• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Mizan terazisi görmek

mehmetaks

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Ben rüyamda mizan terazisinde sevaplarımın ve gunahlarımın eşit olduğunu görüyordum. Sonra bir yere aldılar beni ve orda arkadaşlarım Kuran -ı Kerim okuyordu. Bunun anlamı nedir ? (Bu rüyaya 2 ay önce gordüm galiba)

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Ben rüyamda mizan terazisinde sevaplarımın ve gunahlarımın eşit olduğunu görüyordum. Sonra bir yere aldılar beni ve orda arkadaşlarım Kuran -ı Kerim okuyordu. Bunun anlamı nedir ? (Bu rüyaya 2 ay önce gordüm galiba)
Seni aldıkları yer "A'raf"tır. Gerçekten ilginç bir rüya. Araf nedir? Araf, günahı ve sevabı eşit olacakların gideceği, cennet ve cehennem arasında bir yerdir.
A'rafta, günah ve sevabı eşit olan kimseler bir müddet bekler, daha sonra Allah onlar için cennet kapılarını açarda, onlar cennete girerler.
Ayrıca, "deli" diye nitelendirdiğimiz ağır bir şekilde (akıl hastanesine düşecek kadar) ruhsal/psikoloji sıkıntılar çeken (aklı başında olmayan kimselerde) A'rafta olurlar.

Rüyanın tabiri şudur Mehmet kardeşim,

Rüyada Mizan Terazisi görmek, Sıkıntıların biteceğine yorulmakla birlikte, İlâhi bir rüyadır. Yani bazı tabirciler demişler ki, şu rüya sıkıntıların biteceğine yorulur. Diğerleriyse, İlâhi bir rüyadır, haram ve helâle dikkat etmen gerek diye rüyanda uyarılmışsın diye tabir ederler bunu.

Yakın bir zamanda yaptığın bir günah olmuş mu diye bir düşün, onun için uyarılmışsın. Dinine daha da bağlanman gerekiyor. Sevap ve günahın eşitmiş, buda yakın bir zamanda olacak bir tartışmaya işaret eder.

Üst Alt