• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada evleneceğin kişiyi görmek

sistar

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada evleneceğin kişiyi görmek ne anlama gelir, rüyada evleneceğini görmek, ruyada evlenilecek kişinin görülmesi
Merhaba arkadaşlar :
Arkadaşlar baya oldu üzerinden 6 ay dan fazla zaman geçti. Bir gün Allaha çok dua etim allahim evlenecegim adami göster diye. Sanirim çok içten yalvardim bilmiyorum. Rüyamda kendimi gördüm çok gerçekti arkadaşlar. Birine sariliyordum ensesini gördüm çok seviyordum onu, bir yerdeydik böyle kalabalik biryer, tam çözemedim ama dans ediyorduk ben ona sarilmişim, hislerimi bile hisetim. Ben tekrar görmek isterken ne yapiyim diye googlede araştiriken siteyi buldum aslinda sormak yoktu kafamda ama merak etim herkes soruyor sanirim...
Sizce gerçekten görmüşmüyüm? lütfen güzel yorumlayin arkadaşlar güzel yorumlayalim güzel olsun inşallah...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba genc kardesim Hos geldiniz..
Kiminle evleneceğim diyerek rüyaya yatılmaz. İnsanın rüyasında gördüğü kişiyi evleneceği kişi olarak kabul etmesi doğru değildir.
Rüya ile amel edilmez.

Çok insana rüyasında "sen filan kişiyle evleneceksin" denildiği halde rüyasında denilen değil de başka birisiyle evlenmiştir.
Bu gibi rüyalara itibar edilmemelidir...
ins. bir gun zaten kaderimizdeki insan Sizi bir vesile ile bulup evleneceksiniz bu ne acele.. yasinizin, gencliginizin, ogrenciliginizin kiymettini bilin.. kafanizi bu tip seyler ile mesgul ederek kendi kendinize baski ve stress yapmayin derim...
Hayirli aksamlar..

Özlemçik

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm, ben özlem kaç yıl önce bir arkadaş evleneceği adamı görmüştü. Aradan zaman geçti ve gerçekten de o adamla evlendi. Bende hep merak ediyordum nasıl biriyle evleneceğim diye ve bir gece ALLAHIMA içten dua ederek bana rüyamda evleneceğim erkeği göster dedim, o gece uykuya daldım ve rüyamda bir çerçevenin içine alınmış bir fotoğraf gibi arkasında aydınlık vardı. Sanki bir güneşti. Sarışın, biraz sakalı hafif bir gülümsemeyle bana bakıyordu. O anda içimde bir ses, senin evleceğin kişi bu dedi. Bu erkeği kaç defa rüyamda görüyorum bu ne demektir sayın yönetici. Sizce bu şeytani rüya mı? Yada rahmani bir rüyadır, kaç yıldır hep düşünüyorum bana açıklamasını yaparsanız bu sıkıntımı almış olursunuz, şimdiden teşekür ederim... kgüll..,

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam kardesim Hos geldiniz..
Kiminle evleneceğim diyerek rüyaya yatılmaz. İnsanın rüyasında gördüğü kişiyi evleneceği kişi olarak kabul etmesi doğru değildir.
Rüya ile amel edilmez.

Çok insana rüyasında "sen filan kişiyle evleneceksin" denildiği halde rüyasında denilen değil de başka birisiyle evlenmiştir.
ins. bir gun zaten kaderimizdeki insan Sizi bir vesile ile bulup evleneceksiniz bu ne acele.. yasinizin gencliginizin ogrenciliginizin kiymettini bilin.. kafanizi bu tip seyler ile mesgul ederek kendi kendinize baski ve stress yapmayin derim...

"sayın yönetici sizce bu şeytani rüya mı? Yada rahmani mi/"
ikiside degil merak ve bilincalti bir ruyadir..Hakkinizda Hayirlisi..

