• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

rüyada ekin tarlasi görmek

Kimya

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
selamünaleyküm kardesim. rüyamda büyük bir ekin tarlasinda görüyorum kendimi,calistigim is yeriyle bir baglantisi olan tarla. { huzur evinde caliyorum gercek hayatimda } tarla bir doktora aitmis, bize göstermek icin bazi seyleri getiriyor doktor, tuhaf görüntüde örümcekler, deniz ürünleri karides vs, bunlari bize gösterirken görüntüleri devasa büyüklükteler, ve kizim ile birlikte o böcek gibi olan seylerin altinda kücücük kaliyoruz, öyle kahkahalar atiyoruzki kizimla biraz ötemizde rahmetli babamda bizi seyrediyor, daha sonra ekin bicme makinesini tanitiyor bize o doktor, ve anahtari üzerinde otomatikmis kendisi biciyor ekinleri makina ama ne hikmetse birtürlü duramiyor makine ve tam bana carpacakken önündeki diger makineye carpmasi ile icindeki dondurulmus örümcekleri karidesleri yere saciyor, donmak üzere olan örümcegin birtanesiyle gözgöze geliyorum basi ve bir bacagi henüz donmamis onu kurtarabilirim diye geciriyorum aklimdan ama cesaret edemiyorum, ve ani bir hareketle ekin makinasinin anahtarini cevirip kapatiyorum, doktor yanima geliyor ve cok iyi bir is basardin diyor bana. daha sonra karisiklik icerisinde rüyalar devam etti, sabah 7 olmus ve isyerime 15 dakika gec kalmisim, kosarak isyerime gidiyorum ama birtürlü ulasamiyorum. daha sonra bir sofrada buluyorum kendimi, yanimda rahmetli babam, onun karsisinda annem, bende telefonda esimle konusuyorum ve telefonu kapatirken ona sevgi sözcükleri söylüyorum, o sirada annemle gözgöze geliyorum, bana bir düsman gibi bakiyor, ama rahmetli babam annemin tam tersi hic aldiris bile etmiyor oldukca rahatlikla benim sözlerimi duyuyor. ALLAH razi olsun kardesim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam aslinda Senin ruyani en sona birakmistim ki sakin, sakin muhabet edip yorumliyabileyim diye...
Kizim icin de ettigin guzel dua ve dilekler icin tessekur ederim..Allah RAZI olsun..
ama Sen niyettimi bilmedigin icin farkli da dusunebilir suizan da yapabilirdin..
insaniz iste..
aslinda Ben de yillar once Akil melaikeleri gidip gelen bir zavalli musliman kardesime cocuklarinin devlet tarafindan alinacagi sirada
Allah RIZASI icin yardim eder iken sizin ruyaniza benzer bir ruya gormustum..
her sey karmakarisik bir vaziyette idi..
sadece sizin ruyanizda tek fark KIZINIZ yaninizda yani onunla da ilgili endise ve dusunceleriniz var...
anneniz yasiyor mu? araniz nasil?diye sorsam.. neyse Hayirdir insallah..

BILIYORMUSUNUZ KARDESIM,ASLINDA ÖNEMLİ OLAN NELER YAŞADIĞIN DEĞİLDİR
NELER YAŞATTIĞINDIR..
SENDE GELİP GEÇİCİSİN..SEN GİDERKEN ARDINDAN HEP GÜZELİ BIRAK
HAYAT BÖYLE GÜZELDİR
DÜNYA AHİRETİN TARLASIDIR
UNUTMA NE EKERSEN ONU BİÇERSİN
o zaman hep iyilik, guzelik, adalet,sefkat, merhamet ekmeliyiz?
Ölüm öldürülemiyor, ahiret kapısı kapanmıyor Ağaç köklerini, bitkileri yer
altında koruyan, yaşatan Allah, toprak altındaki insanları da diriltecektir
Ölmekle beden ölür, ruh yaşamaya devam eder ..
Kur'an-ı Kerim'de " Ölü iken sizi O diriltti, sonra sizi yine öldürecek, yine diriltecektir ve sonra O'na
döndürüleceksiniz" (Bakara, 28) buyruluyor

karşındaki insana iyi davranırsan karşılığını alırsın kötülük yaparsan yine alırsın
sana nasıl davranmalarını istiyorsan öyle davran..
Selamet ile Hayra kalin..

