• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada kabristan görmek

sümeyye05

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada kabristan görmek rüyada kabristana gitmek rüyada kabir görmek rüyada kabire-kabristana gitmek.
Selamün Aleyküm Kardeşim, yakın bir zamanda Abimi kaybettik, Rab yolunda şehit oldu. Rüyamda da bir kabristana gittiğimi gördüm, kabristan da mezarların arasında ilerlerken Abimi gördüm, çok keyifliydi, gülüyordu. Sonra benden uzaklaşmaya başladı onu takip ettim, bir kabrin başında durup oturdu bende yanına gittim. Bana, Sümeyye burası kimin kabri biliyormusun dedi, ellerini kabrin taşına sürerek bilmiyorum dedim. Ömer-ül Emin'in kabri dedi, bende gülümsedim başımı dizlerine koyup ne kadarda özlemişim seni dedim. Uyandığımda bu rüyanın ne anlama geldiğini çözemedim, yorumlarsanız çok sevinicem Allah razı olsun şimdiden.

esra96

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada batıl sembollerle dolu kabristan görmek

Selamun aleyküm,
ben rüyamda batıl sembollerle dolu bir kabristana giriyordum. Mezarların üzeri tamamen bu sembollerle kaplıydı. Onlar için çok üzülüyordum ve Allah'ım sen onları affet ne olur diye dua ettikten sonra Allah'ım beni de onların yüzü suyu hürmetine affet diyordum. Lütfen yorumlayabilir misiniz?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam, Rüyaniz hayr olsun.
Rüyada Kabristan Görmek;
Gam, keder, üzüntü ve gözyaşı anlamına gelir. Rüya sahibinin duygusal bir buhran yaşayacağına yorumlanir..
ama unutma Her şerde bile bir hayır vardır...

Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey, sizin için hayırlıdır ve olur ki, sevdiğiniz şey de sizin için bir şerdir.
ALLAH (c.c.) bilir de siz bilmezsiniz.” (Bakara Suresi, 216)

Şöyle geçmişe doğru bir bakıp bugüne kadar yaşadıklarınızı kısaca gözden geçirecek olursanız, uzun yıllara sığan olayların aslında dakikaları aşmadığını görürsünüz.
Bir zamanlar çok önemli olduğunu düşündüğünüz, kimi zaman heyecanla kimi zaman endişeyle kimi zaman da merakla beklediğiniz tüm olaylar sizin için artık birer hatıra olmuştur.
Tüm bunlardan dünyevi anlamda geriye kalan sadece hafızanızdaki bir kaç hatıradır.
Ancak tüm bu zaman dilimi içerisinde sarf etmiş olduğunuz her söz, göstermiş olduğunuz her tavır, aklınızdan geçirdiğiniz her düşünce, ALLAH (c.c.) Katında sizin adınıza saklanmış durumdadır.

Allah’ın hayatınız üzerindeki mutlak hakimiyetini ve hikmetli yaratışını fark ederek geçirirseniz, karşınıza çıkan tüm olayları hayra yorup, Allah’ın tüm kaderinizi en hayırlı şekilde yarattığının şuuruna varırsınız.
Allah’a iman eden bir insan zahiren terslik veya hata gibi görünen bir olayla karşılaştığında, aslında bunun kendisi için mutlaka en hayırlısı olduğunu bilmelidir.“Aksilik, terslik” gibi görünen olayları ise ancak ibret gözüyle görüp ders alır.
Ne var ki insan kimi zaman aceleci yapısı nedeniyle karşılaştığı olaydaki hayrı hemen görmek isteyebilir.

Kendini Hak ile meşgul etmezsen batıl seni işgal eder... (İmam Şafii Hz.)

Üst Alt