• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada kovalanmak

parlakkk

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleyküm gönül sızım hocam,

biliyorum bugnlerde siteye giremiyorsunuz, girdiğinizde cevaplayacaksınız bu arada çok özledim sizi sohbetinizi.

Dün akşam rüyamda bilmediğim ağaçlık bir yerdeydim, birden arkama baktım ki genç bir oğlan. Annemler teyzemler önümden gidiyor ben de arkada lavabo ihtiyacım için durmuştum. Birden baktım ki arkamda genç bir oğlan beni kaçıracak. Ben kaçıyorum o kovalıyor, annemlere bağırıyorum sesim çıkmıyor koşuyorum koşamıyorum hani insan tutulurya aynen öyle ha çocuk beni sevdiği için kaçırmak istiyor ama ben korkuyorum kaçıyorum kaçıyorum kaçamıyorum ama yine de beni yakalayamıyordu. Beni sevdiği için kovalıyordu çok yakındı ama yakalayamıyordu anlatırken bile korkuyorum ....

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
aleyküm selam gönül Dostum Hayirdir insallah..
Rüyada Kovalanmak: Kaçmaya çalışılan şey kişinin kendisine ait bir düşüncesidir ve Kovalanmak, yüzleşmekten korkulan bir durumu ifade eder.

Rüyada kendinin kaçtığını görmek eskiden olan ve size çok sıkıntılar yaşatan bir olayın tesirinden kurtulamadığınız anlamındadır.
Koşarak kaçtığını görmek aklın sayesinde bütün sorunların üstesinden geleceksiniz demektir...
Allah Yar ve Yardimciniz olsun selametle...

acilangul1

merva

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
rüya

son zamanlarda çok etkisinde kaldıgım bir rüya gördüm. tanıdıgım bi toplulukla yürüyordum sonra bi yerde birşeyimi unuttugumu söyleyerek onlardan ayrılıyorum. arkamdan birileri beni kovalıyor baya kaçıyorum saklanıyorum. sonra bir eve giriyorum yaşlı bir adam rüyamda o kişinin kim oldugunu bilmiyorum ama hocam diye konuşuyorum oda beni tanıyormuş. sonra bana Allah'a sıgın tevekkül et diyor yanında da bir çocuk var benden bir parça eşya alıyor canın sağolsun diyorum. ve evin balkonundan çıkıyorum. uyandıktan sonra çok düşündüm o zaat Said NURSİ idi..

YÖNETİM/EDİT:Lütfen kuralları okumadan mesaj göndermyin! https://www.islamiforumlar.net/ruya...-paylasmak-icin-uymaniz-gereken-kurallar.html

merva

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
selamün aleyküm. bu güzel yorum için ALLAH razı olsun... peki ya gördügüm zaat ve bana söyledigi şeyler ne anlama geliyor.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
selamün aleyküm. bu güzel yorum için ALLAH razı olsun... peki ya gördügüm zaat ve bana söyledigi şeyler ne anlama geliyor.

Aleykümselam, güzel kardeşim siz forum kullanımını pek çözemediniz galiba. Sizin gönderdiğiniz mesaja yorum yapılmadı. Çünkü gönderdiğiniz mesaj kurallara uygun değil. Yukarıda verdiğim linkteki yazılanları dikkatlice okuyun. Başlık kısmı, selam kısmı, imla işaretleri, düzgün yazmak v.s ile ilgili bütün açıklamalar orada var. Bir dahaki mesajınızı ona göre gönderin...

merva

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm.. Rüyada kovalandığımı gördüm. Tanıdığım bir toplulukla yürüyordum, sonra bir mekanda eşyamı unuttuğumu söyleyerek o topluluktan ayrılıyorum. Arkamdan birileri beni kovalıyor baya kaçıyorum saklanıyorum, sonra bir eve giriyorum yaşlı bir adam rüyamda, o kişinin kim olduğunu bilmiyorum ama hocam diye konuşuyorum o da beni tanıyormuş konuşuyoruz. Anlatıyorum olanları, sonra bana Allah'a sığın tevekkül et diyor yanında da bir çocuk var benden bir parça eşya alıyor, canın sağ olsun diyorum. Evin balkonundan çıkıyorum. Evde buğulu gri bir hava var, ortam ferah değildi karanlık gibiydi biraz uyandıktan sonra çok düşündüm o zat Said NURSİ idi.. ilginizden dolayı Allah razı olsun İNŞALLAH..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam,Rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada,kovalandığını görmek;
Kovalanma rüyaları genellikle günlük yaşam tarzınız içindeki endişe duygularından kaynaklanır.
Günlük hayatımız içindeki endişe ve baskılara tepki verme şeklimiz genellikle kovalanma rüyaları şeklinde ortaya çıkar....
Koşmak ,kacmak, saklanmak çevremizdeki fiziki tehlikelere karşı içgüdüsel olarak verdiğimiz bir tepki ve reaksiyondur!

Kovalanma rüyaları günlük hayatınızdaki korkularınız, stres ve benzeri durumlarla başa çıkma yönteminizi temsil eder.
Şartlarla yüzleşmek yerine kaçmayı ve onlardan uzak durmayı yeğliyorsunuz. Sizi kovalayanın kim olduğunu ne olduğunu bir kendinize sorun...

kendine güven konusunda bazı sorunlara işarettir, hayatın bazı alanlarında derin endişeler taşıdığınızı temsil eder.

Rüyalarınızda size saldıran veya sizi kovalayan şey aynı zamanda kişiliğinizin bir parçasını niteliyor da olabilir...
icinde bulundugunuz : öfke, kıskançlık, korku hatta muhtemelan aşk gibi duygular korkutucu imgelerin ortaya çıkışı olarak kabul edilebilir.
Bu duyguları rüyanızdaki kendi kendinize karşı gösteriyor ,yaşiyor olabilirsiniz...

Rüyada Kovalanmak:
Kaçmaya çalışılan şey kişinin kendisine ait bir düşünce ,duygu ve Kovalanmak, yüzleşmekten korkulan bir durumu ifade eder.

"Allah'a sığın tevekkül et "
Hayatinizdaki stres ,sıkıntı içinde olmanız ve bu darliktan ancak Allah'a sığıp tevekkül etmeniz ile çıkabilmenize yorumlanir...

"bir çocuk var benden bir parça eşya alıyor, canın sağ olsun diyorum"
Yüreğimden bir parça aldın ya yine de canın sağ olsun...
Ey Yâr! Kapama gözlerini orada umutlarım var... Göz gördüğünü sevmez,Sevdiğini görür..
Selametle...

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Kovalanmak

Selamunaleyküm. Rüyamda dershanedeyim dershanemde ise garip bir durum var dersliğimiz büyümüş, yerim değişmiş, sıralar karman çorman acayip serseriler gelmiş. Sonra ise baktım birileri eşyalarımı çalmak istiyor hemen onlara yöneldim ve eşyalarımı aldım. Biri ilginç bir şekilde onlardan farklı siyah takım elbiseli biriydi ve bembeyazdı, ince topsakallıydı, kalemimi çalmıştı ve ön sıraya doğru yöneldi, esmer kısa kot pantolonlu birine verdi. Her neyse o cebine koydu ve bende ondan almak üzere onun pantolonuna zorla almaya çalıstım, en basta guzellikle istedim ama vermedi. Sonra ben uzanirken bir anda yildirim hiziyla cebinden bir caki cikardi al sana kalem dedi bende ben nereye dustum cani cehenneme dedim ve ciktim binadan... Ciktim kosmaya başladım niye kostugumu bilmiyordum ama kosuyordum baktim pesimden ciktilar 1,2,3,4,5 derken sonra bir guruh oldular bende kosuyordum onlari bir yerde sasirttim ve kosmaya devam ettim ama nefesim kesilmeye basladi durdum. Allah'ım kimse yok mu dedim, bir baktım karşı taraftan amcam ve arkadaşları geliyor takım elbiseliler iş kıyafetleri ile. Sol tarafıma baktım arkadaşlarım vardı onlarda ordan geliyorlardı, bağırıyordum amcam görmüştü ama arkadaşım (aralarında sadece birini seçebildim) duymuyordu, sesim kesildi artık çıkmıyordu. Allah'ım yardım et dedim son bir gayret dedim bağırdım ona. Hamdolsun o da duydu sonra onlar ve amcamlardan bir kismi çok daha azınlık olmalarına ragmen onlara saldirdilar ve onlarda gerisin geriye kosup kactilar, hatta arkadaşım en uzun boylu olanini almis salliyordu kucaginda. Bu kadar cok acil cevap bekliyorum.

Selam ve dua ile. Saygılarımla.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam,Rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada,kovalandığını görmek;
Kovalanma rüyaları genellikle günlük yaşam tarzınız içindeki endişe duygularından kaynaklanır.
Günlük hayatımız içindeki endişe ve baskılara tepki verme şeklimiz genellikle kovalanma rüyaları şeklinde ortaya çıkar....
Koşmak ,kacmak, saklanmak çevremizdeki fiziki tehlikelere karşı içgüdüsel olarak verdiğimiz bir tepki ve reaksiyondur!Kovalanma rüyaları günlük hayatınızdaki korkularınız, stres ve benzeri durumlarla başa çıkma yönteminizi temsil eder.
Şartlarla yüzleşmek yerine kaçmayı ve onlardan uzak durmayı yeğliyorsunuz.
Sizi kovalayanın kim olduğunu ne olduğunu bir kendinize sorun...

kendine güven konusunda bazı sorunlara işarettir, hayatın bazı alanlarında derin endişeler ,
taşıdığınızı temsil eder.

"Rüyamda dershanedeyim dershanemde ise garip bir durum var dersliğimiz büyümüş, yerim değişmiş, sıralar karman çorman acayip serseriler gelmiş. Sonra ise baktım birileri eşyalarımı çalmak istiyor "
Rüya sahibinin dersler ve dershanedeki kimseler hakkında dillendiremediği ve içinde yaşadığı bazı karışık duyguları olduğu şeklinde tabir edilir.
Rüya sahibi şüpheci, vesvese, evham velveleci ve kuruntu yapan kimsedir. Şüphelerinde haklı olduğu kadar haksız olup yanıldığı da olur ....

