• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Kur'an-ı Kerim okumak

İLiM DiLeNcİsİ

Rüyalar aleminden
Süper Mod
rüyada kuranı kerim okumak, rüyada kuran dinlemek, rüyada kuran okumak ne anlama gelir,rüyada kuran okumak ve ağlamak, rüyada kuran okutmak, rüyada kuran okuyan birini görmek, rüyada kuran meali okumak, rüyada kuran görmek, rüyada yasin okumak, rüyada kuranı kerim okumak

Rüyada Kur'ân-ı Kerîm âyetlerini Kur'ân'ın üzerinde okuduğunu görmek, şeref ve sevinç tacıdır. Ve rüya sahibi için yardıma delâlet eder.

Rüyada Kur'ân-ı Kerim'i aşikâre okuduğunu görmek, iyilikle emretmeye, emaneti edaya ve Hakkı müdafaaya delâlet eder.

Rüyada hafız olmadığı halde Kur'ân'ı hıfz ettiğini görmek, mülk ve nimete, kudret ve kuvvete delâlet eder.

Rüyada Kur'ân-ı Kerîm okuduğunu ve manasını da anladığını görmek, akıl ve hikmet sahibi olmaya ve Rabbinin ona akıl ve zeka ikram ettiğine alâmettir.

Rüyada Kur'ân-ı Kerim'i yediğini görmek, Kur'ân okuyarak ve karşılığında para alarak geçinmeye delâlet eder.

Rüyada Kur'ân-ı Kerim'i baştan sona okuyup hatmettiğini görmek, Allahu Teâlâ nezdinde büyük ecre ve sevaba nailiyete, arzu ve temenni ettiği şeyin olmasına delâlet eder.

Çıplak halde Kur'ân-ı Kerim okuduğunu görmek, nefs ve nevanın arzusuna tabi olmaya delâlet eder.

Rüyada bir başkasının okuduğu Kur'ân'ı dinlediğini görmek, devlet ve saltanata ve güzel akıbete delâlet eder.

Hasta bir adamın rüyada Kur'ân okuduğunu ve fakat okuduğu ayeti bilmediğini görmesi: "Müminler için bir hidayet ve rahmet gelmiştir." (Yûnus, 57) mealindeki ayeti
kerimenin işaretince şifa ve afiyete delâlet eder ve Allahü Teâlâ ona şifa ihsan buyurur.

Mâide, En'am, Nahl, Hac, Lokman, Secde, Teğabun gibi hem Mekke, hem de Medine'de nazil olan sûreleri rüyada görmek, hacca delâlet eder.

Rüyada Kur'ân-ı Kerimi hatmeylediğini görmek, maksad ve murada erişmeğe alâmettir. Kur'ân-ı Kerîmi doğru olarak okuduğunu görmek, malının artmasına, güzel sesle okumak, ulvi mertebeye delâlet eder.

Bir kimsenin rüyada Bismillâhirrahmanirrahîm okuduğunu veya başkası tarafından okunduğunu görmesi, Allahu Teâlâ tarafından malına verilecek berekete, rızkında genişliğe, duasının kabulüne delâlet eder.

Rüyada Besmeleyi tekrar tekrar okuduğunu yahut okunduğunu görmek, Allahu Teâlâ indinde makbuluyete ve insanlar arasında seçilmişlerden olmaya delâlet eder.

Pinokye

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Kuran-ı Kerim okumak

Selamun Aleyküm

Rüyamda Kuranı-kerim okuyordum. Ama başım açıktı. Ablam başımın açık olduğunu ve bu şekilde devam etmemem gerektiğini söyledi. Bende Kuran-ı Kerime babama uzattım. Babam normalde Kuran okumayı bilmiyor. Ben bunu nasıl okuyacağım şeklinde bir şey söyledi ama tam hatırlamıyorum. Çok etkilendim.Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Şimdiden Allah Razı Olsun.
Hayırlı akşamlar.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleyküm selam, rüyan hayır olsun inşallah.
Rüyada Kuran-ı Kerim Okumak : Malumdur ki, Kur'ân-ı Kerim Rabbimizin mübarek kelâmıdır, ondan hem hayatta olanlar, hem de ölüler için şifa ve rahmet vardır ...
Lakin siz başı açık Kur’an-ı kerim okuyordunuz..
Başı ve kolları açık, Kur’an-ı kerim okumak caiz midir?

