• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada kurban eti parçalamak

İpekarda

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Hayırlı günler,

Rüyamda rahmetli annemi,babamı(hayatta) ve kendimi bir tanıdığımızın evinde gördüm.
Tanıdığımız kurban kesmiş bende oturmuş o eti dağıtılmak üzere parçalara ayırıyorum.Sonra bana bir butda kendinize alın deniliyor ve annem ve babam yanımda olduğu halde bir butu 2ye ayırıp beyaz bir poşete annem ve babam için koyuyorum.
Yorumunuz için şimdiden teşekkür ediyor hayırlı günler diliyorum.
Adana'dan Aslı Köker 33 yaşında

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hayirli Gun ve Cumalar kardesim.. Hosgeldiniz..
Uyeliginiz hayirli ve Daim olur insallah..
Beni affedin ama Anneniz rahmetli babaniz yasiyor seklinde anladim bilmem dogru mu?

Ben de 15 Kasim 2008 de Annemi kaybettim..7 araliktada Kurban bayrami idi sanirim..
Ve Annem ile son konustugumda Hakka kavusmadan 1 hafta once Bana Demistiki KIZIM olur ya Kurban bayrama sag cikmaz isem..
Sana Vasiyettim buraya gelip cunku Gurbette yasiyorum..
Buraya gelip Benim paramdan bir kurban kesip dagitican..
ve bayram yemegini yapip etraftaki butun fakir, yasli, kimsesiz, dul ve yetimler ile bayram yemegini evimde vermeni istiyorum..
ve annemi bayramdan once kaybedigim gun Ana Vatana gelmis ve vasiyettini yerine getirmistim..
Simdi her Sene kurban bayrami oldugunda Rah. annem icinde kurban keserim..
Ölü kurbanı veya kabir kurbanı diye bir kurban çeşidi yoktur. Ancak, ölü adına veya sevabı ölüye bağışlanmak üzere kendi malından kurban kesilebilir.
sevabını ölmüş bulunan anne veya babama diğer yakınlarıma bağışlamak üzere, çeşitli hayır kurumlarına, fakir ve muhtaç kişilere bağışta bulunabileceği gibi, kurban da kesebilecegimi soylemislerdi..
Yani bir evlad olarak evladlik vazifemi, gorevimi yapmaya calisiyorum..

İnsanoğlu öldüğü zaman, bütün amellerinin sevabı da sona erer. Şu üç şey bundan müstesnadır:
"Sadaka-i câriye, istifade edilen ilim, kendisine dua eden hayırlı evlat."

Rüyada halka kurban eti dağıttığını görmek üzüntü ve kederden kurtulmaya izzet ve şerefe ecir ve sevaba işaret eder.
lakin anne ve babaniz icinde ayirmaniz.. yani anne ve babaniza esit miktarda adaletli hayir ve hasenad yapmaniz gerektigi seklinde yorumlanir Allahu Alem..
Selamet ile Hayra Kalin.. Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun..

acilangul1

Üst Alt