• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada gemi görmek tabiri

sesinsinesi

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada gemi görmek rüyada gemiye binmek
Selam, Hayırdır inşallah. Rüyada gemi gördüm, önce belediye otobüsüyle yolculuk yapıyorum. Sonra kendimi bir gemide buluyorum. Gemiyle giderken karaya baktığımda buralardan geçmiştim diyorum. Sonra denize bakıyorum gemi hızlanıyor, öyle ki artık dalgalar gemiyi zıplatıyor. O kadar hızlanıyorki gemi metrelerce yükseliyor (100-150m). Karşımızda köprü var acaba gemi altından mı, üstünden mi geçecek derken... Kalp atışlarıyla uyanıyorum. Rüya çok hoşuma gitti . Rüyamı lütfen hayra yorunuz. Şimdiden teşekkürler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba Hayırdır inşallah
Gördüğünüz rüya içinde bulunduğunuz ruh halini ve yakın gelecek hakkındaki duygu ve düşüncelerinizi ifade etmektedir.

Rüyada gemi görmek; geminin durumu, rengi, boyu ve diğer özellikleri göz önüne alınarak birkaç şekilde yorumlanır.
İçi aydınlık gemi, temiz bir gemi, işlerde başarıdır.
Pis gemi, bakımsız gemi işlerin bozulacağına delalet eder.

Rüyada görülen gemi eğer kişi darlık ve sıkıntı içerisindeyse bu sıkıntıdan ve darlıktan kurtulacağına yorulur.
Gemiye binmek, gemiye bindiğini görmek; geçmişteki hatalardan ders alındığını ve bundan sonra daha sağlıklı kararlar alınacağını yada yaptığın bir hatadan dolayı affedileceğini gösterir.

Denizde dalga görmek, hayatta başarıyı elde etmek için pek çok zorluğu aşmanız gerektiğini ifade eder.
Rüyada gemi icinde oldugunuzu görmek; kendinizi gecici guvende hissettiginizi, üzüntü, keder, hastalik, sıkınti, darlik sonrasi kurtulusa yaklasmaktir...

Rüyanız, gerçek yaşamınızda önünüzde bazı engeller olduğunu, hedeflerinize ulaşmak, engelleri aşmak için risk almanız gerektiğini ifade ederken;
aynı zamanda, bu riskleri alacağınızı ve sonuçta başarıya ulaşacağınızı simgelemektedir... Allahu Alem...

Unutmayin!!! Herşeyin bir vakti ve zamanı var...
"Bismillahi mecraha ve mürsaha (Nuh dedi ki geminin yüzüp gitmesi de durması da Allah'ın adıyladır)" (Nuh, 71/41)
Selametle..

sesinsinesi

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Değerli yorumlarınız ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

GİSECİ

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada gemi görmek-rüyada gemiye binmek

Selemünaleyküm Herkese hayırlı günler, gönül sızım rüyamı yorumlarsanız sevinirim. Rüyam biraz karışık ama rüyamda denizde gemiye biniyoruz, biraz kalabalık gemi sağa doğru yatıyor, gemi batıyormuş gibi bir müddet o şekilde gidiyoruz. Herkes korkuyor. Sonra düzeliyor nasılsa, gemiye binerken bizim hepimizin ayakkabılarını alıyorlar, indikten sonra veriyorlar. Herkes ayakkabısını aldı, benim ayakkabı yok kaybolmuş. Sonra bir arkadaşımın vefaat ettiğini duyuyorum, cok karışık bir rüya bir bayan akrabamın evlendiğini görüyorum, birgün öncede elimle dişlerimi oynarken dişimin biri ellimde kalıyor. Yorumlarınız icin şimdiden teşekür ederim

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Size de hayırlı ,huzurlu günler Gönül Dostum
Rüyaniz Hayr olsun Bizleri O’na ümmet eyleyen Rabbimize, sonsuz hamd-ü senalar olsun.
Hz. İbrahim’in duası, Hz. İsa’nın müjdesi, hatemü’l-enbiya, alemlere rahmet, iki cihan serveri sevgili Peygamberimiz’e salat ve selam olsun…