Rüyada kovalanmak ayrıca, rüya sahibinin rahatsız olduğu, görüşmek istemediği ama yine de her gün yüz yüze gelmek zorunda kaldığı kişilere,durum ve derslere de işaret eder.
adını bile duymak istemediği bu kişilerle ,olay yada ortama hiç çaresiz her gün karşılaşmaktan dolayı büyük bir huzursuzluk ve derin endişeler taşıdığınızı temsil eder..

Rüyada Kovalanmak:
Kaçmaya çalışılan şey kişinin kendisine ait bir düşünce ,duygu ve Kovalanmak, yüzleşmekten korkulan bir durumu ifade eder.

"Allah'a sığın tevekkül et "

Hayatinizdaki stres ,sıkıntı içinde olmanız ve bu darliktan ancak Allah'a sığıp tevekkül etmeniz ile çıkabilmenize yorumlanir...

"Allah'ım kimse yok mu dedim,"
Ne yapalım kaderin takdirinin kendi keyfimize göre tecelli etmesini isteyemeyiz. Vardır bir bildiği elbette Allah’ın. Mühim olan o Zât-ı Vâcibü’l-Vücûd’a iman.
Ne güzel der Cenap Şehabettin; “Varsın İlâhî, yine varsın yine varsın; Aklımda, hayalimde, hissimde hep varsın!”Sen varsın Allah’ım; gam yok, keder yok, endişe yok.
selametle...

duaa..

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun hocam...
Hep diyorsunuz kisi ruyasini en iyi bilendir diye bende bir sey danismak istiyorum. Allahualem bu ara şeytanın benimle çok uğraştığını düşünüyordum. Allah'a sığınıyordum sık sık gelin görün ki ne yapsam bu melun zihnimde hep oyun oynuyordu, alay ediyordu benimle. Allahualem ben ona sığındıkça hep uzaklaşıyordu ama fırsat bulmasın huzur vermiyordu neredeyse inandığıma pişman edecekti. Neyse gunler gecmis artik ne olursa olsun sadakte ya Resulullah diyordum yani sorgulamiyordum. Bir gece nereden geldiyse Ashab-ı Bedrin ismini okumak geldi aklima oturdum okudum. Sonra bu ruyayi gordum Allahualem en iyisini o bilir sanki imdada yetişen onlardı. Size birakiyorum sozu...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
ALLAH cc. CÜMLEMİZDEN RAZI OLSUN...
Peygamber Efendimizin (aleyhisselam) sohbetlerini; başka dinden olanlar, müşrik ve hatta dinsizler de gelip dinlerlerdi. Bazen soru sorup, iki cihan serverinden cevap alırlardı. Yine böyle bir sohbette, eshab-ı kiramdan birisi, izin isteyip; kendisine devamlı şekilde arız olan vesveseden şikayet ederek bunun sebebini ve bu halden nasıl kurtulabileceğini sordu.
Sohbette bulunan bir Yahudi; “Bu sualin cevabını ben verebilir miyim?” dedi. Herkes merak içinde Yahudiye döndü. Yahudi; “Bizim dinimizde hiç vesvese yoktur! Gel, bizim dinimize gir ve bu dertten kurtul!” dedi.
Peygamberimiz (aleyhisselam) tebessüm buyurarak, Hz. Ali’ye seslendi ve; “Ya Ali, kalk ve bu suali sen cevapla” buyurdu.
Hz. Ali (r.a.) ayağa kalkarak şöyle dedi: “Hırsız boş eve girmez! (Yani, bu Yahudi henüz imanla şereflenmedi ki, şeytan onunla uğraşsın ve ona vesvese versin!.

Haykırsam sesim çıkmıyor ... azalarımın idrak kapısı kapanmış ,kendi etrafinda dönüp duruyor...
üzerime rahmet ile evham dolu,dolu birlikte yağmur,kar gibi yağıyor .
Duygu ve hislerim bir bir benden ayrılıyor derken ali bin la nereye gidiyor ,geldiği yeri bilmiyor ki, gittiği yeri bilsin...?

https://www.islamiforumlar.net/ruya-yorumlari-bolumu/32925-ben-soyledim-soyleyecegimi.html#post87566

Şafak.

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada kovalandığını görmek

Selamünaleyküm yaş 18 iyi forumlar dün gece rüyamda salondaydım pantolonuumu giyiyordum, tam hatırlamıyorum salondaki camın önünden biri bana bakarak geçti tam net belli olmuyordu tipi, kapalı giyinmiş gibi karanlıktı biraz bana baktı geçti. Sonra evde ses yankılandı 20-20-20 diye sesler duymaya başladım sürekli 20 diyordu kadın sesi gibi korkunç bir sesti biri baskı kovalıyor gibi hissettim salondan kaçtım uyandım.

Üst Alt