• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada gözünü açamamak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Nazlı K

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada gözlerini açamamak rüyada gözünü açamamak rüyada göz kapaklarını açamamak
Selamün Aleyküm, rüyada gözümü açamadığımı gördüm, merak ettiğim bu rüyamı paylaşmak istiyorum.Rüyamda bir mekanda oturuyorum.Gözlerimde o kadar bir ağırlık var ki, gözümü açmaya çalışıyorum ancak sadece bir gözüm açılıyor.Diğer gözümü açamıyorum. Kalkıp abdest alayım diyorum ve aynaya bakıyorum. Aynada bir gözümün üzerinde ravza resmi,diğerinde farklı bir şekil var.O şeklin ne olduğunu hatırlamıyorum. Daha sonra uyandım.yorumlarsanız sevinirim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam rüyaniz Hayr olsun..ilk kez bir Rüyayi ağlıyarak yorumluyorum...
Rüyada gözünü açamamak;
Bazı şeyleri görmekte ve anlamakta zorluk çekiyorsunuz..ALLAH (cc) cümlemizin gönül gözünü açsın..son nefesimizde razı olduğu kullardan eylesin..

"Uyuyan Ey Gözlerim Gafletten Uyan "İşte bu mısraları Sultan 3.Murat Hz.'leri yazmış.
Çünkü bu parçanın yazılış nedeni çok farklı.Koca Sultan bunu bir sabah yatağında pişmanlık içinde yazmış...
koca Sultan bir sabah yatağında iki büklüm halde yazmıştır bu sözleri.Nedeni ise Allah Korkusu'dur.Bunu hissettiren ise o sabah kaçırdığı sabah namazıdır...

Ne acayiptir ki, bir sabah namazı için bu beste yapılmış.
Bu sayede tevbe edilmiştir.Biz her gün kaçırdığımız namazlarımıza bırakın beste yaparak pişmanlığımızı dile getirmeyi vicdanen,imanen bile huzursuz bile olmuyoruz...hy..

Keşke bizlerde bu hissiyat ile yanıp tutuşsak...İnşaallah bu sözler ve bu Rüyaniz hepimize ibret ve uyanmamiza vesile olur..

ibadetten zevk almasını bilenle bilmeyen arasındaki fark budur işte.ALLAH cc.ibadetlerden böyle zevk almayı bir ibadetin vakti geçince böyle nedamet duymayı allah bana ve bütün müminlere nasip etsin.amin

duaa..

Nazlı K

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Demek istediğinizi tam anlayamadım.Gafletten uyanmak lazım gibi anlamalıyım.Ayrıca neden ağladığınızı sorsam kabalık mı yapmış olurum? Allaha emanet olun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Bir Çoğumuz halen gaflet uykusundayız ..
Namaz kılamıyorum. Ne oldu bana bilmiyorum. Çok istiyorum ama olmuyor. Bir şeyler bana engel oluyor. Bahane, bahane, bahane.!!!

Sadece kendini kandırıyorsun. Hayatın sızlanmakla, ağlayıp dövünmekle geçiyor. Yarın başlarım, öbürgün, haftaya söz başlayacağım. Yarına garantin mi var? Bir saat içinde dengeler değişiyor, neler oluyor dünyada. Haftaya çıkacağına dair Allah’tan söz mü aldık ?
Ölüp gideceğiz bir gün! En çok sevdiklerin gömecek seni toprağa. Çabucak kurtulmak isteyecekler senden. Değersiz bir et parçası gibi gömüleceksin.
Seni dünyada değerli kılan herşeyi bırakıp gideceksin.
Diploman, kariyerin, güzelliğin, sana bakıp imrendikleri dünyalık maharetlerin… Önemsediğin hiç, ama hiç bir şeyi yanında götüremeyeceksin.
Övündüğün güzelliğin, değer verdiğin bedenin çürüyüp gidecek. Kurtlar bedeninde bayram edecek. Okurken bile tiksiniyorsun değil mi?
Sen bunları yaşayacaksın! Secdelerin, yürekten edilmiş duaların, Allah’a adanmış anların kalacak yalnız. Onlar ölmeyecek, yitip gitmeyecek…

Her nefis ölümü tadıcıdır. Biz sizi, şerle de, hayırla da deneyerek imtihan ediyoruz ve siz bize döndürüleceksiniz. (Enbiya Suresi,35)

Hani gece tuvalet ihtiyaci için kalktiğimizda bir gözümüzü açmak istemeyiz uykumuz bozulmasin diye..
Bunun misali, Rabbim bizleri bu gaflet uykusundan uyandirmak için bazi Hastalıklar, acizlikler, zorluklar, sıkıntılar verir ya bizi uyandirmak için
ama biz halen uyanamayiz ya işte buna ağlıyorum Size değil!! Selametle
..

Nazlı K

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Yorumunuz için teşekkür ederim.Ancak görüşlerinize katılmıyorum.Elbette gaflet ile ilgili dedikleriniz doğru ancak bu rüyanın bence gafletle ilgisi yok.Bilirsiniz rüyada her ilginç şey olabilir.Rüyamda aynaya baktığımda gözlerim yoktu.Yerinde sadece iki resim : biri sağ gözümde ravzayı mutahhara(o benim göz bebeğim),diğeri çok hatırlayamadığım ama dünya şekli sandığım bir resim.Peki göz yoksa gören kim?Gönül gözüylemi yoksa kalp gözüylemi bakınca aynadaki resmi görüyorum.Yoksa yüzümün aynadaki yansımasını ruhummu görüyor?Ya da son kez gözümü ravzada mı kapatıcam?Hiç bu açıdan düşündünüzmü?Abdest almak için kalktığımda son kez aldırılan boy abdesti olamazmı?Bence burda önemli olan bir gözünü açamamak değil,Ravzanın gözümün yerinde olması!Yakınlarım ravza yolu gözüktü,göreceksin diye yorum yaptılar.Ortada yol yokki ve dünya gözüyle görmüyorumki?Bu da olamaz.Ancak siz uzman gözüyle beni gaflete daldırdınız.Namaz kılıp kılmadığımı bilmeden konuyu buraya bağladınız.Bu yaşıma kadar bir vakit namaz borcum yok elhamdüllillah.Böyle bilip bilmeden konuşarak hakkıma girdiniz.Aklınıza geldiği gibi yorum yaptığınızı ve yeterince bilginiz bulunmadığını düşünüyorum.Sadece vakit harcayıp ,verdiğiniz öğütler için teşekkür ederim.Eğitim yıllarımda islami ilimler dallarında çok iyi eğitim almış bir din dersi hocam vardı.Derste kitaptan konu işlemez rüyalarımızın yorumunu yaptırırdık.O kadar isabetli ve aklımıza gelmeyecek cinsden yorumlar yapardı.Size acizane öğüdüm;atasözlerini çok iyi anlayın ona göre yorumluyorum derdi.Eleştirilerimle sizi incittiysem affedin.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allahın selamı ve rahmeti üzerine olsun güzel insan...
Allaha sığınan bir kalbin hakkın katında adı ihlastır. Bu noktadan hayata bakan kişilerin mürşidi hz Allahtır

Eyvallah !!Her rüya sadece sahibine aittir...Bütün bu çalışmalarımda tek bir arzum var hiç bir kalbi kırmadan Allah için insanlarin rüyalarina binaen;
tebliğ etmek,hakkı söylemek, nasihat etmek,hayır duaları almak, insanlara Allah'ı hatırlatmak...