Biraz kafanız karışık galiba.. Kendinizi tam olarak emin,hazır hissetmediğiniz girişimlerden sakınmalısınız.
Bu günleri daha ziyade kendinizi korumak ve arınmak adına iyi geçirmeye bakın. Eldeki işlere odaklanmak, bırakılması gereken alışkanlıkları gözden geçirmek gerekebilir.
Faydalı olacağınız işler çıkarabilir, başkalarına ,maddi, manevi, ruhsal destek olabilirsiniz...
Her insanın güzel ahlaklı ve vicdanlı bir insan olduğu sürece iyilik ve hayır adına yapabileceği bir iyilik bir güzellik bir hayrat vardır...

Rüyada gemi görmek;
üç Farklı Yorumu vardir..Rüyada gemi görmek aile içinde yaşanılan üzüntülü olayların olmasından dolayı kederleneceğinize ve sıkıntılar içine gireceğinize yada hastalıklarınız dan kurtulacağınıza ve yaşanılan kötü olayların son bularak yeni güzel mutlu bir hayata başlayacağınıza işaret eder...
"gemi sağa doğru yatıyor "Veren el alan elden hayırlıdır yine de Siz,Size yakışır şekilde davranın...

-terfi etmesi, işini büyütmesi ve başarılı olması işareti olabileceği gibi ev yada arsaya yatırım yapıp isteklerini gerçekleştireceğini simgeleyebilir.
-üzüntü, keder, sıkıntı, hastalık, darlık veya kıtlık içinde bulunan kimse için, kurtuluştur. Rüyada gemiye binmek isteğe kavuşmaktır.
Sonuç olarak oldukça hayırlı mesajlar vermektedir...yeter ki siz sorun çözmekten yana olun ve olaya sabır ve Dua ile yaklaşın

Rüyada ayakkabı kaybetmek;
Bunun psikolojik bir yorumu vardir..
gerçek yaşamda çözülmesi hemen hemen imkansız olarak gördüğünüz zamanlarda sık görülür ve bu düşüncenin sizi umutsuzluğa ittiğini gösterir.
Gitmek mi kalmak mı arasında boğulurken bu tip Rüyalar görülür...
Bu rüyanın bir başka tabiri ise içinde bulunduğunuz kafa karışıklığından bir önce sıyrılın ve hedeflerinize daha sonra odaklanın şeklinde yorumlanır.

Gördüğünüz rüya, gerçek hayatınızda kendi kimliği ile sorunlarınız olduğunu, halen kim olduğunu anlamaya çalıştığınızı simgelerken aynı zamanda
benlik saygısı ve kendine güven eksikliği olduğunu gösterebilir.

"Denizde başınıza bir felaket geldiği zaman, Allah'tan başka yalvardığınız bütün putlar kaybolur. Allah sizi tehlikeden kurtarıp karaya çıkarınca da yüz çevirirsiniz.
Zaten insan çok nankördür."
17 / İSRÂ - 67

Ancak pek çok kişide ,bizlerde dahil görüldüğü gibi Allah'ı sadece zor zamanlarda,anar, Allah'a yöneliriz..
Dua Yüce ALLAH ile bir bağlantı kurma şeklidir. O’nunla irtibata geçmektir. Eğerki kul gönülden, tüm içtenliği ve samimiyeti ile ellerini açar ve ALLAH’a yalvarırsa,
O’ndan, yalnızca O’ndan isterse Yüce RABB’im o elleri geri boş çevirmeyecektir.sadece Zor anlarımizda değil bolluk anımızda da RABB’ime sonsuz şükürler edip Ona yönelmeliyiz..
Hepimizin dualarını kabul ve istediklerimizi hakkımızda hayırlı eylesin inşaallah.

Unutmayin!!! Herşeyin bir vakti ve zamanı var...
"Bismillahi mecraha ve mürsaha (Nuh dedi ki geminin yüzüp gitmesi de durması da Allah'ın adıyladır)" (Nuh, 71/41)
Selametle Yolun Açık Olsun..

GİSECİ

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Teşekür ederim gönül sızım. Allah razı olsun zaman ayırıp rüyamı yorumladığınız icin.

Üst Alt