• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada oğlunun düştüğünü görmek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

siyahiyildiz

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Tüm İslami forum ailesine ve kardeşlerimize Selamünaleyküm.

Rüyamda oğlumu evlenmeden önce köyde oturduğumuz annemin eski evinin çatısında geri geri giderken ayağının boşluğa gelip çatıdan aşağıya düşüp, başını sivri bir kayaya vurduğunu ve doktora gittiğimizi, doktorun oğlumu başından muayene edip "hiç bir şeyi yok. Allah korumuş" dediğini gördüm.

Oğlum 3 yaşında erkek. Yere düştünde görünen kan, yara, bere, kırık gibi hiç bir şeyi yoktu oğlumun.

Bu güzel ortamda emeği geçen ve bize zaman ayırıp yardımcı olan bütün kardeşlerimizden ALLAH C.C razı olsun, işlerini kolaylaştırsın, her şeyin hayırlısını onlara nasip etsin inşallah.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykum selam kardesim.. Hayirdir insallah..
Rüyada düştüğünü görmek ;bu rüyanın bize anlatmak istedigi ifade , icinde bulunduğumuz güvensizlik ortamı, ekonomik bozukluklar,
geçim darlığı ve oğlunuz hakkinda taşıdığınız endişelerdir. Kendinizi hayat mucadelenizde yapayalnız ve biçare hissetiginize yorumlanir..

Rüyada oğlunun düştüğünü görmek ;Ani bir haber alip Birinin ciddi bir gönül kırgınlığı ya da bazi endiseli olaylari yasayip sonunda ;
bolluk ve ferahliga çikacaginiza isarettir..

Bakin bayram geliyor etrafinizdaki fakir,yetim küçük çocukları ufacik bir hediye ile de olsa sevindirin...
Sizin de evladiniz var...rabbim yavrularımızı bize bağışlasın onlarla imtihan etmesin inşallah..

"Sadaka belaları def eder ve ömrü uzatır.
Hadis-i Şerif

Resulullah (A.S.) Efendimizin buyuruyor ki;
“Her türlü hayır sadakadır. Din kardeşine göstereceğin güler yüz bir sadakadır.

“İnsanın her gün bütün âzâları için bir sadaka vermesi gerekir.
"İki kişinin arasını düzeltmek bir sadakadır.

"Yoldaki eziyet veren bir şeyi kaldırıp atmak sadakadır.” (Buharî, Müslim)
“Güzel söz bir sadakadır.

Efendimiz (A.S.), “her müslümanın sadaka vermesi vaciptir” buyurdular.

Ashap, “sadaka verecek bir şey bulamazsa ne yapar?” diye sordular.

“Çalışıp kazanır; hem kendisi faydalanır, hem de başkasına sadaka verir.”

“Çalışamazsa ne yapar?”

“Muhtaç olana bedenî gücüyle yardım eder.”

“Yardıma gücü yetmezse ne yapar?”

“İyiliği emreder.”

“Ona da gücü yetmezse?”

“Kimseye kötülük etmesin, bu da kendisi için bir sadakadır.” (Buharî, Müslim

Müslümanlar olarak sadaka ve zekat verme görevimiz, hiç bir zaman sona erecek bir görev değil.
Bir kere vermeyle konuyu kapatamazsınız. Az veya çok mutlaka Allah için verme eylemini gerçekleştirmemiz lazım.
ALLAHA EMANET OLUN

Moderatör tarafında düzenlendi:

serin

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada oğlunun düştüğünü görmek.
Selamın aleyküm hayırlı günler. Rüyalarımızı yorumladığınız için allah sizden razı olsun. Allah dualarınızı kabül etsin inşallh. Rüyamda eşimle annemlere gidiyormuluz ikiz oğlum var dört yaşında annemlerin camını açmışlar bize bakıyorlar camdan, bende elime düşecekler diyorum endişe ediyorum eşim düşmez diyor. Bir tanesi camdan aşşağıya düşüyor. Ben koşarak gidiyorum. Eşim ortalarda yok telefon açıyorum, telefona bakmıyor bana küsmüş. Sonra görümcemin kocasını görüyorum arabayla gelmiş ama gözleri, ağzı mordu dayak yemiş sanırım. Enişteye diyorum doktora götürelim çocuğu, arabaya biniyoruz arabada kan vardı, kan kokusunu aldım. Bu arada görümcemlerle eşiyle iki senedir görüşmüyoruz, sonra doktora gidiyoruz oğlumda kafasında şişlik var, diz kapağında şişlik var ama birşey olmamış bu kadar gördüm . Allah bin kere razı olsun sizlerden.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam, hayırlı günler. Rüyanız hayırlı olsun
rüyada oğlum camdan düştü ;
Bir sebeple onu kaybetme korkunuz olduğunu temsil eder. düşerek zarar görmemesi, yaralanmaması veya ölmemiş olması yaşadığınız kaygının gereksiz ve anlamsız olduğunu, biraz daha rahat davranmanız gerektiğini ifade etmektedir.

Alma hiç kimsenin ahını, çıkabilir aheste aheste...görümcende birisinin çocuğu.......