Allah cc.Kendisini hatırlatmak için insanlara,hastalık,belâ ,sıkıntı,darlık verir ve bazen de uyarıcı rüyalar ile uyarmasina rağmen biz halen kendi bildiğimizi okur dururuz..
bu da ;nasip,kısmet ,idrak,rızk ,Allah'ın hükmettiği kadardir..
hayırlısı olsun !Size ne incindim ne de kırıldım Benim kırılacak bir kalbim vardı onuda Allah'a verdim..bir daha benim gibi bir ;cahile,günahkara rüyanızı yorumlatmazsıniz olur ,biter.Eyvallah!!

Allahım! Bizi gaflet uykusundan uyandır. Bizim kimimizi, kimimizden faydalandır. Bizi yalnız kendinle meşgul et! Ta ki nefislerimiz ıslah olsun...amin

Ben söyledim söyleyeceğimi

bynk

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Ruyada Gozlerini acamamak

Selamu Aleyküm rüyamda iki gozumu de acamadigimi gördüm, göz kapaklarimda çok büyük bir agirlik vardi ve acamiyordum. Bilmediğim bir yerdeydim otobandan karsiya geçmeye calisiyordum, arabanin isiklari çok az görünüyordu, benim tanidiklarimda bana uzaktan bakiyordu, zorla karsiya geçtim daha sonra bir takim büyük araclarin üzerine ciktigimi gördüm ve uyandim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada göz görmek;
gözler aydınlanma, bilgi, kavrama, bilinç, anlama, nazar anlamlarını simgeler.

Rüyada gözünü açamamak;
Yorgunluk,Bazı şeyleri görmekte ve anlamakta zorluk çekiyorsunuz..
ALLAH (cc) cümlemizin gönül gözünü açsın..son nefesimizde razı olduğu kullardan eylesin..

"Uyuyan Ey Gözlerim Gafletten Uyan "

E

Ehlinur

Kayıtsız
Misafir
Selamün aleyküm..
Rüyamda sol gözüme bir ağırlık geliyor bir ağrı ile yavaş yavaş kapanıyor zar zor acmaya calisiyorum ama agirlasiyor gitgide.. Daha sonra bir adami getiriyorlar yanima, benim gozume merhem suruyor, agzimada macun gibi yapiskan tatsiz bir sey veriyor. Daha sonra annemle eve gidiyoruz ,bu sirada bir an iki gozumu de acamiyorum, gozlerim kapali yuruyorum biraz.. Sonra gozum aciliyor mu acilmiyor mu emin degilim ama apartmana giriyorum eve gidecegim ama yanlis daire cikiyorum..

G

GizemmGizem

Kayıtsız
Misafir
Selamın aleykum öncelikle. Benimde rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim. Bende okulda olduğumu ve gözlerimi alerjiden kaynaklı acamadigimi gördüm. Açıyor gibi oluyorum ama sonra sanki güneşe bakmışım gibi geri kapatıyorum.gözlerimi ovusturuyorum ama bi süre böyle devam ediyor. Sonra okul tuvaletine gidince biraz biraz gözlerimi açmaya başlıyorum.

İLiM DiLeNcİsİ

Rüyalar aleminden
Süper Mod
Selamın aleykum öncelikle. Benimde rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim. Bende okulda olduğumu ve gözlerimi alerjiden kaynaklı acamadigimi gördüm. Açıyor gibi oluyorum ama sonra sanki güneşe bakmışım gibi geri kapatıyorum.gözlerimi ovusturuyorum ama bi süre böyle devam ediyor. Sonra okul tuvaletine gidince biraz biraz gözlerimi açmaya başlıyorum.
Aleykümselam @GizemmGizem okuldan pek fazla hoşlanmıyorsun galiba, rüyan okulundan, derslerinde, öğretmenlerinden veya ailenin okul ile ilgili baskılarından sıkıldığına işaret olabilir. Aileler her zaman çocuklarının iyiliği için çaba gösterir bunu unutma, gerçekleri görmezden gelip bazı sorumluluklardan kaçış yolları arama. En doğrusunu Rabbimiz c.c bilir. Vesselam...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt