• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada görücü görmek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Evinde bir genç kızı olan kimsenin rüyasında evine görücü geldiğini görmesi; o kızın yakında evleneceğine işaret eder.

Bekar bir genç kız rüyada istendiğini, erkek ailesi tarafından istenmeye gelindiğini görürse, sevdiği hoşlandığı erkek ile yuvasını kuracak yada yakın bir zamanda bu erkekle karşılacak. Mutlu bir yaşamı olacak şeklinde yorumla tabir olunur.

eğer rüyayı gören kişi bekar ise o kimsenin evleneceğine, eğer evli ise eve bir yardımcı alacağına yorumlanır.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için aşağıdaki yazıyı da mutlaka okuyunuz...
İslam'a göre rüya üç çeşittir.

1- Salih rüya

2- Şeytani rüya

3- İnsanın içinde yaşadığı olaylardan, etkilenmesi sonucu doğan rüya.

Hiç bir rüya yaşanılan ortamdan bağımsız bir sekilde yorumlanamaz.

Rüyayı gören kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyeti, O An içinde bulundugu maddi ve manevi durumu mutlaka göz önüne alınmalıdır.

Zaman zaman başkaları ile ilgili rüyalar da görebiliriz; bizi hiç ilgilendirmeyen bir rüya, bir başka yakınımızı ilgilendirebilir.

Bu nedenle, her rüya aynı şekilde tabir edilemez..

Aynı rüyayı farklı kişiler farklı mekan ve konumlarda gördüklerinde tabirleri de farklı olacaktır.

Bundan dolayı da, rüya yorumu özünden bir şey kaybetmese bile, yansıması farklı olabilir.

Rüyayla amel edilmez. Rüya ve ilhamla elde edilen bilgiler dinin bir emri gibi kabul edilmemelidir.

Görülen rüyaları esas alarak hayatını ona göre düzenlemeye kalkışmak yanlıştır. Çünkü rüyaların doğruluğunu ölçmek ve tesbit etmek mümkün değildir.

Rüyalarda çeşitli hikmetler vardır. Kimi için bir müjde, kimi için bir ikazdır. Kur'an-ı kerimde rüya ve tabiri ile ilgili bilgi vardır.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Güzel rüya müjdedir.) [İbni Cerir]
(Salih rüya rahmani, karışık rüya şeytanidir.) [Buhari]
(En doğru rüya seher vakti görülendir.) [Beyheki]
(Kıyamet yaklaştığında, Müslümanın rüyası ekseriya yalan çıkmaz.) [Müslim]
(Sözü doğru olanın, sadık kimselerin rüyası da doğru çıkar.) [Buhari]
(Gündüz görülen rüyalar doğru çıkar.) [Hakim]
(Kötü rüya gören kimseye söylemesin, şeytandan da Allahü teâlâya sığınsın.) [Müslim]
(Rüyasında hoşa gidici güzel şeyler gören, görüşü isabetli salih birine anlatsın! O da hayra yorsun!) [Beyheki]
(Rüya, tabir ilmini bilen bir dosta veya akıllı bir zata anlatılmalıdır!) [İ.Ahmed]
(Rüya nasıl tabir edilirse, öyle çıkar. Bunun için rüyanızı nasih veya âlime anlatın!) [Hakim] [Nasih, insanlara iyilik tavsiye eden, kötülükten sakındıran, nasihat eden kimsedir.]

Moderatör tarafında düzenlendi:

kraliçe

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
rüya da ayrıldığım erkek arkadaşımın ailesinin bana görücü geldiğini

Merhabalar..annem rüyasında ayrıldığım erkek arkadaşımın ailesinin bana görücü geldiğini görmüş ve bende 2 kez o erkek arkadaşımla rüyamda kavga ettiğimi fakat bu ayrılıkların ayrılıkla sonuçlanmadığını gördüm. Yorumunuz için tşk.eder saygılarımı sunarım.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba Hayirli geceler kardesim. Hayirdir insallah
Rüyayı gören bir kız ise;olumlu olarak yorumlanir lakin ayrıldığıniz erkek arkadaşıniz oldugu icin Allahu alem anneniz halen onun ile birlikte olabileceginiz umudu veya korkusu olabilir..seklinde yorumlanir..
Bekar bir genç kız rüyada istendiğini, erkek ailesi tarafından istenmeye gelindiğini görürse, sevdiği erkek ise mutluluga, huzura yeni bir baslangica delaletir..

rüyada tartışmak,kavga etmek ;bazı iç karışıklıklar veya karşılaştığınız çatışma celiski kararsizlik ,vicdan ve haksizlik baski olayını simgeler.
Ayrıca bu çözülmemiş sorunları hallederek sorunu kapatma anlamına da gelir...

Yaşam üzerine fazla geldiği zaman onu zorlama biraz duraksa neler olup bittiğine anlam veremiyorsan bile..
Sabr et!! zamani geldiginde bu olanlarin hikmettini bir gun anliyacaksin..
Bu bekleyis Senin olgunlasma devrindir!!Gelen nimette ermen icin hazir degilsin bunu Seni Yaradan en iyi bilendir!!
sadece Sabir ile bekle. Güneş sizin icin de bir gun doğacaktır ..
Zorlamaya SIKILMAYA gerek yok...
O cc. Ol dedigi zaman zamani geldiginde zaten kendiliginden olacaktir...
O bir dengedir O anlamlı gizemli ve Hikmetlidir!

Hakk' ın karşına çıkardığı değişimlere direnmek yerine teslim ol.
Bırak hayat sana rağmen değil Sen hayat kader kismet ile beraber ak..
kadere tas atmak akil mantik isi degil..
ÖNCE KENDİN VE KADERİN LE BARIŞIK OL ...

kraliçe

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
merhaba

annem rüyasında ayrıldığım erkek arkadaşımın ailesinin bana görücü geldiğini görmüş bu rüyayı yorumlarsanız sevinirim çok teşekkür ederim.

Yönetim/Edit;
Merhaba kraliçe kardesim sizin ruyaniz daha dun yorumlandi...
sadece her ruya benzeri altina tasinmaktadir..

HAYRUNNİSA

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada eve görücülerin gelmesi

Selamün aleyküm...
Rüyamda akrabalarım kıyafeti düzgün bir şekilde bize geliyorlar. Bir oda sadece akrabalarımla doluydu. Ben, herkese kahve yaptım. Kahveyi dağıttım ve çekyatın üstüne oturdum. Büyüklerimden biri: "Allah'ın emri Peygamber'in kavliyle akşamleyin kızınızı isteyeceğiz." dedi. Bizim bir şeyden haberimiz yoktu. İsteyecek olanlar da yakın akrabam. Sonra ben de ayağa kalkıp olmaz, dedim. Benim okulumun bitmesine 4 sene var dedim ve kimse beni dinlemedi. Yalnız akşamı görmedim.:selamunaleykum;Bu rüyamdan çıkarılabilecek sonuç ne olabilir acaba? Eğer yardımcı olursanız sevinirim...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleyküm selam, Hayirdir insallah
Bazı rüya tabircisi, bunu olumlu olarak yorumlamaktadırlar.
Bekar bir genç kız rüyada istendiğini, erkek ailesi tarafından istenmeye gelindiğini görürse, sevdiği hoşlandığı erkek ile yuvasını kuracak
yada yakın bir zamanda bu erkekle karşılacak. Mutlu bir yaşamı olacak anlamına gelir...
lakin siz akşamı ve görücüleri görmediginiz icin bu sizin hakkinizda nasip, kismet, araci olma meselesinin akrabalariniz tarafindan konusulduguna alamettir, Allahu alem...
Sizin rüyanızdaki ilginç taraf ise;yakın akrabınızın görücü olması.
Bu rüyayı dikkate almayı, eğitim hayatınızda başarılı olup gelecek için kendinizi hazırlamanızdır...
Kendi yaşıtlarıniz evleniyor olabilir!! Siz hâlâ bekâr olabilirsiniz!! Cunku herkes FARKLI ve farkli bir ruya ve beklentileri var ve herkesin evlenme zamani farklidir...
Önce meslek sonra da kendi ayar ve denginizde biri nasip ve kismet.. hayirli gunler...
sırıtık.:,

edimu

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleyküm..
Hayır olur inşAllah rüyamda bugün evimize daha önce de gelmiş olduğunu sandığım görücüler geliyor ve onlara ben kahve yapıyorum. Kahvelerim bol köpüklü olmuyor ve ben de görücülere yapınca kahvem hep böyle köpürmüyor diyorum görücülerde olur böyle şeyler diye gülümsüyor ve kahveleri içip içmeme arası kalkıyorlar ama ev yine kalabalık ve ben kahveleri evdeki akrabalara yapayım diyorum ve yapıyorum kahvelerim köpürüyor ama bir fincana kahve pişmeden tozuyla dökülüyor biraz. Tepsiye fincanları koyuyorum ve kahve içmeyen çay içer diye çay bardaklarını doldurup koyuyorum. Çay bardaklarını doldururken tepsi biraz çay damlası oluyor bende tepsiyi peçete ile siliyorum.Bir bardak çok çay dolmuş diye çayı üzerinden içiyorum eksiltmek için. Ayrıca kahve malzemelerinin yanında gofretli ve sade çikolata kareleri görüyorum kahveye çikolatalardan da koysaydım diyorum ve ağzıma birkaç gofretli çikolata bir tane de sade çikolata karesi alıyorum. Rüyayı öğleye yakın gördüm.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleyküm selam Hayır olur inşAllah..
Evinde bir genç kızı olan kimsenin rüyasında evine görücü geldiğini görmesi; o kızın yakında evleneceğine işaret eder.

Rüyada kahve görmek gerçek hayatta bir yorgunluğu işaret eder, işinize yada kafanızı taktığınız konuya ara vermeniz, dinlenmeniz gerektiğini simgeler...

Rüyada kahve yapmak; kahve pişirdiğini görmek çevrenizle daha fazla sosyal iletişim kurma isteğinizi simgeler...
ayrica geçici gam, keder ve kahırdır...insallah bu imtihani Sabir ile gecebilirseniz..gofretli ve sade çikolata ile ağız tadında huzur ve mutluluk ile
sonuçlanacagina isarettir.. hayirli aksamlar..

helinnaz

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
merhaba,
gördügüm rüyayi sizlerle paylasmak istiyorum..
güya evdeyim görücüler gelmis, istemeye gelen erkegi taniyorum ama kendisiyle hic bir ilgim yok. güya annesiyle bizim eve gelmis istemeye ama ben bi türlü evet demiyorum. daha sonra yengem nenem olsun benimle konusup beni ikna ediyorlar sonrada bende evet diyorum ... bunun anlami ne olabilir ??

bir rüyam daha var cok ilginc buldugum ama nedense hic bir yerde bununla ilgili biseyler bulamadim umarim siz yardimci olursunuz..
rüya su:
güya yine evdeyim oturma odasinda tek basimayim .. birden bire disardan sesler duydum, o merakla camdan disari bakmak isterken birde ne görim camda bastan sonra kadar arapca yazilar.. ben bu yazilara bakarken bi anda gözüme disardaki dev gibi gemi carpti... bi anda bi adamla göz göze geldik, ve sonradan bu kisi camdan iceriye girdi.. ve son hatirladigim bu kisiyle sohbet ediyorduk..

anca ne tür anlami olabilirki ?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Rüyada gemi görmek

Merhaba..Hayirli geceler Gurbetci kardesim..
Hayirdir insallah.
Bekar bir genç kız rüyada istendiğini erkek ailesi tarafından istenmeye gelindiğini görürse sevdiği hoşlandığı erkek ile yuvasını kuracak
yada yakın bir zamanda bu erkekle karşılaşacak...veya duygularin gelismesine isarettir...
ilgininiz olmiyan birisi ise.. Ailenizin Sizin evliliginiz hakkinda bazi konularin gececegine isarettir..

Rüyada arapça yazı görmek ;
"Güzel bakan güzel görür güzel gören güzel düşünür güzel düşünen hayattan lezzet alır. "
Bediüzzaman Said Nursî

Rüyada gemi görmek ;Rüyada Gemi görmek, geminin durumu, rengi, boyu ve diğer özellikleri göz önüne alınarak birkaç şekilde yorumlanır.
Büyük gemi, büyük vazife demektir..geleceğe dönük isteklerinizin gerçekleşmesi için bu günden bazı yatırımlar yada hazırlıklar yapmanız gerektiğini ve
bunun elbette riskleri olabileceğini göz önünden ayırmamanız gerektiğini temsil etmektedir.

Nasıl ki her nimetin bir külfeti vardır ve külfetin ağırlığı da nimetin büyüklüğü ve sorumlulugu kadardır..
Gecmisinizi kapatip gelecege bakin...
Kapı…dendi mi hep “ümit” koşup gelir...
Kapı ümittir; ümit kapıdır. Çalmayı bilelim yeter ki…
Çalmanın vurmanın bir notası vardır. Kapılar açılmak içindir....
Hazır acizliğimiz var ya… Sonsuz dua kapısı…
İhtiyacı bitmeyenin RAHMAN kapısından başka gideceğimiz yer var mı?

bilemedimolsa

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Görücü Görmek

Merhaba
Rüyamda; beklediğim aile, isteme söz nişan hepsini birlikte yapmak için gelecekler ama ben aileme daha önce haber vermemişim aynı akşam onları beklerken öğreniyorum ki bana o akşam başka bir görücü gelecek. Babama söylüyorum; ''X kişiler gelecek bugün isteme söz nişan bir arada olacak size söylemeyi unuttum bunlar neden geliyorlar?'' diye. Babam haberi olmadığı için şaşırıyor fakat anlam veremediğim bir sakinlikle yerine gidip oturuyor. Akşam olunca 2 aile geliyor. Benim beklediklerim kahve içip gidiyorlar yani planlandığı gibi olmuyor. Zaten hazırlığımız bile yok. Diğerleri oturmaya devam ediyor.''Noldu yani şimdi?'' diyorum. ''Tanışmış olduk.'' diyor babam.:tüüh:, Bu rüyaya bir yorum yapılabilir mi? Şimdiden teşekkür ederim...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhabalar Herkesin bir planı, projesi var. Ancak en güzel plan ve proje Allah'a ait olandır.
Rah. annem derdi ki "sen başka planlar yaparken,kader ve kismet Çoğu zaman gülermiş

Hayata bir de böyle bakın...
Hak şerleri hayr eyler: Başımiza ne gelirse iyi ya da kötü, bunda bizim için iyi olan bir şeyler var.
Bize yol gösteren,tecrube kazandiran, fırsatları işaret eden. O olay,gelişmemizi, olgunlaşmamızi sağlar..

Arif anı seyr eyler: Biz buraya üç boyut ve zaman alanı içinde var olabilme deneyimini yaşamaya geldik. Bu nedenle başımıza gelen olaylar;
önceden programlanmış bir “show” ve biz burada aktif birer izleyiciyiz.
Olayları yaşayacağız. Gözlemciyiz. Şahidiz. İyi veya kötü diye bir şey yok. Her kes bizim öğretmenimiz ve her şey bizim dersimiz.

Mevla görelim neyler / Neylerse güzel eyler: Bütün güç ve kuvvet Allah’ın. Bizler O’nun elinde bir fırçayız. Biz yazıyoruz ama yazdıran O. Bizler yayız oku atan O.
Ve ondan daha iyi kim yapabilir. Ne oluyorsa bu anda bize iyi görünmese de iyi oluyor çünkü o hikayenin sonunu biliyor.
Bu nedenle ne yaptıklarından suçluluk duy, ne de gelecekten endişe duy. Olan neyse olabilecek en güzel şekliyle oluyor. Sen rahat ol

Sen Hakk’a tevekkül kıl / Teslim ol ve rahat bul / Her işine razı ol: Sen yaptığın işlerin neticesini düşünme. Önüne ne gelirse, bildiğin en iyi şekilde o işi yap!!
ve değerlendirilmesini Allah’a bırak. Çünkü sende O’nda olan bilgilerin verilerin hiçbiri yok.
Olan ve karşına çıkan her şeyi şikayet etmeden kabullen ve RAZI ol!!

Deme şu niçin şöyle / Yerindedir ol böyle / Bak sonuna seyr eyle: Hiçbir şeyi sorgulama olan her şeyi tercih kullanmadan kabul et.
Sonunda her şeyin neden olduğunu göreceksin.biraz SABIR ve DUA ile beklemeyi bil...Kimseyi suçlama! Allah’ın herkes için ayrı bir planı var.

Bir işi murad etme / Olduysa inad etme / Haktandır o reddetme: Olanı öylece kabul et. Olanın başka türlü olmasını isteme ve hayata beklentilerin olmadan,
tam bir rıza haliyle kucak aç...

Hiç kimseye hor bakma / İncitme gönül yıkma / Sen nefsine yan çıkma :
Hiçbir şeyi “Ben yaptım, ben başardım” deme.
Kimseyi suçlama ve başarısız görme. Kibirlenme, böbürlenme çünkü sen hiçbir şey yapmıyorsun. O gücün de yok.
Herkesin de böyle olduğunu bil. Bilerek kimseye zarar verme...

Geçmişle geri kalma / Müstakbele hem dalma / Hal ile dahi olma: Geçmişi, geleceği ve hatta bu günü dahi bırak, bu ana odaklan, şimdi bu anda burada ol...

Rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada Görücü Görmek gelmek:Bekar bir genç kız rüyada istendiğini, erkek ailesi tarafından istenmeye gelindiğini görürse,
sevdiği hoşlandığı erkek ile yuvasını kuracak yada yakın bir zamanda bu erkekle karşılaşacak. Mutlu bir yaşamı olacak anlamına gelir.
lakin sizde farkli 2 aile geliyor;İki Dünya ,iki insan, iki karar ,iki secim,Arasında kalacağınıza yorumlanır..Selametle..

Giden Kendiliğinden Gitmediği gibi,Gelen de Kendiliğinden Gelmemiştir...
Ne Gidene çok Üzülmeli ,ne Gelene çok Sevinmemeli...
AN da Tecelliğde Kalıp,AN-ı Yaşamak ve Hakkını Vermek en Güzeli...

haymen

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleyküm, rüyamda eve görücü gelmiş, anne oğlan gelmişler ama ben çıkmıyorum önlerine fakat gelirken bir sürü eşarp şal getirmişler hediye olarak. ben onların çoğunu deniyorum o arada çocuk gidip abdest alıp namaz kılıyor. eşarplar çok güzeller. pembeli hafif morlu çiçekli mavi renkli şalda bej tonlarında ama çok güzeller. bide bayrammış güya sonra onlar kalkacaklarmış, ben içeri gitmediğimden ama tekrar geleceklerini söylüyorlar. ben eşarpları taktıktan sonra hazırlanmaya başlıyorum, yanlarına gitmek için giyiniyorum. gömleğin ilklerini takarken onlar kalkıyorlar ve kadın odaya geliyor güler yüzlü çarşaf giyinmiş bana diyor ki biz tekrar geleceğiz, kıyafetin çok güzel olmuş çok yakışmış diyor ama ben gömleği tam iliklememişim. o arada kadınla konuştuktan sonra kapıdan çocuğu görüyorum çok efendi ve yakışıklı bir çocuk, beğeniyorum ve kabul etmeyi düşünüyorum. bu arada bu aralar bi evlilik durumum var fakat kafam karışık hayırlı olur mu olmaz mı diye yüzük takmayı erteledim bi hafta öncesinde yorumlarsanız sevinirim.
şimdiden teşekkürler...

belkibirgün

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun

Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun..hayatta her şey nasip,kısmet

Rüyada görücü gelmesini görmek ;
Evinde bir genç kızı olan kimsenin rüyasında evine görücü geldiğini görmesi; o kızın yakında; talip nasip,kısmet cikmasina işaret eder.
Yüreğin birine ısınmadıkça kim ne derse desin evlenmeyin!!Evlilik;nasip ,kismet gönül işi!! akıl,fizik işi değil!
Kalbine karşılık bir kalp bulmak!Seni senden çok Seven birini bulmak!!

"Ey Gönül! Aşkın belli bir cismi yok ki kişilerde arayasın. Aşkın haritası yok ki define avcılarına başvurasın.
Aşk aramayla bulunur değil ki siparişini yapasın....
AŞK nasip işidir, hesap işi değil. AŞK adayıştır, arayış değil. Sen adanmışsan ...ve bu uğurda yanmışsan, AŞK zaten gelir seni bulur."
MEVLANA-

yorumunuz için Allah razı olsun.çok güzel yazdıklarınız.Rabbim herkeze sevdiği gönül verdiği kişiyle evlenmeyi nasip etsin.işallah bize de böylesi kısmet olur ama ne hikmetse gönül de hep seni seveni değil de peşinden sürükleyeni sever.işallah hayırlısı olur.

belkibirgün

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada görücü gelmesi

selamün aleyküm.ben sitenize kendi rüyama yorum ararken denk geldim güzel yorumlar yapıyorsunuz.Allah razı olsun.rüyamda bana görücü geliyordu ve ben onları kapı arasından görüyordum.hepsi düzgün giyinmiş hoş insanlardı.damat adayını da görüyordum koltukta oturmuş takım elbiseli biri ben pek beğenmiyordum onu ve istemiyordum.yengem gelip bunlar senin için geldi diyordu ama ben istemiyorum derken babam geliyordu benimle konuşmaya ben de ona ben dersaneye gidiyorum sınava hazırlanıyorum yazık değil mi onca para verdik ablama söyle o çıksın önlerine diyordum ve babam sakin birşekilde beni dinliyordu ki normalde butür konularda öyle değil.bu arada babam da olduğundan genç bi haldeydeydi rüyamda.

şimdiden yorum için teşekkürler.Allaha emanet olun...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun..hayatta her şey nasip,kısmet

Rüyada görücü gelmesini görmek ;
Evinde bir genç kızı olan kimsenin rüyasında evine görücü geldiğini görmesi; o kızın yakında; talip nasip,kısmet cikmasina işaret eder.
Yüreğin birine ısınmadıkça kim ne derse desin evlenmeyin!!Evlilik;nasip ,kismet gönül işi!! akıl,fizik işi değil!
Kalbine karşılık bir kalp bulmak!Seni senden çok Seven birini bulmak!!

"Ey Gönül! Aşkın belli bir cismi yok ki kişilerde arayasın. Aşkın haritası yok ki define avcılarına başvurasın.
Aşk aramayla bulunur değil ki siparişini yapasın....
AŞK nasip işidir, hesap işi değil. AŞK adayıştır, arayış değil. Sen adanmışsan ...ve bu uğurda yanmışsan, AŞK zaten gelir seni bulur."
MEVLANA-

smnr20

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyasında evine görücü geldiğini görmek

Merhaba benim evlenmek istediğim biri var ve sürekli dua edip onu istiyorum Allahu teâlâdan. Rüyamda annesini gördüm, görücü olarak gelmişti ve dun gecede ayrı bir rüya gördüm, beni gercekte daha önce de istemeye gelmiş bir kadın rüyamda yine beni istemeye gelmişti, o arada babam başka birinin daha bana talip olduğunu söyledi, ağlamaya başladı, duygulandı. Bende babama sarılıp ağladım. Daha sonra annem beni istediğim kişiye vereceğini söyledi çok sevindim ve orada uyandım. Ben çok merak ediyorum istediğim erkekle evlenebilecekmiyim?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba Rüyaniz Hayr olsun ama sanirim çok istediğiniz için bir Bilinçaltı rüyasi.. bu erkekle evlenebilecekmisiniz bunu ancak Allah cc. bilir Siz hakkınızda her zaman hayırlısını isteyin..

Rüyada Görücü Gelmesi;
Hayırlara alamet eder ve mutlu günlerin habercisi olarak kabul edilir. Yenilik ve değişim anlamına gelir..

Rüyada Görücü Gelmek;
Evinde bir genç kızı olan kimsenin rüyasında evine görücü geldiğini görmesi; o kızın yakında evleneceğine işaret eder.selametle..

Meryem Sare

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Görücü geldiğini görmek

Selamun aleykum hayırlı günler. Bugün rüyamda bir gençle evlilik gorusmesi yapıyordum. Kişiyi tanımıyorum. Ilk başta annesi geliyor (açık bir hanım teyzeydi ) teklif sunuyor annem ve ben görüşmeyi kabul ediyoruz. Parmagima yüzük takip gidiyor. Lakin bi süre sonra yuzugun şekli gibi parmağınmdan hafif kan geliyor (aci hissetmedim) yüzüğü çıkarıp anneme veriyorum o da çantasına koyuyor. Derken bey ile görüşüyorum annem var yanımızda. Bir takım sorular soruyorum (net hatırlamıyorum ) çoğuna istediğim cevapları veremiyor. Içimden neyse bunlar hallolur diyorum ve akaid itikad ne demek biliyor musun diye direkt soruyorum. Bilmediğini söylüyor. Annemle bizim kararımız net cevabımız rettir lakin annem ve bende sanki olmaliymis gibi hissediyoruz. Hatta kendimin anneme olumlu düşündüğümü söylüyorum. Annem de sadece etkikenmissindir diyerekten geçiştiriyor. (Bu arada görüşme bittikten sonra beyin arkasından annemle ikimiz boyu da kısa dedigimizi hatırlıyorum. Beyin evini görüyorum birden annesi ile beraber konuşuyorlar. Annesi ona konya da ki (şehri böyle anımsıyorum Allahu alem) eşyalarını toplattim arasından bu çıktı diyerek dua kitabı veriyor. (küçük boy ve bayağı yipranmis) Bey karıştırırken hatırlıyorum diyor (ne hatırladığını bilmiyirum)bu arada annesi ona bu kızla evlenmelisin ondan zarar gelmez çok iyi olur diyor. (rüyam biraz karışık lakin net hatırlıyorum ve de cok etkisinde kaldigim icin anlatiyorum.) Sonra derken annem ben ve bir yabancı adam yoldayız ve adam diyor ki araştıralım bari bu çocuk kimmiş. Duragin yanindayken ilerde beyaz bir servise bindiğini görüyor (yabanci amca arastiracagimiz kisinin ve diyor nasil olur bu madde bagimlilarinin arabasi (flim dizi izleyen haber okuyan birisi değilim uyandiktan sonra cok saskindim bu ne demek diye.)neyse durduruyor arabayı. Lakin gençler hemen kaçmak istiyorlar derken görüştüğüm kişi arka taraftan durdur diyor (burdan sonrası da yok biraz ilginç ama ve tuhaf Allahu alem hayır olarak yorumlamanizi istiyorum) Allaha emanetsiniz.

esinmis

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Merhaba rüyamda beni istemeye akrabalarim geliyordu baba tarafından. Ben istemiyordum, evde kahve bitmisti kardeşim almaya gidiyordu bende komusudan aliyordum ne demek anlami.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt