• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada kar görmek ne demektir?

N

NAZLI

Kayıtsız
Misafir
Hayırdır inşallah
İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada kar görmenin altı tabiri vardır:
1-Rızk
2-Yaşam/geçim
3-Fazla ve ucuz mal
4-Kalabalık ordu
5-Hastalık
6-Üzüntü.
kötü işler yapmak için başkalarının size vesvese edeceğine ve bu vesveselere aldırış etmemeniz gerektiğine…delaledir Allahu alem..
lutfen kardesim nefsinize ve Sizin bir baskasi tarafindan oyuna getirilmesine izin vermeyin..
"SUN'İ" yapay, yüzeysel olduğu gibi gerçeği de öyle yani kendisi aklı kalbi ve fiili ziyade yapmacık... kişilerden uzak durun...
Üzülmeyin Kaybettim sandıklarıniz , kurtulduklarındır belki...
şer dediklerimizde dahi bazen
hayır vardır. Hak şerleri hayreyler Görelim Mevla neyler. Neylerse güzel eyler...
Selamet ile hayra Kalin..

Rüyada kar görmek islami rüya tabiri için

Floral

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Mavi kar görmek

Merhaba. Nasılsınız?
Ben rüyamda sınıf arkadaşlarımı gördüm. Adları Cengiz, Serkan, Lale (en iyi arkadaşım), Gülnare(diğer en iyi arkadaşım) vardı, diğerlerinin kim olduğunu hatırlayamıyorum. İngilizce dersinden imtahandı. Cengiz ve Serkan'a yardım ediyorduk. Sonra Lalenin evinde olduk. Dışarısı çoook soğuktu. Balkona çıktım, baktım ki, mavi rengde kar yağmış. Ben de kendi-kendime kış bahar gibi geçti, şimdi de bahar kış gibi geçicek dedim. (Kışda Azerbaycan'da havalar yine de bahardaki gibiydi). Sonra içeri geçtim, bi de baktım ki içerisi de mavi karlarla örtülmüş. Sınıf arkadaşlarım Lale'ye kar topu atıyorlardı, sonra ben Lale'nin yanına gidince bana da atdılar oynamak amaçlı.
Lütfen rüyamı tabir eder misiniz? Bu arada yarın Azerbaycan'da gül bayramı. Sizi de şimdiden tebrik etmek istedim. Hem sizin, hem de tüm islamiforumlar.net ailesinin gül bayramını tebrik ederim.güüll.,güüll.,güüll.,

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
gulbayrami.jpg

Merhaba hosgeldiniz,

Ahh kardesim, her sey nasip kismet meselesi...
Bu sabah erken kalktigimda, benim veledler uyuyordu. Forumu actim ve ilk olarak sizin ruyanizi gordum
ve hemen yuregimden geldigi gibi muhabbet seklinde yorumunu yazdim...Tam ekliyecektim ki is yerim aradi cabuk gelmelisiniz...
bazi acil sorunlar var diye.. O telasdan eklemeden forumu kapattim.. Yani her seyin bir zamani ve vakti vardir..

Ne guzel siz de Azerbaycan'da gül bayramı var... her halde en güzel gül fidani, siz olursunuz...
Ben de güllere aşıgım.. desenize, Azerbaycan'a gelip yerlesmeliyim...

Burada BATIda, güller hic kokmaz, niye biliyormusunuz? Bunlar dikenleri ellerine batmasin diye dikenlerini keserler oysa her gül kokosunu dikeninden alir...
Mutluluklar; dertsiz, sıkıntısız ve kedersiz elde edilmez. Nasıl ki dikenlerin arasından gül çıkıyorsa, meşakkat ve sıkıntıların ardından da gül mîsâli güzelliklere kavuşulur.
Gülün, hep diken ile beraber bulunuşu çok ibretli ve hikmetlidir. Dikene katlanan gül, çiçeklerin şâhı olmuştur.
Huzûr ve mutluluk da, cefâlara katlanmanın sonucunda elde edilir. Nefsin suflî arzularına ve hayatın ağır imtihanlarına tahammül, iki cihân saâdetinin kapısıdır.

