• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Necmettin Erbakan'ı görmek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
G

genc mücahid

Kayıtsız
Misafir
Selamun aleykum.. rüyamda rahmetli erbakan hocamızı gördüm.. üstü sağlığındaki gibi tertemiz ve düzenliydi.. aramızda hiç konusma geçmedi.. benim bulunduğum yerden az yüksekteydi.. yanına kadar gittim güleryüzlü şekilde kucakladı beni.. burnuma çok hoş kokular geldi o beni kucaklayınca.. böyle babanın evladını kucaklaması gibiydi.. çok içten sarılmıstı bana.. tek bir kelime bile etmedi.. ben çok mahsunlaştım o beni öle sıkıca sarınca o hep tebessümlüydü..

şimdeden tabir için tesekkür ederim..

karamanda öğrenciyim ismim harun 22 yaş bekar..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykum selam.. Genc Mucahid Kardesim..
Cumaniz Mubarek olsun..
Erbakan hocamizinda Mekani Cennet olsun...
Cafer-i Sadık (RA)’a göre; Rüyada alim görmek dört sekilde tabir olunur : Kadir ve kiymet halk arasinda itibar makam adalet. Rüyada bir alimin elini öptügünü görmek ilminden faydalanmaya; alimin kendisine bir sey verdigini görmek dünya ve ahiretde yükselecegine..
"o beni öle sıkıca sarınca" SARILMAK ona yakinlasmak veya Onun yollu uzerinde gidip bir gun Onun makaminda olmaya delalettir...

BU MÜJDELİ VE İBRETLİ BİR RÜYA dir aslinda...

"Biz başkalarının değil kendi muhasebemizi yapmak ve hesabımızı sağlam tutmakla mükellefiz."
diyen Erbakan hocamizin sesini bir an duydum sanki..
Siyaset adamı dendiğinde çocukluk yıllarımda televizyonlardan izlediğim Sayın Necmettin Erbakan'ı her zaman büyük bir keyifle hatılarım...
O zamanlarda haberlerde resmen şov izler gibi izlerdik siyasetçi büyüklerimiz...
ama O ilk islami partinin kurucularindan oldugundan onu bir baska sever ve dinlerdik...
Mizahi samimi bir anlatis dilli vardi...
Öyle güzel sözler ederdi ki hiç birini unutmam mümkün değil. Samimiyetle söylerdi..
sadece inandiklarini yasadiklarini hayat tecrubesinden anlatirdi..

"Fırtınalara yön veren kelebeklerin kanat çırpışıdır..
- Bizim Davamızda kimse kendi için yaşamaz Herkes kardeşi için yaşar. Menfaati Öldürmenin en kolay yolu budur.."
Erbakan Hocamiz...

Bütün gücüyle ve tüm imkanıyla inandığı Hak yolunda çalışarak manen ve maddeten kalkınmış
"Yeniden Büyük Türkiye'nin" kurulmasina insanlığın özlediği medeniyetin tesisinde ve bütün
insanların Refah Saadet ve Selamete ulaşması yolunda hizmeti geçenlere NE MUTLU!...
Hayirli Gunler kardesim..

Kaybetmeyi …Ahlaksız bir kazanca …
Tercih et …Taviz verme Taviz Tavizi dogurur ve ahlaksizliga GEBE-dir!!
Birincisinin acısı bir an, ötekinin acısı vicdan azabı bir ömür boyu sürer.
Bu dünyada bırakacağın en büyük miras dürüstlük ve Dogruluk olsun Kardesim...

Rojbin

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Necmettin Erbakanı görmek

Selamün Aleyküm. Ben rüyamda tanımadığım bilmediğim bir yerde ve tanımadığım insanların yanındayım. Elimde bi kitap var net hatırlamıyorum Kuran'ı Kerim mi diye ama benden bir ayeti bulmamı istiyorlardı ordaki bayanlar, bende okuyarak arıyordum. Sonra yine tanımadığım bir bayan telefonumu evde unuttugumu defalardır çaldığını Necmettin Erbakan Hocanın beni defalarca aradığını söyledi. Bende telaşla eve gittim kendi evimde de tanımadığım bayanlar var soruyorum neden beni aradı ki diye ve o arada da telefonumun rehberine bakıyorum sanki bende kayıtlıymış gibi arıyorum bulamıyorum. Bana dediler ki defalarca seni aradı ulaşamadı yine arayacakmış sana bişey söyleyecekmiş ve belki seni yanına alacakmış. Bende kendi kendime neden ben derken uyandım uykudan. Uzatım biraz kusura bakmayın hakkınızıda helal edin fakat çok etkilendim. ALLAH razı olsun,Kalın selametle.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykümselam Rojbin kardesim hosgeldiniz...
Rüyalar hayatımızın ve imtihanımızın bir parçasıdır. Rahmani ve şeytani olarak sınıflandırılan bütün rüyaların halıkı da, her şeyi yaratan Allah’tır.
Hayırdır inşallah. Rüyada bilmediğin, yerde tanımadığın insanlarin ,yanında olman ; içindeki çelişkileri, kararsızlıkları ve korkuları işaret eder.

Rüyada Kuran-ı kerim görülmesi, bütün iyiliklerin, güzelliklerin ve mutlulukların işaretidir. Çok hayırlı bir rüya ama halen ne aradiginizi, ne istediginizi bilemediginize isarettir..

Erbakan hocamizinda Mekani Cennet olsun...
Cafer-i Sadık (RA)’a göre; Rüyada alim görmek dört sekilde tabir olunur : Kadir ve kiymet halk arasinda itibar makam adalet.
beklediginiz HAYIRLI bir habere delaletir..
Övmelerden gebe kalanın,sövmelerden düşük yapması kaçınılmaz.

İyi yada kötü gizlediğini zan ettiğin niyetinin,
er yada geç,mutlak suretlenmiş karşılığını görürsün...
Hayirli aksamlar..

Rojbin

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Çok sağolun gerçektende karmaşık durumdayım ne yapacağımı bilemediğimden araftayım sanki. ALLAH razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
bir sey degil kardesim Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun..
Deli-Kan li ,genç olduğumuz zamanlarda, hayat ne kadar da kolaydı. Yaşamda ki önceliklerimizi belirlerken, hiç de uzun uzun düşünmezdik.
inanç kaynaklı ideallerimiz çoğunlukla önceliğimiz olurlardı.
Asla taviz veremeyeceğimizi sanırdık ..

Yüce kitabımız ve aziz peygamberimiz önümüzdeydi. Yasaklar ve emirler belirlenmişti, onlarla ilgili herhangi bir tasarruf hakkımız yoktu.
Yapacağımız şey sorgusuz, sualsiz itaatti.
simdi ise Ayetleri birakin kendimizi bile bulamiyoruz... her kafadan , her yazardan, her Alim diye gecinen insan dan bir ses...
piyasada milyonlarca kitap var.. hepsini okuyoruz da asil bize hitap eden bizi bizden daha iyi taniyan yuce Rabbimizin bize gonderdigi
son kitabi ,Bir tefsir kitabını düzenli olarak okuyor, teffekur ediyor muyuz?

yaşamdaki önceliklerimiz düzgün saptanmadığında, terslikler üst üste geliyor...ve bizi biz eziyoruz sanki...
İnsan; hayatı sorgulayabilen, ideallerine ulaşabilecek yol haritasını kendi oluşturabilecek nitelikte yaratılmış yegâne varlıktır.
Bu yüzden yaşamdaki önceliklerimizi iyi saptamalıyız ki, sonuç hüsran olmasın.
Yaşamımızda ilk sırayı alanlar yaşamımızın mihengini oluştururlar. Hayatımızda başka ne varsa onların hizmetindedir.
Her şey onların etrafında zamanla dönmeye başlar... İnancımız ne kadar önemli bizim için?
Bir değerli büyüğüm kendisine, neden biz kullukta bu kadar başarısızız, dediğimde, bana söylediği şey, benim bu konudaki düşüncelerimin şablonunu oluşturdu belki de.

