• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada kırkayak görmek

maksat

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Assalamu aleykum, Hayırlı geceler.
Rüyamda evdeyim, bir hayli zaman geçtikten sonra evde kırkayakların sayısı çoğalıyor. Korktum.
Ajar
yaş 23, bekar
Şımkent

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
ve Aleykum selam Size de Hayırlı geceler
Rüyada kırkayak görmek ;korku ve kaygılarınızın hedeflerinize ulaşmanıza engel oluşturduğunu gösterir. Kendinizi negatif duygulardan arındırmanız gerektiğine işaret eder.

"evde kırkayakların sayısı çoğalıyor "Bahane Üretmeyin Tedbir Alın..

Rüyada bir şeyden korkmak yada birinden korktuğunu görmek 'rüyayı gören kişinin kendine güveninin az olduğunu, devamlı başkalarını mutlu etmeye çalıştığını gösterir.
Ayrica SIKINTI, celiski, korku, kararsizlik icinde oldugunuza da isarettir..

Cenabi hak bir kapiyi kapiyinca ;muhakak ki baska birisini mutlaka açiyor bunun bilincinde oldugunuz sürece cenabi hak size her zaman yardim eder sükretmeyi bilmeliyiz!
Dinimiz, insanlara daima çalışmak, aklını doğru kullanmak, her türlü yeniliği öğrenmek, başarmak için her türlü meşru çareye başvurmayı emretmektedir.
Bir Müslüman ancak herhangi bir işte aklını kullandığı, her çareye başvurduğu ve son derece de çalıştığı halde, bir başarıya ulaşamazsa, üzülmemeli ve bu sonucun, Allahü teâlânın kendisi için uygun gördüğü bir husus olduğunu kabul ederek kaderine razı olmalıdır.
Yoksa hiçbir şey yapmadan, çalışmadan, öğrenmeden ve bilmeden yan gelip yatarak beklemek, İslamiyet'te yoktur. Böyle yapmak büyük günahtır. Ateistler tevekkülü böyle bir şey zannediyorlar.

"İnsana, ancak dünyada çalışarak yaptığı işler fayda verir." [Necm 39]

İnsanlar, bazen her şeye başvurdukları ve çok çalıştıkları halde, istediklerine kavuşamazlar.
İşte o zaman, bu işte kendi ellerinde olmayan bir kudret bulunduğunu ve bu kudretin insanların yaşamaları ve başarıları üzerinde etkili olduğunu ve onlara yön verdiğini kabul ederler. İşte kader kısmet budur. Bu aynı zamanda büyük bir teselli kaynağıdır.
(Ben görevimi yaptım, ama ne yapayım ki kısmetim bu imiş) diyen bir Müslüman, bir işte başarısız olsa bile, ümitsizliğe kapılmaz
ve büyük bir iç huzuru ile çalışmaya devam eder. Kur'an-ı kerimde buyuruldu ki:

"Güçlükle beraber elbette bir kolaylık vardır. Öyleyse, bir işi bitirince diğerine teşebbüs et ve hacetini yalnız Rabbinden iste!" [İnşirah 5-8]

Onun 40 tane ayağı var nereye gidecegini cok iyi biliyor!! Bizim ise sadece iki ayağımiz var ve halen nereye gidecegimizi tam olarak bilemiyoruz..
O kırk ayağına sahip çıkarken... bazen iki ayagimiza bile soz gecirmekten ne kadar aciziz degil mi?
Şu iki ayağına sahip çıkamıyan kulunun hali ne olacak yarabbi.

Kısmetinse gelir, Hind'den Yemen'den, kazakistan dan ve Türkiye-den..
Kısmet değil ise, kapı önünde de olsa ne gelir elden...
Vermeyince Ma'bud, neylesin Sultan Mahmud

Drydrms

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Kirkayak Gormek

Rüyada kırkayak görmek nasıl tabir edilir? Rüyamda kolumun derisinin altında kirkayaklar gördüm. Kolumu açıyorum bir bakıyorum bir sürü büyük küçük kirkayak, arada bazıları sokuyorlar, canımın yandığını hissediyorum o ısırma acısını resmen hissediyorum. Sonra kolumu aşağı doğru sallıyorum kırkayaklar çıksınlar kolumun içinden diye, yavaş yavaş kaybolmaya başlıyorlar. Bayağı bir etkilendim.. yorumlarsanız sevinirim, simdiden teşekkürler.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Ruyada kirkayak gormek

Esselamu aleykum hocam ruyamda esimin bana saka yaparak kirkayak attigini gordum. Ve bi kac gun oncede siyah bir yilanin tam karnimin ustunde yattigini gordum. Allah rizasi icin yorumlarmisiniz.

Mnur

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleykum. Rüyamda esofman üzerinde bacaklarımda kırkayaklar vardı. Ellerimle kırkayakları silkeliyordum tek tek. Sıkıntılı dönemden geciyorum. Bu rüya neye işaret Allah rızası için tabir eder misiniz? Allah razı olsun

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Selamun aleykum. Rüyamda esofman üzerinde bacaklarımda kırkayaklar vardı. Ellerimle kırkayakları silkeliyordum tek tek. Sıkıntılı dönemden geciyorum. Bu rüya neye işaret Allah rızası için tabir eder misiniz? Allah razı olsun
Ruyanın tabiri şöyledir kardeşim benim,
Ruyan hayırdır, akla ve zekaya işarettir.

Üst Alt