• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Kuşlar Gibi Uçtuğunu Görmek

ömr-ü diyar

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Katılım
23 Nisan 2011
Mesajlar
3,345
Tepkime puanı
25
Uçma rüyaları rüya gördüğünüzün farkında olduğunuz rüyalar grubuna girer. Bir çok kişi rüyasında uçmayı neşeli, eğlendirici ve özgürlük duygusu veren bir olay olarak tarif etmektedir.

Eğer gökyüzünde kolaylıkla süzülerek uçuyorsanız ve etrafınız, aşağıdaki manzara hoşunuza gidiyorsa çok yüksek bir konumda buluyorsunuz demektir. Birşeylerin üzerine çıkmışsınız demektir. Aynı zamanda olaylara farklı bir bakış açısı elde etmiş olduğunuz anlamına da gelebilir. Uçma rüyaları ve rüyanızda uçuşunuzu kontrol edebilme kendi güç duygunuzun temsilidir.

Uçma rüyalarında uçuş kontorlünde zorlanmanız ya da uçmaya devam etmekte sıkıntı yaşamanız kendi imkan ve şartlarınızı kontrol etmekte güçsüz kaldığınız anlamına gelir. Rüyanızda yönünüzü korumak ve havada kalmak için uğraş veriyor olabilirsiniz. Elektrik telleri, ağaçlar veya dağlar uçuşunuz boyunca önünüze engel olarak çıkabilir. Bu tür engeller gerçek hayatta sizin yolunuzda duran ve size zorluk çıkaran, bazı şeylerde sizi engellemeye çalışan belirli kişilerin varlığını işaret eder. Sizi ilerlemekten alı koymaya çalışan şeyin ne ya da kim olduğunu bulmanız gerekir.

Eğer uçarken korku hissediyorsanız ya da çok yüksekten uçtuğunuz hissine kapılıyorsanız, mücadelelerden ve başarıdan korkuyor olduğunuz anlamına gelir.

Gerçekte insanların uçma yeteneği yoktur. Bu sebeple bu tür rüyalar fiziksel sınırlarımızın ötesinde olan şeyleri simgeliyor olabilir. Hayalinizde istediğiniz kişi olabilir ve istediğiniz herşeyi yapabilirsiniz. Uçma rüyalarının bir başka yorumu da bu rüyaların sizin hayal dünyanızın ve isteklerinizin gücünü ve sınırsızlığını simgeliyor olabileceğidir. Kendinizi yenilmez hissediyorsunuz ve hiç kimse sizin yapamayacağınız ya da başaramayacağınız bir şey söyleyemiyor. Şüphesiz ki bu rüyalar insanlara büyük bir özgürlük hissi de vermektedir.
 
Üst Alt