En önemli işi Allah’ın rızası ve dava bilinciyle adım atmak olmayanlar, davasını ikici plana iten, onu bir hobi gibi ya da bir ikinci iş gibi görenler başarılı olamazlar.
Davasında başarılı olan büyüklerimize baktığımızda, onların sadece bu işe odaklandıklarını, hayatlarındaki önceliği bu işe sunduklarını görmekteyiz.
Onlar süreçleri içerisinde, kendilerini başarıya ulaştıracak olan her şeyi araç kabul ederek asıl hizmeti davalarına yapmışlardır.
Biz ise çoğu kez araçlarla amaçları karıştırarak, araçları amaç haline getirip kayba uğramışız.
Yalnız Allah’ın rızasını umarak yolumuza devam etseydi Allah cc. dunyayi bizim emrimize verirdi...
Nereye gittiğini bilen kişiye yol vermek için dünya bir yana çekilir...ama Biz nerden gelip nereye gittiğimizi bir bilsek...

Allah ile kendisine niyazda bulunan kul arasında müthiş bir diyalogdur dua. Tarafların birbirlerine duyduğu derin sevginin bir işaretidir.
Kul Sevgiliyi her daim anar ve Sevgili de ona herkesten daha yakındır. Dilerse duasına icabet eder.
Bu muhabbet Yaratılanlar arasında hiçbir zaman bu şekliyle zuhur etmeyecek bir iletişim türüdür.
Öyle bir sınavdayız ki; kitap açıp bakmak serbest...

AMA BIZLER HAKKIN HUZURUNA VARIP DUA ETMEYI BILE UNUTTUK...

Rojbin

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Merhaba. Biliyor musunuz ilk defa içinde bulunduğum durumu bir rüya ile net bi şekilde izah ettiniz ve ben hala şaşkınım.

Beni yanlış anlamazsanız bişey soracağım. Yeni olduğum için bilmiyorum kuralları pek. Farzedelim benim buraya yazmaktan çekindiğim bir konu olursa sizinle görüşmek istersem nasıl iletişime geçicem ? Özel mesaj gönderilmiyor ve burayada yazsam herkes okuyabilir.

İBAİBAİBA

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Esselamun aleyküm hocam, bende rüyamda Necmettin Erbakan hocamızı gördüm. 4-5 kişilik sarıklı cübbeli gurup olarak bir okula giriyoruz, içeride bir sınıfa girdiğimizde öğretmen masasında Erbakan hocamız duruyor. Orda rüya bitiyor hayır olur inşaAllah...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam,Rüyaniz hayır olur inşaAllah...
rüyada necmettin erbakan'ı görmek;
Cevrenizde olup biten,tehlikeyi görüp önlem alınmazsa bir gün geminin dümeninin kontrolunu kaybebileceğine,
karmaşık durumda ne yapacağınızi bilemediğinize yorumlanır.selametle..

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleyküm Gönül Dostum...Ilginc bur ruya gordum hayirlara vesile...

Rüyamda ben, ön tarafta bir kisi arka tarafta solumda kız kardeşim olabilir tam hatırlayamadım sağ arka tarafta ise ben oturuyorum.Arabayı ise Necmettin Erbakan kullanıyor.Kendisi beyaz takım elbiseli siyah güneş gözlüklü şık giyimli idi bindiğimiz araba eski model bir transporterdı.Erbakan arabayı aldı kullandı yolda gidiyorduk bayır çıkarken az bir mesafe kalmişken araba durdu.Bana dedi Ahmet şuna bir el at it şunu içimden dedim 20 tonluk arabayı ben nasıl itecegim hemde bayırda ? İndim ittim ittim zorladım birde baktım olmadı aşaģiya iniyorlardiki son bir gayretle yüklendim ve arabayı ittim.

