• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Fırtına Görmek

ömr-ü diyar

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Fırtına rüyaları kötüye yorulmaz. Bunlar pek çok şeyin değişeceğini haber verirler.

Bu değişiklikler kaçınılmazdır. Ortalığı altüst eden bir fırtına hayatın tamamen değişeceğini açıklar. Rüyada fırtına büyük değişiklik olarak yorumlanır. Böyle bir fırtınada kaldığını gören kimse, kendisine yepyeni bir yol çizecektir.

Rüyada fırtınanın, karanlık ve korku atmosferi içinde bir kimseyi bir yere götürmesi zahmet ve sıkıntıya, üzüntü ve kedere,

Ağaçları, evleri vs. alıp götüren ve herşeyi yıkan fırtına umumi bela ve musibetlere işaretle tabirlenir.

Şiddetli rüzgarın fırtınanın bir yöre halkının üzerine doğru esmesi onlar için korku ve şiddete işarettir.

Fırtınadan evi uçan biri taşınır. Fırtınada her şeyin yerle bir olduğunu gören biri adeta yeniden doğar. Fırtına rüyaları kötüye yorulmaz. Bunlar pek çok şeyin değişeceğini haber verirler. Bu değişiklikler kaçınılmazdır.

Rüya sahibinin, bulunduğu yerden kaldırıp atacak derecede şiddetli bir fırtına görmesi; sakınılması gereken kuvvetli bir düşmanının varlığını haber verir.

Fırtınada her şeyin yerle bir olduğunu gören biri adeta yeniden doğar. Fırtına hastalığın ve başarısızlığın işaretidir. Bu rüya, yakın bir arkadaşınızdan ayrılacağınız anlamına da gelir. Büyük değişikliktir. Olumlu değişimdir.

Rüyada görülen fırtına, estiği yöne, şiddetine, ve yaptığı tahribata göre de yorumlanır. Kasırga hızıyla esen bir fırtına bir hastalığa işarettir. Hafif esen bir fırtına ise, hastalıktan sağlığa kavuşulacağını gösterir.

Rüyada bulunduğu yerde bir firtina koptugunu görmek, isinde veya evinde bir tatsizlik çıkacağına, firtinadan za-rar görmek, bu tartismaniz çok kötü sonuçlanacagina; firtinadan evinin çatisinin uçtugunu görmek, ev halkından birisinin ölümü ile yorumlanır.

zeyno

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada fırtına görmek

Selamün Aleyküm Gönülsızım abla, nasılsın?

Foruma girmeyeli çok uzun zaman olmuş... Çalışma hayatım çok yoğun gidiyor. Affına sığınarak bir rüyamı anlatmak istiyorum.

Rüyamda yüksek bir tepedeyim. (Uçurum değil) Babamda yanımdaydı. Bir fırtına kopuyor orada. Başımı yukarı çevirdiğimde kara bir bulut görüyorum ama küçük. Ben korkuyorum o buluttan çünkü üzerime doğru geliyordu. Bana değmesin diye yere kapaklanıp başımı ellerimin arasına alıyorum ve "Ya Allah Ya Bismillah" diye yüksek sesle haykırıyorum. Sonra fırtına dindi sanırım. Başımı kaldırdığımda babamın gözlerinin yaşlı olduğunu gördüm.

Hayır olsun inşallah. Bugün bu rüya kafamı çok meşgul etti. Çünkü çok net gördüm. Yorumunu merakla bekliyorum. Hayırlı akşamlar. Allah (cc) yardımcımız olsun...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleyküm Selam Gönül Hamd olsun iyiyim.Mutluyum; Biliyorsunuz Kızım başka Eyalette staj yapiyor şimdi de Tatil icin eve iki haftaligina geliyor ondan eteklerim Zil çalıyor ...

Hayır olsun inşallah
Fırtına rüyaları pek çok şeyin değişeceğini haber verirler...yeter ki Siz Öfke ve Sinirlerinize hakim olun...
Rüzgar,Öfke eken fırtına biçer...öfke ekenlerin hasadı da çoğu zaman pişmanlık olur.

Besmele bütün kitapların ve kapilarin anahtarıdır..
Kilitli sandığımız bütün SIR kapılari da dâhildir buna.
Yeter ki bu mübarek kelime, sapasağlam bir inanç ile söylensin. Yüzde yüz ve katıksız bir iman ve ihlas ile...
yoksa bir an lik nefsimize kapilip en cok da kendi kendimize zarar verebiliriz..
Besmele Yani bu onun gaflet halinden kurtulup uyanıklık haline vasıl olması demektir.

Rüyada gözyaşı dökmek çok iyi sayılır. Bu kimse bütün sıkıntılarından kurtularak rahat eder..yeter ki kararlarinizi alirken Babanızın da rıza ve duasını mutlaka alın..

