• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Düğün Görmek

ömr-ü diyar

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
islami rüyada düğün görmek, rüyada düğüne gitmek, rüyada gelin görmek, rüyada düğünde oynamak, islami rüya tabirleri rüyada düğün, rüyada düğün görmek ve oynamak

Rüyada gördüklerimiz bazen bizi fazlasıyla etkiliyor. Kimimiz anlamının peşine düşerken kimimiz de yaşadığımız ve biriktirdiğimiz olaylara bağlıyoruz bu durumu. İşte, rüyada sık gördüğümüz durumlardan biri: Rüyada düğün görmek acaba neye işaret?

Rüyada düğün görmek mutluluğun işaretidir. Rüyada bir düğünde bulunmak ve düğün yemeğinden yemek üzüntü ve kederden kurtulmak olarak yorumlanır.

Eğer bir kişi rüyasında kendi düğününü görmüşse uzakta yaşayan bir yakınından kötü haber alabilir.

Rüyada eğlencesiz ve çok sade bir düğün görmek, ferah ve mutluluk; şatafatlı ve gösterişli bir düğün ise sorun olarak yorumlanır.

Bazen de dügün yemegi, üzüntü, keder, el veya dille incitmeye isarettir. Ebu Said elVaizi demistir ki rüyada dügün görmek, dügün sahibi için musibettir.

Rüyada bir hastanın evinde düğün olduğunu görmek, o hastanın vefatına işaret eder.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için aşağıdaki yazıyı da mutlaka okuyunuz...
İslam'a göre rüya üç çeşittir.

1- Salih rüya

2- Şeytani rüya

3- İnsanın içinde yaşadığı olaylardan, etkilenmesi sonucu doğan rüya.

Hiç bir rüya yaşanılan ortamdan bağımsız bir sekilde yorumlanamaz.

Rüyayı gören kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyeti, O An içinde bulundugu maddi ve manevi durumu mutlaka göz önüne alınmalıdır.

Zaman zaman başkaları ile ilgili rüyalar da görebiliriz; bizi hiç ilgilendirmeyen bir rüya, bir başka yakınımızı ilgilendirebilir.

Bu nedenle, her rüya aynı şekilde tabir edilemez..

Aynı rüyayı farklı kişiler farklı mekan ve konumlarda gördüklerinde tabirleri de farklı olacaktır.

Bundan dolayı da, rüya yorumu özünden bir şey kaybetmese bile, yansıması farklı olabilir…

Rüya ile amel edilmez. Rüya ve ilhamla elde edilen bilgiler dinin bir emri gibi kabul edilmemelidir.

Görülen rüyaları esas alarak hayatını ona göre düzenlemeye kalkışmak yanlıştır. Çünkü rüyaların doğruluğunu ölçmek ve tesbit etmek mümkün değildir.

Rüyalarda çeşitli hikmetler vardır. Kimi için bir müjde, kimi için bir ikazdır. Kur'an-ı kerimde rüya ve tabiri ile ilgili bilgi vardır.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Güzel rüya müjdedir.) [İbni Cerir]
(Salih rüya rahmani, karışık rüya şeytanidir.) [Buhari]
(En doğru rüya seher vakti görülendir.) [Beyheki]
(Kıyamet yaklaştığında, Müslümanın rüyası ekseriya yalan çıkmaz.) [Müslim]
(Sözü doğru olanın, sadık kimselerin rüyası da doğru çıkar.) [Buhari]
(Gündüz görülen rüyalar doğru çıkar.) [Hakim]
(Kötü rüya gören kimseye söylemesin, şeytandan da Allahü teâlâya sığınsın.) [Müslim]
(Rüyasında hoşa gidici güzel şeyler gören, görüşü isabetli salih birine anlatsın! O da hayra yorsun!) [Beyheki]
(Rüya, tabir ilmini bilen bir dosta veya akıllı bir zata anlatılmalıdır!) [İ.Ahmed]
(Rüya nasıl tabir edilirse, öyle çıkar. Bunun için rüyanızı nasih veya âlime anlatın!) [Hakim] [Nasih, insanlara iyilik tavsiye eden, kötülükten sakındıran, nasihat eden kimsedir.]