Gönül dostum benim herhangi bir siyasi görüşüm yok hiçbir siyasi görüş cemaat ve benzeriylede alakam yok yani ben pek siyasi görmüş degilim ruyalarimda.

Selametle..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam,Rüyaniz hayır olur inşaAllah...
rüyada necmettin erbakan'ı görmek;
Rüyanız doğru ve istikamette giderseniz huzurlu ve mutlu bir hayata kavuşacağınıza işaret etmektedir...
yeter ki Manevi ufku geniş insanlar içinde yer almayı bilin

Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâh"
“Güç ve kuvvet, sadece Yüce ve Büyük olan Allah’ın yardımıyla elde edilir.”

Omer aksoy

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun alykum rüyamda erkbakan hocami gördüm beraber bir dolmusa biniyoruz gidiyoruz, muhabbet ediyoruz, tebliğ yapiyoruz sonra ben ağlayarak uyanıyorum ağlamaya devam ediyorum. Ondan sonra telefon çalıyor ve tekrar uyaniyorum agladigimda ikinci ruyaymis ama bana karşı surati asikti ne olabilir.

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Selamun alykum rüyamda erkbakan hocami gördüm beraber bir dolmusa biniyoruz gidiyoruz, muhabbet ediyoruz, tebliğ yapiyoruz sonra ben ağlayarak uyanıyorum ağlamaya devam ediyorum. Ondan sonra telefon çalıyor ve tekrar uyaniyorum agladigimda ikinci ruyaymis ama bana karşı surati asikti ne olabilir.
Aleykümselam. Ağlamak gerçekten ağlamak demektir.
Rüyanız genel olarak şansa işarettir halbuki çevrenizde yalancı insanlar var onları hayatınızdan çıkarırsanız mutluluğu yakalarsınız.. Selametle.

T

Tuğba Kibar

Kayıtsız
Misafir
Rüyada Necmettin Erbakan Hocayı Görmek
Selamın aleyküm öncelikle verdiğiniz hizmet için çok teşekkür ederim. rüyamda kalabalık bir ortam dayım konferans gibi bir yerdeyim Orda "Necmettin erbakan" hocamı görüyorum tertemiz giyinmiş bembeyaz bir gömleği vardı tekerlekli sandalyede oturuyordu bana gülümsedi sarıldık daha sonra aynı rüyada "Muhsin Yazıcıoğlu'nu" gördüm onunla ayaktaydık korumaları vardı Muhsin beyde bana gülümsüyordu bembeyaz bir gömleği vardı üzerinde sarıldık elini sıktım ama elleri sertti biraz bu rüyanın anlamı nedir değerli bilginizle yorum yaparsanız çok sevinirim.

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Rüyada Necmettin Erbakan Hocayı Görmek
Selamın aleyküm öncelikle verdiğiniz hizmet için çok teşekkür ederim. rüyamda kalabalık bir ortam dayım konferans gibi bir yerdeyim Orda "Necmettin erbakan" hocamı görüyorum tertemiz giyinmiş bembeyaz bir gömleği vardı tekerlekli sandalyede oturuyordu bana gülümsedi sarıldık daha sonra aynı rüyada "Muhsin Yazıcıoğlu'nu" gördüm onunla ayaktaydık korumaları vardı Muhsin beyde bana gülümsüyordu bembeyaz bir gömleği vardı üzerinde sarıldık elini sıktım ama elleri sertti biraz bu rüyanın anlamı nedir değerli bilginizle yorum yaparsanız çok sevinirim.
Aleyküm selam, ben teşekkür ederim. Rüyada kalabalık görmek engelleri aşarak güzel yaşama işarettir.
Hoca görmek vali, yönetici gibi mevki sahibi bir kimseye işarettir, kaymakam vs. de olabilir.
Rüyada salih bir siyasetçi görmek salihlik, hayır olarak tabir edilebilir.

Tuğba Kibar

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Teşekkür ederim ağzınıza sağlık genel anlamda hayatım daha güzel bir yönmü alacak yani öylemi anlamalıyım. Tekrar ağzınıza sağlık ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt