• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada kahvehane görmek

ermac_12

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada kıraathane görmek, rüyada kahvehane görmek, kahvehanenin önünden geçmek tabiri.
Selamünaleyküm hayırlı günler dilerim.
Çok garip bir rüya gördüm. Neyi yazıp araştıracağımı bilemedim. Şöyle anlatayım:
Bir kahvehanenin önünden geçiyordum. Elimde scooter vardı.(Hayatımda da binmediğim birşeydir) Kahvehane önünde oturanlara Selamünaleyküm dedim. Sonra soluma baktığımda camii vardı. Camiinin önünde bir balkon gibi birşey vardı baya bir genişti. Örneklendirmek gerekirse 200 metrekare belki daha fazladır. Köprü gibi korkulukları vardı. Bu balkon gibi şeyin altında boşluk vardı ve orada yemekler vardı. Hayvanlarda buradan yemekleri yiyorlardı. Ardından bir yolda karşıdan karşıya geçip. Bileklik, atkı, bere satan bir dükkana girdim. Baya karışık bir rüya. Şimdiden teşekkürler Allah yar ve yardımcınız olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam hayırlı günler,Rüyaniz Hayr olsun
Rüyada kahvehane görmek ;
Kahvehane genellikle tembellik ile yorumlanır..

"Bir kahvehanenin önünden geçiyordum"
Yorgunluk sendromunu depresyonla karıştırmayın!!yorgunluk hali yatak istirihati ile ve iyi bir moral ile geçiyor...

Rüyada selam vermek;
güzel söze, güzel amele ve onun mislinçe hayra delâlet eder..

"soluma baktığımda camii vardı. "
işleriniz ters gidiyorsa, aklına iyi şeyler gelmiyorsa, içiniz rahat değilse, Sabır göstererek ve namazı vesile kılarak Allah'tan yardım dileyin..

Bizim işimiz İçimizdeki o hayvanı terbiye etmeye çalışmak...evvela cinsel dürtülerle varlığını hissettirir.
Bazen de sinirlenince karşımızdakini öldürmek ister gibi hiddetlenmenimizden anlarız içimizde yaşayan, nefes alan bir hayvanın var olduğunu.
Ya da hiç ölmeyecekmiş gibi yaşayarak; herşeyi ama herşeyi isteyerek ve asla yetinmeyerek büyütürüz içimizde.
Bazen sevmediğimiz birilerinin acı çekmesini seyrederek vahşileştiririz o hayvanı.Ağlayarak sakinleştiririz.
Bazen de,zor olsa daterbiye ederiz, uysallaştırırız belki; ama asla öldüremeyiz. ta ki biz ölene kadar.

Bir grup eski öğrenci, emekli hocalarını ziyarete gitmiş. işlerinden ve sorunlarından söz etmişler.
Hoca, iş yaşamında her biri önemli yerlere gelmiş eski öğrencilerine, kahve ikram etmek üzere mutfağa gitmiş.
Biraz sonra, değişik boy, renk ve kalitede birçok fincanın bulunduğu bir tepsiyle geri dönmüş.

Kimi porselen, kimi seramik, kimi cam, kimi plastik olan fincanları ve kahve termosunu masaya koyup, kahvelerini oradan almalarını söylemiş.
Tüm eski öğrenciler, kahvelerini alıp koltuklarına döndüğünde, hocaları onlara şunu söylemiş:

"Farkına vardınız mı bilmem. Zarif görünümlü, güzel, pahalı fincanların hepsi alındı, masada yalnızca ucuz ve basit görünümlü fincanlar kaldı.
Elbette ki kendiniz için en güzelini istemek ve onu almak çok normal ama işte bu demin bahsettiğiniz problemlerinizin ve stresin nedeni.

Hepinizin istediği fincan değil, kahve iken, bilinçli olarak herbiriniz birbirinizin aldığı fincanları gözleyerek, daha iyi olan fincanları almaya uğraştınız.
Yaşam kahveyse; iş, para ve mevki fincandır. Bunlar yalnızca yaşamı tutmaya, yarayan araçlardır ama yaşamın kalitesi bunlara göre değişmez.
Bazen yalnızca fincana odaklanarak, içindeki kahvenin zevkini çıkarmayı unutabiliyoruz...... Kıssadan Hisse .

Üst Alt