kgüll..,

Kimya

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
sevgili gönül sizim, rüyami yorumladigin daha dogrusu önemsedigin icin ALLAH razi olsun. ANNEM hayatta yasiyor, aramiz nasil diye sormussun, iki yabanci gibiyiz annemle, aslinda rüyamda gercegi gördüm, annem bana aldigim her karardan ötürü kizar elestirir, bazende asagilar, babam rahmetli annemin tam tersiydi, beni anlar sever aldigim her kararin arkasinda dururdu ama takdir-i ilahi onu aldi bizlerden. gerci babamin ölümü benim kurtulusum oldu , bircok hatalarimi gözden gecirmem icin o ölüm acisini yasamam gerekiyordu ve yasadim hamd olsunki, öyle bir RABBIMIZ varki , babamin sadece bedenini bizlerden aldi, ama ruhu hep benimle bunu hissediyorum gönül sizim, cogu geceler onu rüyamda gördüm uyandigimda yanimda nefesini hissederdim, RABBIME hamd olsunki bu güzellikleri yasatiyor ve hissettiriyor. herne kadar kabullendim ölüm acisini desemde sanirim biryerlerde sessizce kaniyor yaralar. farkina varmadan kalbimdeki aciyan yanlarimi dile getiriyorum , annemle aramizdaki ucurum kapanmis gibi görünüyor ama ikimiz yüzümüzde maskelerimiz ile konusuyoruz cogu kez, evliligimi onaylamiyor ve kabul etmiyor, sanki aci günlerimde yanimdaymis gibi mutluluguma engel olmak istiyor, rüyamdaki gibi tatilde yanina gidince düsman gibi oluruz ikimiz ayri ayri düsüncelere dalar, birbirimize karsi sevgisizce bakariz, seni seviyorum anne dediysemde defalarca, ben seni sevmiyorum kimsede beni sevmesin der her defasinda, almanyaya gidince beni arama der , sonra duramam ararim sanki o sözleri hic o söylememis gibi benimle normal bir sekilde konusmaya devam eder. sanki yanindaki varligim onu rahatsiz ediyor, belkide gecmise dayali bazi kötü anilari canlaniyor beni görünce bilemiyorum gönül sizim, iste sirf bu yüzden herseye ama herseye razi geliyor kizimi yanimdan ayirmiyorum, ben annem gibi olmak istemiyorum cünkü. insallah bu yazimizi okuyanlar kendilerine birseyler cikarirlar, özellikle anneler okursa. evlatlarina karsi söyleyemedikleri ne varsa gec kalmadan söylesinler. ben inaniyorum anneme karsi icimdeki herseyi söyledigime, ona seni seviyorum diyebildim, o buna karsilik vermesede cani sagolsun. artik bu dünyadan gönül rahatligi ile ayrilabilirim, cünkü kirdigim insanlarin gönüllerini almaya calistim, alamadiklarimida dualarima kattim kendimden cok onlar icin dualar ettim. RABBIM günahlarimizi affetsin. Hakkini helal et gönül sizim kardesim, evlatlarini ve seni ve gelecek nesillerinizi RABBIM korusun. ALLAH'a emanet olun. iyi aksamlar...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Sevgili Kardesim oyle dusunme Her anne evladini cook sever lakin sevgisini farkli bir sekilde gosteren annelerimiz vardir..
Evliliginizi onaylamamis ise belkide kendince bir fikri ve sana zarar gelebilir cook hassas bir insansin diye annelik ic gudusu ile belkide Seni korumaya calismistir..
Annelerde bazen buhran ve deprasyonda olduklarinda veya bazi ruhsal bozukluklarinda saglikli dusunup dengeli hareket edemiyorlar...
annen gibi olmak ..belki onun ve senin icinde bulundugunuz sartlar cok farkli..
O kendi sartlarinda kendince belkide hep en iyi anne olmaya calismistir.. Annelerde insan.. bizlerde hata yapabiliyoruz..

Bence bilinçaltın senin bu kadar titiz ve her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünen haline bir tepki mahiyetinde bazen böyle karışık ruyalar goruyorsun..
"Bazen ne yaparsan yap oluyor bazen."
bir cok ruyan da senin içine attığın yükleri tasvir ediyor. Onlardan kurtulmak için yakınlarına sarılmanı tembihliyor.
Çünkü ne olursa olsun o senin annen.. duasini almaya calis..
O farkli davransada Sen Sana yakisir sekilde evlad olmaya calis ki insaalah Rabbim de Seninn evladindan hayir gormeni nasip eder..
UNUTMA NE EKERSEN ONU BİÇERSİN
o zaman hep iyilik guzelik adaletsefkat merhamet ekmeliyiz?
ve cocuklarimiz bizi her konuda ornek aldigini bil..
ve lutfen her zaman Allah RIZASI icin anne Seni Seviyorum de onun icin olmasa da kendin icin hep ona haykir bunu..
Sevmek ve sevilmek buna ihtiyacimiz var...

Kimya

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
canim kardesim, sözlerinin her harfine katiliyorum, annem diledigi kadar aramiza duvar örsün ben tabir yerindeyse arsizlik ediyorum etmeye calisiyorum, ama kendi dünyamda sessiz kalinca sitem ediyorum anneme, gönül koyuyorum. annem tarafindan sevilmek sevildigimi duymak , kizim sen hatada yapsan ben seni seviyorum demesini istiyorum, cünkü ben anneme karsi hep ac kaldim gönül sizim. annem cok zor sartlarda bizi yetistirdi onu cook iyi anliyorum ama yasadiklarinin sorumlusu biz degildik cünkü bize dogmak istiyormusunuz diye sorma gibi bir özellikleri yoktu olamazdi. kalbim onun ayaklarinin altinda kalsin, onun ayagina zarar gelmesin yeterki. ALLAH senden razi olsun güzel kardesim, bugün cok duygusalim ben , yazilarini aglayarak okudum ve aglayarak cevap yazmaya calistim :( iyiki RABBIM cikardi senin gibi güzel gönüllü kardesimi karsima hamd olsun...

Kimya

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
sevgili gönül sizim , can kardesim, özür dileyerek sorma geregi duyuyorum. rüyamin yorumunu cok farkli bir dilde yapmissin, ben kendimce garip bir hisse kapildim, ama bu düsünceye kendimi kaptirip aci cekmekte istemiyorum. ölüm ile ilgili cümleler kurmussun yorumunda, elbetteki ölüm kacinilmaz bir gercegimiz, fakat genede senden daha acik bir dilde duymak istiyorum güzel kardesim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
fadimeanne.jpg

her seyi Rabbim bilir ama bazi seyleri kaybetmeden kiymettini bilelim diye oyle yazdim..
cunku sukru bilinmeyen nimetler kaybedilebilir...
ama Hamd olsun her zaman annem ile cook yakin idim ve Beni cook sever her daim dualar ederdi..
ama kaybedikten sonra sanki Ona layik evlad olamamistim.. ona yeterince hizmet yapamisim gibi hep icim burkulurken ote yandan,
annem konusunda vicdanen cook rahat ve huzurluyum..

Doksan yaşına yakındı... Bir iki ay öncesine kadar kendi abdestini alır, namazını kılardı... Bir iki hafta öncesine kadar tespihi elinden hiç düşmedi...
Bir iki saat öncesine kadar dili bir şeyler söyledi...
Öyle çok ağrısı da olmadı.
Hastalık geldi, uzun ömrünün sonunda onu buldu ve tabiri caizse neredeyse seve okşaya emaneti teslim aldı.
Geride annemizin hoş hatıraları ve duaları kaldı...
Hiç namazını kazaya bıraktığına şahit olmadık...
Hiç dedikodu yaptığını işitmedik ki ne zor iştir...

Komikti, bazen büyük aynanın içinden geçmeye çalışır... Bazen de aynadaki kendi aksine yol vermek için kenara çekilirdi..
İnsanları ve hayvanları çok severdi...
Gidenin, gelenin önünden, ardından durmadan dua ederdi...
Kimi bulsa yoruluncaya kadar Kur'an okutur ve hiç kıpırdamadan dinlerdi...
Benim yüreğimde aradığını bulamayan,ALLAH-ından bulsun!. derdi rah.Annem..
“Allah bize yeter, O ne güzel Vekil'dir' (Âl-i İmran, 173) suresi.

15 Kasim 2008 de Yasin-i şerif dinlerken ve ağzında zemzem damlası ile son nefesini verdi...
Herkesle helalleşmişti; sevdiklerinin, evlat ve torunlarının arasındaydı...

ruhlarina bir Fatiha okuyalim..
iste Onlar bizim velinimmetimiz Annelerimizdir.....
15 kasim /2008

Kimya

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
:( ne denirki bu sözlerin üstüne :( ölüm cok aci gönül sizim cok , ah akilsiz ben kimsinki RABBININ yarattiklarina gönül koyup icerleniyorsun, hepimizin ayni yolculukta olacagi kacinilmaz bir gercek... hakkini helal et aci anilarini canlandirdim güzel kardesim. RABBIM o melek anneciginin mekanini cennet eylesin. ruhu saad olsun. o huzur icerisinde yattikca sizlere saglikli uzun ömürler versin RABBIM.

Üst Alt