Moderatör tarafında düzenlendi:

SaltukHan

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Düğün, Kız İsteme, Nişan

Merhaba ben 24 yaşında, üniversite okuyan ve Afyonkarahisarda ikamet eden bir gencim.

Rüyamda bir düğündeydim evlenenleri tanımıyordum ama akrabalarımın hepsini görebiliyordum düğün salonunda. Sonra o düğünde bir kızla tanıştım konuşup muhabbet ettik. Birden rahmetli dedem, babannem ve ben kızı istemek için yola koyulduk. Dedem kızı benim için istedi hemen nişanımızı yaptılar orda uyandım.

Şimdiden teşekkür ediyorum...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba Hayirdir insallah.
Rüyada düğün görmek mutluluğun ve bir kutlamanin işaretidir. Rüyada bir nişana giden kişi yeni şeyler öğrenecek, yeni insanlarla tanışacak demektir.
Rüyada nişanlandığını görmek beklediği fırsatın geleceğine hayatinizda olumlu bir degisiklige....

"Birden rahmetli dedem babannem ve ben kızı istemek için yola koyulduk. Dedem kızı benim için istedi hemen nişanımızı yaptılar "
bir olay hakkinda Tam umudunuzu kestiğiniz bir anda Umutunuzun tekrar yeşermeye başlaması seklinde yorumlanir.
Hayirli aksamlar..

seyit

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada düğün görmek

selamın aleyküm rüyamda evimin önünden gecen bir düğün gördüm. Dügün sahipleri tüm mahalleden geciyor ve tek tek evlere para veriyorlar. Damadı da görüyorum, bana para veriyor bende ona allah muvaffak etsin mutlu etsin diyorum. O da bana sagol allah razı olsun diyor ve yan taraflara geciyorlar. Rüyamın yorumu nedir hocam?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam Hayirdir insallah..
Rüyada düğün görmek mutluluğun işaretidir. Rüyada bir düğünde bulunmak ve düğün yemeğinden yemek üzüntü ve kederden kurtulmak olarak yorumlanır..
Rüyada para görmek, para almak, para vermek ; üzüntü ve kedere, bayağı rızka ve darlığa; gösterişe, üzüntü veren söze, sıkıntı doğuran davranışa;
Para bazen dostlarla görüşmeye, sıkıntıdan sonra rahata ermeye, sözün tükendiği yerde maddi imkanların devreye girmesine;
lakin siz ona "Allah muvaffak etsin mutlu etsin diyorum. O da bana sagol allah razı olsun diyor "
insallah ayni mutlulugun ve o yaptiginiz duaniza bil mukabil diyorum..ve oylece de yorumluyorum..
Hayirli aksamlar..

SİMA

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Düğünde garip şeyler oldu

Selamın Aleyküm. sizinle dün gördüğüm rüyamı paylaşmıştım ancak bunu yazmamıştım. zahmet olmazsa bunu da yorumlamanızı rica ederim.

Rüyamda bir kır düğününeydik. üzerimde beyaz ve pileli,dizüstü güzel bir elbise vardı. tam düğün devam ederken birden büyük bir patlama sesi geldi ve herkes (bende dahil) delirir gibi çığlık atmaya başladık. üzerimize zehirli gaz ve radyasyon saçan bazı makine parçaları yağıyordu. gazdan bacağımın zarar gördüğünü ve aynı zamanda da sesten dolayı sol kulağımın tıkandığını hissettim. sağ yanımda da annem vardı onun la beraber herkesle birlikte biryere sığınmıştık. Bunun anlamı nedir acaba?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam Hayirdir insallah..
Rüyada düğün görmek iyiye yorumlanır. Mutluluk anlamına gelir.
bu ruya;düğün ,mutluluk hazirliginda bir trajedi ,bir hayal kırıklığına mi haberci ...
rüyada Düğünde patlama olduğunu görmek ;Bazı kişiler sizi hayal kırıklığına uğratacak.
Patlama sonucu insanların yaralandığını gördüyseniz yapmadığınız birşey için suçlanabilirsiniz...

Kulak görmek evlat, mal ve rütbeye isarettir. Bazen "kulak, ilim, akil, din ve kendisiyle iftihar edilen evlat ve akrabaya alamettir..
sol kulağını tıkadığını görmek, arkasından söylenenleri işitmeye delalettir..Annenizi kendinize YAKIN tutun...
Hayirli gunler..

princess

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada düğün görmek

Merhaba.Ben rüyamda düğünüm olduğunu görüyorum fakat ne damat adayı kim olduğu belli değil ortada kimse yok ve üzerimde gelinlikte yok.Düğünde bayan erkek ayrı ve bayanlar ilahi eşliğinde halay çekiyorlar.Daha sonra ben ağlamaya başlıyorum ben böyle düğün istememiştim istemiyorum diye.Ordaki büyük hocalar beni kınayıp ayıplıyor istemediğim oyunlu düğün istediğim için.Daha sonra bi köşeye gidip ağlıyorum onlar devam ediyor.Daha sonra ben bir beyaz uzun bi etek ve beyaz bir üst buluyorum birden (nerden geldiğini falan bilmiyorum) onları giyinmiyorum ama alıp üzerime koyup öylece duruyorum.Daha sonra ortam birden değişip oynamalı düğün oluyor mutlu oluyorum (bu arada hala eş adayı kim olduğu belli değil ve yok) düğün aşırı kalabalık izdihap şeklinde sonra benim şu anda evlenmek istediğim ama ailemin kabul etmediği kişi geliyor düğüne gözünün içine bakıyorum ama o bana hiç bakmıyor ve ben tek oynuyorum.Bu rüyamın anlamı nedir şimdiden teşekkürler

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba Kardesim Hosgeldiniz..Hayirdir insallah..
Aslinda Rüya ile gercek hayat icicedir...
Yani Rüyada gordukleriniz gercek yasaminiz ile yansitilarak yorumlanir..

Rüyada evlilik görmek Allah (C.C.) tarafından gelecek bir yardıma yüksek bir makama geçmek için sarf edilen gayrete..
ayni zamanda da hayattinizda hayirli guzel bir degisiklik uyum ve geçiş anlamına gelir.

lakin Sizin ruyaniz farkli;
Rüyada oynamak Sıkıntı,musibet, hastalik ile yorumlanir.
kendi kendinize gelin veya güvey oluyorsunuz.
Evlilik ancak iki tarafın aile fertlerinin rızası ile olur...acele etmeyin ins. iki tarafinda rızasıni bir orta yolu bulmaya calisip SABR edin..

Mevla görelim neyler Hak şerleri hayreyler Zannetme ki gayreyler Arif anı seyreyler Mevla görelim neyler Neylerse güzel eyler...

yolcu..

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada düğün görmek

selamunaleyküm dostlar...dün gece bir rüya gördüm.rüyamda köyde düğünüm oluyormuş.davul zurna köy ahaliside var..oyunlar eşliğinde eğleniyolarmış.bense yasadığımı anlamlandırmaya çalışıyormuşum..ben dindar bir es istediğim halde neden böyle oldu diye....hayır olsun ben önce Allah c.c güvenirim. eş konusunda hayırlı bir insan istiyorum.Allah nasip ederse..engin yorumlarınızı bekliyorum.Allah yardımcımız olsun...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam Eyy Yolcu..Hayirdir insallah..
Rüyada kendi düğününü görmek;size uzak olan bir dostunuz veya akrabanızın size hoş olmayan haberler vereceği anlamına gelir.

Rüyada müziksiz düğün görmek;
hanenize ve iş yerinize bereket gelecektir. Bu bereket haneye giren paranın miktarının yüksek olabileceği gibi,
halihazırdaki paranızın ve elinizdeki nimetlerin kolay kolay elden çıkmayacağı doğrultusundadır.

Rüyada düğün yemeği görmek;
sıkıntılı günleri arkada bırakacağınıza delalet eder. Eğer kederli bir dönemdeyseniz, içiniz rahat edebilir çünkü mutluluk çok yakında kapınızda belirecek!
Bir diğer taraftan düğün yemeği vermeniz, dost ve yakınlarınızın işlerinde onlara yardım edeceğiniz ve faydanızın dokunacağı şeklinde de yorumlanmaktadır.

Rüyada oyunlu düğün;olumsuz ve kötü olaylarla karşılaşacağınız şeklinde yorumlar bulunmaktadır. Aynı şekilde içkili düğünler de musibete yorulmaktadır.

