• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada koltuk görmek

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada koltuk görmek, rüyada koltuğa oturmak, rüyada koltuk islami, rüyada koltuktan düşmek, rüyada makam koltuğu
Rüyada koltuk görmek, almak veya koltukta oturmak, refaha ve sıkıntılardan kurtulmaya yorulur.

Rüyada bir makam koltuğuna oturmak, gerçekleşmeyecek emelleriniz yanlış düşünceleriniz olduğuna yorumlanır.

Rüyada evde bulunan koltukları görmek kişinin eşine ve dünyalığına (mal,mülk,para) yorumlanır.

Bazı yorumcular ise, bu rüyanın hırs ve kötü ahlak ifadesi olduğunu söylerler.

Rüyada koltuktan düştüğünü görmek, beklenmedik bir habere işarettir.

Resmi dairelerde görülen koltuk sorumlulluk gerektiren iş ve görevlere işarettir.

Gösterişli koltuk makam ve sevdasına işaret eder.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için aşağıdaki yazıyı da mutlaka okuyunuz...
İslam'a göre rüya üç çeşittir.

1- Salih rüya

2- Şeytani rüya

3- İnsanın içinde yaşadığı olaylardan, etkilenmesi sonucu doğan rüya.

Hiç bir rüya yaşanılan ortamdan bağımsız bir sekilde yorumlanamaz.

Rüyayı gören kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyeti, O An içinde bulundugu maddi ve manevi durumu mutlaka göz önüne alınmalıdır.

Bu nedenle, her rüya aynı şekilde tabir edilemez..

Aynı rüyayı farklı kişiler farklı mekan ve konumlarda gördüklerinde tabirleri de farklı olacaktır.

Bundan dolayı da, rüya yorumu özünden bir şey kaybetmese bile, yansıması farklı olabilir…

Rüyayla amel edilmez. Rüya ve ilhamla elde edilen bilgiler dinin bir emri gibi kabul edilmemelidir.

Rüyalarda çeşitli hikmetler vardır. Kimi için bir müjde, kimi için bir ikazdır. Kur'an-ı kerimde rüya ve tabiri ile ilgili bilgi vardır.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Güzel rüya müjdedir.) [İbni Cerir]
(Salih rüya rahmani, karışık rüya şeytanidir.) [Buhari]
(En doğru rüya seher vakti görülendir.) [Beyheki]
(Kıyamet yaklaştığında, Müslümanın rüyası ekseriya yalan çıkmaz.) [Müslim]
(Sözü doğru olanın, sadık kimselerin rüyası da doğru çıkar.) [Buhari]
(Gündüz görülen rüyalar doğru çıkar.) [Hakim]
(Kötü rüya gören kimseye söylemesin, şeytandan da Allahü teâlâya sığınsın.) [Müslim]
(Rüyasında hoşa gidici güzel şeyler gören, görüşü isabetli salih birine anlatsın! O da hayra yorsun!) [Beyheki]
(Rüya, tabir ilmini bilen bir dosta veya akıllı bir zata anlatılmalıdır!) [İ.Ahmed]
(Rüya nasıl tabir edilirse, öyle çıkar. Bunun için rüyanızı nasih veya âlime anlatın!) [Hakim] [Nasih, insanlara iyilik tavsiye eden, kötülükten sakındıran, nasihat eden kimsedir.]

vicdan

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada koltuk görmek.
Selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü,
Ben rüyamda yeni bir ev koltuğu gördüm. Böyle sarılı ve bordoluydu. Sarılı kısmı gül desenli gibiydi. Koltuğun bordo, suni derili yastıkları vardı. Evde giydiğim üstü gri altı kahverengi kışlık çorabımı bir köşeye konulmuş gördüm. Bu kadarını hatırlıyorum. Bu rüyanın anlamı nedir açıklanırsa çok memnun olacağım. Herkese iyi hafta sonları, hayırlı, bereketli, huzurlu, başarılı, sağlıklı günler dilerim:)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun kardeşim
rüyada koltuk ve çorap görmek ;
makam,mevki, devlet ,nasip e yolculuk olarak yorumlanir.HER ŞEYİN HAYIRLISI....

Rüyada çorap görmek;
konfor, sıcaklık veya yolculuğa işarettir. Çorap rüyaları yorumlanırken rüyada gördüğünüz çorabın rengi ve yün, pamuk, naylon gibi malzemesi önemlidir ve birlikte ele alınmalıdır.

Rüyada çorap görmek, renklerine göre
Rüyada beyaz çorap görmek; huzur, mutluluk, aile saadeti, güzel bir yaşama işarettir
Rüyada siyah çorap görmek;ilk başlarda sıkıntılar çektikten sonra istikrarlı ve güzel bir yaşama işaret eder.selametle..

vicdan

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada koltuk ve çorap görmek

Teşekkür ederim, yorum için Allah razı olsun da bir şeyi merak ediyorum yolculuk ne zaman?:)

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Rüyamda eltimle birlikte gri köşe koltuğunu bölmeye başlıyorduk ayırıyorduk ortadan ikiye ve tv ünitesi haline getiriyorduk kaynımda oturmuş bizi izliyordu.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Rüyamda gökyüzünden koltuk ve yastık yağıyordu, bizim bulunduğumuz evin binasına çarpıp düşüyordu bazılarını ben elimle itiyordum eve zarar gelmesin diye. Rüyamın anlamı nedir.

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Rüyamda gökyüzünden koltuk ve yastık yağıyordu, bizim bulunduğumuz evin binasına çarpıp düşüyordu bazılarını ben elimle itiyordum eve zarar gelmesin diye. Rüyamın anlamı nedir.
rüyada gökyüzünden koltuk ile yastık yağması masumiyete, hayra işarettir.
evinize zarar gelmesin diye elinizle itmeniz, kurtuluşa işarettir. rüyanız hayırdır. selametle..

Üst Alt