• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada kayınvalidenin kayınpederi öldürdüğünü görmek

Funda81

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün Aleyküm; Rüyada kayınvalidenin kayınpederi öldürdüğünü görmek ne demektir?
Rüyamda ablam, küçük kız kardeşim ve dayımın kızı ile çok geniş, ferah büyük bir evdeyim. Kapının önüne baktığımda kayınvalidemin çok büyük bir sinirle bağırdığını ve kayınpederimi merdivenlerden aşağı atıp öldürdüğünü görüyorum. Yardım istemek için bağırıyorum, kayınvalideme neden yaptığını soruyorum, bir sürü sebep sayıyor çok korkuyorum geri gidip ablama kardeşime 112 yi arayın diye bağırıyorum, aşağı kayınpederimin yanına iniyorum, merdivenlerin üzerine yüz üstü düşmüş yaralanmış ama ölmemiş ama çok kötü durumda olmasına rağmen sinirle ayağa kalkıyor. Kan görmedim ve merdivenlerde ev gibi çok geniş ve büyüktü. Rüyamdan çok etkilendim, Allah rızası için yorumlayabilirseniz çok sevinirim.

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Selamün Aleyküm; Rüyada kayınvalidenin kayınpederi öldürdüğünü görmek ne demektir?
Rüyamda ablam, küçük kız kardeşim ve dayımın kızı ile çok geniş, ferah büyük bir evdeyim. Kapının önüne baktığımda kayınvalidemin çok büyük bir sinirle bağırdığını ve kayınpederimi merdivenlerden aşağı atıp öldürdüğünü görüyorum. Yardım istemek için bağırıyorum, kayınvalideme neden yaptığını soruyorum, bir sürü sebep sayıyor çok korkuyorum geri gidip ablama kardeşime 112 yi arayın diye bağırıyorum, aşağı kayınpederimin yanına iniyorum, merdivenlerin üzerine yüz üstü düşmüş yaralanmış ama ölmemiş ama çok kötü durumda olmasına rağmen sinirle ayağa kalkıyor. Kan görmedim ve merdivenlerde ev gibi çok geniş ve büyüktü. Rüyamdan çok etkilendim, Allah rızası için yorumlayabilirseniz çok sevinirim.
Berekete bolluğa işarettir. Ama elde edeceğiniz bu bolluk, helal bir bolluk değil, haram bir bolluktur. Yani, rüyanızın genel tabiri, haram maldır.

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Tabir için teşekkür ederim ama nasıl haramdan korunabilirim.
Hz.Ali (R.a.) buyuruyor:

"Eğer 1 damla alkol bir kuyuya düşerse, o kuyunun suyuyla, bitkiler, otlar sulanırsa. Sonra bir koyun gelip, o ottan yerse, ardından bu koyun bir sürüye alınırsa. Ve daha sonrasında, bu koyunla birlikte diğer koyunlar kesilip, pişirilirse, ben onların hiçbirisinden yemem!"

İşte Hz.Ali (R.a.) gibi düşünmek lazımdır. Örneğin,
"haram maldan nasıl koruna bilirim?", haram para kazanan birisi için çalışırsan, o sana kendi kazandığı haram paraları maaş olarak verirse, sen bu paraları harcarsan, yemek alırsan, kıyafet alırsan bu paralar haram olduğu için o yemekte, o parayı harcamakta sana haram olur.
Helal yolla para kazanarak, haram maldan koruna bilirsin.
Domuz eti, sigara, alkol gibi şeylerden sakınırsan haram yemessin. Yediklerin, içtiklerin helal olur. Yemeğe "bismillahir-rahmanir-rahim" diyerek başlarsan, o yemek sana helal olur. İşte bu şekilde sakına, koruna bilirsin haramdan.

Hz.Ali (R.a.) yemekten önce ve sonra ellerin yıkanmasını tavsiye eder, ve bunun ömrü uzattığını buyururdu.
Hz.Muhammed (A.s.) yemeğe tuzla başlanılmasını ve tuzla bitirilmesini tavsiye ederdi.

Hz.Muhammede (A.s.) eğer yemeğe "bismillah" ile başlamassak, şeytan bizimle yer mi? diye sorulmuş.
Hz.Muhammed bunu onaylamış, ayrıca "eğer bismillah ile başlanırsa, melekler o şeytanı kovar" diye buyurmuştur.

Üst Alt