunuz..Allah cc.Yar ve Yardimciniz olsun...
Herkesin kötü zamanları oluyor, önemli olan ne kadar çabuk bu süreçten çıktığımız. İnatla olumlu düşünmeliyiz, hayatla ,kendimiz ile Kaderin sahibi ile barışık ve Sabırlı olmalıyız...
olmazsam ne olur daha başka daha iyi bir yolunuz,çözümüz mü var haa birde depresyona girmeniz var..Sizce hangisi daha iyi ve akillica...

"Yüksekte küçük, dar bir pencere vardı" içinde bulunduğunuz durumdan çıkmaniz yakindir!!!Allahu alem...

Rüyada ölmüş dedeyi görmek;
Allah Dedenize rahmet eylesin Günahlarını Affetsin...
Ölüyü diri görmek,oldukça sık karşılaşılan bir rüyadır ..vefat etmiş Dede, nine, anneanne, babaanne, gibi ölmüş aile büyüklerini canlı görmek genellikle;
hasret ve özlemleri, aile sıcaklığı ve kendini güvende hissetme ihtiyacı yada yol gösterici birine ihtiyaç duyduğunuzu gösterir.
Vefat eden dedenizi görmek sizden dua ve hayır beklediklerini de ifade eder..

"hadi bütün iyi ruhlar bu tarafta, gidelim dedi. Ben o tarafa doğru yürüdüm, o da kayboldu ve uyandım. "
Ne mutlu Size...Büyük Buluşma yi Mana aleminde yerinizi Rabbim size göstermiş
Peygamber Efendimiz Aleyhisselam ahiret kısmeti ile tevil buyurmuşlardır. Ruh baht açıklığına, devlete ve saadete, anne babaya, mal ve şerefe,emanetleri sahiplerine vermeye,
hastanın veya hapisteki kimsenin kurttulmasına ya da görüşmediği kimselerle bundan sonra görüşmeye delalet eder.

Ruh ışıklı,aydınlık ise kişinin günlerinin huzurlu olacağına işarettir.
Selametle hayra kalin..

emineb73

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada vefat eden dede'yi görmek

Selâmünaleyküm. Yaklaşık 10 gün önce dedem vefat etti. Ama bazı sebeplerden dolayı cenazesine gidemedim. Bu sabah ilk kez rüyamda gördüm. Rüyamda vefat ediyordu. Ben de cenaze yerine gidiyorum.babam cenazeye gelmiyordu ve dedem onu affetmediğini söylüyordu.Tabutunu kaldırıp götürdüklerinde ağlayıp bağırıyorum. Babaannemin mezarının yanında mezar kazıyorlar sonra tabutu açıyorlar gömmek için. Ama yüzü ve ayakları açık. Sağ ayağında bir yara ve kan var. Sonra dedem gözlerini açıyor hareket ediyor. Tabi yinede gömüyorlar. Sonra ben bir evin içindeyim dedem yanıma geliyor ama gelen ruhu. Bana sarılıyor ben ağlıyorum komşum korkma gider diyo.ama defalarca yanıma geliyo ben ona git diyorum çünkü korkmaya başlıyorum artık. Korktuğum için kardeşimin görüntüsünde geliyor ben anlıyorum tabi. Ona yumusak bir şekilde kırmadan gitmesi gerektiğini söylüyorum. Bir kere de babaannemle geliyor ikisi de mutlu ..öyle garip bir rüya gördüm.yorumlarsanız çok sevinirim. Simdiden teşekkürler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleyküm selam rüyaniz Hayr olsun..Başınız sağolsun
Allah cc. rah. dedenize ve tüm Ölmüşlerimize rahmet eylesin mekanlari cennet olsun..ins. ona dualarinda yer vermeyi de unutmayin..

Vefat eden dedenizi görmek sizden dua ve hayır beklediğini ve cenazesine gidemediğinizden dolayi suçluluk duygusunu ifade eder..

mezarina gidin Fatiha, Dua okuyup Onun ile vedalaşin yoksa o RüYANIZA uzun zaman gelir ve siz vicdanen huzursuz olabilirsiniz...
Gördüğünüz rüya, reel hayatınızda manevi yönden sıkıntılı bir dönem geçirmekte olduğunuza da yorumlanabilir..

"Sağ ayağında bir yara ve kan var "Mekanın cennet olsun cömert bir insan imiş,geriye birilerine borç,verilmiş
söz ,yolculuğun varsa Babaniza söyleyin yerine getirsin!!

