• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Dondurma Görmek

ömr-ü diyar

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
islami rüyada dondurma yediğini aldığını yaptığını eridiğini görmek, rüyada çikolatalı tatlı karışık sade dondurma yemek, rüyada dondurmanın erimesi, rüyada dondurma almak

Rüyada dondurma yediğini görmek mevsimi içinde ise feraha, sıkıntılardan kurtulmaya, sevinçli haberlere; mevsimi dışında ise kederlenmeye, üzücü haber almaya işarettir.

Ayrıca rüyada dondurma yediğini görmek işlerinizi düzene koyacağınıza, zorlukla kazanılan mala mülke işaret eder.

Meyveli dondurma yemek ise yeni bir düzen peşinde olduğunuza işaret eder. Başarının işareti olarak yorumlanır.

Dondurmanın erimesi hayallerinizin gerçekleşmeyeceğine işaretle tabir olunur.

Rüyada bir kimsenin dondurma yaptığını görmesi, yeni bir işe atılmaya ve teşebbüse yorumlanır.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için aşağıdaki yazıyı da mutlaka okuyunuz...
İslam'a göre rüya üç çeşittir.

1- Salih rüya

2- Şeytani rüya

3- İnsanın içinde yaşadığı olaylardan, etkilenmesi sonucu doğan rüya.

Hiç bir rüya yaşanılan ortamdan bağımsız bir sekilde yorumlanamaz.

Rüyayı gören kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyeti, O An içinde bulundugu maddi ve manevi durumu mutlaka göz önüne alınmalıdır.

Zaman zaman başkaları ile ilgili rüyalar da görebiliriz; bizi hiç ilgilendirmeyen bir rüya, bir başka yakınımızı ilgilendirebilir.

Bu nedenle, her rüya aynı şekilde tabir edilemez..

Aynı rüyayı farklı kişiler farklı mekan ve konumlarda gördüklerinde tabirleri de farklı olacaktır.

Bundan dolayı da, rüya yorumu özünden bir şey kaybetmese bile, yansıması farklı olabilir…

Rüya ile amel edilmez. Rüya ve ilhamla elde edilen bilgiler dinin bir emri gibi kabul edilmemelidir.

Görülen rüyaları esas alarak hayatını ona göre düzenlemeye kalkışmak yanlıştır. Çünkü rüyaların doğruluğunu ölçmek ve tesbit etmek mümkün değildir.

Rüyalarda çeşitli hikmetler vardır. Kimi için bir müjde, kimi için bir ikazdır. Kur'an-ı kerimde rüya ve tabiri ile ilgili bilgi vardır.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Güzel rüya müjdedir.) [İbni Cerir]
(Salih rüya rahmani, karışık rüya şeytanidir.) [Buhari]
(En doğru rüya seher vakti görülendir.) [Beyheki]
(Kıyamet yaklaştığında, Müslümanın rüyası ekseriya yalan çıkmaz.) [Müslim]
(Sözü doğru olanın, sadık kimselerin rüyası da doğru çıkar.) [Buhari]
(Gündüz görülen rüyalar doğru çıkar.) [Hakim]
(Kötü rüya gören kimseye söylemesin, şeytandan da Allahü teâlâya sığınsın.) [Müslim]
(Rüyasında hoşa gidici güzel şeyler gören, görüşü isabetli salih birine anlatsın! O da hayra yorsun!) [Beyheki]
(Rüya, tabir ilmini bilen bir dosta veya akıllı bir zata anlatılmalıdır!) [İ.Ahmed]
(Rüya nasıl tabir edilirse, öyle çıkar. Bunun için rüyanızı nasih veya âlime anlatın!) [Hakim] [Nasih, insanlara iyilik tavsiye eden, kötülükten sakındıran, nasihat eden kimsedir.]

