• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada düğünüde olduğunu görmek

S

Seçkin

Kayıtsız
Misafir
Selamün aleyküm kardeşim. Ben İzmir'den Seçkin, 27 yaşında bir erkek kardeşinizim. Ayrıldığım kız için istihare namazı kıldım ve o gece hem gece hemde gündüz gördüm. Düğün gördüm istihare gecesi ve düğüne düşmanım gelmiş seyrediyorlardı, gerçek hayattada düşmanım olan kişilerdir.

Kız kardeşim ve eşi oynuyorlardı düğünde lakin düğün bizim evin önündeydi. Ama benim düğünüm mü değil mi pek anımsayamadım. Daha sonra o düşmanlarım bir yerde yanımızdaydılar ve onlara karşı haklı olduğumu belirttim onlara tartışma yaşadık, oda haksızlığını anladı sanki kızardı, eğildi, büküldü önümde. Sustu ve utandı, kızardı.Yani önümde büküldü yere doğru.

Daha sonra uyandım ve sahurdan sonra sabah namazını kıldım,ardından yattım tekrar ve rüyamda yine istihare yaptığım ayrıldığım sevdiğim kızı gördüm, bu defa o bir yerde yalnız başına duruyordu. Bende yanına gittim, yakınlaşma oldu ve o mavi bir muhabbet kuşuna dönüştü. Uyandım.Allah razı olsun kardeşim,dua edersen benim için sevap kazanırsın emin ol. Çünkü onun başkasıyla olmasını istemiyorum ve ağlaya ağlaya, içim acıya acıya namazda, her dakika istiyorum onu Allah'tan. Hayrı bol Ramazanlar.Allah hepimizin yardımcısı olsun,Allah bize yeter.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam Hosgeldiniz kardesim..
Ayrıldığım kız için istihare namazı kıldıginizi yazmissiniz ayrildiysaniz niye halen acaba evlenmem HAyirli mi olur diye istihare namazinizi kildiginizi anlamis degilim..
Yoksa Onu halen sevdiginizi anlayip ayrildiginiza pisman mi oldunuz? veya daha iyisini bulamam diye mi barismak mi var aklinizda? yoksa ikisi de mi..
Onu Seviyorsaniz niye ayrildiniz?kacmak cozum degildir.. oturup konusmak gerekli.. ama siz Hep konusursaniz Sevdiginizin ne demek istedigini anliyamazsiniz ki?
veya tersi O hep konusursa Sizi duyamaz.. ilk once bir birbirinizi dinleyin der bu muhacir...
Yoksa kendinizden mi kaciyorsunuz?
Her zaman kendimmiş yanıma kar kalan...Ve ömür törpüsüymüş aslında yaşam... Gitmenin sonu, kaçmanın menzili yokmuş...
Ben tekrar gidiyorum açıklara boy vermeye....Diz kapağından öteye gidemeyen bir yaşammış aslında geçen senelerim...
Her seferinde 'son bir defa' derken, Anladım ...sonunda, .. .' Sonu Yokmuş'.
Lutfen bana samimi ve durust olarak bu sorumu cevaplarsaniz..
Ruyanizi en dogru sekilde Allah-in izni ile yorumlamaya calisirim..
Niyetti Hayr olanin akibettide Hayr olur..
Kardesim artik ne istediginizi karar verseniz de istihare bile celiskili gormussunuz... sırıtık.:,Yoksa siz Eylul ayinda mi dogdunuz..saskn..

Hayirdir ins. Rabbim Hayra cikarsin Rüyanizi..
Gece ve gündüzden kasit, aydinlik ve karanliktir. Ibn i Sirin e göre; karanlik gece görmek gam ve kederdir....
Cafer Sadik a göre; Rüyada karanligin görülmesi bes sekilde yorumlanir: Küfür, hayret, güçlük, mutsuzluk, günah islemek.

gündüz görmek: islerinde dogruluga;uzun bir ömre; hayir ve hasenata; büyük bir makama erismeye delalet eder...
O düşmanım dediginiz kendi nefsiniz,heva ve hevesleriniz..mazeret ve endise ve korkulariniz...
ahh benim Sevdali ama nefsine yenilen kardesim.. Sevdiginizi kaybettikten sonra mi akliniz basiniza gelecek.. masallah yasinizda olgun ve kamil ama
halen bu celiski niye anlamadim gitti...
Ruyada Mavi Muhabbet kuşu gormek sevgi ve muhabbetir...

Sevgide fedakarlık yolunu bulamayanları ;Asla gönül kapınızdan içeri sokmayın.
Hz.Mevlana

S

Seçkin

Kayıtsız
Misafir
iSTİHARE

Selamün aleyküm kardeşim, doğru söylemişsiniz belirtmemişim istihare nedenini,afedersiniz sıkıntılı bir zamandayım, buhranda olmamın getirdiği bir durum.Ben istihareyi bu kızın zevcem olup olmayacağı, hayırlı olup olmadığı için ve gerçekten sabırsızlık yapıp, onun bir hatasından dolayı ilişkiyi bitirdiğimden dolayı pişman olduğum için yaptım.Niye ayrıldın seviyorsan demişsiniz lakin babasıda vermek istemedi, daha sonra on hatalar yaptı bende tahammül edemedim ama seviyorum ve pişmanım aslında.İnsan sevince, kusurları unutuyor.Ayrıca ben onun namazına vesile olmak istiyorum Allah'ım diyerek el açıyorum namazlarımda SübhanAllah'a...Hayırlı ramazanlar, istihare rüyam hayırlı mı sizce?Huzurla inşaAllah...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
533180_461976747167104_770216744_n.jpg

Aleykum Selam..Kardesim..
Siz buhrandan ote Celiski.. ve kendinizi Caresiz hissediyorsunuz gibi..
Siz ilk once bir icinizdeki catismayi bir durdurun...Sonra ilk once Hayirlisi ile Buu insan ile evlenmeyi HAZIR oldugunuzu kendinizi ikna edin.. sonrasi Allah kerim..
ÇARESİZSENİZ ÇARE SİZSİNİZ...
Denizleri seviyorsan, dalgaları da seveceksin
Sevilmek istiyorsan, önce sevmeyi bileceksin
Uçmayı biliyorsan, düşmeyi de bileceksin
Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredeceksin..

Ahh benim Gunahsiz kardesim.. Siz Ben bizler hangimiz hic hata islemedik..
eger siz gercekten dort dortluk gunahsiz iseniz onu hicc affetmeyin.. ama yook sizde gecmisinizde hatalar etmis iseniz..
ona bir son sans verin.. hem karsinizdaki belki sizin kadar olgunn ve yasi yoktur...
insanlari bir hatasindan dolayi cezalandirmak biz insanlara mahsus degildir...
O hatasini kaldiramiyacaksaniz ve o ayni hatayi yapmayi devam ederse medeni bir sekilde iki dost gibi ayrilip noktayi koyabilirsiniz..
yoksa boyle yaptiginiz icin vicdaniniz sizi hep rahatsiz eder kardesim.. acaba.. acaba lar ile omrunuzu tuketirsiniz...
Babasi sizi niye istemiyor.. lutfen siz de eksiklerinizi makul bir sekilde yerine getirin...
Ruyaniz hayirdir ins.. basi gam, keder, zorluk, SIKINTI ile
baslayip sonrasi uzun bir ömre; hayir ve hasenata; büyük bir makama erismeye delalet eder...Allahu alem..
Allah-in izni ile Huzurlu ve uyumlu bir ortam saglamak için elinizden geleni yapin.. yada noktayi koyup herseyi zamana birakin.. ama ayrilmak sadece beden ile oldukca siz daha cook celiskiler,aci ve buhranlar yasarsiniz...

"Daha sonra o düşmanlarım bir yerde yanımızdaydılar ve onlara karşı haklı olduğumu belirttim onlara tartışma yaşadık oda haksızlığını anladı sanki kızardı eğildi büküldü önümde. Sustu ve utandı kızardı.Yani önümde büküldü yere doğru."demissiniz..

Buradaki sembol siz ve sevdiginiz siz illa Haklisiniz..tmm anladik! O da zaten hatasini kabul ediyor ve cok da mahcup ama olani degistiremedigi icin Senin kararina boyun egiyor anlaminda yorumlanir Allahu alem..
Allah cc. Hakkinizda HAYIRLISINI versin ins.. cok sevdigim bir KISSA ile ile Sozlerime son vermek istiyorum...ins. KISSA dan siz de Hissenizi alirsiniz..

