• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada muhabbet kuşu görmek

dedelekk

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Muhabbet Kuşu Görmek

Selamünaleyküm.
Herkese selamlarımı, saygılarımı sunuyorum. Öncelikle kendimle ilgili biraz bilgi vermek istiyorum. İsmim Sinan. Ankara'da yaşıyorum. 33 yaşındayım. Evliyim, ellerinizden öper 9 yaşında bir kızım var. Son günlerde oldukça şiddetli maddi sıkıntılar içindeyim. Bu sıkıntılar maalesef ailemizin tümünü etkileyecek düzeyde. Allah razı olsun eşim bana sonuna kadar destek oluyor. Rabbime dua ediyorum, umuyorum ki bu zor günlerden aydınlık günlere kavuşmamız için daualarımı kabul buyurur.
Dün gece sabaha yakın gördüğüm bir rüyanın çok etkisinde kaldım. Bunun için yorumlamanızı rica ediyorum. Allah cümlemizden razı olsun, dualarımızı kabul buyursun.
Rüyada muhabbet kuşu gördüm, işyerim olan yerde kızımla beraberiz. Başka insanlar da var. Kızımın bir muhabbet kuşu var ve insanları ısırıyor. Muhabbet kuşu bir sağa bir sola çarparak yere düşüyor ve kızım hemen onu alıp bir ayakkabı kutusuna koymak istiyor. Ancak tam koyacakken muhabbet kuşu uçup elinden kaçıyor. Kızım ise ağlamaya başlıyor. Ben onu teselli ediyorum,Üzülme kızım yakalarız merak etme diyorum. Bir süre muhabbet kuşunu arıyorum. Banyoda buluyorum. Yine etrafa çarparak düşüyor ve bayılıyor. Bu sefer ben elime alıyorum ama beni çok fena ısırıyor, bırakmıyor. Ben de elimi muhabbet kuşundan kurtarmak için onu bir sağa bir sola vuruyorum ama kuş ölmüyor.
Tam burada uyandım ve kızım rüyamda ağladığı için ve kuşun canını yaktığım için çok etkilendim.
Rüyamı yorumlarsanız çok sevineceğim.
Allah'a emanet olun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun..sabrının selametini verecek inş.

Rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada muhabbet kuşu görmek, haber anlamına gelir.
Rüya sahibinin alacağı güzel ve hayırlı bir habere delalet eder. Rüya sahibinin hoş sohbet oluşuna, tatlı diline, insanlarla muhabbette olduğuna tabir edilir.
Rüyada muhabbet kuşu görmek hayırlara işaret eder.

"Kızımın bir muhabbet kuşu var ve insanları ısırıyor "
İçinde bulunduğunuz olumsuz şartlardan dolayi hic kimseyi incitmeye, suclamaya hakkiniz olmamasina yorumlanir..
Olumsuz düşüncelerden kurtulun.. Mesela bu işi başaramayacağım, bu işin icinden cikamayacağım gibi... düşüncelerin ardından üzüntü hissederiz...
Umudunuzu ve calişma şevkinizi kaybedip, deprasyona girip hem kendinizi, hem de sevdiklerinizi ACITABILIRSINIZ...

Kendinize gelin kendinize. Sabrın sonu selamettir! Sabır, ağrıları dindiren acı bir ot gibidir; hem can yakar, hem de tedavi eder.
Her sıkıntı bir kolaylığa gebedir ama damlanın deryalaşacağı zamanı büzmeye kimsenin gücü yetmez... Umut ve Sabır en ideal yoludur.
Acelecinin harmanında en çok bulunan şey hatadır. Zirvelerin yolu vadilerden başlar....Selametle..

duaa..

dedelekk

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Ve Aleykümselam Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun..sabrının selametini vericek inş

Rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada muhabbet kuşu görmek, haber anlamına gelir.
Rüya sahibinin alacağı güzel ve hayırlı bir habere delalet eder. Rüya sahibinin hoş sohbet oluşuna, tatlı diline, insanlarla muhabbette olduğuna tabir edilir.
Rüyada muhabbet kuşu görmek hayırlara işaret eder.

"Kızımın bir muhabbet kuşu var ve insanları ısırıyor "
içinde bulunduğunuz olumsuz şartlardan dolayi hic kimseyi incitmeye, suclamaya hakkiniz olmamasina yorumlanir..
Olumsuz düşüncelerden kurtulun..mesela Bu işi başaramayacağım bu işin icinden cikamayacağım gibi... düşüncesinin ardından üzüntü hissederiz...
umudumuzu ve calişma şevkimizi kaybedip deprasyona girip hep kendinizi hem de sevdiklerinizi ACITABILIRSINIZ...

Kendinize gelin kendinize Sabrın sonu selamettir! Sabır, ağrıları dindiren acı bir ot gibidir; hem can yakar, hem de tedavi eder.
Her sıkıntı bir kolaylığa gebedir ama damlanın deryalaşacağı zamanı büzmeye kimsenin gücü yetmez... Umut ve Sabır en ideal yoludur.
Acelecinin harmanında en çok bulunan şey hatadır. Zirvelerin yolu vadilerden başlar....Selametle..

duaa..

Allah razı olsun. Siz de dualarınızla bana destek olursanız çok sevinirim.

setenay

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Merhabalar, rüyada muhabbet kuşu görüyorum, rüyamda kafesinin kapısını açıyorum, içinden muhabbet kuşu dışarıya doğru uçuyor, çok üzülüyorum kaçmasın onu sevmek istiyorum. Fakat sonra hemen acaba geri gelir mi tekrar diye düşünürken, yemlerini hazırlıyorum belki görürde gelir diye. Derken geliyor ama sonra tekrar geri gidiyor, kafamı yukarıya doğru kaldırdığımda ise toplamda 3 tane muhabbet kuşu olduklarını görüyorum. Bu giden muhabbet kuşu da onların yanındaymış. Muhabbet kuşlarının biri beyaz, diğeri sarı gibi,diğeride mavi ama çok mutlu oluyorum onların yanına gittiği için...Kafeste kalmasından iyidir diye seviniyorum.. rüyam bu kadar şimdiden çok tşk ederim hayırlı günler dilerim..

bluetear

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Muabbet kuşu görmek

Selamın aleyküm, rüyamda bir erkek arkadaşımla bir yere gittiğimi, gittiğim yerde de geçerken bir dükkana uğradığımızı gördüm. Dükkanda kafeste binlerce muabbet kuşu vardı. Yeşil sarı tonlarındaydı kuşlar. Yanımdaki arkadaşım muhabbet kuşlarından birini aldı ve avucunun içinde tuttu. Muhabbet kuşu gitmek istedi ama o bırakmadı, sımsıkı tuttu avucunda. Muhabbet kuşu inatlaştı kaçmak için bende kuş ne kadar inatçı ya bırak dedim, başka bir tane al dedim bırakmadı. Arkadaşımın avcunun içindeki muhabbet kuşuyla birlikte dükkandan çıktık. şimdiden teşekkürler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam, Rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada muhabbet kuşu görmek;
Rüyada muhabbet kuşu görmek hayırlara işaret eder..

"Yanımdaki arkadaşım muhabbet kuşlarından birini aldı ve avucunun içinde tuttu. Muhabbet kuşu gitmek istedi ama o bırakmadı, sımsıkı tuttu avucunda "

erkek arkadaşıniz,Sevgi ile Sahiplenmeyi karıştırmış...
Sevgi sahiplenmek değildir.sahip olma, baskın olma isteğinden kaynaklanan duygudur !Günümüzde ilişkilerde yaşanan sorunların kaynaği sevmeyi bilmiyor olmamızdandır...

Sevmek, Sevgiliyi Muhabbet ile bir Muhabbet kuşu gibi avuçlarına alıp okşamak ve yüreğine bastırıp kendisinden bile korumaktır. Amaaa sevgiliyi daha güzel ufuklar bekliyorsa onu salıvermektir.
zorla avucunda tutmak değil olsa,olsa sahiplenmektir...kissadan hisse Selametle..