O.B.B.E

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada dondurma görmek

Merhabalar saygıdeğer kardeşlerim.Rüyamda bir resturandaydım elimde dondurma vardı, hiç tanımadığım ikiz kardeşler vardı ve bunlar elimdeki dondurmaya bakıp ailesinden istiyordu, ailesi paramız yok diyip çocukları susturmaya çalışıyordu, Ben dayanamadım çocuklara da dondurma aldım. iki tane annesi teşekkür etti, tam yerime oturacaktım ki, bir çığlık koptu, siluet şeklinde siyah giyimli bir adam çocuklardan birinin ağzını kapamış kaçırıyordu. Ben hemen koştum, adama yetişmeye çalıştım, ancak çok garip bir şekilde kayboluyordu. Sonunda metruk, korkunç bir evde çocuğu buldum, tam çocuğu alacaktım ki adam çocuğa doğru bıçak saplamaya başladı, adama yumruk atıyordum ancak elim boşluğa gidiyordu, ben çocuğu kanlar içinde görünce ağlamaya başladım üzülerek çıktım. Evime doğru yol almaya başladım ancak giderken bir kızla karşılaştım, kendisi hafızdı ve iki kişi gelip bu kızın peygamber efendimizin yanında kuran okuyacağını söylüyordu, kız tamam dedi ancak birden ne olduysa adamlar peygamber efendimizin o kızın değilde benim gelmemi istediğini söylediler. Ben çok iyi kuran okuyamıyorum o kız hafız dedim ancak adamlar benim gelmemi istediler, kollarımdan beni götürdüler, peygamber efendimizin yanına yaklaşıyorduk yüzünü göremeden uyandım.

sidar34

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada dondurma almak

Selamün Aleyküm; Hayırlı çalışmalar Hocam.
Sabah namazından sonra istihareye yattım. Rüyamda bir bakkala girdiğimi görüyordum. Dondurma dolabını açıyordum. Dondurmalara bakıyordum. İlk önce mavi kapaklı vanilyalı bir dondurma alıyordum onu bırakıyordum ve kırmızı kapaklı çilekli bir dondurma alıyordum ama da küçük olur diye bırakıp altlardan bir tane yeşil fıstıklı bir dondurma alıyordum. Parasını da verip para üstünü de aldıktan sonra dışarı çıkıp o dondurmayı bir çocuğa veriyordum.

Hocam istihare namazından Peygamberimiz (SAV) renklerden bahsetmemiş sadece bir konu hakkında iki rekat istihare namazı kılmamızı önermiş o kadar diye biliyorum. Ama yeşil ve beyazın hayırlara, kırmızı ve siyahın ise şerre işaret ettiğini sonradan öğrenmiş olmaktayız. Hocam özellikle yeşil kaplı dondurmayı almam bu yorumu size göndermeme vesile oldu.
Yorumlarınızı merakla bekliyorum saygılarımla...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam, rüyaniz hayr Olsun.
Rüyada dondurma görmek;
mevsimi içinde ise feraha, sıkıntılardan kurtulmaya, sevinçli haberlere; mevsimi dışında ise kederlenmeye, üzücü haber almaya işarettir.

Ayrıca rüyada dondurma yediğini görmek işlerinizi düzene koyacağınıza, zorlukla kazanılan mala mülke işaret eder.

Meyveli dondurma yemek ise yeni bir düzen peşinde olduğunuza işaret eder. Başarının işareti olarak yorumlanır.
Şaşkınlık verecek güzel bir habere alamettir..

hayatımızda attığımız adımlar ,Seçimler ,kararlar ve beraber olacağımız insanlar.....
Doğrularla ve iyilerle beraber olmak bizim de doğru olmamız ve doğru kalabilmemiz için önemli. Görüştüğümüz, dost edindiğimiz insanları iyi seçelim. Bizi yanlışa sevk edecek,ruhen, psikolojik olarak hasta edecek olan kişilerden uzak duralım...

Gerçek hayatınızda kimi arayışlarda olduğunuzu simgelemesidir. önünüzde fazla seçenek olmadığını ancak bu seçeneklerin hayırlı ve güzel olduğunu işaret etmektedir.
Karar ve Seçimlerinize dikkat edin, hayatınızı şekillendirir ..selametle..

şehriban

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada dondurma görmek

Rüyada dondurma almak, rüyada dondurma görmek.
Rüyamda ben ve nişanlım bir kafede oturuyorduk ama kafenin dışarıda açık bir alanı vardı, biz de orada oturuyorduk. Masamızın hemen yanında bir dondurma dolabı vardı ve içinde çeşit çeşit dondurmalar vardı. Kafedeki bayana bir kutu dondurma almak istediğimizi söyledik. O da kutuyu aldı ve tabaklara katmak için götürdü. Ben içeri girdim ve orda ayakkabi satıldığını gördüm. Kahverengi spor ve deri ayakkabılardı, fiyatını sordum. 30 tl. Bir tanesini ayağıma denedim, ordaki bayana bunu almak istiyorum dedim ama kadın duymadı, sanki başka bir işle meşguldu. Birşey söylemeden çıktım ordan, ayakkabilarda ayağımdaydı. Nişanlımın yanına gittim ve gitmek istediğimi söyledim, çıktık ordan ama ona ayakkabıları aldıgımı söylemedim. Sadece dondurma için ne kadar para verdiğini sordum, 15 tl dedi. Öyle deyince içim biraz rahatlamıştı en azından biraz para vermişti. Sonra yolda giderken bir kadının ve bir erkeğin çantasının yere düştüğünü ve içindeki eşyaların yere saçıldığını gördük. Çantadan ayakkabılar falan düştü ve nişanlım bana dedi ki, bak işte böyle eşyalarının yere saçılması çok kötü birşey belki o çantadan dökülenler başkasında yoktur ve kıskanırlar. Rüyamın tabiri nedir acaba, teşekkürler.

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Rüyada dondurma görmek

Rüyada dondurma almak, rüyada dondurma görmek.

Rüyamda ben ve nişanlım bir kafede oturuyorduk ama kafenin dışarıda açık bir alanı vardı, biz de orada oturuyorduk. Masamızın hemen yanında bir dondurma dolabı vardı ve içinde çeşit çeşit dondurmalar vardı. Kafedeki bayana bir kutu dondurma almak istediğimizi söyledik. O da kutuyu aldı ve tabaklara katmak için götürdü. Ben içeri girdim ve orda ayakkabi satıldığını gördüm. Kahverengi spor ve deri ayakkabılardı, fiyatını sordum. 30 tl. Bir tanesini ayağıma denedim, ordaki bayana bunu almak istiyorum dedim ama kadın duymadı, sanki başka bir işle meşguldu. Birşey söylemeden çıktım ordan, ayakkabilarda ayağımdaydı. Nişanlımın yanına gittim ve gitmek istediğimi söyledim, çıktık ordan ama ona ayakkabıları aldıgımı söylemedim. Sadece dondurma için ne kadar para verdiğini sordum, 15 tl dedi. Öyle deyince içim biraz rahatlamıştı en azından biraz para vermişti. Sonra yolda giderken bir kadının ve bir erkeğin çantasının yere düştüğünü ve içindeki eşyaların yere saçıldığını gördük. Çantadan ayakkabılar falan düştü ve nişanlım bana dedi ki, bak işte böyle eşyalarının yere saçılması çok kötü birşey belki o çantadan dökülenler başkasında yoktur ve kıskanırlar. Rüyamın tabiri nedir acaba, teşekkürler.
Selamunaleyküm. Rüyada kafe görmek,yeni işlere girmeye ve parayaişarettir.

Ayakkabı denemek, daha iyi kazanç getirecek bir işe girmeye işarettir. Dondurma almak, kişinin sakin, nazik, cömert bir insan olduğuna işret eer.
Rüyada eşyaların yere saçılması, ekonomik problemlere işarettir.. Selametle..

Üst Alt