• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada doğuma gitmek

gencbircift

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
merhaba, 20 yaşında bir kızım ve üniversite okuyorum

hamileydim herkes gecmis olsuna geliyor karnım tam sismemis ama doguma gidiyoruz, annem babam falan cocugu seviye ve yuzunde gordum bebegin az cok. erkek arkadaşımın annesi felan geliyor görmeye. kendi anneme diyorum ki yüzük felan takmalıyız cocuk ortada kaldı herkes kimin diyecek diye sorcak diyorum, okumadan olmaz diyor annem bana aglıyorum felan o arada uyandım. bekliyorum yorumunuzu simdiden teşekkürler hocam.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba Genc kardesim Hos geldiniz..
Hayirdir insallah...
Ruyada Hamile olmak, gecici, Gam, Keder, SIKINTI..
Rüyada doğuma gitmek; su an yasadiginiz SIKINTILAR....
Kardesim Size Dogruyu, yanlışı soyliyecek degilim..
cunku her insan yanlışı da dogruyu da kendisi bulmali...

Soyle Güzel bir özdeyişimiz vardır: “Gönülsüz yapılan aş ya karın ağrıtır ya baş!”
Her şeyin bir vakti var ki, o vakitten önce istediğiniz kadar uğraşin.. olmaz olamaz kardesim..
Siz istediginiz zaman Degil Hakk-in istedigi zaman olur niye biliyormusunuz..
Mantıklı düşündüğünüz zaman aslında herşey tam vaktinde bizim maddi, manevi, psikolojik olarak o yuku kaldirabilecegimiz An da olusur...
biz Allah'ın yarattığı zamana bağlı olarak yaşamımızı sürdürürüz ve ... Bizi yaradan Bizi bizden iyi bildigi icin bizim istedigimiz zaman degil HAZIR oldugumuz zaman o istedigimizi veririr..

HAZIR olmadan ZAMANI gelmeden hayati bir konuda karar verirseniz..pek hayra cikmiyacagi seklinde yorumlanir..
Her şeyin bir vakti var ki, o vakitten önce Siz isteseniz de OLAMIYACAKTIR..
Hayirli gunler kardesim...

simge

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüya da doğum yapmaya gitmek

merhaba ben hamile bir bayanım , rüyamda bir çok kez doğuma gittiğimi gördüm ancak doğum yaptığım anı göremedim her seferinde bebeğimi gördüm bazen kız bazen de erkek bebek. bazen küçük bir bebek oluyor bazen de yeni doğurduğum halde 1,5 - 2 yaşında oluyor. Ama kilosu iyi oluyor ve yine hepsinde temiz yüzlü , sağlıklı ve güzel bir bebek oluyor bunun anlamı nedir acaba ?
son olarak bugün kayınvalidem rüyasında beni görmüş bana bakmıyorsun anne bana sahip çık diyormuşum. kayın pederim bir arsa almış arsa toprak bir arazi anneme bu arsayı sana aldım ev yapacağım sana demiş. o sırada etraf da bir savaş başlamış savaş uçakları üstümüzden geçiyormuş. insanlar ateş ediyormuş. bize birşey olmamış ama ben doğuma gitmişim. kayınvalidem, kayınpederime bak kız sıkıntıdan altı aylık çocuğunu doğurmaya gitti deöiş. rüyanın anlamını biz çözümleyemedik.rüyayı yorumlarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler ..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba simge kardesim Hay Masallah gencecik bir Anne olacaksiniz.
Siz Forumda daha yenisiniz ama ruyaniza gecmeden once kim oldugumu ve meslegimi yazarsam yazdiklarimin sebebini daha iyi anliyabilirsiniz..
Kendim Okyonuslar otesinde yasiyan ve eskiden bebeklere simdi ise daha cok cocuklara koruyucu annelik yapmaktayim..
yani elimden sayisizca bebek gecmistir!
hatta bir tanesi annesi tarafindan istenmeyince dogar dogmaz evladlik almisimdir..
Meslegim psikolojik danismanlik ve Gonullu olarak genç hamile kızlar ,kadinlara Hamilelik ve doğum süresince bilgilendirme ve psikolojik destek vermekteyim..

hamileliğin farklı dönemlerinde farklı türden rüyaların görüldüğünü, çünkü hamilenin farklı dönemlerde farklı ruh haline ve endişelere sahip olduğunu biliyoruz..
Karışık ve net olmayan bu tur rüyalar görmenizin nedenleri; yaşıniz,herşeyden kolay etkilenen birisi olmanız ,
Ayrıca sizi etkileyecek kitaplar, filmler ,buyuklerinizin doğum hakkinda manasız ,bilincsiz konusmalari...
Hem fiziksel hem de duygusal olarak oldukça yorucu bir dönemden geçiyorsunuz.
Bu dönemde bilinçaltınızdaki korku, endise, merak gibi duygularinizin rüyalarınızda sizinle buluşmasına şaşırmayın..

Hayirdir insallah..
"doğuma gittiğimi gördüm !ancak doğum yaptığım anı göremedim "

Rüyalarda doğum yapmaya gitmek ;bu rüya sizin maddi veya manevi yönden desteğe ihtiyacınız olduğunu temsil eder.

