• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Hasan ve hüseyin isimleri

A

Asya87

Kayıtsız
Misafir
Merhaba ben 8 aylik hamileyim. 2 ve 4 yasinda ogullarim var ve allahin izniyle bir oglum daha olacak. Iki gün önce rüyamda dogurmusum, ama rüyamda dogum anini görmüyorum, kucagimda bebekte yok, ama yegenim rüyada " teyze hani senin bebegin nerede" diye soruyor ve benim cevabim " ben bir oglan beklerken ikiz dogurdum isimlerinide Hasan ve Hüseyin koydum" diye cevap veriyorum. Simdiden yorumunuz icin tesekür ederim.

Allah'a emanet olun
Saygilarimla Asya 25 yas

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba Hayirli geceler..Allah kurtarsin...Mubarek serif olsun...
İmam Sadık (a.s) ceddi Hz. Ali (a.s)’dan şöyle rivayet ediyor: “Çocuklarınızın ismini, daha dünyaya gelmeden önce koyunuz
ve eğer çocuğun erkek veya kız olduğunu bilmiyorsanız, bir erkek ismi ve bir de kız ismi seçiniz.
Çünkü sizin düşük olan çocuklarınız, kıyamet günü sizi görüp de, neden bize isim koymadınız diye şikayette bulunacaklardır…”
Diğer bir rivayette ise, eğer çocuk dünyaya gelmeden önce ona isim koymazsanız, doğumunun yedinci günü ismini koyunuz diye naklolunmuştur.

Hz. Ali (a.s) şöyle buyuruyor: “Babanın çocuğuna yapacağı ilk iyilik, ona güzel isim koymasıdır.
Öyleyse sizin her biriniz çocuklarınızı güzel isimlerle adlandırınız..."

Hasan, Hüseyin, Cafer, Talib, Abdullah ve Fatıma isimlerini gormek:RIZIK ve berekettir...
Hüseyin (r.a.)Efendimizin torunu Hüseyin (r.a.)’i görmek veya ismini isitmek akranı içinde seçilmeye, yardım, hürmet ve saygı görmeye,
mal ve nimete ermeye..seklinde yorumlanir..
oglunuz dogdugunda haber verirseniz..size oglunuz icin ozel bir durum soylemek isterim.ins...duymak isterseniz...?

Ruyanizda gordugunuz bu isimlerden Oglunuza huseyin adini verseniz...?
Hayirli geceler...
15/kasim/2012

duaa..

A

Asya87

Kayıtsız
Misafir
Rüyada Hasan ve hüseyin

Selamun aleykum, yorumunuz icin cok tesekür ederim. Oglum dünyaya geldiginde Size bildirecem, anlatmak istediginiz özel durumu duymak isterim, Allah nasip ederse.
Ben Hüseyin ismini cok istiyorum, ama esimle anlasamiyoruz, o Murat olsun istiyor, hüseyini ikinci isim olarak koysak olurmu?? Cunku huseyin ismini koymazsam icim rahat etmez, allahtan korkum cok buyuk. Inshallah icimi rahtlatack bisey dersiniz, cok tesekür ederim simdiden.. Hayirli günler

Saygilarimla Asya 25 yas

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam..Birsey degil kardesim..
aslinda ruya dillini bilseniz okuyabilseniz..anlardiniz ki...
Hasan Hüseyin iki isim olduguna gore oglunuza da iki isim takacaksiniz..
Murat ,Amaç, maksat, istek,dilek, arzu, kalbinizdeki isteginiz..
Hasan..yakisikli,capkin, ayran gonullu, Yusuf yuzlu cook dikkat cekici,
Hüseyin ise duygusal, ince, hassas, ic dunyasinda hep gurbetligi yasiyan, sofii, asik biri anlaminda..
yani zaten cocugunuza ruyanizda da iki isim koymustunuz..
o yuzden esiniz ile anlasin..
adi Murat Hüseyin olsun..
ve insallah dogdugunda size ruyaniz ile ilgili oglunuz hakkinda bir kardesce nasihat vermek isterim..
Oglunuz Mubarek Serif olsun..

A

Asya87

Kayıtsız
Misafir
Rüyada Hasan ve hüseyin

Selamun aleykum. Yine yorumunuz/cevabinz icin cok tesekür ederim. Icimi rahatlattiniz, Allah razi olsun sizden. Evet Murat Hüseyin olsun, hem benim hem esimin gönlü olur. Allahin izni ile oglum dünyaya gelince sizi unutmayacam, mutlaka haber veririm.

Allaha emanet olun
Saygilarima Asya 25 yas

Üst Alt