Hiçbir güzellik yoktur ki güçlüklerin, çilelerin ardında gizlenmiş olmasın. Gaflet dikenini aşmadan ayıklık gülistânına kavuşulamaz.
Benlik dikeninden kurtulmadan mânevî varlığa erişilemez. Gözyaşı dikenlerini aşmadan gülmeye hak kazanılamaz. Ölüm dikenini aşmadan ebedî hayata erilemez…
Hazret-i İbrâhîm -aleyhisselâm- da, gülün ateşten dikenlerini aştıktan sonra gülistâna kavuşmuş ve târifi mümkün olmayan huzûru bulmuştur.

İnsanın, gülün kokusunu duymayıp dikenine takılması birazda kendi ruhundaki
dikenlerden kaynaklanır... bunu da unutmayin...

Hayirdir insallah...

"İngilizce dersinden imtahandı. "
Rüyada imtihan da olduğunu görmek, günlük yaşamınızda bir karmaşa, rekabet, yarış içinde olduğunuzu ve bazanda kendinizi yorulmuş hissetiğinizi gösterir.
Fidan kardesim Siz hic mavi karlarla örtülmüş bir yer gordunuz mu?
Rüyada mavi kar olduğunu görmek; mavi hayalleri sembolize eder..

Ben her şekliyle sevdim seni… Hem ölürcesine hem yaşarcasına…
Hem çocukcasına hem büyürcesine…
Hem delice hem akıllıca…
Ama en çok da mavi dünyam da masumca…
Hiçbişey yapmadım ben!!
Sevdim!… Sadece sevdim… Hayal Alemim de seni sevdim...

Nasibin yolu hayal ile gercegi farkı fark etmekten geçer...
Farkındalık derecemiz ile nasibimizi fark etme seviyemiz doğru orantılıdır. Her an, her saniye insanın karşısına yüzlerce fırsat çıkar, talih kapısı açılır, ama biz sadece bunlardan farkına varabildiklerimizden faydalanırız.
Çünkü insan farkına varamadığı ve idrak edemediği şeyden faydalanamaz. Bir şeyi kimler fark ediyorsa, o şey, onlar için vardır.
Siz de O sevdiginiz insan da TAKILI kalarak kendinizi HAYAL dunyaniza haps etmeyin.. Daha cook gencsiniz...!!!
Etrafinizda daha nice guzellikler, firsat ve sevdalar zaman ile olusacaktir...
ins.. beni anliyabilmisinizdir..
Hayirli gunler...

Floral

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Çok teşekkür ederim sözleriniz için. Rüyami tabir etmediniz? Lütfen, tabir eder misiniz?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hayirdir insallah...
Rüyada imtihan da olduğunu görmek, günlük yaşamınızda bir karmaşa, rekabet, yarış içinde olduğunuzu ve bazanda kendinizi yorulmuş hissetiğinizi gösterir.
Fidan kardesim siz hic mavi karlarla örtülmüş bir yer gordunuz mu? Sadece masal, hayal aleminde olabilir...

Mevsiminde görülen kar rüyaları iyi sayılır. Bu rüyalar hayatın değişeceğini, güzel günlerin yaklaştığını, dertlerin biteceğini haber verir.

Bembeyaz kar görmek, huzur ve mutluluk demektir... Mavi kar hayal, hulya ve rüyalara isarettir..

Mevsimsiz görülen kar, ani yaşanacak değişimler yüzünden biraz gam, keder ve olumsuzluklar yasiyacaginiza
Rüyada mavi kar olduğunu görmek; mavi hayalleri sembolize eder....
Sizin o kucucuk, masum yureginizi kirmamak icin bu yorum da zorlandigimi ve etraftan dolayli anlatmaya calistigimi goruyosunuzdur...

Asıl yorumu; kalbinizdeki umutlar sadece hayal olarak kalmaktan ibaret olduguna isaret eder... Dedim ya her sey nasip kismet meselesi..
Bunlarda gecer ve gececek Ya Hu.. bir gun seni gercekten cook seven bir yar buldugunda bu ruyanin hikmettini ancak o zaman anliyabilirsin..

acilangul1

Floral

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Çok teşekkür ederim. Şu an bir şeye öyle çok ihtiyacım var ki... ALLAH'tan çok istersem olur...

