• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada helva yemek

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada helva yemek, rüyada helva görmek.
Selamün aleyküm gönül dostum; bu sabah önce tahin helvası koydum bir tabağa rüyamda, sonra o helva beyazlaştı kar gibi oldu. Ben kudret helvasının da öyle olduğunu öğrenmiştim hatta Mardin taraflarında bir köyde bu mevsimde belli bir zaman da ağaçların üzerine yağan ve oranın halkı tarafından toplanan tatlı bir helvadan bahsedilir, onun kudret helvası olduğu söylenir. Benim gördüğüm de ona benziyor idi ve ben o helvadan yiyordum rüyamda... Hayırlara vesile olması duası ile yorumunuzu bekliyorum selametle Allah cc emanet olun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam, Gönül dostum; rüyaniz hayr Olsun.
kudret helvası....
Bakara Suresi 57. ayette der ki: (Hz Musa döneminde İsrailoğulları' na hitaben)
"Bulutu üstünüze gölge yaptık. Size, gökten kudret helvası ile bıldırcın indirdik. “Verdiğimiz rızıkların iyi ve güzel olanlarından yiyin” (dedik). Onlar (verdiğimiz nimetlere nankörlük etmekle) bize zulmetmediler, fakat kendilerine zulmediyorlardı."

"Peygamberleri katleden İsrailoğulları'na, Allah'ın gökyüzünden indirdiği "Kudret Helvası" (Menn), Kur'an-ı Kerim'de böyle anlatılıyor.
Allah, israiloğullarını, çölün kızgın sıcağından korumak için üzerlerine bulut göndermişti. Yağmursuz ve bulutsuz çöl; ateş fışkıran ve yalım saçan bir "cehennem" gibiydi. Allah onları serinletmek için bulut göndermiş, yiyecek ve içecek stokları tamamen tükenince de gökyüzünden, Kudret Helvası ile bıldırcın indirmişti.
Böylelikle, daha önce bir cehennemden farksız olan çöl, onlar için rahatlığın yaşandığı cennet bahçelerine dönüşmüştü. Ancak İsrailoğulları, Allah'ın bunca nimetine karşılık, bir kerecik olsun şükretmeyi, onurlarına yakıştıramamışlardı."

Rüyada helva görmek;
Helva rüyaları daima helal kısmet, hayır işi, hayırlı işleri işaret eder.

Rüyada helva yediğini görmek ;
geçirmekte olduğunuz stresli dönemin sona ermekte olduğunu, uyanık hayatınızda hedeflerinize ulaşmak için biraz daha fazla çaba göstermeniz gerektiğini ve sonunda muradına ereceğinizi belirtir...

Rüyasında kudret helvası görmek ;
Kendinizi daha mutlu ,huzurlu edecek işler yapmak için gayret gösterin, stresten uzak durun, karamsarlığı ,hüznü bırakın da her halukarde halinize şükredin !!mesajı verir.

Yerini bilmeyene kader yerini öğretir. ..selametle..

acilangul1

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Emeğinize yüreğinize sağlık Allah cc sonsuz razı olsun sevgili gönül dostum ve bana ona şükretme güzelliğini nimetini bağışlayan Rabbime sonsuz hamdü senalar olsun:)

''YERİNİ BİLMEYENE KADER YERİNİ ÖĞRETİR.'' Bu sözden sonra
''Bir edepsizlik edip yanlış yerlerde mi duruyorum?'' sorusu aklıma çakıldı gönül dostum:(

Üst Alt