• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada mehdiyle ilgili konuşma görmek

taat

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
selamünaleyküm size aklımda kalan ve yorumunu merak ettiğim ikitane rüyamdan bahsetmek istiyorum yorumlarsanız çok memnun olurum şimdiden teşekkürler

ben ankaradan hanife 29 yaşındayım

rüyamda hiç tanımadığım biri ile bizim evimizin balkonunda konuşuyoruz bana mehdi veya tam hatırlayamıyorum mesihde olabilir ilgili bişeyler anlatıyo bende istanbulda çıktığı söylentileri var diyorum gerçek hayatımdada ALLAH dostlarından bir abimizn ismini söylüyorum namaz üzerinde çok duruyor diyorum oda sağ elini cebine sokarak atak odama girip sen yattığım yeri gösterek sen yat uyu diyo rsonra rüyamda ilk defa gördüğüm bu kişiyi televizyonda gördüm ve şaşırdım ilki bu kadar

ikinci rüyamda şöyle

annemlerle beraber aışverişe gidiyoruz o esnada yolumun üzerine bi arkadaşım çıkıyo arkadaşın evine doğru giderken yolumun üzerine bi türbe çıkıyo NAHİ türbesiymiş türbenin ayak ucuna geçiyorum türbenin toprağını elimle kazıyorum içinden yumurtalar birtanede mektup çıkıyo. Bunları bir kuş getirip oraya koymuş. mektubu okuyorum ama yazılanları şuan hatırlamıyorum. mektubu okuduktan sonra hıçkıra hiçkıra ağllıyorum. Türbenin sağ tarafına yöneliyorum orda bi oda var odanın içerisinde nahi türbesine ait dünyada kullandığı eşyalar var orayı müze haline getirmişler odaya giriyorum oda mavi ordan çıkıyorum türbenin sol tarafına geçiyorum orda bi koridor var koridorun solunda bir oda var oraya giriyorum orta yaşlarında bir adam yerde oturuyo. Birde fotoğraf var o fotoğrafın nahiye ait olduğunu soruyorum adam konuşmadan bitişikteki odayı gösteriyo o odanın kapısını kolaylıkla açıyorum odada iki katlı bi ranza var ranzada ikitane kız çocuğu var odanın diğer köşesinde mağzalarda bulunan birmanken var onun içerisine şeytan girmiş ruhum daralıyo kapıyı kapatıp çıkmaya çalışıyorum ama bir güç beni içeri çekiyo zorla kapıyı kapatıyorum uzaklaşacakken koridorda iki akrabamı görüyorum durumu onlara anlatıyorum odaya bakmaya gidiyoruz kapıyı açmaya çalışıyorum bu kez kapı açılmıyo onlarla beraber dönüyorum o şeytanlı manken ateş şeklinde bize doğru geliyor bizde kaçıyoduk ölene kadar peşimizdeymiş rüyam bu kadar

Allah RAZI OLSUN

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
duamiz.jpg

Aleykum Selam Hayirli geceler Kardesim ve Hosgeldiniz..
Hayirdir insallah..
"ALLAH dostlarından bir abimizn ismini söylüyorum namaz üzerinde çok duruyor diyorum "
burada Allah Dostu olmak istiyorsaniz o gaflet uykusundan uyanip Namazlariniza son derece dikkat etmelisiniz yoksa celiski ve bunalima dusebilirsiniz seklinde yorumlanir...

Bir Müslümanın düşebileceği tuzakların en tehlikelilerinden birisi de gaflet tuzağıdır. Bu tuzak, nefis ve şeytanın ortaklaşa ördükleri, üzerini de
masumiyet perdesi ile örttükleri bir tuzaktır.
Gaflet tuzağı, en fazla namaz yolu üzerinde kuruluyor. Çünkü, “Namaz dinin direğidir.” Bunu çok iyi bilen nefis ve şeytan ikilisi,
önce dinin direğini çürütmek ve yıkmak istiyorlar. Ondan sonra işlerinin daha kolay olacağını çok iyi biliyorlar.
Onun için önce mü’minleri namazdan uzak tutmaya çalışıyorlar. Dünya telâşını, yorgunluk bahanesini, “Daha sonra kılarım” şeklinde
namazdan alıkoyuyorlar. Ama dünya durmuyor, zaman geçiyor, namaz vakitleri de geçip gidiyor.
Şeytanın ne işi var? O zaman da “Neyse canım nasıl olsa kazası mümkün, bir gün kaza edersin” diye güya insana teselli veriyor.
Ama çok defa kazalar da kazaya uğruyor, böylece namaz arada kaynayıp gidiyor.
Her günah içinde küfre giden bir yol olduğu gibi, her gaflet içinde de nifaka giden bir yol açılabilir..

