• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Hz. Ali (r.h) görmek

nurrr

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada hazretı alı görmek rüyada hz aliyi görmek rüyada ali radıyallahu anh hz alinin ruya yorumu

Selamünaleyküm ; Rüyamda kendimi bir evde otururken görüyorum ve sonra yanıma Hz Ali gelip kucağıma yeni doğmuş bir bebek bırakıp, O Hz İbrahim ona iyi bak biz gidiyoruz dedi ve gitti. Bir süre onu inceledikten sonra ağlamaya başladı. Karının aç olduğunu düşündüm ve ona bakıp, ama sütüm yok ki dedim ve bir anda göğüslerimden süt akmaya başladı ve onu emzirdim. O da kucağımda uyudu, sanki zaman çok hızlı geçiyor, kucağımda git gide büyüyordu.

Ona tekrar baktığımda o daha da büyümüştü ve uyandı. Ona sen hiç su içmedin sana su getireyim dedim ve kafamı kaldırdığımda önümde bir pınar vardı. Gidip su doldurdum ve tekrar geldim yanına, çok hararetle içince tekrar su doldurdum ve getirdim. İçtikten sonra o yine uyudu.

Sonra onu oturduğum yere yatırdım. Ama artık o 13 14 yaşlarında bir çocuktu. Sonra bizi izleyen bir yerli gördüm, yanıma gelip çocuğunun çok hasta olduğunu söyledi bende o pınarın şifalı olduğunu onu içirmesini söyledim. Çocuğu bana getirdi bende su içirdim ve uyandım.( bekar bir bayan öğrenciyim ve üniversite sınavına hazırlanıyorum yani benden süt gelmesi beni çok şaşırttı. )

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada Allah’ın arslanı ve evliyalar sultanı Hazret-i Ali (r.a.)’i görmek, düşmanlara galip gelmeye delâlet eder.
Bir âlimin yada öğrencinin rüyada İmam-ı Ali ra. görmesi, çok ilme, ibadete, vakar ve münazarada kuvvete nail olmasına delâlet eder.

Bazı kere de Hazret-i Ali’yi görmek, imamete, hilafete, meşakkatli yolculuğa ye müminler için ganimet ve keramet izhar etmeye işarettir.
Yine rüyada Hazret-i Ali (r.a.) efendimizi görmek, ilim, bol rızık, şecaat ve takva ile tâbir olunur.

Öfkenize hakim olabilmeli, harekete geçmeden önce çok iyi düşünmelisiniz. .Manevi mutluluk,Maddi ve manevi yenilenme gücünün anahtarı elinizde olduğuna..Mutlu Son Sabır Yokuşunun Zirvesindedir..

"Dostlukta ileri gitme, olur ki o dost bir gün düşman kesilir; düşmanlıkta da haddi aşma, olur ki o düşman bir gün dost olur."
Hz Ali ra.

"Bir şeyin kendini kendisi vasıtasıyla görmesi, AYNA gibi başka bir şeyde görmesine benzemez"
İbnü'l Arabi

İlkgül

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada HZ. ALİ (r.a) VE HZ .AİŞE (r.a) görmek

Merhaba, Rüyamda buğday tarlasının ortasındayım, buğdaylar olgulaşmış hasatta hazır durumda. Bu tarlanın ortasında bir yanımda Hz. Ali, bir yanımda da Aişe validemiz. Hz. Ali' nin yüzüne dönüp baktığımda nur ışıktan hiç bir şey göremedim ama çok heybetliydi. Aişe validemize baktığımda oda çok nurluydu ama yüzünü az da olsa görebildim. Sonra buğday tarlasında süzülürcesine mutluydum. Bu sıkıntılı zamanımda bu rüya bana ayrı bir güç getirdi.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba Gördüğünüz rüya hayrolsun.
Kalbinizi ferah tutun..Hz. Aişe ra. iftira atılip imtihana tabii tutulmadi mi.. ama sonunda Rabbim onu sonunda temize ,aydinliğa cikarmadi mi..?
Allah'ın emirleri iman kuran dua üzerine yaşayıp ,Allah'ın ipine sıkı sıkı sarılın.Siz onu bırakmazsanız o sizi hiç bırakmaz.
Niyet hayır,akibet hayır.Sabredin

Rüyada Buğday Tarlası Görmek;
Buğday ekmek Allahın rızası için iş işlemeye, Onun yolunda olmaya ve güçlükle beraber hayırlı rızka, bolluğa ,berekette delalet eder.

Rüyada Allah’ın arslanı ve evliyalar sultanı Hazret-i Ali (r.a.)’i görmek, düşmanlara galip gelmeye delâlet eder.
Bir âlimin yada öğrencinin rüyada İmam-ı Ali ra. görmesi, çok ilme, ibadete, vakar ve münazarada kuvvete nail olmasına delâlet eder.

Bazı kere de Hazret-i Ali’yi görmek, imamete, hilafete, meşakkatli yolculuğa ye müminler için ganimet ve keramet izhar etmeye işarettir.
Yine rüyada Hazret-i Ali (r.a.) efendimizi görmek, ilim, bol rızık, şecaat ve takva ile tâbir olunur.

Hazret i Aişe r.a yi gören sıkıntı sonrasında hayalini kurduğu mevkiye,hayır ve berekete nail olur..

Öfkenize hakim olabilmeli, harekete geçmeden önce çok iyi düşünmelisiniz. .Manevi mutluluk,Maddi ve manevi yenilenme gücünün anahtarı elinizde olduğuna..Mutlu Son Sabır Yokuşunun Zirvesindedir..

"Dostlukta ileri gitme, olur ki o dost bir gün düşman kesilir; düşmanlıkta da haddi aşma, olur ki o düşman bir gün dost olur."
Hz Ali ra.
Selamet ve sabır ile hayra kalın..

acilangul1

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Imam-ı Ali (r.a) görmek

Selamunaleyküm.

Rüyamda Hz.Ali (r.a) oturuyorduk bir arap gibi giyinmişti...Mavi gözlü uzunca boyluydu.Beraber oturuyorduk.Biranda biri kalktı ve yanıma geldi bana zarar vereceğinı düşünerek korktum Hz.Ali (r.a) kalktı ve yanına gitti dövdü mü konuştu tam hatırlamıyorum ama bana öyle bir baktıki sanki gözlerinde boğuldum bu kadar hiç korkmamıstim icime isledi resmen merakla bekliyorum.

Selam ve dua ile. Saygılarımla

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada Allah’ın arslanı ve evliyalar sultanı Hazret-i Ali (r.a.)’i görmek;
Ali isminin anlamı Yüce, Yüksek, Şanlı, Onurlu kimse demektir.

Rüyada hz.Ali r.a. görmek;
Huzurlu olmaya, Kalp ve Gönül zenginliğine, Maddi ve Manevi rahatlık elde etmeye, Aile içinde geçim manasına ,düşmanlara galip gelmeye delâlet eder.

Hz Ali ra
Selam ve dua ile selametle..

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Subhanallah dün gece yine gördüm önümüzdeydi Hz.Ali ( r.a ) önüme kim çıkarsa çıksın yerden yere vuruyordu...Tabir ederseniz memnun olurum yalnız onu izlemek o kadar hosuma gittiki sanki ruya ben uykudayken devamli vardi bitmesin istedim...Selam ve dua ile. Saygılarımla

Gönül sızım...
https://www.islamiforumlar.net/__a__/32573-ruyada-hz-ali-rh-gormek.html

Üst Alt