2 gündür buralarda havalar pekte iyi geçmiyor. Bilinçaltı rüya olamaz mı?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Çok teşekkür ederim. Şu an bir şeye öyle çok ihtiyacım var ki... ALLAH'tan çok istersem olur...

2 gündür buralarda havalar pekte iyi geçmiyor. Bilinçaltı rüya olamaz mı?

bir sey degil kardeşim ..belki de bilinc alti da olabilir..
Benim yaşımla sizin yaşınız arasındaki fark,olaylari , hayatti idrak edisimiz kadar FARKLI dir!!

Bugün Ogle namazi kildiktan sonra Sizin icin Dua ettim.. Allahim!!Fidan kardeşimin Hayal ile hakikati fark edip ,idrak etmesini ve gercegi kabulenmesini nasip et Allahim!!hy..

Her yaşa kendine göre ,yaşina uygun menzili gösterilmeli ki hayaller hakikat olsun...
Bu yasadiklarini ben de zamanin da yasamis cok ACIlar cekmistim...

geçmişte yaşadıklarıma bazen gülüyor bazende ağlıyorum.
Hata olduğunu,yanlış olduğunu bile bile yaptığım şeyler,yada dost diye omzunda ağladığım ama aslında dostum olmayan kişiler........

Geçmişte ağladıklarım öyle gözümde büyüttüklerim nede küçüklermiş aslında.
Ve zamanında nede değerlilerdi bende..
Ulaşılmaz görünümünde
Ama küçükmüşler işte..
Şimdi ufak bir tebessümler sadece..
Ne kadarda büyütmüşüm meğer ben...
Belkide çocuktum bugüne göre..
Ama anlıyorum artık kim ne değerde..
Belkide sırf bu yüzden sadece
GÜLÜYORUM GEÇMİŞİME ....sırıtık.:,

Floral

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Benim için dua etdiğiniz için çok teşekkürler. Her şey iyiye doğru gidiyordu son 1 haftadır.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Selamun aleyküm ablacım,
İnşallah iyisindir, pek göremiyoruz seni ama yine de şansımı denemek istedim merak ettim rüyamın yorumunu........

Rüyamda eşimle beraber gece vakti bir otobüsün içindeydik biraz gittikten sonra yolda indik.
Bir baktım kar yagmıs her yer bembeyaz ikimiz şakalaşıyorduk sonra birbirimize kar topu atmaya başladık böyle kar topu oynarken uyanmışım ama çok mutluyduk birbirimize çok içten severek bakıyorduk..
Bu günlerde hiç iyi değiliz onun için bu güzel rüyanın anlamını merak ettim abla...

Yorumlarsan sevinirim, Allaha emanet olasın ablacım..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam rüyaniz Hayr olsun
Allahım, bize, bana Sekîne huzur ver..Aklımı sakinleştirerek kalbimi dinlendir...
Sinirlerim ve kaslarımdaki gerginliği,İçimdeki Fırtınaları dindir.
Allahım, Bana değiştirebileceğim şeyleri değiştirmek için CESARET,
Değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etmek için SABIR,
İkisi arasındaki farkı bilmek için AKIL VER.
Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâh Güç ve kuvvet ancak yüce
ve büyük Allahın cc.yardımıyla olur. ..

Rüyada kar görmek ;
birçok farklı anlamları olabilir.
su,{BUZ,KAR} toprak, hava, ateş , Bu dört element insanın yaratılışında da vardır bu Dört elementin tesirini her yerde görebiliriz, çevremizde, duygularımızda,yaşanan olaylarda Ve bu dört elementin hem negatif hem de pozitif tesirleri mevcuttur.

Su 3 halde bulunur: Katı, sıvı ve gaz.
Gaz halindeki bir maddenin sıvı hale geçmesine yoğuşma denir.