Simdi esmer, hafif sakalli, ufak, tefek, kibar,biri size talip olsa sirf ruyanizda sarışın gordugunuz icin veya O degil diye hic mi tanima firsatti talip olmasini istemiyecekmisiniz.
Hayirli aksamlar.

Özlemçik

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
haklısınız ALLAH Sizden razı olsun hz. Aişeyi rüyada görmek anlamı ne sizce

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Cumlemizden kardesim.
Rüyada Peygamberimizin hanımı Hz.Aişe’yi (r.a.) görmek;
hayır ve bereket ile yorumlanır. Rüyayı gören kadın ise babasının ve kocasının yanında hatırı sayılı bir insan olur.

Hz.Aişe, Peygamberimiz (sav) ile yeni evlenmişti. Eşinin kendisini sevip sevmediğini merak etmekteydi. Ya da kendisini ne kadar ve nasıl sevdiğini.
Bu düşüncesini Peygamberle (sav) konuşmadan edemedi.

- Ey Allah’ın Resulü, beni seviyor musun?

- Evet, ya Aişe. Tabi seviyorum!

Hz.Aişe dahasını da merak ediyordu. Acaba nasıl seviyordu? Hemen sordu.

- Beni nasıl seviyorsun?

Peygamberimiz (sav) sevgi şeklini tanımladı eşine:

- Kördüğüm gibi.

Bu cevap Hz. Aişe’yi çok sevindirdi. Çünkü kördüğüm açılmazdı. Açılmayan, bitmeyen sırlı bir sevgi demekti.
Alacağı cevap onu çok mutlu ettiği için, Hz Aişe sık sık sorardı:

- Ey Allah’ın Resulü, kördüğüm ne alemde?

Peygamberimiz(sav), Hz.Aişe’yi memnun eden cevabı verirdi her defasında:

- İlk günkü gibi..

Kardesim ins.Rabbim Size,boyle bir Sevgiyi,Sevmeyi,Sevilmeyi nasip etsin amin..

Hatice--

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
ruyada evleneceğim kişiyi görmek

Merhaba gecen sene Ramazan ayinda bir aksam ustu annem ile evlenecegim kisi hakkinda konsuyordum (Allah yazdiysa). Ona kim oldugunu cok merak ettigimi ve eskiden konustugum birinin olup olmadigini cok merak ettigimi dedim (ismi ***). Annem hayirlisi olsun dedi..

Yatmadan once dua ettim ve ayni zamanda kiminle evlenecegimi cok merak ettigimi dile getirdim. Ruyamda siyah gomlekli uzun boylu siyah gur sacli beyaz tenli birini gordum. Genis omuzluydu. Yaninda basortulu kadinlar vardi. O gordugum adam 35 yaslarindaydi ve benimle evlenecegi icin cok mutluydu. Ben ise hafif sinirliydim cunki onun mutlulugu beni sinir ediyordu. Bir seyini begenmiyordum (ne oldugunu bilmiyorum) ama onunla evlenecegimi ruyamda biliyordum ve iyi birinin oldugunu da biliyordum. Bu tarif ettigim kisi *** degil.

Isin tuhaf yani ertesi aksam yine annem ile konusurken annem beni ruyasinda gordugunu soyledi. Bir erkegin evimize geldigini soyledi ve ben devamini anlattim cunki annemde ayni gece ayni ruyayi gormus.. Cok ilginc gercekten. Rabbim hepimiz icin herseyin hayirlisini versin..

Bundan bir kac sene once ***'i ruyamda gordum. Bana gumus yuzuk ve bilezik hediye etti (yuzuk ve bilezik birlesikti, hani su hindistan modellerinden). Yuzuk kismi hep bolariyordu ve ben onu her defasinda sıkıştırıyordum. Gercek hayatta kendisinin ne istedigini bilmedigini soylemisti ve daha sonra da O kisiyi bekledigini soyledi. Herneyse, benim asil merak ettigim bu ruyanin ne anlama geldigi? Zira onunla artik konusmuyorum

Bu iki ruyanin anlami nedir sizce?

Selamlarimla

Hatice

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba kardesim Hos geldiniz..
Rüya ile amel edilmez.

ins. bir gun zaten kaderimizdeki insan Sizi bir vesile ile bulup evleneceksiniz ..
kafanizi bu tip seyler ile mesgul ederek kendi kendinize baski ve stress yapmayin derim...

isterseniz ilk Önce rüyayı kısa bir tahlile tabi tutalım.
Rüyada görülen şey evet mi, yoksa hayıra mı işaret ediyor, onu kestirmek kolay değil; yoruma bağlı bir keyfiyet.

Sonra görülen şey şeytani mi, yoksa Rahmani mi? Bunu da kestirmek kolay değil. Bunun için de ehil olmak gerek.
Bir de rüya bağlayıcı değil. İlle de görülen işarete göre hareket edilecek diye bir mecburiyet yoktur.

İstişare: Ehil kimselerin meseleyi enine boyuna konuşup düşünmeleri sonunda vardıkları bir sonuç var.
Bu sonuç hem aklın, hem mantığın, hem de ilmin icabı olacak seviyede olur; ya da olmalıdır.
Öyle olunca istişareye uymaktan başka yol kalmaz.

Meseleyi istişareye iştirak edenlerin akıllarıyla da düşünmek, gözleriyle de görmek, ilimleriyle de nazar etmek, herhalde sağlam bir incelemedir.
Biri yanılabilir, ikincisi görmeyebilir, ama hepsi de aynı yanlışa düşmezler.
Bundan sonrası Allah’a tevekküldür.
Esasen bu gibi hayati konularda en sağlam tedbir, tarafların birbirlerini gerçek hüviyetleriyle tanımalarıdır.

Hakkinizda Hayirlisi..selametle Hatice-- kardesim..
siz bu merak ile Allahu Alem Ya bir Polis Yada (security officer) güvenlik sorumlusu ile evlenebilirsiniz...sırıtık.:,
neden mi cunku Fazla Merak,başınızi derde sokabilir ve Sizi ancak bir Polis veya güvenlik elemani koruyabilir..
.:tamam:.

acilangul1

Hatice--

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Sayin Gonul sizim, ilk bahsettigim ruyadaki kisi zaten emniyet muduru :)) Ah keske onunla evlenseydim, nasip olmadi... hayirlisi boyleymis :(( Onu cok sevdigim icin bu kadar merakliydim..

Sizden Allah razi olsun..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ahh kardesim ben buraya hic bir seyi sebepsiz, hikmetsiz kendi basima , kendi istegim ile yazamam.. yazmiyorum ki..
Söyleyene değil söyletene bak...yazana değil yazdırana bak...
herseyin bir vakti zamani, sebep ,kismet ve Ol AN-i vardir...
Hakkinizda Hayirlisi..Hatice--

duaa..

Hatice--

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Sayin Gonul Sizim, izninizle bir gordugum baska ruya'yi yorumunuz icin yazmak istiyorum. O kisi ile masada oturuyordum, yanimizda bir kisi daha vardi herhalde (tam olarak hatirlamiyorum). Bi sey kirildi, ve masanin altinda hep cam parcalari vardi, ben toplamaya basladim.. Bunu neye yorumluyorsnuz?

Tekrardan Allah razi olsun..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun aleykum musaade Sizin buyrun..
Hayirdir insallah..
rüyada masada oturmak,anlaşma ,uzlaşma semboludur..
Rüyada cam görmek gerçek yaşamınızda hayata bakış yönünüzle ilgili mesajlar verir.
Rüyada cam kırıklari görmek ;önemli olmayan sorunlara işarettir. Bu küçük meseleler önemli olmamalarına rağmen sizi meşgül edebilir...

Can Kırıkları....
Yüreğimin kentinde bir çocuk ağlıyor sessizce...
annem " büyüdü artık " diye elimi bırakığından beri yapayalnız yürüyorum sokaklarda...
attığım her adımda kalbimden bir parça bırakıyorum..
bir parça yüreğimden bir parça gönlümden...
bir parça sevgimden..
bir parça ben süzülüyor yanaklarımdan sokakların bağrına...
her adımda... bir parça kalbim kalıyor geriye...
annem " yürüyor" diye elimi bıraktığından beri yüreğime kadar uzanan bir el aradım yıllar boyunca...

yalnızlığımın girdabında yüreğimin dilinde bana seslenecek bir ses aradım aslında...
bir bakış milyonlar arasında...
aşina bir yüz...
yüreğimin kentinde sokaklarıma damlayan gözyaşlarımı görecek belkide... belki başımı okşayacak güven dolu bir el...
yüreğimi avuçlarına alıp merhamet edecek bir gönül...nasip et Yarrabbi.. Kanadım degil ama yüreğim kırık...

Hatice--

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razi olsun.. Belki belki onunla evlenirim..

Son olarak iki ruya daha aklima geldi:

1. Bi cingene kadin arkasini donmus bana "Seytan!!!" diiye bagiriyor, ben cok korkmustum ve el fatiha'yi okumaya basladim ve kadin kacip gitti.

2. Bi kere uzun yesil suslu (altin veya gumus renklerle) kaftan vardi uzeimde, cok guzeldi.

Bu iki ruyayi neye yorumlarsiniz? Allah sizden bin kere razi olsun. Hem bu dunya'da hem obur dunya'da yuzunuzu guldursun..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
RABBİM ( Celle Celaluhü ) hakkınızda her şey'in
en hayırlısını nasip etsin.. Amin..
Sadece DUA edin..ALLAH ( Azze ve Celle ) den Sizin icin HAYIR kapilarini acsin...amin...
duaa..

Hatice--

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
(1) - selamun aleykum Gonul Sizim hocam, Internette fazla takilan bir kisi degilim ama boyle seviyeli bi forum buldugum icin cok mutluyum. Dort sene once bi ruya gordum, karanlik bir odadaydik, bi oglan (26-27 yaslarinda), bi yasli teyze (70 yaslarinda), ve ben. Once bir bebek olmustu ve daha sonra 'bebek olmadi, yasiyor' diye bi ciglik atildi, ve o odadan nur cikti, her taraf aydinlandi. Bu ruya senelerdir aklimda, o yasli teyzeyi cok iyi hatirliyorum, Osmanli kadini idi. Bu ruya'yi yorumlar misiniz? Biraz fazla soruyorum ama aniden onca ruya aklima geldi.. Yorumlarsaniz cok mutlu olurum.

------

(2) - Selamun Aleykum, bi Fasli arkadasim beni bir kac sene once ruyasinda gormustu. Cok guzel metallic arabada oturuyormussum. O bana ehliyetimi nasil boyle cabuk aldigimi sormus. Bende birkac ders aldigimi ve hemen ehliyetimi aldigimi soylemissim. Gercek hayatta ehliyetimi almadim. Sizce bu ruya ne anlama gelir? Selamlarimla, Hatice

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
selamun aleykum Gonul Sizim hocam, Internette fazla takilan bir kisi degilim ama boyle seviyeli bi forum buldugum icin cok mutluyum. Dort sene once bi ruya gordum, karanlik bir odadaydik, bi oglan (26-27 yaslarinda), bi yasli teyze (70 yaslarinda), ve ben. Once bir bebek olmustu ve daha sonra 'bebek olmadi, yasiyor' diye bi ciglik atildi, ve o odadan nur cikti, her taraf aydinlandi. Bu ruya senelerdir aklimda, o yasli teyzeyi cok iyi hatirliyorum, Osmanli kadini idi. Bu ruya'yi yorumlar misiniz? Biraz fazla soruyorum ama aniden onca ruya aklima geldi.. Yorumlarsaniz cok mutlu olurum.

Aleykum selam Hayirdir insallah..
Rüyasında ehliyet aldığını gören kimse doğru yolda demektir. Amacına ulaşacak ve huzur duyacak demektir.

Umudunuzu ve Allah`a olan güveninizi hiçbir zaman yitirmeyin..
De ki: "İçinizdekini gizleseniz de, açıklasanız da mutlaka Allah onu
bilir. Bütün göklerde ve yerde olanları da bilir. Allah, her şeye kadirdir."
ÂLİ İMRÂN Suresi 29 ayeti

Sabret Can; üzülme sevmeyen gitsin....
Niçin ağlarsın?
Duâ et RABBİM seni terketmesin....
İşte O terkederse sen gerçekten bitersin..!

Hatice--

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razi olsun.. Her daim iyi bi insan olmaya calisirim, ne kadar incinsemde incitmemeye calisirim.. Insallah bende bir gun huzur bulurum.. Aslinda belkide oylece irtibati kesmesi beni bu kadar uzdu, cunku bana bi sebep verip irtibati kesmis olsaydi ben kabullenirdim. Ne istedigini bilmedigini aile dostumuzdan ogrendim.. Bu bahsettigim kisi benden yasca buyuk biriydi.

Herneyse, ruyamda gecen sene o kisinin bi daga ciktigini gordum, dagin adini hatirlamiyorum. Gercek hayatta tayini Diyarbakir'a cikmis. Sizce bu ruya'nin bir anlami var mi acaba?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
ne istediğini bilmeyen insan hayatta en dayanılmaz insan modelidir.
dengesiz, tutarsız, berbat bir ruh haline sahiptir.
kişi, sadece anlık hareket etmeye ve bu bağlamda tutarsızlıklar sergilemeye başlar. bir dediği bir dediğine, bir yaptığı bir diğerine uymamaktadır.
bir an sizin için delirmekteyken, bir sonraki dakika ayrılmaktan söz edebilir.
ruh sağlığınızın güveni için böyle insanlardan şiddetle uzak durulması gerekmektedir.

"Bir insan ne istediğini bilmiyorsa, hem seni ziyan eder hem kendini. Dibini görmediğin suya dalmadığın gibi, emin olmadığın sevgiye de teslim etme kendini. "
Mevlana Celaleddin Rumi

ilk önce bir kendini bulsunda insallah kismet ve nasip ise daha sonra da Sizi de bulabilir...
bu ayriligi kisisel almayin..gunumuzde bir cok insan ayni ic kargasaligi yasamaktadir..
Size bunu nasil acikliyabiilirdi ki...Kendimi Arıyorum; Gören var mı?

Hatice--

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Ne guzel ifade ettiniz boyle.. Koydugunuz resimde cok anlamli, cunku ona yazdigim sitemkar mektubumda ayni bu kareyi anlatiyordum. Onun kendi basina tek kurekle bir yere varamayacagini, kaldiki kiyiya hic varamadigini.. (iletisimimizi duzeltmek anlaminda)..

Normalde Skype'da arkadastik ama o istedigini zaman iletisim kurup istedigi zaman aniden kestigi icin onu sildim.. Sevmedigim icin degil, tam tersi sevdigim icin. Ona ait resimleri de sildim, hic bir resmi kalmadi bende.. Allah yazdiysa geri gelir, yazmadiysada elden ne gelir...

Hatice--

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Sayin Gönül sizim, tekrar merhaba.. Uc hafta önce size asagidaki ruya'yi yorumunuz icin yazmistim..

"O kisi ile masada oturuyordum, yanimizda bir kisi daha vardi herhalde (tam olarak hatirlamiyorum). Bi sey kirildi, ve masanin altinda hep cam parcalari vardi, ben toplamaya basladim.. Bunu neye yorumluyorsnuz?"

Ruya'da bir erkek daha vardi, ama kimin oldugunu bilmiyorum, tanimiyorum o kisiyi. Bu ruya yorumunuzu etkiler mi?

Simdiden tesekkur ederim..

Üst Alt