Hayırlı akşamlar. Allah (cc) yardımcımız olsun...

zeyno

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Anne kız kavuşmanıza çok sevindim. O hasreti iyi bilirim.. Yorum içinde çok teşekkür ederim. Bu söylediklerini dikkate alarak sinirlerime hakim olmaya çalışacağım :)

makro

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada fırtına görmek

Rüyada fırtına görmek, rüyada fırtınadan etkilenmek tabiri.
Hocam selamünaleyküm, ben şu anda işinde ve maddi anlamda sıkıntı yaşayan bir insanım. işyerimdeki patronum eşimin dayısıdır. Rüyama gelecek olursak rüyamda benim ağır ve demirden yapılmış arabam oluyor ve fırtına arabamı kaldırıyor, arabamın yanındaki patronumun arabasının üstüne bırakıyor onun arabası fırtınadan etkilenmiyor olduğu yerde duruyor ama benim arabam ağır olmasına rağmen havaya kalkıyor ve patronumun arabasının ön ucunu ortadan kesiyor, ben bu olayı sadece pencereden izleyebiliyorum.
Yorumlarsanız sevinirim şimdiden allah razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleyküm Selam Hayır olsun inşallah
Rüyada fırtına görmek;
Fırtına rüyaları pek çok şeyin değişeceğini haber verirler...yeter ki Siz Öfke ve Sinirlerinize hakim olun...Öfke eken fırtına biçer...öfke ekenlerin hasadı da çoğu zaman pişmanlık olur.

Rüyada fırtına görmenin psikolijik yorumu;
Öfke eken fırtına biçer.Bunu sakın unutma!! Öfkenizi kontrol etmeyi öğrenmeniz gerekiyor..
insanlara karşı daha dikkatli ,daha sabırlı davranmanız gerekli..aceleci ve tahammülsüz bir tutum içine girip, çok basit, küçük, önemsiz bir şeyi büyütüp içinden zor çıkılır bir olay hâline bir bardak suda fırtına koparmayı bırakın!! yoksa dünya tüm ağırlığıyla üstünüze yıkılır..olarak yorumlanir...

Sorun ,olaylara mantıklı yönden bakabilmek bazen yapamıyoruz işte (nefsimizle hareket ediyoruz) o zaman problemler,fırtınalar çıkıyor...
Böyle davranmanız gerektiğine yoksa işlerinizin kötüye gideceğine işaret eder.bir bardak olmayı bırakın!!da kabınızı genişlettin...
ya da Öfkenizi duygu ve düşüncelerinizi kontrol altına almayı öğrenin........

Tuz ve gölet
Vaktiyle bir ustanın hayli tembel, her şeyden şikayet eden bir çırağı varmış. Çırak öylesine sabırsızmış ki ustasının her dediğini mızmızlanarak yapıyormuş.
Usta bu duruma bir son vermek istiyormuş. Bir gün dükkandayken çırağa seslenmiş:
-Oğlum şu raftan bir bardak al ve içini suyla doldur. Sonra içine bir kaşık tuz koyup karıştır.
-Çocuk denileni yapar ve içi tuzlu su dolu bardakla ustasının yanına gelir. Usta çıraktan bu suyu içmesini söyler. Çocuk şikayetçi bir ses tonuyla:
-“Usta tadı acıdır bunun, içilmez ya” der.

Usta kıkırdayarak çırağını kolundan tuttu ve dışarı çıkardı. Sessizce az ilerdeki gölün,gölettin kıyısına götürdü ve çırağına bu kez de bir avuç tuzu göle atıp,
gölden su içmesini söyledi. Söyleneni yapan çırak, ağzının kenarlarından akan suyu koluyla silerken aynı soruyu sordu:

- 'Tadı nasıl?' 'Ferahlatıcı' diye cevap verdi genç çırak.
- 'Tuzun tadını aldın mı?' diye sordu yaşlı adam, 'Hayır' diye cevapladı çırağı.

Bunun üzerine yaşlı adam, suyun yanına diz çökmüş olan çırağının yanına oturdu ve şöyle dedi:
- 'Yaşamdaki ıstıraplar tuz gibidir, ne azdır, ne de çok. Istırabın miktarı hep aynıdır. Ancak bu ıstırabın acılığı, neyin içine konulduğuna bağlıdır.
Istırabın olduğunda yapman gereken tek şey ıstırap veren şeyle ilgili hislerini genişletmektir.
Onun için sen de artık gölet olmayı bırak!! da derya olmaya çalış...'

Olaylara daha geniş ,daha farkli bir pencereden bakin..selametle..

E

emooo

Kayıtsız
Misafir
Rüyamda Fırtına Gördüm

Selamün Aleykum

Rüyamda çalıştığım otelde akşam şiddetli yağmur ve fırtına vardı. Otelin çıkış kapısı filan yerle bir olmuş ve içerisi su dolmuştu. Ben akıntıya kapılıp dışarıya çıktım ve fırtına beni baya bir yukarı götürdü. Uzun bir süre bir sağa bir sola gidip duruyordum sonra sular çekilmiş ve fırtına dinmişti ve ben biranda otelin havuzunun içine düşmüştüm. Bu rüyamın anlamını bana yorumlar mısınız?

Üst Alt