Ruyanizi biraz okudum ilk once kendim anlayip ruyadaki haal dilini cozmeliyim lakin
NAHİ türbesiymiş diye yazmissiniz bu nedir ?
veya ne anlama geldigini aciklarsaniz ins. yorumlamaya calisirim..
Sevgimiz muhabbetimiz karşısında bizi sevenlerin gönlü ile bizim gönlümüz arasındaki zaman mekan duvarlarıda mana Alemi olan
Ruyada ortadan kalkar..kardesim.. Selamet ile ..

taat

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Aleykum Selam Hayirli geceler Kardesim ve Hosgeldiniz..Ruyanizi biraz okudum ilk once kendim anlayip ruyadaki haal dilini cozmeliyim lakin
NAHİ türbesiymiş diye yazmissiniz bu nedir ?
veya ne anlama geldigini aciklarsaniz ins. yorumlamaya calisirim..
Sevgimiz muhabbetimiz karşısında bizi sevenlerin gönlü ile bizim gönlümüz arasındaki zaman mekan duvarlarıda mana Alemi olan
Ruyada ortadan kalkar..kardesim.. Selamet ile ..

gÖNÜL ABLA TÜRBE nahi İsminde birine aitmiş nahi nin ne demek olduğunu araştırdım ama bişey bulamadım

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
sukut.jpg

Derdinizin dermanini yanlis yerde ariyorsunuz..
basimiza gelen kotu seyler asla!Allah-in merhametsizliginden adaletsizliginden degil..her kesin kendince bir derdi bir SIKINTI gam ve kederi imtihani vardir.....
Bazen en zoru nedir bilirmisiniz ?en cok sevdiklerimiz ile imtihan edilmemiz..
ama eger biz asil gormemiz sevmemiz dayanmamiz teslim olmamiz gerekeni unutup Fani olana bel baglar hayattimizi bu fani
gecici zorluklari olcu alirsak inanin hem dunya hem ahirettimizi kaybederiz...

Cokca Namaz ile Dua edin!!Dua ilaç gibidir. Allahü teâlâ dilerse tesir eder. Yani tesirini Allahü teâlânın verdiğine inanmalıdır!
Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
(Dert-bela gelince Hazret-i Yunus’un duasını okusun! Allahü teâlâ onu muhakkak kurtarır. Dua şudur: Lâ ilâhe illâ ente sübhâneke inni küntü minez-zâlimin

Allah cc. isterse Dünyada olmayacak hiçbirşey yoktur...
İmkansız vardır derler. Amma ve lakin imkansız diye bir şey yoktur.
İmkansız denilen şeyler zaman alır ve olur biiznİLLAH.
İnsan beceremiyorsa ALLAH nasip eder...
İnşa'ALLAH derse kul İnşa eder YARADAN.
YA'RAB CELLE CELALEHU ben beceremiyorum SEN nasip müyesser eyle..!
Sizin icin Dua edecegim Gonul Dostum..Allah cc. Yar ve Yardimcimiz olsun..

Bismillahirrahmanirrahim.

Kul e'ûzü bi-rabbil felâkı min şerri ma halâka ve min şerri ga-sikın izâ vakabe ve min şerrin neffasati fil ukadi ve min şerri hâsi-din izâ hased.

Felâk Sûresinin Anlamı (Manası)
« De ki: Yarattığı şeylerin şerrinden karanlığı çöken gecenin şerrinden düğümlere üfleyen nefeslerin şerrinden hasedini açıklayan ve hasediyle hareket eden
hasetçinin şerrinden sabahın Rabbine sığınırım. »

https://www.youtube.com/watch?v=Yzl5i1rtdhU&feature=player_embedded

taat

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
gönül abla nahi türbesiyle buranın yunus emre türbesiyle ilgili olduğunumu düşünüyorsunuz bunu nasıl anladınız ALLAH RAZI olsun

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
gönül abla nahi türbesiyle buranın yunus emre türbesiyle ilgili olduğunumu düşünüyorsunuz bunu nasıl anladınız ALLAH RAZI olsun

Yunus Emre ve nahi SIRRIni bilseydiniz nasil anladigimi anlardiniz..Hayirli geceler kardesim.. yorumumu lutfen anliyarak iyice okuyun..acilangul1

taat

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
ablacım lütfen kusuruma bakma sonkez sizi yormak istemiyorum ama Yunus Emre ve nahi SIRRIni biraz aca bilirmisiniz ben araştırdım ama bulamadım siz açıklarsanız çok sevinirim çok teşşekkür ederim hakkınızı helal edin

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
kalp.jpg

Gönül iman nuruyla aydınlanan kalptir. Mana âlemini kuşatan gönül, Hak yolcusunun varacağı
son merhaledir.
Günümüzde gönül insanı denilince aydınlanmış bir kalbe sahip, davranışlarını kalp ve gönül yörüngesinde yöneten,
empati yapmasını bilen insan hatıra gelmektedir. Kalbin aydınlanıp sadrın genişlemesi, merhamet,
sevgi ve hoşgörü ile olur.

Gönül, Hak binasıdır. Kâbe’yi Hz. İbrahim, gönlü Allah inşa etmiştir.
Allah’a olan bütün zahiri yönelişlerin merkezi Kâbe,
bâtıni yönelişlerin merkezi ise kalp; yani gönül Kâbe’sidir.
Çünkü gönül Hakk’ın tecelligâhıdır. Yunus’un gözünde gönül, Kâbe’den üstündür.
Çünkü insan bu durağa gönüller yapmaya gelmiştir:
Ben gelmedim dâvî için
Benim işim sevgi için..

simdi anladiniz mi o ruyanizdaki turbe mana aleminde
Yunus Emre'nin kelami ile nahi sırların taşıyıcısı ve ilahî namenin nüshası olan insan insan gönlüdür.
ona gore ruyanizi yorumlayin...
sanirim siz bu ruyayi bir karar verme surecinde gordunuz.. Allah hepimizin karşına hayırlı ,
kadir kıymet bilen insanlar çıkarsın inşaaaaaaallah ..
Allah sizi fazlıyle selamete çıkarsın..amin..

Üst Alt