peruze

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada muhabbet kuşları görmek

Selamün Aleyküm,
Ben 33 yaşında, 10 yaşında bir oğlu olan boşanmış bir bayanım. Rüyamda en yakın arkadaşımla onun bir arkadaşını ziyarete gidiyoruz.Ziyarete gittiğimiz bayanın yeşillikler içinde bir bakçede 4-5 çeşit farklı renklerde ve özel bir cinse sahip olan muhabbet kuşlarınla ilgilendiğini bu kuşlarıda ona beraber gittiğim en yakın arkadaşımın verdiğini öğreniyorum. O dakka itibariyle bende muhabbet kuşlarından bir tanesini istiyorum ve arkadaşımdan benim adıma istemesini rica ediyorum. Muhabbet kuşlarının sahibi zorda olsa kabul ediyor ve ben içlerinden yeşilli sarılı karışık renkteki muhabbet kuşunu seçiyorum ve kuş benimle konuşmaya başlıyor. Benimle birlikte omuzumda her yere geliyor, onunla muhabbet ediyorum. Bu rüya hakkında bana yardımcı olur musunuz? Pek sıkıntılı bir dönem atlatmaya çalışıyorum, bu rüyanın yaşadıklarımla bir bağlantısı varmı acaba ? Teşekkür Ederim...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada muhabbet kuşu görmek, Gördüğünüz muhabbet kuşunun rengine göre yorumlanır.
Genel manada ise, rüyada muhabbet kuşu görmek, birisine aşırı derecede tutkun olmak, ona karşı sevgi ve muhabbet hisleri ile dolu olmak şeklinde tabir edilir.
Rüyada yeşil muhabbet kuşu görmek;
alacağınız güzel haberlere ve kısmetlere işarettir.

Rüyada sarı muhabbet kuşu görmek ;
sıkıntılı ve keder veren haberler almaya yorumlanır.

Hayata ,insanlara pozitif muhabet ile bakmak, olaylara olumlu yaklaşmak,iletişim kurmak ,hoş sohbet ,tatlı dilin ile insanlarla muhabbet ederseniz ;
güzel haberlere ve kısmetlere işarettir..
Siz kendinizi değiştirmedikçe,hep ayni oly ve senaryolari yaşayip gidersiniz..Yapmanız gereken şey ancak içte bulunabilecek olanı dışta aramaktan vazgeçmektir.
Harekete geçmeden önce, bakışınızı değiştirin. Selametle..

Aynur000

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Hayırlı günler. Ben rüyamda kafası ve sırtı açık mavi ancak karın kısmı açık yeşil olan ve normallerine göre daha büyük bir muhabbet kusumun olduğunu gördüm. Evimizin içinde sürekli uçuyordu. Kafese koymamistim . Pencere açıkken muhabbet kuşunun dışarı çıktığını gördüm ve bir an çok üzüldüm ama hiç uzaklaşmadan tekrar içeri girdi. Bana alıştığını ve bırakmak istemediğini düşündüm. Muhabbet kuşu kucagimdayken 2-3 yaşlarında, gür saçlı, beyaz tenli güzel bir erkek çocuğuna dönüştü. Çocuğu ben de kardeşlerim de çok seviyorduk. Bu rüyayı gördüğüm gece bir arzum vardı yatmadan Rabbime dua edip hayırlısıyla istedim. O yüzden bu rüya beni mutlu etti. Çok uzun yazdım hakkınızı helal edin. Yorumlarsaniz sevinirim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hayırlı günlerRüyaniz Hayr olsun..
Rüyada muhabbet kuşu görmek, Gördüğünüz muhabbet kuşunun rengine göre yorumlanır.
Genel manada ise, rüyada muhabbet kuşu görmek, birisine aşırı derecede tutkun olmak, ona karşı sevgi ve muhabbet hisleri ile dolu olmak şeklinde tabir edilir.

Rüyada yeşil ,mavi muhabbet kuşu görmek;

Sevdiğini özgür bırak, geri gelirse o senindir. Geri gelmezse, zaten hiç senin olmamıştır…hayırlısı..sabırlı ol..selametle.acilangul1

melekkk8

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm,
Dün gece bir rüya gördüm ve ne anlama geldiğini öğrenmek istedim. Rüyamda bir kafes vardı, üst tarafta fare vardı kafesin içinde. Sonra kafesin altında 1 tane muhabbet kuşu gördüm, elime baktığımda da elimde bir muhabbet kuşu vardı. Kafesteki kuşun rengi yeşildi galiba, kafesteki kuş yanına elimdeki kuşu istiyordu. Bunu gerçekten hissetmiştim. Elimdeki kuşu kafese koymaya karar verdim ama kuş kaçmak istedi. Zorla kafeste tutmaya çalıştım ama kuş birden sinirli ötmeye başladı. Bu arada elimdeki kuşun rengi sarı-yeşil gibiydi. Kafesteki kuş hiç mutlu gözükmüyordu öbürü de hep kaçmaya çalıştı. Yorumlarsanız sevinirim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Rüyada muhabbet kuşu görmek;
Rüyada muhabbet kuşu görmek hayırlara işaret eder..

