• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada haramdan kurtarmak

Allah'ın kulu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada harama müptela birini görmek, rüyada haramdan kurtarmak tabiri.
Selamün Aleyküm GÖNÜLSIZIM hocam ve Değerli İslamiforumlar Ailem,
Öğle uykusuna yattığımda konuyla pek ilgilenmediğim halde şöyle bir rüya gördüm:
Ben ve Davetçi birkaç kardeşim evimizde oturuyorduk. Aramızda Müslüman ama harama müptela olduğunu bildiğim bir arkadaş da var. Ve kapı çalıyor. Kapıya o koşuyor. Gelenler sanki Şeytanın adamları ve eve haram olan birtakım iğrenç şeyler satmaya gelmişler. O Arkadaş onlara sert davranmıyor ama kapıyı kapatmak istediğinde onlardan bir kadın zorla içeri girip arkadaşı itiyor ve ona zarar vermeye başlıyor. O anda ayağa fırlıyorım. Bakıyorum diğer davetçi arkadaşlarım yerinden kımıldamıyor, öylece Duracak mısınız ? dediğmde kimseden çıt çıkmıyor: "sen git kurtar" der gibi.
Sonra koşup o adi kadını yakalıyorum ve elini kolunu bağlıyor onu yaptığından sorguya çekiyordum.. (üstelik o şerli kadınla kurtardığım arkadaş aynı isimdeydi(!)"
Buna benzer başka rüya daha görmüştüm. Kısaca şunu özetleyeyim hocam. Bu kurtardığım kız benim kendisiyle kısa bir beraberliktn sonra yolumu ayırmakla hayatımda dönüm noktası yaşadığım kişinin şu andaki sevgilisi. Lakin Rabbimin beni kısa sürede elinden kurtardığı harama müptela. Ben yorumuzunuzu az çok tahmin etsem de yine en doğrusunu Allah bilir ama size yazma gereği hissettim. Belki de bana önemli bir mesaj var ve bunu sizin ağzınızdan duymam gerkiyor.gghhn..
Selametle kalın Hocam..Dualarımdasınız..
duaa..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
hulusi_nefs1.jpg

Ve AleykümSelam GÖNÜL Dostum Her insan kendi rüyasini en güzel ,en iyi şekilde yorumliyabilir!Allah cc. bu arkadaşiniza Hidayet nasip eylesin ..
bunun farkına varamazsınız ama her güzel ibadet ,amel, hizmet ,iyilik yaparsanız, o, başka ibadetlere ,güzeliklere kapı aralar....
aynı şekilde HER GÜNAH BAŞKA BİR GÜNAHA KAPI ARALAR ! her bir günah içinde küfre giden bir yol vardır...
Ama gerçek şu ki gozler kör olmaz!!Lakin gögüslerin içindeki kalpler kör olur. Onlar ,sizin gördüklerinizi göremezler...........

İnsan dünyada marifet ufkunda yolculuğuna devam ederse, herhalde Cennet de ötede ona “Ben Seni özledim, bekliyordum , gel Allah'ın kulu diyecektir.......
Bu rüyada kendinizi az çok bilmiş oldunuz ama yorumunu yapamam Çünkü bu rüya siz önemli bir mesaj veriyor ama bunu benim ağzımdan,
kulaklarınızla duymanız şart değil asıl kendi kalbiniz ile duyup hissetmeniz gerekli.....
Sabırlı olmayan kimseye, işlerinde selâmet yoktur..

acilangul1

Allah'ın kulu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun hocam..
Mesajı anlayabiliyorum sanki..Ama yapmam gereken vazifede yaklaşacabileceğim son kişi olarak görürken onu Rabbim ısrarla sanki önce o diye çıkarmakta vicdanımın karşısına.Vazifemi yapabilecek, yanlış anlaşılmadan derdimi anlatabilecek miyim bilmiyorum, bildiğim tek şey kim olursa olsun tüm inanalara kardeş şefkatiyle yaklaşmam gerektiği..

Üst Alt