Sûfilerin önde gelenlerinden Şibli’ye (ö. 945), ‘Sana hakikat yolunu gösteren kim oldu?’ diye sormuşlar.
“Bu yola nasıl girdin? Allah yolunda ilk kılavuzun kimdi?”
Bu soru üzerine, Şiblî, uzun yıllar önce yaşadığı bir olayı anlatmaya başlad...ı.
Sıcak bir yaz günü, Şiblî bir dere kenarında serinlemeye çalışıyordu. Az sonra, dere kenarına bir köpek geldi.
Köpek öyle susamıştı ki, bir zerrecik tahammülü kalmamıştı. Fakat, suya atılmak üzereyken, suda kendi yansımasını görünce, onu başka bir köpek sanıp irkilmişti.
Suda gördüğü köpekle dalaşmamak için su içemiyor, su kıyısından kaçıyordu. Çok susadığı için tekrar suya yaklaşıyor; suda gördüğü köpek yüzünden tekrar geri çekiliyordu.
Birkaç kez bu hal devam etti.
Derken, susuzluktan iyice kararsız hale gelen köpek, gözünü karartıp kendisini suya attı.
O kendisini suya atınca da, öbür köpek görünmez oldu. Susamış köpek, kana kana sudan içti.

Şiblî, bu olayı anlattıktan sonra:

“İşte bu hadise bana anlattı ki” dedi “ben, bana perdeyim. Kendimde fani oldum, benlik iddiamdan vazgeçtim, gözümün önündeki perde açıldı. !”

Mutsuzluğun temel nedeni asla durumun kendisi değildir sizin durum hakkındaki düşüncelerinizdir.

S

Seçkin

Kayıtsız
Misafir
iSTİHARE

Tekrar Allah'ın selamıyla.Ben şu an el açtım Allah'a onu istiyorum lakin duydum biriyle berabermiş, demek ki o beni gerçekten sevmiyor.Sevmiş olsa diye bir klişe söylemekte istemiyorum.Babası benim kazancımı beğenmedi, param azmış!!!Neyse Allah bana kafi,sağolun var olun.Ben onu namazına vesile olmak için isterken, o kendi gibi Allah yolundan habersiz biriyle.1 gün ağlarım 2 gün ağlarım üzülürüm ve bulurum bende Allah'ın izniyle bir hatun.Ama onu Allah yolu isteyen olur mu bir daha, sanmıyorum...Hayırlı ramazanlar, Allah hepimize hidayet versin.İşe bakar mısınız, ben burada ağlıyorum çocuk gibi istiyorum Allah'ım namazına, senin yoluna gelmesine vesile et beni diyorum,o bulmuş bile bir kişi.İçim acıyor inanın.Allah razı olsun sizden kardeşim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Yoğun bir acıyla titrediğinde ve artık gözyaşların akmadığında yağmurdan sonra harelenen çimenleri düşün!!
Ne zaman duru bir gökyüzüyle çılgına dönüp, sonsuz bir gecenin dünyaya çökmesini dilersen uykusunda gülümseyen bir çocuğu hatırla
Ömer Hayyam
"Allah'tan hakkıyla korkanlar, bollukta ve darlıkta Allah için harcarlar, öfkelerini yutarlar,insanları affederler. Allah iyilik edenleri sever."
Ali imran suresi..
”İman etmedikçe cennete giremezsiniz, birbirinizi sevmedikçe de iman etmiş olmazsınız”

Kardesim her seyin HAYIRLISINI isteyin..
niyeti Hayr olanin akibettide Hayr olur ins..Siz yine de insanliginizdan odun vermeyin...ve kendinizi artik suclayip pismanlik atesinde yanmayin...
insan ne yaparsa kendine yapar.. Onun icin dua etmeye devam edin...Allah hidayet versin ins.. ve her duydugunuza inanmayin..arastirin derim...
neden mi suizan dan Allaha siginalim...

Artık öğrendim ki; kimi sevdiğin önemliymiş...
Uzun yolu göze alamayana
kelebek olunmazmış...
Nefesi yetmeyenle dipte hazine aranmazmış...
Aşkın ibadetini bilmeyene bayram bağışlanmazmış...
Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun Hayirli, bereketli kismetler nasip
etsin..
Yarın güneş yine doğacak.....

Üst Alt