Erkeğin başı ve kolları açık okuması tenzihen; kadının ise, tahrimen mekruhtur..yani Günâhı, harama yakındır.
Sizde olan ;bir yanlış ,eksik, tarafinizi simgeler..Siz Rabbimin bu bu davettine icabet etmek istiyorsunuz
lakin nefs ve nevanın arzusuna tabi oldugunuza delâlet eder.
Rabbim her seyin en iyisini bilendir..

İnsanın duygularında vasat olması her zaman zordur fakat hayırlıdır.
iyi gunler..

Pinokye

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Allah Razı olsun.Hayırlı akşamlar.

HicranN

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada kuran okumak ne anlama gelir rüyada kuran hatmetmek

Selamun aleyküm kardesim, öncelikle sitenizin bagimlisi olup firsat buldukca ziyeret ettigimi belirtmek istiyorum.Allah sizden razi olsun bilmedigim o kadar cok sey varmis ki, sayenizde onlarida ögreniyorum neyse.
Ruyamda, ramazan ayı imis evimde 4-5 kişi, birde bayan hoca masada Kur'an hatmediyomusuz. Hoca okuyor, hangi sure hatirlayamiyorum, bizde takip ediyoruz. O arada telefon caliyor telefonu alip disari cikiyorum, konusup geri gelip Kur'an- i devam ediyorum. Nasil yorumlarsin kardesim selametle ...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleyküm selam,Allah RAZI olsun.. rüyan hayır olsun inşallah.
Rüyada Kuran-ı Kerim Okumak : Malumdur ki, Kur'ân-ı Kerim Rabbimizin mübarek kelâmıdır, ondan hem hayatta olanlar, hem de ölüler için şifa ve rahmet vardır ...

"takip ediyoruz. O arada telefon caliyor "
çok karmaşık uyarılar var..ruhunuz ve manevi dünyayı anlayışı, yaşam şekline konsantre olamadiğina yorumlanir..selametle..

HicranN

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razi olsun kardesim ...

numan58

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Ruyada Kur'an-ı Kerim okumak rüyada kuran ı kerim görmek rüyada elinde kuranı kerim görmek rüyada kuranı kerim okuduğunu görmek

Selâmün aleyküm.Hayirli Cumalar. Ruyaya gecmeden once sunu belirtiyim dinimizle ilgili bir ruya gormek icin dua ettim uyudum. Ruyamda bir arkadaşımla caminin icerisindeyiz arkadasim elinde Kur'an-ı Kerim var yanima getiriyor önüme koyuyor al oku diyor.Bende okumayi bilmiyorum diyorum.Oda sorun degil beraber okuruz diyor.İlk sayfayi aciyoruz fatiha suresini goruyorum ama okumuyorum sayfayi ceviriyorum şiirler var bir kaç şiir okuyorum ama unuttum. sonra arkadasima dönüp bakıyorum ve uyandim. tabiri ne olabilir acaba yorumlarsaniz sevinirim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam .Hayirli Cumalar Rüyaniz hayr olsun.
Cami beden arzıdır..insanin bedeni kendi arzı yani Dünyasıdır!..Kurân'ın hükümlerini ilk önce kendi hep arzında nefesinde yaşa....

"fatiha suresini goruyorum ama okumuyorum sayfayi ceviriyorum şiirler var bir kaç şiir okuyorum " Önce medreseye git Arapça öğren, sonra Kur'an ve mealini oku!sonra mesnevi ,Risaleleri ve diger kitaplari okuyun...selametle..

m_eren

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleyküm. Ölmüş anne ve babamı kuran okurken görüyorum. Fakat annemin iki kolu da yok. Ne anlama geliyor açıklayabilirmisiniz

Mehmet18

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Kur'an bilmediği halde Kur'an okuduğunu görmek

Selamünaleyküm, babam rüyasında Kur'an-ı Kerim bilmediği halde okuduğunu görmüş.Yorumlarsanız sevinirim hayırlı günler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleyküm selam,rüyasi hayır olsun inşallah.
Rüyada Kuran-ı Kerim Okumak :
Malumdur ki, Kur'ân-ı Kerim Rabbimizin mübarek kelâmıdır, ondan hem hayatta olanlar, hem de ölüler için şifa ve rahmet vardır ...

Rüyada Kur'ân-ı Kerîm âyetlerini Kur'ân'ın üzerinde okuduğunu görmek, şeref ve sevinç tacıdır. Ve rüya sahibi için yardıma delâlet eder.

Rüyada Kur'ân-ı Kerim'i aşikâre okuduğunu görmek, iyilikle emretmeye, emaneti edaya ve Hakkı müdafaaya delâlet eder.

baban rüyasında Kur'an-ı Kerim bilmediği halde okuduğunu görmesi;
Kur'an'ı hayatında yaşamalı ve tatbik etmeli..olarak yorumlanir..Allah(CC) yar ve yardımcısı olsun..

HayalCAH

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Kur'an-ı Kerimde İbni Arabiyi Öven Kısım Görmek

Selâmünaleyküm,
Salat ve selam mevlânın seçtiği tüm kullara olsun,Rabbim seçtiklerine olan lutfundan fazlu keremi ile bizleride mahrum etmesin.

Kur'an-ı Kerim'den herhangi bir sayfasının açık olduğunu ve açık olan sayfalardan sağdaki sayfanın üst kısmında ( en üstten bir kaç satır aşağı ) Muhyiddin İbni Arabi ( K.S.)' yi öven metheden bir kısım olduğunu görüyorum."

Rabbim bizleri nazardan muhafaza eylesin ve katında mahfuz olanlardan eylesin.

Allah'a emanet kalın.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selâmünaleyküm,
Salat ve selam mevlânın seçtiği tüm kullara olsun,Rabbim seçtiklerine olan lutfundan fazlu keremi ile bizleride mahrum etmesin.

Kur'an-ı Kerim'den herhangi bir sayfasının açık olduğunu ve açık olan sayfalardan sağdaki sayfanın üst kısmında ( en üstten bir kaç satır aşağı ) Muhyiddin İbni Arabi ( K.S.)' yi öven metheden bir kısım olduğunu görüyorum."

Rabbim bizleri nazardan muhafaza eylesin ve katında mahfuz olanlardan eylesin.

Allah'a emanet kalın.
Ve aleykümselam Kur'an-ı Kerim'de Muhyiddîn-i Arabî’yi öven metheden bir kısım var mı ..? varsa ekleyin de biz de nasiplenelim...Allah'a emanet olun.. ?

HayalCAH

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Yokta o şekilde gördüm rüya esnasında aşikar bir hâlde olmasa da,doğdu Zuhurat esnasında o an kalbime.

Direk alenen yok; ama lâkin şifreli bazda her şey var desek yeridir.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleyküm selam,rüyasi hayır olsun inşallah.
Rüyada Kur'an da olmadığı bir şeyi Kur'an da olduğunu görmek;
Din konusunda kafa karışıklığına , “kime inanacağımızı şaşırıyoruz" misali yorumlanir...
Doğrunun, hakikatin peşinde olanlar aklın ve vahyin sesine kulak verirlerse, kafa karışıklığındın mutlaka kurtulabilirler.

Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm) şunu söylemiştir: “Size iki şey bırakıyorum. Bunlara uyduğunuz müddetce asla sapıtmayacaksınız: Allah’ın Kitab’ı ve Resûlünün sünneti”.selametle..

parlakkk

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada kuran okumak

Selamun Aleyküm canım hocam.
Açık bir bayanın rüyasında kuranı kerimi okuması ve surenin başıda T harfiyle başlıyor babası da kızın rüyasında kuranı kerim okuduğu için kıza yorumu nasıl olur hocam. Kız normalde açık ve babası başını örtmesini istemiyor hocam. Selametle.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Rüyada Kur'an-ı Kerim okumak.
Aleykümselam, rüyası hayr Olsun
Lâ havle velâ kuvvete illâ billah-il-aliyyil’azîm..

TAHA:
1 - Tâ, Hâ,
2 - Ey Muhammed! Kur'ân'ı sana sıkıntıya düşesin diye indirmedik.

25 - Musa dedi ki: "Ey Rabbim! Benim göğsüme genişlik ver,
26 - İşimi kolaylaştır,
27 - Dilimden düğümü çöz
28 - Ki, sözümü iyi anlasınlar.

Rüyada kuranı kerimi okuduğunu görmek;
Hidayet, hak ve doğruluk yolunda emin adımlarla ilerlediğine, büyük bir manevi huzura sahip olduğunu temsil eder.Gördüğü rüya çok hayırlı müjdeler vermektedir..selametle.

Ozlem.97

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
ALLAH'ın selamı üzerinize olsun İnşallah..
Ben rüyamda; sevdiğim adam sol yanımda onun en yakın arkadaşı benimde öz abim gibi olan kişide sağ yanımda o abinin evinde oturuyoruz üçümüz yan yana ve o abi küçük kuran-ı kerimden Yasin-i şerifi okumaya çalışıyor okuyamayınca bana veriyor besmele çekip Yasin-i şerifi okumaya başlıyorum bir kısmını okurken uyanıyorum ve uyandığımda kendimin besmeleyle yasinin ilk sayfasını ezbere okuduğumu farkediyorum.
Bu rüyanın anlamı nedir,neye işarettir?
Şimdiden vereceğiniz cevaptan Allah razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
ALLAH'ın selamı ,rahmeti, bereketi, hidayet ve selameti üzerimize olsun İnşallah..rüyaniz hayır olsun inşallah.
"Bizim Sözlerimiz ancak Yüreği temiz olanlara düşer "
Ehli Beyt..

Rüyada Kuran-ı Kerim Okumak :
Malumdur ki, Kur'ân-ı Kerim Rabbimizin mübarek kelâmıdır, ondan hem hayatta olanlar, hem de ölüler için şifa ve rahmet vardır ...

"sevdiğim adam sol yanımda onun en yakın arkadaşı benimde öz abim gibi olan kişide sağ yanımda "
Nefsiniz ile ruhunuz imanınız arasında kalmanıza...
Nefsin sevdiklerini, ruhun sevdiği hakîkî güzellikler sanarak aldananlar çok olmuş, felâkete sürüklenmişlerdir.
tedbir ve temkin Ya HU...

Gördüğünüz rüyayı tek başına değil, rüya içinde gördüğünüz diğer unsurlarla beraber yorumlamanız gerekir. Bulunduğunuz ortam, orada bulunan insanlar veya objeler,
rüyadaki farklı his ve görüntüler, sesler hep birlikte ele alınıp, bu şekli ile bir anlam veya mesaj çıkarmak gerekir.

Rüyalar başlıbaşına size gönderilmiş uyarı veya mesaj olabilir. Bu nedenle rüya gören kişinin içinde bulunduğu durum, yaşam,ruhsal, imani makami, tarzı v.s gibi
etkenler anlamı tamamen değiştirebilir

Rüyada yasin suresini okumak;
iki farklı yorumu vardir.
-akibetin hayır olacağına, imanla yaşayıp son nefesi imanla vermeye Çok hayırlara vesil olan bir rüyadır...

-Hayatta bir şeyleri yanlış yaptığını yada yanlış bilgi sahibi olmak yüzünden hata işlediğini ve hatalı yolu bırakıp,Çok Geç Olmadan Hakkın yolunda ilerleyip,
doğru şeyler yapmak gerektiğini simgeler..

Üst Alt