"ve dedem onu affetmediğini söylüyordu " Babaniza size özel bir rüya
Babaniz dedenizin beklentisinin en yakını ne ise onu yaparak Dedenizin manen gönlünü alsın. Onun için çok istiğfar edin, sadakalar versin..
Babanizin Allahu alem dedenizden daha fazla Duaya ihtiyaci var gibi.. Selametle..

Zerosino

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rahmetli dedemi gördüm ve öldügünü biliyorum..

Merhaba, rüyada annemin evindeydim ama ev deyisik bir evdi. Gercek haldeki ev deyildi. (Ayrıca annemin yaşadığı ev rahmetli dedemin evi biz hep o evde yasadık amnemle kardeşimde hala o evde yaşıyor ) rüyamda babaannemle ikimiz dedemin coktan rahmetli olduğunu biliyorduk ve camdan eve gireceğin biliyorduk, 2 kattan di galiba. Cam yarım açıktı dedem cami ittirmeye çalıştı sadece elini gördük ve cami kapattık. Herseyin dedemin vefat ettigi gibi olması lazım yoksa hapse gireriz diye konuştuk. ( canım dedem gercekte evinde deyildi turkiyedeydi ve izmirde hastanede kaybettik ) sonra merdivenden 1 inci kata indik ve dedem karşımıza çıktı. Bodrum'dan 1 inci kata çıkmıştı merdivenlerden( gercek hayatta evin icinden bodruma merdiven yok ) ve iste o çıktığında karşılaştık. Dedemin yüzü sanki eskiden yanmista iyileşmiş gibiydi hani böyle hafif pembe gibi olur ya, gözleri falan aynı dengede deyildi biraz korkunctu yüzü. Bana gülümsedi bende elini öpüp hakkını helal et canım dedem dedim oda bana başka bir cevap verdi tam hatırlamıyorum ama iyiki tanımışım seni dedi ve ben şaşırdım rüyamda orda bitti.

Bu rüyamdan 1 hafta önce de gördüm dedemi.

Rüyamda dışarıda oturuyorduk ve ben dedemin coktan vefat ettigi biliyordum. Ikimiz dışarıda oturup konuşuyorduk ne kanustugumuzu hatırlamıyorum ama kafasından iltihaplar çıkıyordu uzunlamasina gibiydi hafif sarı gibiydi rengi ve yüzünde beyaz beyaz sivilce gibi birseyler vardı ..

Çok korktum iki ruyadanda. Yorumunuzu sabırsızlıkla bekliyorum.
Teşekkürler ve çok Selamlar

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba, rüyaniz Hayr olsun
Vefat eden dedenizi görmek sizden dua ve hayır beklediğini ve bazi konularda suçluluk duygusunu da ifade edebilir..

Gördüğünüz rüya, reel hayatınızda manevi yönden sıkıntılı bir dönem geçirmekte olduğunuza da Artık hiçbir şey hissetmiyorum diyen bir Ruh halinize de yorumlanabilir..

Hiç bir şey hissedememek...
Nefes alamamak gibidir hiç bir şey hissedememek. Ölüm gibidir ve soğuktur yüzü, teni. Donup kalır bakışların bir yere ve odaklanırsın;
oysa kafandan milyonlarca şey geçer toparlayamazsın hiç birini.

Darmadağınık olmuşsundur, susarsın konuşmazsın ve aslında bağırırsın içinden avazın çıktığı kadar. Belki de her şeyden çok o andır yaşamak anı bilemezsin.
Çünkü hissizleşmiş ruhun seni terk etmiş gibidir. Bomboş bakışlar savurursun odanda. kimse yoktur yanında. ağlasan ağlayacaksın oda olmaz.
tüm bu duyarsızlaşmalarının açık vereceği bir güne özlem duyarsın. Biter her şey biter yaşıyorsundur ama yoksundur da.
hissizleşir her yanınız, kalbiniz bile durur ama dünya dönmeye ve siz içinizde manen ölmeye devam edersiniz...

ölmeyi durdurabilmek için dengeli bilgi ve dengeli iman ,ilim, irfan sahibi olmak gerekir...
Beyin bilgi, kalp ibadetle canlanır, manen dirilir.

Rabbim cümlemize hidayet versin inşallah.Günahlarımız af dualarımız kabul olsun..
Ya Rabb; Bütün ölmüşlerimize Rahmet eyle, azapları var ise kaldır ve kabirlerini cennet bahçelerinden birer bahçe eyle…amin..
Selametle..

duaa..

Zerosino

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun sizden. Bende dedemin kabrine gidip ona dua etmemi istediğini ve ona hayır yapmamı istediğini düşünmüştüm ama emin deyildim. Dedem vefat ettiginde acilen Türkiye'ye uçtuk ve onunla vedalastik musala tasında yatıyordu kardeşimde ikimiz onu alnından öptük ve son yolculugunda yanindazydik . Çünkü o bizim babamiz gibiydi herzamanda yanimizdaydi . O dünyada en çok kardesimle beni severdi isimlerimiz ağzından düsmezdi . Ona olan sevgim anlatılmaz . Hayatta ve saglikliyken hep ben bir gün ölürsem benim mezarıma gelirmediniz derdi ve biz herzaman tabi geliriz derdik. O vefata edeli 5 sene olacak ve ikinci defa gidemedik çok üzgünüm bu duruma . 18 gün sonra Türkiye'ye uçuyorum ve inşallah Allah nasip ederse oraya gideceğim . Sizce nasıl bir hayır yapabilirim onun için ? En çok ne onun için iyi olur .
Çok teşekkürler hayırlı akşamlar

Gönül sızım...
Ölünün arkasından hayır, dua ve iyilik olarak neler yapılabilir

ölmüş Anne-Babamıza Dua Edelim

Rabia01

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Ölmüş dedemi gördüm

Rüyamda ben ve annem dedemin öldüğünü biliyoruz fakat dedem balkonda sandalyenin üzerinde oturuyor biz koşarak yanına gidiyoruz, öpüyoruz onu ama o çok mutsuz, yorgun konuşmuyor. Daha sonra bir düğündeyim. Orda tanımadığım bir adam beni yanaklarımdan öpüyor, sonra geçip oturuyoruz yengem kuzenimin bir muska yaptığını söylüyor kaynının cinayetten yargılandığını suçsuz olduğunu ve öteki dünyada bunu ispatlaması için yaptığını söylüyor. O arada yengem bağırıyor el cınnee diye on, onbeş defa ve o ölen kişi geliyor. Ben yorganın altına giriyorum tepemde olduğunu biliyorm beni sıkıştırıyor başımı filan. Kalktıgımda da sanki biri beni sıkıştırıyordu. :(

Birgül İrem

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Ölmüş dedemin ruhunun gelmesi

Hayırlı günler,
Dedem 4 yıl önce vefat etti. Rüyamda köyde dedemin evinde halamlar ben ve birkaç kişi daha oturuyoruz normal sohbet ederken halı alttan sanki rüzgar kaldırır gibi havalanıyor. Ben farkediyorum ve odadakilere dedemin ruhu geldi diyorum. Çok korkuyorum. Hep birlikte ' La İlahe İllAllah ' diyoruz. Hiç kimseye zarar gelmiyor. Sonra kapıdan çıkıyorum evin önünde bir masa beş altı kişi baştan aşağıya siyah giyinmiş erkek sanırsam baş sağlığına gelmişler, tanımıyorum onları. Halamın kızı elinde Kur'an gel okuyalım diyor bana ben gerçek hayatta da biliyorum okumayı ama rüyamda nefsime uyuyorum ve sonra okuyacağım diyorum. Uyandığımda kuşluk vakti yeni girmişti.. Yorumlar mısınız ?
Allah razı olsun. Teşekkür ederim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hayırlı günler,rüyaniz Hayr Olsun.
Rüyada Ölmüş dedemin ruhunun gelmesi ;
manevi açıdan bir uyarı taşımakta, öbür dünyayı düşünerek, dini vecibelerini eksiksiz yerine getirmenizi işlerinizi ,ibadetlerinizi ,iyilik yapma,imkanıni ertelemeyin!!yoksa bir daha iyilik ve nimetlerden faydalanma imkani elinize geçemiyebilir..korku ve panik atak yaşayabilirsiniz.

Gençken Kuran okuyup ayetleri öğrenin, yaşarken Allah’ın ayetlerinin nasıl gerçekleştiğini görün, Allah’ın yakınlığını hissedin ve vicdanınızı sonuna kadar kullanıp şeytanın sizi ‘ileride yaparım’ dedirterek kandırmasına asla izin vermeyin… selametle..

Birgül İrem

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Çok teşekkür ederim vaktinizi ayırdınız. Hakkınızı helal edin. Allah razı olsun. Hayırlı günler dilerim.

anstz

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Olen dededen hediye almak

Rüyada ölen dedeyi görmek.
Selamun aleykum dedemi alti gun önce kaybettik. Ben il olarak uzakta olduğum için gidemedim. Cuma günü 7 si okunacak ve inşallah bugün yola çıkıp ona yetişeceğiz. Dedem için Yasin hatmi topladım ve tamamlandı cuma günü duası yapılacak. Bu gece rüyamda büyük bir yer sofrasındayız anneannem, dayılarım kısaca bütün çocukları ve torunları yemek yiyoruz. Ölmük dedem kapıdan giriyor şaşırıyoruz. Temız kıyafetli ve güzel gördüm, hepimiz ayağa kalkıp sofraya otur diyoruz. Ben tokum siz yiyin diyor ve cocukları tek tek sarılıp sofraya oturuyor. Sonra dedem torunlarına hediye dağıtmaya başlıyor. Net hatırladığım küçük bir yeğenim var ona dönen üzerinde mevlana olan bir top veriyor, bana gelince sımsıkı sarılıyoruz gözleri gülüyor. Dısı gümüş rengi bir kurşun kalem hediye ediyor bana. Kardeşime de cebinden para mı kağıtmı tam anlamadığım bir şey veriyor. Onu temiz kıyafetler içinde gördüm. Benim için çok kıymetliydi şuan mezarında benim hediye ettiğim toprak testi duruyor sulayabilmek için. Allah mekanını cennet eylesin. Yorumlarsanız çok sevinirim.Allah razı olsun.

ruyacikiz

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz

Rüyada ölmüş dedeyi görmek.
Selamünaleyküm arkadaşlar. Ben dün gece rüyamda eski evimizin boş bi alanında annem kardeşim ben bi olay olmuştu onu izliyorduk. Sonra annem ile kardeşim oraya doğru gittiler. Arkalarından bağırdım gitmeyin diye, sonra arkamı döndüm rahmetli dedem arkamda birden üzerime düştü nefesi kesilmeye başladı yere yatırdım hemen anneme bağırdım koştu geldi dedemi oyle görünce ağlamaya başladı. Sonra nefes alsın diye iki eliyle yanağını sıktı. İki üç kere tokat attım. Sizce nedir anlamı şimdiden teşekkürler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleyküm selam rüyaniz Hayr olsun
Allah cc. rah. dedenize ve tüm Ölmüşlerimize rahmet eylesin mekanlari cennet olsun..sizden dua ve hayır beklediklerini ifade edebiir..

Rüyada ölü görmek, ölmüş birini görmek;Hayati,olayları ölüm, ölümsüz çok derin konulardır, bu rüyaların çözümlemesi sizin rüyayı gördüğünüz andaki Ruh haliniz duygusal durumunuz, Hayal Ettiğiniz insan Olmaya Çalışmak, içinizdeki Aşk Hayat ve Arayış ile yakından bağlıdır.

gerçek yaşamdaki kimi endişeleri simgeleyebilir yada kurtarma, yeniden doğuş veya kimi şeylere yeniden başlamayı temsil edebilir.. Mesela okul; eğitime yeniden başlamak veya yeni şeyler öğrenmek, yaşamda daha yüksek yeni hedefler belirlemek,

Rüyanızın gerçeklesmesini istiyorsaniz, öncelikle uykudan uyanmanız gerekir........
Eğer yürüdüğünüz yolda güçlük ve engel yoksa, bilin ki o yol sizi bir yere ulaştırmaz..selametle..

C

Can Tağ

Kayıtsız
Misafir

Selamün aleyküm dedem benim çiftlikte çatıdan düştü sırt üstü ve beyin kanaması geçirdi öldükten bir iki ay sonra rüyamda gördüm. Dedem bizim kapının önünde oturmuş ve yere bakıyodu, başında da uzun kapşonlu biri vardı yüzü yoktu. O kapşonlu kişi dedeme seslendi, beni görünce güldü ve koşarak bana sarıldı ama topallıyodu sağken hiçbir problemi yoktu benle konuşmadı ben ona sarıldığımda elim boşa gidiyodu. Bir kaç saniye sonra nenem kapıdan çıkınca (eşi) bi anda yok oldu sabah kalktığımda camda kocaman bir el izi vardı evdeki hiç kimsenin eli uymuyordu bunu bana açıklarmısınız ??

Üst Alt