• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada muhabbet kuşu görmek

bhr_tnbl

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada muhabbet kuşu yakalamak, islami rüyada muhabbet kuşu görmek nedir, islami rüya tabirleri rüyada muhabbetkuşu görmek, rüyada yeşil muhabbet kuşu görmek, mavi muhabbet kuşu
Rüyada muhabbet kuşu görmek, Gördüğünüz muhabbet kuşunun rengine göre yorumlanır.

Genel manada ise, rüyada muhabbet kuşu görmek, birisine aşırı derecede tutkun olmak, ona karşı sevgi ve muhabbet hisleri ile dolu olmak şeklinde tabir edilir.

Rüyada yeşil muhabbet kuşu görmek, alacağınız güzel haberlere ve kısmetlere işarettir.

Rüyada sarı muhabbet kuşu görmek, sıkıntılı ve keder veren haberler almaya yorumlanır.

Rüyada görülen muhabbet kuşu veya kuşları, çok renkli veya karışık renkli ise yine iyi olarak, iyi haberlere işaret olarak yorumlanır.

Rüyada muhabbet kuşu görmek, gerçek sevgiye, yaratılış güzelliğine ve kişinin eşini sevmesine de yorumlanır.

Rüyada görülen muhabbet kuşu aynı zamanda sevdiğine kavuşmak olarak da tabir edilir.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için BurayaTıklayın

Rüyada muhabbet kuşu görmekle ilgili yorumları aşağıdan okuyabilirsiniz.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamün Aleyküm,
ben 21 yaşında bekar bir bayanım. Rüyamda iki tane muhabbet kuşu gördüm, bir tanesi eski ölen kuşlarımdan yeşilli olanı digeri ise başka bir kuştu. Yeşilli olanı kafesin dışında çok üzgün bir şekilde duruyordu acaba açmı diye düşündüm, ihmal mi ettim onları diye düşündüm ama yem kabı tam önünde duruyordu, yem kabının kafesin dışında olduğunu görünce acaba kafesteki kuş ne yedi, öldü mü diye korkarak kafese baktım kuş ordaymış ama ben görmedim. Orda olduğunu biliyordum tekrar yeşil kuşa döndüm ve onunla konuşmak istedim ama üzgün bir şekilde bana bakıyordu.
Böyle bir rüya gördüm, çok sık rüya görürüm ben, ne demektir acaba yardımcı olabilirmisiniz?

ruyadamuhabbetkusugormek.jpg

Selamun Aleykum kardesim Hayirli ve Huzurlu,Mutlu gunler dilerim efendim..
Hos geldiniz misafir kardesim..
Ruyalariniza Hayırdır inşallah diyelim Rabbim HAYRA cikarsin! veya en HAYIRLISINI versin..

Ne hikmet ise bekar kardeslerimin cogunluk ile Muhabbet kuşu gormeleri ne tevvafuk degil mi?
Muhabette, sevgi ve aşk-a olan ozlemleri mi acaba boyle duygusal bilincalti ruyalari sergiliyor?
Rüyanızda yeşil muhabet kuşu; alacağınız güzel haberlere, talip ve kismetlere delalettir..Allahu Alem...

Rüyada çeşitli hikmetler vardır. Kimi için bir müjde, kimi için bir ikazdır. Kur'an-ı kerimde rüya ve tabiri ile ilgili bilgi vardır. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

(Güzel rüya müjdedir.) [İbni Cerir]

(En doğru rüya seher vakti görülendir.) [Beyheki]

(Kıyamet yaklaştığında, Müslümanın rüyası ekseriya yalan çıkmaz.) [Müslim]

(Sözü doğru olanın, sadık kimselerin rüyası da doğru çıkar.) [Buhari]

((Salih rüya, Peygamberliğin 46’da biridir.) [Beyheki]

