• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada kalp görmek

İLiM DiLeNcİsİ

Rüyalar aleminden
Süper Mod
islami rüya tabirleri rüyada kalp görmek, rüyada kırmızı kalp görmek, rüya tabirleri kalp görmek, rüyada siyah kalp görmek, rüyada kalbin parçalandığını görmek
Rüyada kalp görmek, cesaret, akıl, el açıklığı ve adalete yorumlanır.

Kalbinde bir korku ve endişe olduğunu hissetmek, Rüyayı görenin doğru yola geleceğine yorumlanır.

Kalbinde ağrı bulunması, o kimsenin yakın zamanda bir kötülük yapacağına; kalbinde hastalık hissetmesi, münafık bir kimse olduğuna yorumlanır.

Kalbin ağrıması veya sorun yaratması, zarara uğrama anlamına gelir.

Rüyada Kalbin kararması, kalp katılığı ve inanç zayıflığına,

kalp aydınlığı iç huzura, temiz inanca ve mutluluğa işaretle tabir olunur.

Rüyasında kalbini siyah gören, Hak’tan uzaklaşmıştır. Çok günah işler. Kalbi doğruluğu görmez. Kalbinin üzerinde bir kılıf, bir muhafaza, bir örtü olduğunu görmek, aynı şekilde tabir olunur.

Rüyada Kalp damarını görmek ruh ve bedenin, kalbin ve gönlün hissettiği sevinç ve üzüntülere işarettir.

Kalbini yaralı ve çıbanlı, kan ve irin içinde görmek, bir şeyden çok etkilenip üzüleceğine, yahut kalbinde bir takım kötü fikirler doğacağına işarettir.

Rüyada kalbinin hızlı hızlı attığını görmek, dünya ve ahiret işlerinin yolunda bulunduğuna işaretle tabir edilir.

Rüyada kalbinin parçalandığını gören, sıkıntıda ise sıkıntı ve kederinden kurtulur, hasta ise iyileşir.

Bir kimse kalbinde bir göz bulunduğunu görse bu gözle dünyayı ve dünyadaki özellikleri yani akıl, zeka ve din bakımından olan her şeyi müsahede ettiğine işaret eder.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için aşağıdaki yazıyı da mutlaka okuyunuz...
İslam'a göre rüya üç çeşittir.

1- Salih rüya

2- Şeytani rüya

3- İnsanın içinde yaşadığı olaylardan, etkilenmesi sonucu doğan rüya.

Hiç bir rüya yaşanılan ortamdan bağımsız bir sekilde yorumlanamaz.

Rüyayı gören kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyeti, O An içinde bulundugu maddi ve manevi durumu mutlaka göz önüne alınmalıdır.

Zaman zaman başkaları ile ilgili rüyalar da görebiliriz; bizi hiç ilgilendirmeyen bir rüya, bir başka yakınımızı ilgilendirebilir.

Bu nedenle, her rüya aynı şekilde tabir edilemez..

Aynı rüyayı farklı kişiler farklı mekan ve konumlarda gördüklerinde tabirleri de farklı olacaktır.

Bundan dolayı da, rüya yorumu özünden bir şey kaybetmese bile, yansıması farklı olabilir…

Rüya ile amel edilmez. Rüya ve ilhamla elde edilen bilgiler dinin bir emri gibi kabul edilmemelidir.

Görülen rüyaları esas alarak hayatını ona göre düzenlemeye kalkışmak yanlıştır. Çünkü rüyaların doğruluğunu ölçmek ve tesbit etmek mümkün değildir.

Rüyalarda çeşitli hikmetler vardır. Kimi için bir müjde, kimi için bir ikazdır. Kur'an-ı kerimde rüya ve tabiri ile ilgili bilgi vardır.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Güzel rüya müjdedir.) [İbni Cerir]
(Salih rüya rahmani, karışık rüya şeytanidir.) [Buhari]
(En doğru rüya seher vakti görülendir.) [Beyheki]
(Kıyamet yaklaştığında, Müslümanın rüyası ekseriya yalan çıkmaz.) [Müslim]
(Sözü doğru olanın, sadık kimselerin rüyası da doğru çıkar.) [Buhari]
(Gündüz görülen rüyalar doğru çıkar.) [Hakim]
(Kötü rüya gören kimseye söylemesin, şeytandan da Allahü teâlâya sığınsın.) [Müslim]
(Rüyasında hoşa gidici güzel şeyler gören, görüşü isabetli salih birine anlatsın! O da hayra yorsun!) [Beyheki]
(Rüya, tabir ilmini bilen bir dosta veya akıllı bir zata anlatılmalıdır!) [İ.Ahmed]
(Rüya nasıl tabir edilirse, öyle çıkar. Bunun için rüyanızı nasih veya âlime anlatın!) [Hakim] [Nasih, insanlara iyilik tavsiye eden, kötülükten sakındıran, nasihat eden kimsedir.]

