• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada kardeş görmek

İLiM DiLeNcİsİ

Rüyalar aleminden
Süper Mod
Rüyada Kardeş görmek mal ve dünyalıkta ortaklığa veya kardeşin içinde bulunduğu durumuna,

Rüyada kızkardeş görmek kişinin kendisinden şefkat ve ilgi bekleyen bir yakınına yahut kardeşi varsa onun durumuna işaret eder.

Rüyada erkek kardeşinizi veya ağabeyinizi görmeniz, yakın bir akrabanız veya arkadaşınızla kavga edeceğinizin işaretidir.

Rüyada öz kardeşini görmek güzel ve sevindirici haber almak anlamındadır.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için aşağıdaki yazıyı da mutlaka okuyunuz...
İslam'a göre rüya üç çeşittir.

1- Salih rüya

2- Şeytani rüya

3- İnsanın içinde yaşadığı olaylardan, etkilenmesi sonucu doğan rüya.

Hiç bir rüya yaşanılan ortamdan bağımsız bir sekilde yorumlanamaz.

Rüyayı gören kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyeti, O An içinde bulundugu maddi ve manevi durumu mutlaka göz önüne alınmalıdır.

Zaman zaman başkaları ile ilgili rüyalar da görebiliriz; bizi hiç ilgilendirmeyen bir rüya, bir başka yakınımızı ilgilendirebilir.

Bu nedenle, her rüya aynı şekilde tabir edilemez..

Aynı rüyayı farklı kişiler farklı mekan ve konumlarda gördüklerinde tabirleri de farklı olacaktır.

Bundan dolayı da, rüya yorumu özünden bir şey kaybetmese bile, yansıması farklı olabilir…

Rüya ile amel edilmez. Rüya ve ilhamla elde edilen bilgiler dinin bir emri gibi kabul edilmemelidir.

Görülen rüyaları esas alarak hayatını ona göre düzenlemeye kalkışmak yanlıştır. Çünkü rüyaların doğruluğunu ölçmek ve tesbit etmek mümkün değildir.

Rüyalarda çeşitli hikmetler vardır. Kimi için bir müjde, kimi için bir ikazdır. Kur'an-ı kerimde rüya ve tabiri ile ilgili bilgi vardır.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Güzel rüya müjdedir.) [İbni Cerir]
(Salih rüya rahmani, karışık rüya şeytanidir.) [Buhari]
(En doğru rüya seher vakti görülendir.) [Beyheki]
(Kıyamet yaklaştığında, Müslümanın rüyası ekseriya yalan çıkmaz.) [Müslim]
(Sözü doğru olanın, sadık kimselerin rüyası da doğru çıkar.) [Buhari]
(Gündüz görülen rüyalar doğru çıkar.) [Hakim]
(Kötü rüya gören kimseye söylemesin, şeytandan da Allahü teâlâya sığınsın.) [Müslim]
(Rüyasında hoşa gidici güzel şeyler gören, görüşü isabetli salih birine anlatsın! O da hayra yorsun!) [Beyheki]
(Rüya, tabir ilmini bilen bir dosta veya akıllı bir zata anlatılmalıdır!) [İ.Ahmed]
(Rüya nasıl tabir edilirse, öyle çıkar. Bunun için rüyanızı nasih veya âlime anlatın!) [Hakim] [Nasih, insanlara iyilik tavsiye eden, kötülükten sakındıran, nasihat eden kimsedir.]

nesrin

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
selamünaleyküm

bir kaç gün önce de kardeşimle ilgili rüyamı yazmıştım. Tekrardan rüyamda kardeşimi gördüm Allah hayırlara çevirir İnşallah.

rüyamda en küçük kardeşim ,bilmediğim bir yerde, elinde bir şeyle domates doğruyor. közün üzerinde tavuk , domates pişirmeye çalışıyor. sonra diğer erkek kardeşim( bir büyüğü) onu arıyor.telefonda konuşuyorlar. deniz seyahatine çıkacaklarını , kendisinin de gelip gelmeyeceğini soruyor. küçük kardeşim de kararsız konuşuyor. ama ben onun için endişelenip , gitmesini istemiyorum.(söylemiyorum ama içimden gitmesin diye geçiriyorum)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykum selam Verahmetullahi ve berekatuhu..
Allah cc. Sizin ve kardeşinizin Yar ve Yardimcisi olsun..
Allah hayırlara çevirir İnşallah.