Rüya tabiri, ilim işidir. Herkes tabir edemez. Rüyalarımızı, anlatacaksak, bilhassa güzel olanları salih kimselere anlatmalıdır. Çünkü salih kimse, rüya tabir ilmini bilmese de,hayra yorar, ondan zarar gelmez.
Kötü, karışık rüyaları kimseye anlatmamalı! Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Kötü rüya gören kimseye söylemesin, şeytandan da Allahü teâlâya sığınsın.) [Müslim]

Hissettiğim kadar kalbimde, söyleyemediğim kadar dilimdesin eyy yâr..diyen sesiz sevdalar vardir...B.l.n.t.
Allahu alem...Rabbim en iyisini bilir.. ama Ruya tabiri..ve ruyadaki esyalarin Haal ve Kaal dili ile anlattiklari bunlardir...
akıl ölçülerinin dışına çıkmayin ve Nefsinize esir olmayin!kardesim...
Kaşına, Gözüne Değil.. İman'ına..Ahlâk'ına..insanli'ına..Hayran Olmalı İnsan...

Herkes bıraksın "senin için ölürüm" laflarını. Önce kendiniz için yaşamayı öğrenin, sonra başkası için ölürsünüz.

"Sevgi, Kalblerin Birbirine Yakınlaşması Ve Rûhların Ünsiyetidir."
Hz.Ali (R.a)
B.h.r....b.l.n.t
allaha emanet olun.

bhr_tnbl

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Çok teşekkür ederim. Allah razı olsun yardımcı olduğunuz için.

melikee1

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Bundan iki gün önce kuşum evimin balkonundan kaçtı çok üzüldüm. Halbuki balkon gibi açık bir yer görse çok korkar geri gelirdi. 2 gün üst üste onu rüyamda gördüm. evimdeydi sapasağlamdı ama dayım onu kanlı bir şekilde görmüştü. Acaba bu rüyaların anlamı ne olabilir?

Elanur07

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada uçuşan muhabbet kuşu görmek

Selamünaleyküm hayırlı günler dilerim Allahtan. Rüyamda eşimle birlikte sahil kenarı bir yere gitmiş oluyoruz. Yoldayız, eşimle buraya bir ev yapma kararı alıyoruz konuşurken. Ve yazları burada kalacak oldugumuz konuşuluyor. Daha sonra hiç alakası olmayan bir yerde üç tane muhabbet kuşu görüyorum uçuşan, bir tanesi mavi, bir tanesi yeşil ve bir tanesi de sarı tonlarındaydı. Uçuşurken uyanmışım. Rüyamın tabirini hayırlara vesile olması dileğimle bekliyorum. Allahın selamı üzerinize olsun hayırlı günler dilerim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
muhabbetkusuresimleri.jpg

Aleykum selam kardesim Hayirdir insallah

Ruyada Deniz, sahil kenarı gormek, sizin iki ayri yonunuzu veya ozelliginizi sembolize eder..Maddi ve manevi..
Rüyada ev yapmak, görmek genellikle hayırlıdır, iyi gelişmeleri haber verir.
Hayatınızda yeni bir evre ya da yeni bir alan içine gireceğinizi gösterir..

'üç tane muhabbet kuşu görüyorum uçuşan, bir tanesi mavi, bir tanesi yeşil ve bir taneside sarı tonlarındaydı"
bilirsiniz muhabbet kuşlarinin evi olmaz sadece yuvalari olur ?
mavi ve yeşil siz ve esiniz 3. sarı muhabbet kuşu gececi gam, keder, hastalik ve gelecege yonelik endisedir...

Siz eviniz mi olmasini istersiniz Yuvanizin mi?
Ev fiziksel, maddi bir varlığı ifade ediyor: Daire, villa veya ev gibi..

Yuva ise kendinizi huzurlu ve güvende hissettiğiniz, ailenizle paylaştığınız, küçükte olsa sadece size ait bir yuva mi isterdiniz?
Bu ruyanizin anlami evliliginizi sadece maddi ve fiziksel olarak degil, manevi ve duygusal olarak da yuva yapmak. Siz ve esinizin elindedir..
Hayirli gunler...

