• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada ferace görmek

• Konuyu başlatan Berceste
  • Başlangıç tarihi
B

Berceste

Kayıtsız
Misafir
Esselamu aleykum.. 21 yaşında, bekar,diş hastenesinde diş protez teknikeriyim, bir bayanım, şimdilik maraşta yaşıyorum ama bi kaç gün sonra burdan ayrılacam..
Rüyamda hasteneki dolabımı açtığımda pardesümün yerinde bir ferace görüyordum.. Bunun başta annemin aldığını düşünerek hemen giyiniyordum. Daha öncede arkadaşlarıma ferace giymek istediğimi söylemiştim(bu gercekte) ama iş hayatına uygun olmadığını söylemiştim. Neyse rüyamda feraceyi giyinip dışarı çıktım eve gitmek üzere yol aldım fakat memleketimde annemin evinde buldum kendimi.. Sonra anneme ferace için teşekkür ettim ki o değilmiş alan.. sonra ben iş arkadaşlarımla konuştum onlarda değildi.. sonra tekrar feracemi giyinip çalıştığım yere gitmek için yola koyuldum. Aklımda ise "acaba kim aldı?" diye diye uyandım..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam hosgeldiniz kardesim..
Kişinin rüyada ferace görmesi, üzüntü ve dertten kurtulmasına işarettir. Yahut evleneceğinize işarettir...Allahu Alem..

feraceyi kim aldi?yerine Ben bu guzel lutfu kaldirabilirmiyim?
nasil daha imanli olabilirim vaya İmanın Tadına varabilirim diye sorsak daha yerinde
ahhh!! İmanın Tadı da mi var diye soran kardeslerimi duyar gibi oldum...

HER nimetin ve duygunun da bir tadı vardir..
Sadece yiyip içtiklerimizin değil yaşayıp hissettiklerimizin de… Hayatın tadı diyoruz meselâ eski günlerin tadı sevginin aşkın yalnızlığın ve ayrılığın… Tatlı ya da acı…
Ferahlatıcı ya da buruk… Ama nihayetinde bildiğimiz her şeyin damağımızda ya da dimağımızda kalan bir tadı var.
Bizlere bahşedilmiş bütün bu nimetlerin bir tadı olur da nimetlerin en büyüğü olan imanın bir tadı olmaz mi kardesim?
var elbet olmalı imanın başka hiçbir şeye benzemeyen ve başka hiçbir şeyle karşılaştırılamayacak bir tadı vardir..
Bu imani hissedenler..yasiyanlar kendilerini öyle güçlü hissederler ki ne cevrelerindeki insanlar nede kendi nefisleri ve seytanin oyununa kolay kolay gelmezler...

Yasadiklarinizin hepsi birer imtihandir...belkide iman tevekkul ve teslimiyettiniz ile imtihan edilmektesiniz..
unutmayin bunu ..
Bu imtihani Sabir..dua ve Sukur ile gecebilirseniz insallah Rabbim cok daha guzeli ve hikmetlisi ile telafi edecektir..
Kainatta her esya ve madde kendi dillinde bir ayetti dille getirmektedir..
Selamet ile Hayra kalin.. Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun..
imtihanin basi zor sonu tatlidir..

Hz. Ömer (ra) der ki:
“Bana bir musibet isabet ettiğinde bunda Allah’a hamdetmek için üç sebep çıkartırım.
Önce imanımı yoklarım imanım zarar görmediyse Allah’a hamdederim.
Sonra beterin beteri var derim yine hamdederim. Son olarakda sabrettiğim takdirde günahlarıma kefaret olduğu inancıyla yine hamdederim.”

B

Berceste

Kayıtsız
Misafir
teşekkür ediyorum ilginizden dolayı..

Üst Alt