"kafesin içinde. Sonra kafesin altında 1 tane muhabbet kuşu gördüm"

Rüyada kafes içinde kuş, kafeste kuş görmek duyguların sınırlandırıldığı veya tuzak işaretidir.KAFESİN içindeki kuş ne ise, bedenin içinde de ruh da öyle. Biz ise beden kafesine takılıp kalmışız...hissi..kafesle ilgili rüyalar iyiye yorumlanmaz.
Rüyadaki kafesler, hiç ummadığı anda derde düşmek demektir. Rüyada boş kafes görmek, yaklaşan bir sıkıntıyı belirtir.tedbir ve temkin Ya Hu...

sizin gerçek yaşamınızda önemli bir dönüşüm geçirmekte olduğunuzu, kuşlar gibi özgürlük duygularının ağır bastığı düşünce döneminden kadınsı yönlerin ağır bastığı ( kedi – feminen ) bir döneme geçtiğinizi simgelemektedir.

"Rüyamda bir kafes vardı, üst tarafta fare vardı kafesin içinde. "
İnsan karar verirken yada yeni işe başlarken kazanacaklarınız yaninda Kaybedeceklerinizi de belirleyin..

Sevgi ile Sahiplenmeyi karıştırmayın.
Sevgi sahiplenmek değildir.sahip olma, baskın olma isteğinden kaynaklanan duygudur !Günümüzde ilişkilerde yaşanan sorunların kaynaği sevmeyi bilmiyor olmamızdandır...

Sevmek, Sevgiliyi Muhabbet ile bir Muhabbet kuşu gibi avuçlarına alıp okşamak ve yüreğine bastırıp kendisinden bile korumaktır. Amaaa sevgiliyi daha güzel ufuklar bekliyorsa onu salıvermektir.
zorla avucunda tutmak değil olsa,olsa sahiplenmektir...Sevdiğini özgür bırak, geri gelirse o senindir. Geri gelmezse, zaten hiç senin olmamıştır…hayırlısı..sabırlı ol..

Öylesine doluyum ki seninle,İçim dışım sen olmuş.
''Testide ne varsa dışarı o sızar'' imiş............
Hani bir de çıkıp gelsen,Gözümü açsam, seni görsem,
Yüzüne bakıp sana doysam,Öylesine doluyum ki seninle,..
ama senin ile kafesde kalmaya hazır değilim.. değilsin...

"Ben bencilim, sabırsızım ve biraz güvensizim. Hata yaparım, kontrolsüzüm ve bazı zamanlar baş etmesi güç biriyim. Fakat eğer benimle en kötü halimle baş edemezsen, beni en iyi halimde katiyen hak edemezsin. "
Marilyn Monroe
selametle

Emre3434

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada muhabbet kuşu görmek
Selamun Aleykum geceniz hayır olsun inşallah. Öncelikle ücretsiz olarak bu şekilde bizlere yardımcı olduğunuz için Allah bu işte emeği geçen kim varsa razı olsun. Adım emre size anlatıcak o kadar çok rüyam var ki aslında, en son gördüğüm rüyamı anlatayım. Yorgun yattım uyuya kalmışım kalktıgımda saat öğlen olmuştu, rüyamda çok güzel yemyeşil bir yerdeydim yanımda insalarda vardı 3-5 kişi ama tanımıyorum, havada süzülen bir muhabbet kuşu rengi sarı üzerinde çizgi çizgi mavilik tonu ama az sarı baskın. iki elimin yani avucumun içine aldım bu muhabbet kuşunu öptüm, sevdim ve kuşu saldım. Sonrasında ise abdest alıp cuma namazına gittim. Hatırladığım bu eğer hatırladıklarımın içinde yanlış varsa Allaha sığınırım. Hayırlı geceler, şimdiden ALLAH razı olsun .

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
seher vakti kalkmaya dikkat edin ...
Rüyaniz Hayr olsun
Rüyada muhabbet kuşu görmek,;
Gördüğünüz muhabbet kuşunun rengine göre yorumlanır.

Rüyada yeşil muhabbet kuşu görmek;

Rüyada sarı muhabbet kuşu görmek ;
sıkıntılı ve keder veren haberler almaya ,stresse yorumlanır..

rüyada Cuma gününü görmek,cumaya gitmek;
giden kimsenin, cenab-i hakk dağınık olan işlerini ve kendisini toplar...

Rüyanız bir sıkıntı yaşamakta olduğunuzu veya yaşayacağınızı belirtiyor, fakat bu sıkıntıyı inancınız sayesinde çok kolay bir şekilde atlatacağını işaret ediyor.selametle..

SHUZM

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada dişi muhabbet kuşu görmek

Es-Selamualeykum. Şöyle bir rüya gördüm yorumlarsanız sevinirim: Evimde olan dişi muhabbet kuşum bir an da aşırı saldırgan oldu elime almak istedim canımı acıttı kaçtı ve aşırı hızlı uçuyordu merdivenlerde yakaladım onu çok korktum ondan, sonra kafese kaçtı hızla, alamayınca kafesteyken yanındaki diğer muhabbet kuşuna saldırdı gagası güvercin gagası gibiydi kocaman açarak yanındaki kuşa saldırmaya çalışıyordu. Sonrası çok net değil sanırım onu her şeyi göze alarak durdurdum bir şekilde. Aynı gece 2. Bir rüyamda şu: Annem ve babam yanıma gelerek bir kardeşim olacağı haberini verdiler bana ben ise onlar bana bu haberi verince içimden şunu geçirdim: nasıl olur belki evleneceğim şimdi annem hamile olacak ilgilenemeyecek hiç birşeyle, hem ufak bir kardeşim olacak nasıl olur diye düşünerek üzüldüm baya. Yorumlar mısınız ruyalarımı, çok gariplerdi gerçekten merak ediyorum o sebeple. Teşekkür ediyorum şimdiden, hayırlı günler..

Sedoş17

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleyküm. İnşallah mesajıma cevap alabilirim. Ben rüyamda gerçek hayatta tanıdığım bi insanı gördüm. O kişinin rüyamda muhabbet kuşu kaçmış, ısrarla nerde olduğunu sorduğumda hiç konuşmadan dışarsını gösterdi. Ben de karanlık bahçeye çıktım seslendim, muhabbet kuşu hemen parmağıma kondu. Sonra onu sevdim öptüm, gerçek hayatta kuş grimsi renklerde bense yeşilli, mavili, sarılı renklerinde gördüm. Tam seviyordum dışarda kaldığından ölecekti ki bi anda elime tekrardan doğdu, tüysüz bebek kuş oldu. Anlamı nedir acaba, bide uyandığımda çok heyecanlı mutlu ve huzurluydum.

nizozieik

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
ruyada muhabbet kusu gormek

Bır yerde kapının onunde beklıyorum yanımda yegenim var. ıcerıye muhabbet kusu gırıyor bır kenarda duruyor bıseyler soyluyor. ben ıcerı gırıyorum kusu elıme alıyorum duvarda kafesın ıcınde 2 kus daha var o iki kus degerinden ayri, elıme aldıgım kusu dudadından opuyorum ondan sonra yegenime kapıyı ort dıyorum. iceri giren kus beyazdı kafestekilerin biri mavi digeri tam hatirlamiyorum ama yesildi sanirim.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Rüyada yeşil-sarı muhabbet kuşu görmek

İyi gunler, ben ruyamda kayinvalidemden kafesli yeşil, sarı gibi bir rengi olan muhabbet kuşu getiriyorum evime. Biraz kilolu bir kuş ve çok sessiz, kafesten çıkarıyorum elime alışması için. Kuş bana hiç zarar vermeden aliyorum elime severken o kuş erkek kilolu bir bebege dönüyor ve eşimin kardeşi oluyor. Sonra boş sarı çatılı kafesler görüyorum, bu kuşu geri vermek istiyorum ama eşimin kardesi diye veremiyorum, uyandim sonra. Bu arada eşimin gerçek kardesi ile ilgisi yok bu bebegin. Son zamanlarda kayınvalidem ile aramzda küslük durumu var.

gadrial14

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Hocam selamun aleykum, ruyami danismak istiyorumda. Ruyamda bir evde iki muhabbet kusunun uctugunu goruyorum biri mavi digeri sari yesil. Balkonun acik oldugunu gordum bi anda ikisinin de balkondan kactigini gordum ve geri gelmediler. Acaba tabiri nedir hocam saygilar.

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Hocam selamun aleykum, ruyami danismak istiyorumda. Ruyamda bir evde iki muhabbet kusunun uctugunu goruyorum biri mavi digeri sari yesil. Balkonun acik oldugunu gordum bi anda ikisinin de balkondan kactigini gordum ve geri gelmediler. Acaba tabiri nedir hocam saygilar.
Ve aleyküm selam. Muhabbet kuşu görmek ruhsal bozukluktur. Kötü bir hayat demektir.
2 Farklı renkli muhabbet kuşlarının kaçması, insanlar içinde kötü gözükmeye, hayırsız ve kötü günlere işarettir.
Kısacası, rüyanız hiç hayır değildir.

Üst Alt