AyseNalcaci

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Muhabbet kuşları

Hayırlı günler din kardeşim, gördügüm rüyalarin günden güne karıştıgını ve ayırt edemez duruma geldigimi belirtmek istiyorum, bu vesileyle rüyama yorum katmanı önemle rica ediyorum.
Rüyamda açık havada uyudugumu (Evimizin terasında) uyandıgımda ise onlarca muhabbet kuşunu görüyorum. Her yanimda mavi, yeşil, sarı rengarenkler. Sonra ne oldu bilmiyorum elimle yakalayip kafese koyuyorum bir kaçını, bunların arasinda papaganda var. En son elimin üstüne sari bir kuş konuyor, görünüş itibariyle muhabbet kuşu ama gözleri baykuşu animsatiyor, birdenbire omzuma konuyor kaçiyor, bende kafese koydugum diger kuşlarin arasina koyamıyorum onu. Sonra elimden kan sızdığını farkettım o kuşun kondugu her yerden kan sızıyordu ki bu rüyayı da bozar diye biliyorum anlam veremiyorum..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Size de Hayırlı günler kardeşim.
Enes radıyallahu anh anlatıyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Rüyada gördüğünüz şeylerin isimlerini, o rüyayı yormada esas alın.
Keza gördüklerinizin künyelerini veya kinaye mânalarını da dikkate alın. Rüya, ilk yorumcuya göre vuküa gelir, öyleyse rastgele kimselere anlatmayın"

Bazen de rüyalar bilinçaltımızın bize oynadığı oyunlar olabildiği gibi, bazen metafizik, çok garip rüyalar gördüğümuzde olabilir...
Rüyalara fazla takılmayın... derim..

Ruyalariniza Hayırdır inşallah diyelim Rabbim HAYRA cikarsin!
Rüyada çeşitli hikmetler vardır. Kimi için bir müjde kimi için bir ikazdır..
Güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen güzel hülyalar görür, güzel hülyalar gören de hayatından lezzet alır.

İslâm'a göre rüya üç çeşittir.
1- Salih rüya,
2- Şeytanî rüya,
3- İnsanın içinde yaşadığı olaylardan doğan rüya...
yani bilincalti gormeyi cok arzuladigimiz olaylarida bazen ruyamizda farkli sekilde yasayabimekteyiz...
ne hikmet ise bekar kardeslerim cogunluk ile Muhabbet kuşu gormeleri ne tevvafuk degil mi?
Muhabette sevgi ve aşk-a olan ozlemleri mi acaba boyle duygusal bilinc alti ruyalari mi sergiliyor?
rüyanızda muhabet kuşlari gormek ;alacağınız güzel haberlere talip ve kismetlere delalettir..Allahu Alem...
Kafes bu gunlerde daraldiginiza,iki dünya ,iki karar ,iki duygu ,iki secenek arasinda kaldiginiza isarettir..

"sari bi kuş konuyor görünüş itibariyle muhabbet kuşu " bu günlerde omuzunuzda olan yük, gam, kedere semboldur...

"ama gözleri baykuşu animsatiyor "
Rüyada baykuş görmek alim olmayı, bilgiyi ve genel olarak hayat tecrübesini temsil eder.
Baykuşlar aynı zamanda karanlığı ve insanın bilinmeyen yönünü, bilinç altını simgeler...

Rüyada Kan görmek Sert çatışmaları, Aile bağlarını, Hamileliği simgeler.
Yaşamınızda olacak patlamaları, Geçmiş eylemleri ve Tartışmalı ortamları ifade eder. Aynı zamanda alınacak bir hamilelik haberini de işaret edebilir.

Saadete gelelim; emin olmadığınız kararlar ve emin olmadığınız insani HAYATINIZA almayın..
Resimlerinizi ve kisisel bilgilerinizi ulu orta yerlerde paylasmayin..
Hayirli gunler..