Kar Oluşumu :
Bulutların çok soğuk hava katmanıyla karşılaştığında bulutu oluşturan küçük tanecikler su damlacıkları haline gelmeden küçük buz kristallerine dönüşmesiyle oluşur. Ateş, su, toprak, buz ve kar bunlar sık sık bizim duygularımızla ilgili olabildiği gibi; Rüyada kar ile dolu: soğuk ya da bir şey hakkında duygusal uzaklık, his, hissiyat hayatın neresinde hangi mevsimde yada bir olay, bir kişi yada eşiniz hakkında hissediğiniz alanı, mevkii , formu gösterir.

Bazende Bir battaniye gibi kar bir şeyleri gizler. Rüyada kar, duygusal olarak kış uykusuna, sabır olması gerektiği dönemlerde gelebilir. Belki de zor bir dönem olmuştur ve iyileşmek için geri çekilme vakti gelmiştir, kim bilir..

Sevmeyi, sevilmeyi mutluluğu sadece birbirinize çok içten severek bakmayı hatırlamanız gerekli....

Yeni umut ve kişisel güneş ışığını bulun, kışın sıcak olma, büyüme ve zamanı geri getirme; o güzel hatıraları, maziyi yeniden ortaya çıkarın...
Bazen de beyazlık ve kar saflığı, derinden manevi temizlik, bir dönem hedeflerinizin simgesi. Bu tür rüyalar aynı zamanda derin duygusal barış, kederi rahatlatıcı veya bir anlamda psikolojik olarak rahatsız edici ve hayatta gereksiz olan şeylerden kurtulmanız gerektiğini gösterir.

Kar rüyaları yumuşak ve nazik, veya çorak ve soğuk olabilir. Ve sonunda tüm karları eriten Allah cc. tüm duygularıda çok değiştirirebilir.. Her hareketin, her kararin herkesi etkileyen olumlu yada olumsuz bir sonucu vardır..sonucu görmek için olaylara hikmet gözü ile bakın...

Kar rüyaları bize düşünmeyi, neyi iyileştirebilirim; güçlendirilmesi veya serbest bırakmak gereken nelerdir ve ben ne zaman, neyi nasıl bir son ile ortaya çıkarmak istiyorum. Güneş ve manzarayı yeniden temizlemek için neler yapabilirim, bu karı ne eritebilir diye kendinizle bir muhasebe yapın...
Gerçek yaşamınızda yaşadığınız duygu ve düşüncelerin sizi nasıl etkilediği hakkında bilgi verir.
Hayatınızı yeniden şekillendirme, hedeflerinizi gözden geçirmeye ihtiyacınız olduğunu simgeler. Hakkınızda her şeyin hayırlısı olsun.Selametle..

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Allah razi olsun abla,
önem verip; vakit ayirdigin icin selametle, Allah yar ve yardimcimiz olsun insallah...

Arrslan

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm. Ben bugün rüyamda bir yerdeyiz ve orası karlı ağaçlı bir yer. Ben önce karda yürüyorum sanki ama burası pek net değil. Sonra 7-8 yaşlarında bir kız çocuğunu koltuk altlarından tutmuşum karda oynatıyorum. Sonra bakıyorum ki bacakları çıplak etek gibi birşey var. Üşürsün sen diye bacaklarına bakıyorum ısıtmaya çalışıyorum. Allah razı olsun☺️

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Selamün aleyküm. Ben bugün rüyamda bir yerdeyiz ve orası karlı ağaçlı bir yer. Ben önce karda yürüyorum sanki ama burası pek net değil. Sonra 7-8 yaşlarında bir kız çocuğunu koltuk altlarından tutmuşum karda oynatıyorum. Sonra bakıyorum ki bacakları çıplak etek gibi birşey var. Üşürsün sen diye bacaklarına bakıyorum ısıtmaya çalışıyorum. Allah razı olsun☺
Aleykü selam. Evvelâ olduğunuz yer hayırdır, zenginliktir. Çocukla oynamak temiz kalpli birisi olduğunuza işarettir. Çocuğu ısıtmaya çalışmanız, kişiliğinizin zedeleneceğine, saygınlığınızın kaybolacağına, sizinde yeniden insanlar içinde saygın olmak için büyük bir uğraş sarfedeceğinize işarettir. Hayrolsun :))

Üst Alt