• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada kahvehane görmek islami tabiri

Haktan29

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada kahvehane görmek islami tabiri nasıl yapılır? Rüyamda bulunduğum şehrin merkezinde birbiriyle aynı hizada birden fazla kahvehaneler açılmıştı.Babamla beraber, babamın tanıdığı olan kişinin kahvehanesine gidip oturduk.Tabi dışardaki masada oturduk.Sahibi çay getirdi ,içtiğimi tam hatırlamıyorum ama keyfim kötü değildi fakat baya şakındım,neden bu kadar kahvehane aynı hizada açılmış diye düşünüyordum.Sonra kahvehanenin içerisinde gördüm kendimi.Daha önce tanıdığım eski bir abiyi gördüm masada.Kendisini sordum,kendisinin masasında okey vardı. Gel otur oynayalım gibi bir konuşma geçti aramızda ama ben oturmadım,okeyi bilmediğimi söylemişte olabilirim.Arkadaşlarını bekliyor gibiydi.Ben de yan masaya geçip orada biraz okeyle uğraştım tek başıma.Rüyayı tam hatirlamiyorum ama o abinin masasına oturmamamın çok sebebi vardı, çünkü insanlarla ilişki kurmakta iyi değilim,gerçek hayatta da hep kaçıyorum,çünkü samimiyet kuramıyorum.İnsan olmayı çok aştığım için kafayı yediğimi düşünmelerini de istemediğimden kaçıyorum,yani ne onlara nede kendime rahatsızlık vermek istemiyorum.Rüyam bu kadardı,gerisini hatirlamiyorum.Rûyadan sonra bugün ilginç bir karar verdim.Bu yüzden bu rüya, bana mesaj veriyor diye düşünüp size sormak istedim.Rüya dışında yani gerçek hayatta benim akrabalarımla sorunlarım var,bana ve benim aileme zarar verdiklerini gördük,iletişimi kesip bizden uzak durmalarını söyledim.Çünkü dedikodu yapıyorlar ve sevmedikleri halde toplum ne diyer şeklinde, topluma göre hareket edip bize dost görünmeye çalışıyorlardı.Yani toplum için akrabalık yapiyorlardı.Bu yüzden bunlarla ilişkimizi kesmek istedim fakat içlerinde bize zarar vermeyen iyi akrabalarda vardı,yani bu zarar verenlerin kardeşiydi,bu yüzden iyi kişilerle de mecburen akrabalık bağimı kesip uzak durmaya çalıştım.Çünkü ikisi kardeş veya çok yakın bağları var,aralarına girmek istemedim ama ailem yani annem,babam,kardeşlerim beni dinlemedi.Kötü olan yine ben oldum.Ben başıma gelmesini istemediğim şeyi,başkasına yapmadım.Kendi ailemle bile geçmişte sorunlarım vardı.Ben bu sorunları, iyi kişilerden olan amcaoğluna anlatmıştım.Amcamın kendisine bile uzüntüden anlatmıştım.Dünyaya düştüğümden beri, dünyaya benzeyen sevdiğim kişileri görünce onları yürekten kaybediyordum. Ölmek yine iyi ama birini yûrekten kaybetmek çok kötü.Evlenen insanları görünce hep rahatsız oluyorum,onlardan uzak duruyorum.
Çünkü kardeş sevgisinin yerini,dünyada cinsellik denilen aşk almış.Kardeş kardeşi cinselikle kirletince onları yürekten kaybediyordum.Bu yüzden benim amcaoğlu evlendi.Bende ondan soğudum.Çocuk getirince daha da soğudum.Çünkü dünyaya gelmeyi istemediğim için,çocuk getirenleri görünce onlardan soğuyordum,yani onların haksızlığına ortak olmamak için, çocuk getirenlerden ve başkalarıyla cinsel ilişkiler peşinde koşanlardan uzak duruyordum. Fakat benim amcaoğlu beni iyi taniyordu, ama benden hiçbir şey öğrenemeyip sevmediğim şeyi yaptı.Yani ne ibret ne de örnek olabildim.Anneme gelince, annemin eskiden beri yani küçüklüğümden beri bazı yanlış şeylerini fark ettim. Babam içki içip eve gelirdi. Annem kirvemin evine temizliğe giderdi. Sonra bizim yan komşu vardı.O da annemle beraber temizliğe gidiyordu.Bir gün hiç unutmam.O bayan komşu beyaz bir kağida genelev yazıp bizim kapının üstüne astı.O zamanlar 6 -7 yaşlarındaydım.Annemle kirvemin evine gittigimizde bayanlar ve erkekler geliyordu.Anlatılmayacak çok şüpheli şeyler yaşadım.20 yıl boyunca ara sıra bunlar tekrarlanıyordu. Bir gün telefonla annemin birini aradığını aşkım dediğini duydum ve annem telefonu bana vermeyip kartını komuşuda sildirdi.2.defa da böyle yaptı.Ben de korktum,kız kardeşlerim bunları farkeder ahlakı bozulur diye.Ayrıca annem sevgime ihanet ettiği için çok üzüldüm.Annemle tartışmaya başladım,yine kötü olan ben oldum.Depresyona girdim amcama ve amcaoğluna derdimi anlattım ama yine kötü olan ben oldum.Amcama cok kötü haldeyim dedim ve amcam anneme yönelerek kızdı.Annem bana kin tutmaya başladı.Konuya gelince iyi olan akrabalarla bağımı,hem kişisel hem de kötü kişilerle olan yakın bağları yüzünden kesmek zorunda kaldım.Annem bunu fırsat bilip benim iş bulamamı bahane edip beni evden kovdu.1 ay önce başvuruyu beklediğimi söylememe rağmen kovdu.Kpss ile torpil yapmamı da istedi,yapmayınca kovdu.Ben annemin baska bir yalanını da tesadüfen gördüm,inkar edip beni kendime karşı hasta göstermek istedi,yetmedi kardeşlerime de böyle göstermek istedi.Güvenlik kamerasından görüntüleri getirireyim dedim.Sen şuradaydın,yalan mi konuşuyorum diye gösterecektim ama annem dedi ki kamera görüntüsünü getirirsen kendimi ôldürürüm.Benim yüzümden kimsenin doğmasını ve ölmesini istemediğim için, korktum ve geri adım attım,yani yine kötü görünen ben oldum. Rüya konusuna gelince, gördüğüm rüyadan sonra ilişkimi kestiğim iyi olan amcaoğlu'nun ailemle dostluk içerisinde olduğunu gördüm.Ben de onunla son konuşmamı yapmak için,kahvehanede görûşmeyi düşündüm,her şeyi anlatıp neden ondan uzak durduğumu,kendimi anlatmaya karar verdim.Doğru bir karar olur mu acaba?

Üst Alt