AyseNalcaci

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Soruma icabettde bulundugunuz için ayrıca teşekkür ederim yüreginize emeginize saglık.

ASENA

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Dün sabah namazından önce sevdiğim insan bir kafes içinde 5 tane muhabbet kuşu veriyordu. bu ne anlama geliyor, şimdiden sağolun

Elçide

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Muhabbet kuşu

Merhabalar. Rüyamda bir erkek çocuğu kucağımda evimizin salonunda oynuyorum onunla. Sonra bir ara yanımdan kayboluyor. Bir bakıyorum cama konan mavi bir muhabbet kuşunu tutmak için balkondan cama doğru korkusuzca sarkıyor. Ona dur sarkma tamam ben alırım diyorum ve mavi muhabbet kuşunu elime alıyorum. Ki ben kuşlardan korkarım. Rüyamda da korkuyorum ama elime alıp, eve sokuyorum derken camın önünde yeşil mavi bir kaç muhabbet kuşu daha görüyorum derken uyandım... Lütfen rüyamı yorumlar mısınız?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhabalar Hayirdir insallah

"Rüyamda bir erkek çocuğu kucağımda evimizin salonunda oynuyorum onunla"
Gördüğünüz rüya, gerçek yaşamda incinebilir temiz kalp sahibi olduğunuzu ve bozulmamış temiz ahlakınızı gösterirken,
bir şeylerin planladığınız gibi gitmediğini işaret etmekte, kendinizi çaresizlik içinde gördüğünüzü simgelemekte,
hayatınızdaki bu birtakım zorluklarla mücadele etmeniz gerektiğini göstermekte, sonunda aydınlığa çıkacağınızı müjdelemektedir.

Rüyanızda muhabet kuşlari gormek ; alacağınız güzel haberlere talip ve kismetlere delalettir..Allahu Alem...
Kismet demek sadece evlilik anlasilmasin. Allahtan gelen her turlu nimet, lutuf, huzur ve mutluluk da kismettir..
Sevginin, muhabettin, dostlugun, tatli dillin hal edemedigini kavga, gurultu, kin, kizginlik asla cozemez..
Niyeti hayr olanin akibetide hayr olur insallah..
Her şeyin en güzelini Allahu Teâlâ bilir...Ona hamd eder O’ndan yardım dileriz..
Allahu alem...Rabbim en iyisini bilir.. ama Ruya tabiri..ve ruyadaki esyalarin Haal ve Kaal dili ile anlattiklari bunlardir.
Selamet ile Hayra kalin..

ergin

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün Aleyküm. Ben rüyamda evde beslediğimiz beyaz renkli muhabbet kuşunun hastalandığını, sonra onu elime alıp masanın üzerine koyduğumu ve orada öldüğünü gördüm. Ölünce kendimi tutamayıp ağlamaya başladım. Bu arada masanın karşısında annem vardı ve ağlamamam yönünde beni teselli ediyodu. O esnada uyanmışım. Uyandığımda içimde insanın ağladıktan sonra hissettiği bir rahatlama vardı. Bu rüya beni çok meraklandırdı. Lütfen mümkün ise yorumlaya bilirmisiniz? Teşekkürler:)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam Hayirdir insallah..
Yoksa Siz ana kuzusu denilen güzel evladlardanmisiniz ...?
Rüyada muhabbet kuşu görmek ;Yorumu rengine görede değişiklik gösterir..
Beyaz muhabbet kuşu ayrılık...

Ölmüş muhabbet kuşu görmek; Alacağınız haberlerle, karar vermeniz gereken durumlar olmasina,
bu kararların hayatınızı tümden etkileyecegine isarettir..
Eğer vereceğiniz kararlar için ailenizden destek alırsanız bu haberler sizin için hayırlı olacak.
Anne rızası olmayan bir yol, yolculuk, hayirli bir iş de olsa bereketsiz ve huzursuz olur..
Hayirli Cumalar...