Sen Kendini değiştirmedikçe !!hiçbir şey değişmez...
Üstadım! dolmamış çilemiz var ise;Allahu alem,Hâl-Ene eksiğimiz ,var demektir...

Başımıza, sebepsiz gibi gelen sıkıntılar aslında bunlar bizim kendi ellerimiz ile yaptıklarımız ve bu sıkıntılar bize bir şeyi öğretmek için gelirler ve bize öğretmek istediklerini öğretmedikce de bizden gitmezler...Bir musibet bin nasihatten iyidir misali.

Allah CC ,çocuklarımızı ve tüm Sevdiklerimizi, Kazadan Beladan ve Her türlü kötülükten Korusun selametle..

duaa..

serin

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun yorumlarınız ve dualarınız için. Çok teşekkür ederim.
Ablacım mesaj yazdım cevap olarak göremedim. Takıldım ona demişsiniz ya alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste görümcen de birisinin çocuğu diye. Ona takıldım birazcık.

Eĺla

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Ruyada oglunun dustugunu gormek

Selamun aleykum.. ruyamda ortanca oglumu balkondan duserken gordum, anneme seslendim anne oğlum dustu öldu diye, asagiya inmek icin kosuyordum birden uyandim.

Hatcim

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm ben rüyamda üç yaşımdaki oğlumun kayınvalidemin evindeki camdan düştüğünü gördüm. 4. Kattan düştü ama ölmüyordu. Ben oğlumun düştüğünü gördüğümde ambulans da gelmişti, doktorlar kalbi durdu falan dediler. Sonra tekrar çalıştı oğlum kendine geldi, doktorlar bana konuşturmayın yoksa ölür dediler. Oğlumun yüzünde hafif sıyrıklar vardı onu uyutmamayta çalışıyordum. En son hastahane odasında başında sargı varken gördüm ama çok üzgündü birde ben hastahane kapısında beklerken eşim gelip bana telefonda kırılmış diye kızıyordu ama çalışıyordu gitmiş oyun oynuyordu telefondan çok sinir olmuştum böyle karmaşık bir rüya gördüm çok etkisinde kaldım Allah rızası için tercüme edermisiniz.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Rüyada oğlunun balkondan düştüğünü görmek

Selamın aleykum hocam, oğlum iki yasinda hic yalniz birakmam oglumu. Aksama kadar evde arkadasiyla yalniz birakiyorum sonra kilitli balkon kapısını acip cöp kovasinin uzerine cikiyor beni goruyor kosa kosa eve cikmaya calisirken asagiya ayaklarimin dibine düşüyor. Cok korktum ama kafasından kucuk bi et parcasi kopuyor bağırıyorum feryad ediyorum sonradan da kafasından kan akti. Ruya bosa cikar derler ama lutfen yorumlarmisiniz hocam yorumlarsaniz sevinirim.

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Ruyada oglunun dustugunu gormek

Selamun aleykum.. ruyamda ortanca oglumu balkondan duserken gordum, anneme seslendim anne oğlum dustu öldu diye, asagiya inmek icin kosuyordum birden uyandim.
Aleykum selam. Bir haberle birlikte hayal kırıklığına uğramaya işarettir.

Selamün aleyküm ben rüyamda üç yaşımdaki oğlumun kayınvalidemin evindeki camdan düştüğünü gördüm. 4. Kattan düştü ama ölmüyordu. Ben oğlumun düştüğünü gördüğümde ambulans da gelmişti, doktorlar kalbi durdu falan dediler. Sonra tekrar çalıştı oğlum kendine geldi, doktorlar bana konuşturmayın yoksa ölür dediler. Oğlumun yüzünde hafif sıyrıklar vardı onu uyutmamayta çalışıyordum. En son hastahane odasında başında sargı varken gördüm ama çok üzgündü birde ben hastahane kapısında beklerken eşim gelip bana telefonda kırılmış diye kızıyordu ama çalışıyordu gitmiş oyun oynuyordu telefondan çok sinir olmuştum böyle karmaşık bir rüya gördüm çok etkisinde kaldım Allah rızası için tercüme edermisiniz.
Aleyküm selam. Ani bir haberle hayal kırıklığına işarettir. Ambulans görmek, yardımsever kişilere işarettir.
Yalnız karmaşık bir rüya olduğu için bilinç altı, nefsani bir rüya olabilir.

Rüyada oğlunun balkondan düştüğünü görmek

Selamın aleykum hocam, oğlum iki yasinda hic yalniz birakmam oglumu. Aksama kadar evde arkadasiyla yalniz birakiyorum sonra kilitli balkon kapısını acip cöp kovasinin uzerine cikiyor beni goruyor kosa kosa eve cikmaya calisirken asagiya ayaklarimin dibine düşüyor. Cok korktum ama kafasından kucuk bi et parcasi kopuyor bağırıyorum feryad ediyorum sonradan da kafasından kan akti. Ruya bosa cikar derler ama lutfen yorumlarmisiniz hocam yorumlarsaniz sevinirim.
Aleyküm selam kardeşim. Ani bir haberle hayal kırıklığına işarettir oğlun düşmesi. Kan görmek, haram mal yahut günaha işarettir..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt