• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada kaynana görmek

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada kaynana görmek, fakir ise zenginliğe, zengin ise sıkıntıya düşmeye işarettir.

Bir kimsenin rüyasında kaynanasını görmesi; o kişiye yardım edecek ve faydası dokunacak dost ve arkadaşlarını ihmal ederek ona faydası dokunmayan birtakım kişilerle sohbet ettiğine ve bu kimselerle anlamsız dostluklar kurduğuna, bu nedenle de işlerinin aksadığına delalet eder.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için aşağıdaki yazıyı da mutlaka okuyunuz...
İslam'a göre rüya üç çeşittir.

1- Salih rüya

2- Şeytani rüya

3- İnsanın içinde yaşadığı olaylardan, etkilenmesi sonucu doğan rüya.

Hiç bir rüya yaşanılan ortamdan bağımsız bir sekilde yorumlanamaz.

Rüyayı gören kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyeti, O An içinde bulundugu maddi ve manevi durumu mutlaka göz önüne alınmalıdır.

Zaman zaman başkaları ile ilgili rüyalar da görebiliriz; bizi hiç ilgilendirmeyen bir rüya, bir başka yakınımızı ilgilendirebilir.

Bu nedenle, her rüya aynı şekilde tabir edilemez..

Aynı rüyayı farklı kişiler farklı mekan ve konumlarda gördüklerinde tabirleri de farklı olacaktır.

Bundan dolayı da, rüya yorumu özünden bir şey kaybetmese bile, yansıması farklı olabilir…

Rüya ile amel edilmez. Rüya ve ilhamla elde edilen bilgiler dinin bir emri gibi kabul edilmemelidir.

Görülen rüyaları esas alarak hayatını ona göre düzenlemeye kalkışmak yanlıştır. Çünkü rüyaların doğruluğunu ölçmek ve tesbit etmek mümkün değildir.

Rüyalarda çeşitli hikmetler vardır. Kimi için bir müjde, kimi için bir ikazdır. Kur'an-ı kerimde rüya ve tabiri ile ilgili bilgi vardır.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Güzel rüya müjdedir.) [İbni Cerir]
(Salih rüya rahmani, karışık rüya şeytanidir.) [Buhari]
(En doğru rüya seher vakti görülendir.) [Beyheki]
(Kıyamet yaklaştığında, Müslümanın rüyası ekseriya yalan çıkmaz.) [Müslim]
(Sözü doğru olanın, sadık kimselerin rüyası da doğru çıkar.) [Buhari]
(Gündüz görülen rüyalar doğru çıkar.) [Hakim]
(Kötü rüya gören kimseye söylemesin, şeytandan da Allahü teâlâya sığınsın.) [Müslim]
(Rüyasında hoşa gidici güzel şeyler gören, görüşü isabetli salih birine anlatsın! O da hayra yorsun!) [Beyheki]
(Rüya, tabir ilmini bilen bir dosta veya akıllı bir zata anlatılmalıdır!) [İ.Ahmed]
(Rüya nasıl tabir edilirse, öyle çıkar. Bunun için rüyanızı nasih veya âlime anlatın!) [Hakim] [Nasih, insanlara iyilik tavsiye eden, kötülükten sakındıran, nasihat eden kimsedir.]

Şefaat

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleykum hayirli günler.Ömrü hayatimda hic bir ruyadan bu kadar etkilenmemistim baslik olarak ne yazacagimi bilemedim. Rüyamda kaynanamlarin evinde bir odada yatiyorum sanki bi hastaliktan dolayi. Odanin kapisi acik kaynanamin odasiyla karsi karsiya, esim kaynanamin yatak odasina gidip diyor ki, siz benim karimi üzdünüz, kalbini kirdiniz. Öyle derdemez kaynanamla kayinbabamin yüzleri değisiyor cok cirkin oluyorlar, tuhaf tuhaf gülüyorlar, ağızlari kulaklarina kadar ayriliyor kaynanamda dişlerinin arasini açıyor ve içinden çeke çeke düğümler atılmış bi ip çıkarıyor. Eşim de bunu gorunce aglamaya basliyor, bende içimden diyorum ki demek ki daha oncede yapmislar. Esimde ondan kotu bisey yapacaklarini anliyor ve ağlamaya başliyor bide diyorum ki büyü yaptiracaklarina hic inanmiyordum bak yapiyolarmis. Kaynanam ipi agzinden cektikce uzuyor ve o cektikce benim yattigim yerden elim kolum baglaniyor, halsizlesiyor, kimildayamiyorum. Bide bakiyorum ki hamileyim iki tane bebek varmis karnımda, biri 8 biri 6 aylikmis karnim boyle yamru yumru, cocuklarda özürlüymuş. Diyorum ki hamile hamile bana kiydilar, o esnada kayinbabam geliyor elinde kedilerin karnindaki doğmamış yavrularini cikarip getirmis kanlı kanlı, alip yanima koyuyo sonra bi bakiyorum ki topragin altindayim orasi da ölü dolu diyorum ki ne kadar cok insanin gunahini almislar ölülerden biri ustume dusuyor buz gibi soguklugunu hissediyorum, ben kurtulmaya calisiyorum ama hareket edemiyorum. O esnada esim beni zorla uyandirdi kalktigimda o kadar cok aglamistim ki. Bu rüyayi da kaynanamlarda gordum. Yardimci olursaniz cok memnun olurum, simdiden tesekkur ederim Allah razi olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam rüyanız hayr olsun
Rüyada kaynana görmek;
genellikle dedikodu, tartışma ile tabir edilir.

"diyorum ki büyü yaptiracaklarina hic inanmiyordum bak yapiyolarmis"
İnançlarınızda bir zayıflık, ibadetinde bir eksiklik işaret eder, doğru olmadığını bildiğiniz bir şeye sizi inandırmaya, sizi kandırmaya çalışan birileri olduğunu işaret edebilir.

İslamda Büyü haramdır, büyü yapma büyük günahtır. Gerçekten inanan, imanında şüphe olmayan, ibadetini yapan hiç kimseye büyü tutmaz, bunu bilin, Allah’a inanın, sadece ondan yardım isteyin, ona sığının...bu tip vesveselerden silkelenin artık aile huzurunuzu bozabilirsiniz..
yatmadan evvel her gece abdestli olarak
E'ûzü Besmele ile Fâtiha Felak ,nas Âyetelkürsî okumayi da ihmal etmeyin..

Stresli zamanlarda, önemli kararlar arifesinde bu tip rüyalar görülür..Allah insana taşıyamayacağı derdi yükler mi ? yüklemez !!ama biz kendi ,kendimize gereksiz,yükler ,sorumluluk, sorunlar,dertler, yükleriz...
kendi,kendine gereksiz, fazlalık ,zamansız yükler yüklüyorsun...zaten Zamanı gelince her şey, iplik iplik çözülür; çünkü ,Ortam ,Şartlar ve SEN her gün değişiyorsun.
Bazı şeyler zaman içinde ancak çözülür...

Rüyada hamile olduğunu ,görmek;
Sıkıntı sonrası ,hayatında yeni bir değişim, gelişmelere alamet eder..yeter ki ortalığı bulandırma....selamretle..

furkan.ozer.9

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada kaynanamı görmek

Selamünaleyküm ben medine, rüyamda ölen kaynanam ve küçük eltimle oturduğumu görüyordum eltim dantel yapıyordu, yere bıraktı. Kaynanamla tandırdan bahsediyorduk . O sırada gökyüzünden rengarenk şemsiyenin toplu halinde benzer bir cisim iniyordu avuçlarımın içine. o cismin ardında beyaz bir ip vardı . Kaynanama ben dua mı Allah tan istemişim evlatlarım ve kendim için bizi darda bırakmasın diye anlattım kaynanama. şimdiden Allah razı olsun...

sltn123

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada vefat eden kaynanayı görmek

Selamün aleyküm. rüyamda pazara gitmiş oluyorum. kaynanam vefat etti normal hayatta. Vefat etmiş kaynanam yanıma geldi. Ceviz kuruyemiş gibi şeyler satılıyor. Kuru üzümü gördüm, satana yiyebilir miyim dedim. Bir avuç aldım yedim çok tatlı geldi. Bir daha istemeyi düşündüm istemedim. Kaynanam namaz kılmak istedi, nerde kılayım diye sordu. Bende burda gelinlerim var onlarda kıl dedim. Orda namazını kıldı. daha sonra da rahmetli halamı uzanmış yatarken gördüm. lütfen yorumlarınızı bekliyorum hayırlısıyla inşallah.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam rüyanız hayr olsun .
Allah cc. kaynaniza merhumeye Rahmet eylesin...Helal rızkın ve haram rızkın ne zaman ve nereden geleceği ve ne şekilde imtihanımız olacağını hiç belli olmaz...

"Rızık deyince aklına yenilip içilecek şeyler gelenin aklına şaşarım.Allah’ım akıl, irade, hikmet, irfan, ihsan, muhabbet rızkımızı bol eyle.”
Hz. Âişe (r.a)

rüyada vefat eden kaynanayı görmek ;
rüya sahibinin, yakın bir zamanda kendisine hiç uygun olmayan, sürekli sorun yaşamasına, çok zor durumlara düşmesine ve kendisini kötü hissetmesine sebep olan kişiler ile ahbaplık kurduğuna, yada haal ve davranışlarına, bu kişilerden gelebilecek her türlü kötülüğe karşı kendisini koruması gerektiğine ve haal ve davranışlarını düzeltirse ancak o zaman sorunlarından kurtulacağına delalet eder...

Rüyada rahmetli kaynanayı görmek ;
bazende kişisel gelişim bakımından çok iyi bir seviyeye geldiğinizi, olayları artık tüm yönleriyle görüp değerlendirmeye başladığınızı, belki de kimi şeyler (geçmişte yaşanan) konusunda üzüntü - pişmanlık duyduğunuzu, keşke öyle olmasaydı dediğinizi gösterir...

"Kaynanam namaz kılmak istedi, nerde kılayım diye sordu. Bende burda gelinlerim var onlarda k dedim. Orda namazını kıldı"
gelinleriniz ,dünürleriniz ,arasında doğruluk,drüstlükten ve Namazdan ayrılmayın yoksa; Rüyaniz ;dedikodu, tartışma ile tabir edilir.rahmetli kayınvalideniz size bir uyarı ile gelmiş selametle...

Üst Alt