BADEM

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Muhabbet Kuşu

Esselamunaleyküm, iki gündür üst üste rüyamda sarılı yeşilli bir muhabbet kuşuna sahipmişim. Birinde kafesten kaçıyor kuşum, diğer günde kapıyı açık bıraktıkları için kaçıyor ve ben çok ağlıyorum onu kaybettiğim için, gerçek canım yanıyor. Rüyamı yorarsanız sevinirim, hakkınızı helal edin hayırlı günler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleyküm selam Allah c.c.hayra çıkarsın inşaallah.
rüyanızda muhabet kuşlari gormek ;alacağınız güzel haberlere talip ve kismetlere delalettir..Allahu Alem...
rüyanızda yeşil muhabet kuşu;alacağınız güzel haberlere,nasip ve kismettir..
Sari muhabet kuşu gecici hastaliga,sıkıntı ve stresse yorumlanir..

"rüyamda sarılı yeşilli bir muhabbet kuşuna sahipmişim "
Hem Sizi seven, sevindiren, mutlu eden hem ayni zamanda daraltan stress yapan bir dost veya sevgiliye, nasip ve kismette yorumlanir...

Eğer birini seviyorsanız onu özgür bırakın.
Bir insanı özgür bıraktığınızda size geri dönüp dönmemesi, sizin, sevginiz ile de ne kadar alakalı ise kendisi ile de alakalıdir...
Biz bilemeyiz, her seyin gercegini insanlarin içinde bulunduklari durumu sadece Rabbim bilir..
Kula düşen Allah'a gönülden bağlanarak, samimiyet ile hayırlısı icin dua etmektir. ...

HERKES SANA YAPMAN GEREKENİ SÖYLER, SENİN KENDİ CEVAPLARINI BULMANI İSTEMEZLER, ONLARA İNANMANI İSTERLER.
Kendi dışından bilgi toplamayı bırak artik!!! Kendi içinden bilgi toplamaya başla.
İnsanlar içlerinden korkarlar ve ihtiyaçları olan şeyi bulabilecekleri tek yer orasıdır.

Muhabbet kuşunu eğer uzun süre yalnız ve sevgisiz bırakırsanız, eve geri geldiğinizde onu yalnız ve sevgisiz bıraktığınız içn size küser ve yemek yemez.
Ve bunun sonucunda da, ya ölürler ya da kaçıp giderler.. kissadan hisse...hy..
Hayirli gunler...

absolution

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada muhabbet kuşu görmek rüyada kafeste muhabbet kuşu görmek rüyada muhabbet kuşuyla konuşmak
Selamın Aleyküm kardeş, ben bir üniversiteden başka bir üniversiteye yatay geçiş yapmayı planlıyorum. Hayırlı olup olmadığı anlamak iiçin gece dua ettim ve şöyle dedim, eğer gördüğüm rüya hayırlıysa şu anki okulumda kalayım, değilse geçiş yapayım. gördüğüm rüyayı anlatıyorum:
Rüyamda şu anki okulumdayım. Sayıdan tam emin değilim ama 9-10 tane muhabbet kuşu bir kafesteydi. Krem renkli 3 tane falan kuş vardı kafes ne kadar güzel dedim kendi kendime. Sonra belki konuşurlar diye Bismillahirrahmanirrahim dedim kuşların yanında. Sonra içlerinden bir tanesi de besmele çekti. Ben besmeleyi bir kaç defa tekrarladım, o da tekrarladı. Sonra hayvancağız hastalandı o anda gözleri falan kapanmaya başladı. Yanılmıyorsam hasta olduğunu ve ölceğini söyledi ama kesin değil tam hatırlamıyorum öyle dememiş de olabilir. Fakat aramızda konuşma geçti muhabbet kuşuyla. Sonra muhabbet kuşu öteki kuşların yanında öylece kafesine yattı ben başkalarına haber verdim ve ağlamaya başladım sonra da uyandım.
Sana zahmet yorumlarmısın rüyamı ve bu durumda geçiş yapmalı mıyım ? iyi günler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleyküm kardeşim Sizin için neyin hayırlı olup neyin hayırlı olmadığını bilen Allah'tır.
"Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey, sizin için hayırlıdır ve olur ki sevdiğiniz şey de sizin için bir şerdir."
Her şeyin bir olumlu birde olumsuz yönleri vardir...