Hamile kadının doguma gitmesi ;gerçek yaşamınızda bebeğim doğarken hastaneye yetişebilecekmiyim diye kaygı ve tasa içinde olduğunuzu gösterir
ve bu tasayı üzerinizden atmanız gerektiğini ifade eder...
ins. her sey yolunda , zamanin da ve sevdikleriniz ile hastahaneye yetiseceksiniz...merak etmeyin...

Danyal (a.s) buyurmuştur ki:Rüyada arsa veya arazi görmek, eş ile tabir olunur. Bir arazi satın aldığını gören kimse, bekar ise evlenir...
evli ise bir yenilik ile bereket ve RIZK kapisi acilir... Arazisinin verimli olduğunu gören kimsenin evlat ve torunları çok olur.

Rüyada savaşmak değişik şekillerde yorumlanmaktadır
ALLAHİM nefsim ile savaştayim bana güç ver. Lâ Havle Velâ Kuvvete illa billah..
en buyuk savas Nefsi ile savasirken HAKKI, dogruyu ,Kul HAKKINA girmeden ,kurallara uyarak savasi en hayirli sekilde bitirebilmek..
Dogum oncesi bazi SIKINTI ve kargasiliklar olsa da Siz kendinizi ve karninizdaki masum bebegi dusunerek hic bir olumsuz olaya karismayin!
seklinde ruyaniz yorumlanir..Allahu alem Rabbim her seyin en iyisini bilen dir!!
Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun ins. mujdeli haberinizi de zamani geldiginde duyariz.

Asagidaki konuyu okumanizi rica ediyorum.. hayirli gunler...

zülfiye

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada doğuma gittiğini görmek

Selamlar ablam. Ben bu gece rüyamda garip seyler gördüm. Rüyanın başında kiz kardeşime nisanliklar denettigimi gördüm. Mor renkti giydiği. Aslında kız kardeşim okuyor . Sonra eve misafirler geliyor falan. Ben hamileyim. Elim karnimda sürekli. Rüyanın sonunda sedyede doğuma gidiyorum, ama sancı falan yok. Doktora soruyorum ne kadar sürer diye oda 40 dakika diyor. Doğuma girmeden daha sedyedeyken uyandım ablam.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba rüyaniz hayr Olsun
Rüyada hamile olduğunu görmek ;
Sıkıntı, rüya sahibi için önemli olmayan konular ve küçük meseleler ile fgerilmek fazla vakit kaybetmek , yerine geleceğini daha fazla ilgilendiren temel konulara odaklanmanın daha yararlı olacağını simgeler.

rüyada doğuma gittiğini görmek ;
fiziksel bakımdan iyileşmek ya da ruhsal olarak gelişmeyi ifade eder,ferahlığa işaret eder.
yorumlanır

Rüyanız, aklınızdaki yeni bir fikri veya projeyi başlatamadığını temsil etmektedir.

Bu rüyanın başka bir yorumu ise, sizin yeni bir başlangıca veya çok yakın bir zamanda olacak, düğün, nikah, konferans, is toplantısı gibi bir toplantıya katılma / iştirak etme konusunda tereddüt ettiğinizi ifade eder.
bazi konularda çok istekli veya aceleci olduğunuzu temsil eder.HER ŞEYİN BİR , ZAMANI VARDIR..

Anne olmayı bekleyen kardeşlerime, hayırlı doğumlar nasip etsin... Anne adaylarının ve tüm güzel yürekli ANNELERİN ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN.... selametle...

Nzl

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm ruyamda doguma gidiyordum wc. ye gitmek istedim bir adam geldi ordan ciktim baska wc ye gitmek istedim yine ayni adam ona kizdim pecete attim. Koridorda rahmetli dedemi gördüm dedeme dedim ki bu adama birşey de takip Edip duruyor beni rahmetli dedemde gulumseyerek. o benim babam dedi bu ruyanin anlamini bilen varmı acaba.

İsim: Nzl
Meslek: Ev hanımı

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam Allahu Alem..
rüyada doğuma gittiğini görmek ;
fiziksel bakımdan iyileşmek ya da ruhsal olarak gelişmeyi ,ferahlığa Sancılı ve sıkıntılı bir sürecin sonu gelmesine yorumlanır

"wc. ye gitmek istedim bir adam geldi ordan ciktim baska wc ye gitmek istedim yine ayni adam ona kizdim pecete attim."
Her İlişkinin ,her insanin Küçük de olsa Bir Kişisel Alana ,mahremiyet özeline İhtiyacı Var.
Kişisel alan özeldir, mahremdir ve kişiye ait bir bölgedir.ve kimsenin işgal edip üzerinde hak iddia edemeyeceği, kişiye ait bir bölgedir.ama bu konuda da sakin ve kirici, itici olmadan sevdiklerinize anlatmaya calisin..öfke ile kalkan, zarar ile oturur....
Ne fazla uzak, ne de fazla sıkacak, sıkılacak kadar da yakın olmayın insanlara çocuğunuz oldugunda da adini dedenizin babasının adini vermenizde sizin ruhsal sagliginiz icin vefa deva şifa vardır..selametle..

Son düzenleme:
Üst Alt