Rüyada erkek kardeşini görmek; Duygusallık ve Davranışlarıonunla ilişkinizi; sevecen koruyuculuk endise duygularinizi ifade edebilir.

Allah karşına hayırlı insanlar çıkarsın ..Hamdim, pistim, yandim
kardeşiniz hamliktan, pişirmeye ve pişme menziline gittigine isarettir..kardeşiniz icin cokca dua edin...
Hayirli Cumalar..

Oğlum

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada kardeşini görmek

Hayırlı akşamlar efendim. Yorumlarınız için çok teşekkürederim. Hayat bizleri zorlasada Rabbim bir kolaylık sağlıyor.

Bu sabah gördüğüm rüyamda; (Benim erkek kardeşim eşi ve çocukları Amerika'nın virjinya eyaletindeler ve dediklerine görede ılıman bir iklimi varmış) Erkek kardeşimi, eşini, çocuklarını ve orada yaşayan arkadaşları ve aileleri ile birlikte bir çocuk parkındalar ve heryer karla kaplıydı şaşırıyorum çünkü oralarda kar yok biliyorum
salıncaklar, tahtravelli falan var ve kalabalıklardı. Heryer bembeyazdı, çok ilgimi çekti.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hayırlı akşamlar bir sey degil..Hayirdir insallah..
Rüyada Kardeş görmek mal ve dünyalıkta ortaklığa veya kardeşin içinde bulunduğu duruma göre yorumu degişir.,
Allah cc. Sizin ve kardeşinizin Yar ve Yardimcisi olsun..

Rüyada erkek kardeşini görmek; Duygusallık ve Davranışları onunla ilişkinizi; sevecen koruyuculuk endise ,hasret duygularinizi da ifade edebilir.
Allah Gurbette karşına hayırlı insanlar çıkarsın ki selâmete erebilsin..
Rüyada Kar görmek;Bembeyaz kar, huzur ve mutluluk demektir. Mevsimsiz görülen kar, ani yaşanacak değişimler yüzünden hayatın alt üst olacağına yorumlanır...

Nablusî demiştir ki: Rüyada mevsimli veya mevsimsiz kar’ın yağıp bütün binaları, ağaçlar ve dağları kapladığını görmek, o yerin halkı
ve malları üzerine gelecek zulme,haksızlığa uğrama ve âfete delâlet eder.

Gönül sızım-in Kalbimden Aklıma Düşenlerin Yorumu:
Aile ile olmak en büyük sınavlardan biri Ve hele ki bir de kırılgan ama bir o kadar da kuvvetli bağlar içinde duygusal ve hassas biri olan Siz
ve kardeşiniz Gurbet psikolojisinde onu anlamaniz gerekli..gurbet başlı başına Yara ...

Gurbet, hem gurbette olma hâli olan gariplik ve yabancılık; Gurbete çıkan gurbetçi, garip, yabancı ya da gurbetzededir.
Yani asıl vatanından ayrı kalma hâlidir gurbet ve insan gurbette garip olur...
Gurbet,ayrı düşüş vardır, ruhî mesafeler vardır, gönül gurbeti vardır, onarillmaz yaralar
vardır...Ve bu farkli zaman ve mekan içinde, çok kolay iletişim bozukluğu,kırılmalar, alınmalar, küsmeler, öfkelenmeler olabiliyor.
Allah RIZASI icin onlara karşi anlayiş ile davranin...
Kissadan Hisseniz ile kendi yorumunuzu artik yapabilirsiniz...

"Güvendiğiniz dağlara karlar yağdığında en güzel çare,
dağ ile karı başbaşa bırakmaktır.
Gün gelip karlar eridiğinde;
dağ yolunuzu gözleyince en güzel cevap,
başka bir dağdan selam yollamaktır."
Mevlana

https://www.islamiforumlar.net/gonul-sizim/31938-kirik-kalp-ne-kadar-surede-iyilesir.html

okyanuss

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Hayırlı günler ablacım bu gece rüyamda bir kızkardeşimin olduğunu gördüm, babam arabada gezdiriyor bende şaşırıyorum nasıl bu yaştan sonra olur diye ve ben kardeşimi kucağıma alıp seviyorum çok güzel hissediyorum çimenler de oyun oynuyoruz o daha yürüyemiyor benim kucağımda değişik bi rüyaydı yorumlarınız için teşekkürler. :)))

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hayırlı günler rüyaniz Hayr olsun.
rüyada Kız kardeş ;
kişinin ya da kendisinden şefkat ve ilgi bekleyen bir yakınına yahut kardeşi varsa onun durumuna delalet eder.
Rüyada kız kardeşi olduğunu görmek ( gerçek yaşamında olmadığı halde ) bir ortaklığı ve bu ortaklık sonucu bol kazanç, mal ve mülk sahibi ,sorumluluk alacağınızı simgeler.

Rüyada kız kardeş görmek;
kız kardeşini görmek gerçek yaşamınızda şansınızın açık olacağı, mutlu olacağınız bir yaşam evresinde olduğunuzu ifade eder.

Psikolojik yorumu da ;
zamansız ve gereksiz şeyleri çok düşünerek kendinizi Stresse sokmayin!!Zamansız Dökülen Göz Yaşları,gereksiz sıkıntılara neden olur...
Dereyi Görmeden Paçaları sıvayarak kendi kendinizi gereksiz bunalima sokmayin!!
Her şeyin bir zamanı var, Sevmenin, Aşık olmanın, Tutkuyla bağlanıp mutlu olmanin da..
Selametle..

gdemir

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Süt Kardeş Görmek

Selamunaleykum

"Rüyada Süt Kardeş ve süt kardeşin yakınlarını görmek" ile ilgili gönül sızım tabirini, gönlünden yaparsan sevinirim.

Selam ve Dua ile .....

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam rüyaniz hayr Olsun
madem ki ;
'Rüyada Süt Kardeş ve süt kardeşin yakınlarını görmek" ile ilgili gönül sızım tabirini, gönlünden yaparsan sevinirim.
o zaman ben de tabirimi,sadece gönlümden yapacağım gerisi Allah kerim...

Her hayrın ve şerrin yegane yaratıcısı kendisinden başka İlah olmayan Allahu Tealadır.
O’nun eşi ve benzeri ve dengi yoktur. Herkese kuvvet ve hayat veren O’dur. Cenab-ı Hakk’ın insana emanet olarak verdiği cüzi irade ile kul iyilikten veya şerden birisini seçmesinin akabinde Allahu Teala o işi yaratır ve o sebeple kul her yaptığından sorumlu tutulur.

Allahu teala bizleri kurana yani furkana kardeş kıldı ...yaradılışının gereği ilme olan susuzluğunu gidermek için rabbinin katından sana söylenen kelam ,hz.muhammed'in dudaklarından dökülen kurandır.
Işte yaradılışının maksadını sana öğreten ve resuluyle tebliğ eden hz.Allah cc. buyuruyor ki;Ey habibim de ki, sizi 3 alemi geçirerek nebatat, hayvanat ve sureti insaniyede nefis makamına ihlas suresi ile davet eden hz.Allahtır

Rüyada Süt Kardeş ;ilim, irfan ve kur`ani kerim,ihlas ve human nature : insan tabiatı ,fıtratı ..
Kurân’ın Hükümleri ve İnsan fıtratı değişmez...

Dini ilimlere yönelmenizi tavsiye ederim.zaten dini ilimlerin içerisinde olan biriysenizde biraz daha derine inmenizi tavsiye ederim. selametle..

Üst Alt