Rüyada düğün görmek psikolojik anlamı;
Rüyanızda kendi düğününüzü görmeniz veya bir yakınınızın düğününe katılmanız yeni bir başlangıç ve geçiş dönemindeki sıkıntılarınızı yansıtır.
Bu tür rüyalar genellikle olumsuz duyguları ve bazı korkuları vurgulamaktadır.
Eğer düğünün bir felaketle bittiğini veya düğün içerisinde bazı yanlışlıklar olduğunu görmüşseniz, o zaman bazı olumsuzlukları ele almalı ve çözmeye başlamalısınız.
Böyle bir rüyayı evlilik hazırlıkları içerisinde olan bir kişinin görmesi, evlilikle ilgili korkulara işaret eder.
Düğün detayları, aile ile gerginlik, bağlılık korkusu ve bağımsızlık kaybı üzerinde çatışmalar bu tür rüyalara neden olabilir.

Eğer rüyanızda bir düğüne katıldığınızı görmüşseniz, düğünde nasıl hissettiğini düşünün. Eğer üzgün veya sıkıntılı iseniz,
o zaman size hayatınızın mevcut durumu hakkında mutsuz olduğunuzu bilinçaltınız anlatmaya çalışıyor demektir.
Eğer memnun iseniz, o zaman hayatınızda yeni bir değişim yapmayı istiyorsunuz..

Allah herkese ,Size de saliha bir eş nasip etsin .amin..

Nenom

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada akraba düğünü görmek, rüyada düğün görmek rüya tabiri.
Selamun aleykum, hayırlı sabahlar. Hayır olsun İnşaAllah rüyamda bir düğündeydim. Güya sevdiğim insanın akrabalarinin düğünü. Gelin ve damadi gördüm birbirlerine benziyorlardı. İçimden ikiside akraba olmalı dedim ve demek ki yunusta akrabasıyla evlenecek deyip üzüldüm. Yunus sevdiğim kişi oluyor.sonra başka rüyalara geçtim onları hatırlamıyorum. lütfen yorumlar mısınız?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam hayırlı sabahlar Rüyaniz hayr olsun
Rüyada düğün görmek;farklı yorumları vardir..

Rüyada düğün görmek;
güçlü sevgi bağları, inanç, korku, evlilik, ilişki ,mutluluğun işaretidir.

Rüyada bir düğünde bulunmak;
düğün yemeğinden yemek üzüntü ve kederden kurtulmak olarak yorumlanır.

Rüyada eğlencesiz ve çok sade bir düğün görmek;
ferah ve mutluluk; şatafatlı ve gösterişli bir düğün ise sorun olarak yorumlanır.

Bazen de dügün yemegi , üzüntü, keder, el veya dille incitmeye isarettir.
Ebu Said elVaizi demistir ki rüyada dügün görmek, dügün sahibi için musibettir.

Rüyada bir hastanın evinde düğün olduğunu görmek, o hastanın vefatına işaret eder.

Rüyada Akraba Düğünün Görmek;
endişe, korku ve umut arasında çelişkili duygulara yorumlanir.. Bazen, her şeyi akışına bırakmak gerekir. Su akıp yolunu bulsun diye..'
Herşeyin hayırlısı için dua edin..

acilangul1

Nenom

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Teşekkür ederim, herşeyin hayırlısı tabi

Huzur Yolcusu

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada kendi düğününü görmek.

Selamün aleyküm, dün değil bir önceki dün bir rüya gördüm. Ancak nete girip yazma şansım oldu, Allah hayırlara getirsin.

Rüyamda bir masada oturuyoruz bizim düğünümüzmüş fakat yanımdaki bayanı tanımıyorum. O gelinliğini giymiş bende damatlık giymişim. Çok sesli, yani şarkılı türkülü değil gibi, ikimizde gülüyorduk sonra uyandım.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam hayırlı geceler Rüyaniz hayr olsun
Rüyada kendi düğününü görmek;
Rüyanız aile köklerine bağlı, muhafazakar, ailesine ve değerlerine duyarlı bir yapıda olduğunuzu ifade etmektedir. .

bu rüya gören kişinin evli yada bekar olmasına değişik anlam taşır.
Halen evli olan birisi geçmişte yaşadığı düğününü yada farklı bir düğününü görürse bu onun reel hayatında ciddi bir dönüşüm geçirdiğini, büyük bir gelişim,değişim içinde olduğunu gösterir.
-Bekar birisi rüyasında kendi düğününü görürse bu; bağlılık, uyum yada geçiş anlamına gelir ve bu konularda düşüncelerinde olumlu yönde gelişme olduğunu simgeler.

hayat akıp gidiyor;Birileri kalıyor,birileri geliyor, birileri gidiyor,birileri ölüyor...hayata devam edebilmek için, geçmişi arkada bırakıp!!Yeniliklere ,yeni gelenlere açık olmalıyız...utngc..

Rüyasında çalgısız ve eglencesiz yapılan bir düğün görmek, hayır, bereket, ferah yada uzakta bulunan bir akrabalası vefat eder ve cenazesinde kendisi bulunmaz...selametle...

acilangul1

mugim

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada düğün görmek

Rüyada düğün günü görmek, rüyada düğün görmek tabiri.
:selamunaleykum; nısanlıyım hazıranda dugunum var.. Ruyamda dugunum olacak salonda, dugunumu gördum ama aglıyordum nıkahımı unutmuslardı pasta kesmeyı unutmuslardı. :( Begenmemıstım dugunumu, oyle guzel bır dugun degıldı. Herseyı unutmuslar dıyorum, ben aglıyorum dıye halıları felan degıstırıyorlar ama benden sonrada dugun var onun yemeklerını hazırlıyorlar kayınbabama. Yorumlara baktım cok moralım bozuldu, olum haberı veya dugunu gorecek kısının olumu felan dıyordu. :( Benı aydınlatırsanız sevınırım tesekurler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam hayırlı geceler Rüyaniz hayr olsun
Allah c.c tamamına erdirsin.avukat kizim..
Herşeyin mükemmel olmasını istediğiniz anlarda bu tip rüyalar normaldir..
Rüyaniz düğün hakkında; korku endişe ve kaygılarınızı yansıtmaktadır bu korku endişe ve kaygılarınızdan arınmak zorundasiniz..

Evlilik hazırlıklarınızı keyifle,mutluluk yapmak varken düğün telaşı,stresse girmeyin..sizing en mutlu anlariniz tadını çıkarın..selametle..

.:tamam:.

berat1983

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada düğün görmek

Hayırlı akşamlar; Ben tanımadığım bilmediğim bir yerdeydim. Orada düğün vardı.Halay çekiyorlardı. Ardından ölüm haberi duyuldu fakat düğüne devam ediliyordu. Bir yandan ölüm bir yandan düğün. Cenaze geliyordu millet tabutu alıyordu tabutun bir tarafı ellerinden kayıp yere değiyordu. Tekrardan tabutu alıp devam ediyorlardı. Aynı rüyanın devamında çay içtiğimi görüyordum hem de bardaklarca.
Hayırlı çalışmalar...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hayırlı akşamlarRüyaniz hayr Olsun.Ölüm ve düğün
SIKINTI sonrası beklediğiniz önemli bir işin gerçek olacağına veya sevindirici bir haber alacağınıza ,HAYIRLARA yorumlanır Allahu ...

Beşer olarak şu imtihan dünyasında önümüzde var olan engelleri aşabilmek için Allah’ın rahmet ve inayetine çok muhtacız.
HAKKINIZDA HERŞEYİN HAYIRLISINI dileyin....Unutmayin!!hayatta herşey nasip kısmet meselesi yoktur bundan Ötesi...

Gördüğünüz rüya, hemen hemen tüm bekarların gördüğü, sıradan bir gençlik rüyasıdır. Evlilik, evlenmek, düğün, gelin, gelinlik, düğün töreni gibi konuları aklından geçiren kişiler uykularında bu konularla ilgili rüyalar görürler.

Mesela rüyanızda geçen unsurların sizi ilgilendiren hiç bir tarafı yok, düğünün kime ait olduğu belli değil, kişileri tanımıyorsunuz.Dünyanın sonu değil..Hayat devam ediyor..sırıtık.:,:tamam:.
selametle

Üst Alt