Rüyana hayırdır inşallah diyelim..
Kafes rüyası pek hayra yorulmaz...
Rüyada kafes görmek hiç ummadığı anda gecici bir derde, SIKINTIYA, gam, ic SIKINTIYA düşmek ve stresse yorumlanir..
Şu anda kendinizi bulunduğunuz yerde kafesteki kuş gibi mi ve neden hissediyorsunuz? Bunun samimi cevabini da rüyanızin yorumunda bulacaksiniz ...

Rüyanızda muhabet kuşlari gormek ; alacağınız güzel haberlere talip ve kismetlere delalettir..Allahu Alem...

"üniversiteden başka bir üniversiteye yatay geçiş yapmayı planlıyorum "
Bu başka bir üniversiteye yatay geçiş yaparsaniz.? what is the consequence..?Uzun vaadeli neticeye bakin!!!
Geleceğe yönelik fayda ve zararlarını karşılaştırın..
Rehberiniz, rehber öğretmeniniz, kalbiniz ve aklınız olsun.. Hakkınızda hayırlısı olur inşallah. Hayırlı günler dilerim.

kubraa

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
-

Selamun aleyküm, rabbim hayırlara cıkarsın. Rüyamda cok buyuk bır kafeste 2 tane muhabbet kusu gordum. Kusları ızledım ve kuslar otmuyodu. Sonra yanımda annem mı vardı tam hatırlamıyorum bunları götürüp satalım, ben istemıyorum dedım. Tekrar kafese baktıgımda 2 muhabbet kusu da kaybolmustu. Hocam nedır bu olay?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rabbim hayırlara cıkarsın.
Rüyada muhabbet kuşu görmek, birisine aşırı derecede tutkun olmak, ona karşı sevgi ve muhabbet hisleri ile dolu olmak şeklinde tabir edilir.

Kafesteki muhabbet kuşları ise; sevgiye ve şefkate olan açlığın, beklentilerin ve bunlara yönelik içinde oluşturduğun sıkıntı ve üzüntülerindir.
Rabbim sevgiye olan isteği fıtratımızda var etmiş, sevilmeden sevmeden yaşamak eksik oluyor.
Bir de sevgiden, sevgiliden olan beklentilerimiz gerçekleşmediğinde!! veya sevgi konusunda boşluklar yaşadığımızda, içimizde oluşan gam ve keder çok normal olan hislerdir.

Herkes sevgisini farklı bir şekilde gösterir. Biz kadinlar sevdiklerimize hep romantik ve güzel sözler biraz da duygu sömürüsü ile ulaşabileceğimizi saniriz!!
Erkekler ise duyguları hakkında konuşmazlar.. Erkeklerin duygularını saklamalarının ve sert görünmeye çalışmalarının nedenleri var.
Erkekler, duygusal olarak anılmaktan korkarlar. Erkek denildiğinde sert ve güçlü kavramının akıla gelmesi gerekir...
Erkekler, güçlü olmaları gerektiği söylenerek büyütülmüşlerdir bu yüzden duygusal görünmek istemezler.

Erkek arkadaşınız size duygularını açmıyor ve sizin romantik davranışlarınıza karşılık vermiyorsa, Onu gönül kafesinizden çıkarmak yerine; zaman vermeyi tercih edin.
Böylelikle zamanla o size güvenmesi gerektiğini anlayacak ve sizin sevginizden de emin olacaktır...
Yoksa hep yanliz kalmaya mahkum olursunuz.. Kissadan hisse, selametle. Hayırlı günler dilerim.

Üst Alt