• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada ölmüş babanın mezardan çıkması

Selin

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm. Rüyamda Abim annem ve ben önce dedelerimizin mezarini ziyarete gidiyoruz, mezardan çıkmışlarmi diye bakıyoruz, bende abime ölü hiç mezardan çikarmi diye kızıyorum. Sonra babamin mezarının başına gidiyoruz ve kalkmasını bekliyoruz. Abim oğlumun topunu mezarin üzerine koymuş, belki babam topu görürse çıkar diye, ben yine kızıyorum boşuna bekliyoruz ölü hiç ordan çikarmi diye ve topu ordan aldırıyorum. Sonra mezarı sulamaya başlıyor ve yiyecek birşeyler koyuyor, bir anda mezardan babam çıkıyor çok mutlu görünüyor yanliz karnı çok acmış iyi ki yiyecek birşeyler getirdiniz diyor ve yemeye başlıyor. Rüyam ne anlama geliyor? Yorumunuz için şimdiden çok teşekkür ederim. Hayırlı günler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Öncelikle sevgili babaniza Yüce Allah’tan rahmet sizlere sabır dilerim. İnşallah mekanı cennet olur.Yakınlarımızın ölümü durumunda onlara duâ göndermek onlara gönderebileceğimiz en iyi hediyelerdendir.

Rüyaniz Hayr olsun.
Rüyada mezar,mezarlik görmek;
İnsanın iç dünyası manevi hayatıyla ilgili mesajlar verir!!

rüyada mezarlık gezmek ;
genel olarak kişinin işlediği günahlar ,hatalar yada ibadetleri aksatması,yapmaması, yüzünden vicdan muhasebesi içinde olduğunu işaret eder.
Nefis Muhasebesi yapmanizı...Vicdan aynasından kendinize bir bakmanız için bir uyari mahiyettindedir!!

gerçek yaşamınızda sizi oldukça rahatsız eden bir sorunun çözümü için gerekli bilginin aslında sizde olduğunu, boşu boşuna başka yerlerde arama yaparak vakit geçirmemek gerektiğini, içinizde bu bilgi ve gücün farkında olarak ona göre davranmak, hem bu dünya için yapılması gerekenleri zamanında yapıp hemde ahiret için hazırlıklı olmak gerektiğine yorgunluğu işaret eder, karşılaştığınız bir olay yada içinde bulunduğunuzu durumun sizi hem fiziki hemde ruhsal bakımda yorduğunu gösterir, dinlenme ihtiyacını simgeler.

Rüyada mezar görmenin derin analizi ise aslında yaşamın maddi ve manevi yönleri arasında denge kurmak arayışını temsil etmesidir.

Rüyada bir mezarı ziyaret ettiğini görmek;
ahiret yaşamı için bir şeyler yapmanız gerektiğini düşündüğünüzü ancak buna başlayamadığınızı simgeler.

İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada mezarlık görmenin üç tabiri vardır:
1-Üzüntü
2-Zindan, hapis
3-Sıkıntı,Miras

Rüyada ölmüş babanın mezardan çıkması ;
Vefat etmiş babanın güleç yüzle ve temiz elbiseyle dirildiğini gören; arzusuna kavuşur, makam sahibi olur, işleri düzelir. Aksi ise iyi değildir.

Mezardan babam dahi kalksa sana bu mirasdan koklatmam
misali..inad ve benciliği yorumlanir Selametle Ruh halinize dikkat edin Bebeğinizi ,olumlu ya da olumsuz biçimde etkiliyorsunuz Selametle..

acilangul1

Selin

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun sağolun.Yorumunuz için çok teşekkür ederim.Hayırlı geceler.

Üst Alt