toprak5

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Kalp Görmek

rüyada canlı kalp görmek rüyada kırmızı kalp görmek rüyada siyah kalp görmek
Selamün aleyküm herkese. Rüyamda uyku halindeyim, böyle deney masası gibi bir yere yatırmışlar beni ve baygın haldeyim, uyuyorum. Bir yandan da vücudumun içini görüyorum ama farklı, çok geniş bir yer, şehir gibi bir şey. Beni baygın halde tutan siyah giysili bir adam var ve nasıl becerdiyse göğsümden içeri girmiş, onu görüyorum. Yani bir yandan uyurken bir yandan da olanları görüyorum. Adam göğsümden içeri girdiğinde (orası da çok geniş) havada iki tane kalp asılı duruyor. Sağdaki kıpkırmızı, capcanlı, sağlıklı ve etrafına ışık saçan bir kalp, soldaki kalp ise kapkara, çürümüş, etrafı çelik gibi bir maddeyle kaplı, kurumuş, kötü bir kalp fakat ikisi de aynı boyutta. Göğsümdeki adam siyah kalbin kendisine ait olduğunu, artık çürümüş olduğunu ve yeni bir kalp bulmazsa öleceğini söylüyor. Artık kalbini kullanamadığı için kırmızıyı almak istediğini söylüyor, elini kırmızı kalbe uzatıyor fakat bir türlü alamıyor, izin vermiyorum. Orada da rüya bitiyor.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz hayr olsun ama bu rüya ben gibi günahkarı aşar..ama yinede bu rüyayi okuyunca Kalbimden Aklıma Düşenleri kendimce acizane Yazacağım.
Peygamber Efendimizin sav.Göğsünün Yarılmasi Olayı bu hadis ya da rivayetti araştirin isterseniz..
Peygamberimizin küçükken göğsü yarılıp kalbinin çıkarılarak temizlendiği ve tekrar yerine takıldığını duyuyoruz. Bu olay ne kadar doğrudur, manevi mi yoksa maddi bir olay mıdır?

İnşirah Suresi’nin ilk dört ayeti :
1-Biz senin göğsünü genişletmedik mi?
2-İndirmedik mi üzerinden ağır yükünü!
3-Ki o, belini çatırdatmıştı senin.
4-Ve yüceltmedik mi senin şanını. (94-İnşirah suresi 1-4)

:"havada iki tane kalp asılı duruyor. Sağdaki kıpkırmızı, capcanlı, sağlıklı ve etrafına ışık saçan bir kalp, soldaki kalp ise kapkara, çürümüş "

Kalbin sol ve sağ tarafi; Kalbin sağ tarafında melek, sol tarafında şeytan oturmasina sağ tarafında melek daima iyiliği ve Hakk ı kabul etmeyi ihtar eder,sol tarafında vesvese veren, namazından, ibadetlerden iyiliği ve Hakk ı kabul etmekten alıkoymaya Çalışan bu ses nedir kimdir ...?
Sağ omuzda iyi amelleri yazan iyilik melekleri; sol omuzda kötü amelleri yazan melek ..Veren Sağ El Alan sol Elden Daha Hayırlıdır ..

"Göğsümdeki adam siyah kalbin kendisine ait olduğunu, artık çürümüş olduğunu ve yeni bir kalp bulmazsa öleceğini söylüyor "
kalbinizin içindeki;vesvese,şek ,şüphe çirkinliklerin günahlarin,Kalbin kararması,bunlari bir an önce çıkarmasanız!! Değişmezseniz ;manen öleceğinize yorumlanir..

rüyaların gerçek manasini ancak Rabbim bilir ben bilemem..
Nu’man b. Beşir’den rivayet edildiğine göre Allah Rasulü şöyle buyurmuştur:
“Dikkat edin! Vücutta öyle bir et parçası vardır ki, o iyi/doğru/düzgün olursa bütün vücut iyi/doğru/düzgün olur; o bozulursa bütün vücut bozulur. Dikkat edin! O, kalptir.”
selametle..

nesrin67

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada kalp görmek

Merhaba ,rüyamda kalp üzerinde dövme gördüm oda kalp şeklinde ve t harfi vardı ama yorumlayamadım. şimdiden tşk ederim. gönlünüzden geçen tüm isteklerin kabul olması dileğiyle.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba ,rüyaniz Hayr olsun
Rüyada Kalp görmek;
Doğruluk, Cesaret, Sevgi ve Romantizm anlamlarını simgeler. Şu anki His,Duygularınızı ve bekklentilerinizi ifade eder.
Bu rüya aynı zamanda akıllı olmak, cömert ve adaletli olmak olarak yorumlanır.
sadece kalbinizle değil aklınızla hareket edin kalbiniz zaten aklınızın peşinden gelir...

"rüyamda kalp üzerinde dövme gördüm oda kalp şeklinde ve t harfi vardı "
Bunun bir kaç farklı yorum vardır insanları kıyasladıktan sonra içinizde onları değişmeyen bir yere oturttuğunuzu gösterir.
Bir insanın gözünüzdeki değeri kolay kolay değişmesine,

Bir anlık gaflette dalıp daha sonra pişman olacağına ,farklı,farklı görünmeye çalışmanız,gecici sevdalara kapilmaniz,

GIBBON diyorki; “Düşünmeden konuşmanın cezası sonradan düşünmeye mahkum olmaktır.” Bir cezalı mahkum gibi düşünmek zorunda kalırız istemesek de...
Önce Düşün Sonra kalbine t harfi dövme yaptır..selametle...

Üst Alt