• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Esmaül Hüsna Görmek

• Konuyu başlatan sümeyye06
  • Başlangıç tarihi

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Hayırlı geceler dilerim,Rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada Esma-ül hüsna ’ın isimlerinden birini görmek;
işitmek oldukça hayırlı bir rüyadır ve çok özenle yorumlanmalıdır.
Size çok önemli bir mesaj vermektedir.
"Esma'ül Azim"
Zatı, isim, sıfat ve fiilleri itibariyle pek ulu, büyük, yüce olan Allah cc.
“O halde Azîm (pek yüce olan) Rabbini ismi ile (“Subhâne Rabbiyel Azîm” diyerek) tesbih et!”Vâkîa 96

Rüyanizin yorumu Allahu alem..
Her kim, Vâkia sûresini her gece bir defa okumayi âdet haline getirirse, ömründe fakirlik görmez.”
maddi, manevi sıkıntılarınız için Vâkia sûresini okumaniz gerekiyor..

KURAN I KERİM, YÜCE YARADANIMIZDAN BİZE EN BÜYÜK HEDİYESİ,VE VAKIA SURESİ DE GÜZEL SURELERDEN BİRİDİR.
NE OLURSAK OLALIM,NE YAPARSAK YAPALIM HER ZAMAN ALLAH İLE İÇİMİZDEN GELDİĞİ GİBİ KONUŞUP BOL BOL DUA EDELİM,Kİ O ŞAH DAMARIMIZDAN BİLE YAKINDIR BUNU HER AN AKLIMIZDA TUTALIM LÜTFEN...VE AYRICA YÜCE KİTABIMIZI DA OKUYALIM..
selametle..

duaa..

Nour

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
ya muahhir esmasi ve ayetel kursi

Selamun aleykum, ben bu ruyayi sabah namazini kilip yattikdan sonra gordum hayirlara olsun....
Ruyamda ya muahhir esmasini zikrediyordum sonra birsey oldu korkutuldum tam hatirlamiyorum ve ayetel kursiyi okumaya basladim...Boluk porcuk bir ruyaydi basta annemi gordum gulumsuyordu (annem hayatta ama hasta) ona hacca gittigimi anlatiyordum.. Ben hacca gitmedim ama iki kez umre yaptim. Sonrada kendimi ya muahhir esmasini cekerken gordum. Hayirlara olsun abdesimle okuyarak yattigim iki saatlik sabah uykusunda gordum bunlari.. Rica etsem aciklarmisiniz.(sabah saat alti bucuk ile sekiz bucuk arasi)

LEYLİİ

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada esmaul hüsna görmek

Rüyada esma-ül Hüsna görmek neye işarettir?
Hayırlı günler.. Geçmiş bayramınız mübarek olsun tekrardan..
Bir odanın içerisindeyim ayakta birilerini bekliyorum. Odanın kapısı açılıyor eski tavandan tabana kadar çift kanatlı ahşap bir kapı. Üzerinde siyah takım elbise papyon takan bir erkek kapıyı açıyor. Arkasından 5-6 tane sayısını tam bilmiyorum yuvarlak çay tepsisi büyüklüğünde tepsiler geliyor. Beyaz tüllerle süslenmiş tepsiler bana hediye olarak geliyorlar. Yalnız insanlar taşımıyor tepsileri peş peşe yerden biraz yüksekte odaya giriyorlar. Sonra bir bakıyorum aa esmaul hüsna mı taşıyor onlar mı getiriyor tepsileri bana diyorum. Ama hangi esmalar onları görmüyorum. Daha sonrada uyandım maalesef..Yorumlarsanız sevinirim..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hayırlı günler..Sizinde geçmiş bayramınız mübarek olsun ,Allah razı Rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada Esma-ül hüsna ’ın isimlerinden birini görmek ;
işitmek oldukça hayırlı bir rüyadır ve çok özenle yorumlanmalıdır. Size çok önemli bir mesaj vermektedir.
Her ne isterseniz sadece Allah'tan isteyin, Allah'a yönelin..

Rüyada tepsi görmek;
Nasip, kısmet ,izzet, ikram,rızk olarak da yorumlanır. Bekarlar için hayırlı bir evliliğe işaret edebilir. rızkın ne zaman ve nereden geleceği ve ne şekilde imtihanımız olacağını hiç belli olmaz.

"Rızık deyince aklına yenilip içilecek şeyler gelenin aklına şaşarım.Allah’ım akıl, irade, hikmet, irfan, ihsan, muhabbet rızkımızı bol eyle.”
Hz. Âişe (r.a)

LEYLİİ

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Aminn.. Rabbim güzel yorumlarınıza çıkarsın inşallah.. Çok teşekkür ederim Gönül sızım..

Fatıma78

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm hocam. Rüyaları kalpten ve doğru yorumluyorsunuz, Allah razı olsun. Ben de bir rüyamı size danışmak istiyorum. Bu rüyam da ne demek istiyor anlamı nedir?
Rüyam da birini görüyorum. (Fiziksel özelliğinden bahsetmiyeceğim.) olduğu yerde durmuş bana bakıyor. Yalnızca bana bakıyor. Ayakta duruyor. kımıldamadan yalnızca bana bakıyor. Bu kim böyle diye ben de ona bakıyorum. O an bir ses işittim. Dedi;
O Malik ti Yen'i Melik oldu. Onu ara bul.
Dedi ve rüyam burada bitti. O günden sonra sürekli rüyamda benimle ya konuşuyorlar ya bana görünüyorlar.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Selamünaleyküm.Ben rüyamda halifenin kaçırıldığını,benim ise onu kurtarmak için yardım ettiğimi,geri geldiğimde ise duvarda bir sürü yazı olduğunu gördüm.Uyandığımda ise o isimlerden bazıları aklımda kalmıştı.Onlarda Esmanül Hüsna'dan El Kudüs,El Kebirdi.Rüyamın yorumunu yapmanızı rica ediyorum.Şimdiden Allah razı olsun.

Sahil

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleykum, bizim evde cocuklarin ogrenmesi icin esmaül hüsna kartları var. Her kartta bir ismi var Allah C. C. Rüyamda kücük kizim tuvalette fayanslarin üzerine oturmus, yaninda da bir canta. O kartlarla özenle oynayarak zeminin yarisini kaplamis bu kartlarla. Ben gorunce hemen kartlari toplamaya basladim. Ve bir yandan da cantada NE olduğunu bilmiyorum ama KUTSAL birseyler oldugu icin bir an önce tuvaletten cikarmaya calisiyordum.
Allah'a saygisizlik yapmaktan korkuyla uyandim. Hayirdir insaAllah.

SELDA83

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Ya vedud

Rüyada ya vedud çekip dua ediyordum. Niyet ettiğim kişi de bizim evde babamla ve ablamla konuşuyordu, yorumlayabilirmisiniz.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Rüyada Esma-ul Hüsna görmek

Rüyada Esma-ul Hüsna görmek nasıl yorumlanır? Rüyamda, çok güzel güzel bir kahverengi tonunda, büyük yuvarlak bir tabela üzerine yine, altın renginin çok güzel bir renk tonuyla Arapça Allah, Muhammed, Elmuktedir,yazıyordu, Allah Muhammed kelimelerini içimden okurken, EL muktedir ismi şerifini okuyamadım, çok tonajlı bir ses, EL muktediyr diye okundu, yorumlarsanız çok memnun olurum.

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleyküm...

Rüyamda Cenab-ı Hakkın M ile başlayan esmalarını söylüyordum. Ya Müheymin, ya muhyi, ya muiz ve diğerleri...

Selametle.

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Selamun Aleyküm...

Rüyamda Cenab-ı Hakkın M ile başlayan esmalarını söylüyordum. Ya Müheymin, ya muhyi, ya muiz ve diğerleri...

Selametle.
Ruyanın tabiri şöyledir kardeşim,
Kardeşim ruyan hayırlılardan daha hayırlıdır. Hayra, berekete, korunmaya, yani bildiğin ne hayır varsa hepsine işarettir.

H

Hülya Aksoy

Kayıtsız
Misafir
Hayırlı günler ben rüyamda ya Hannan ya Mennan yazısını kocaman bir tabela da gördüm yorumlarsaniz

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Hayırlı günler ben rüyamda ya Hannan ya Mennan yazısını kocaman bir tabela da gördüm yorumlarsaniz
Tabirleri,
1.İyi ve kötu gunler,
ve ya,
2.İyi ve zengin (bereketli) gunler,
ve ya,
3.İyi gunlerin iflas ile bitmesi.

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleyküm,

Rüyamda vehüvel hasibül mübin deniyordu ve sonra kulak zarımı patlatırcasına allahuekber diye biri bağırıyordu.

Teşekkürler.

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Selamun aleyküm,

Rüyamda vehüvel hasibül mübin deniyordu ve sonra kulak zarımı patlatırcasına allahuekber diye biri bağırıyordu.

Teşekkürler.
hayrolsun kardeşim inşAllah.
vehüvel hasibul mubin sözünü duymadım açıkçası, rüyanda sana arapça söz söylenmiş tabi belli. Anlamları şu ama:

"hüvel" O anlamında kullanılır ALLAH C.C. için.

Örnek, Hüvel Baki.

O ALLAH ebedidir.

Hasibula gelirsek,

Hasib isimdir, Soylu, Saygın demektir.

Onun bengalcesi "Hasibul"dur.

Yalnız, biz bunu arapça bir söz olarak kullanırsak,

El-Hasib anlamını veriyor. Esmaül Hüsnadan bir isimdir.

Anlamı:

"Bütün varlıkların hayatları boyunca gizli ve açık yapıp ettikleri tüm iş ve davranışlarının kayıt alıp çetelesini tutan, hesabını gören ve herşeye gücü yeten."

Rüyandaki bu arapça sözden şu anlamı çıkara biliriz,

"O Bütün varlıkların hayatları boyunca gizli ve açık yapıp ettikleri tüm iş ve davranışlarını kayıp alıp çetelesini tutuyor, hesabını görüyor. Onun herşeye gücü yeter."

Mübine gelirsek,

açık ve anlaşılır. Yani Kuran anlamında kullanılır.

Anlamlarına göre şöyle dize biliriz,

"O, Bütün varlıkların hayatları boyunca gizli ve açık yapıp ettikleri tüm iş ve davranışlarını kayıp alıp çetelesini tutuyor ve hesabını görüyor. Kuranı o indirmiştir. Şüphesiz Onun herşeye gücü yeter."

Yanisi,

O Allah anlamında kullanılır, bu hayra işaret edilir.

Bütün varlıkların hayatları boyunca gizli ve açık yapıp ettikleri tüm iş ve davranışlarını kayıp alıp çetelesini tutuyor ve hesabını görüyor. - Şüphesiz Onun herşeye gücü yeter. Esmaül hüsnaya aittir.

Son derece hayırlıdır.

Ayrıca, sonra duyduğun "Allahu Ekber" sesi, rüyaların en hayırlılarından hesap olunuyor.

Yalnız, yine de söylemekte fayda var, bazı şeylerle imtihan edileceksin.

Üst Alt