Rüyada dişçiye gitmek-rüyada dişçi görmek

ebru ecrin

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada dişçiye gitmek rüyada dişçi koltuğuna oturmak rüyada diş doktoru görmek
Selamün aleyküm Rüyada Rüyamda kendimi dişçi koltuğunda buluyorum. Bir erkek diş doktoru ve bayan yardımcısı var. Şaşırıyorum benim çürük dişim yoktu diye. Sonra diş çektirmekten çok korktuğumu hatırlayıp etrafıma bakınıyorum, eşimi arıyorum fakat yok. Daha sonra doktorla hemşirenin gizli gizli benim hakkımda konuştuklarını, bana oyun oynandığını, kötü insanlar olduklarını anlayıp kaçıyorum ordan. Hatırlamadığım bir çiftin yanında buluyorum kendimi.Telaşlı telaşlı eşimle konuşuyorum telefonda, o çiftin yardımıyla. İşin garibi bir gün öncede birilerinden kaçıyordum.Tehlikeli bir şeylemi karşılaşacağım acaba. Hayırlı günler.Allaha emanet olun.
 

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun
rüyada dişçi görmek ;
ağzınızdan çıkanlara, kırıcı olmamak adına çok dikkat etmelisiniz,Ağzımızdan Çıkanı Kulağımız Duymali..
insanın, ağzından çıkan söze dikkat etmesi gerektiği; sözün onu vezir yapabileceği gibi rezil de edebileceği ,korku ve şüphe uyandırabileceğine yorumlanir..

Rüyada Dişçi Koltuğu Görmek;
Birbirine zıt kavramlarla açıklanır ve yorumlanir.. Örneğin, rüya sahibinin çok çaresiz ve zor durumlara düşeceğine tabir edilirken aynı zamanda da
dertlerinden, sıkıntılarından ve acılarından kurtulacağına yorulur.

"etrafıma bakınıyorum eşimi arıyorum fakat yok."
anlaşmazlık ve çözülmemiş ,iletişim sorunu anlamına gelmektedir..
Bazen Sessizliği kabul edin: Bazen bir noktayı vurgulamanın en iyi yolu konuştuktan sonra bir süre susmaktır. Bu hem size hem de dinleyicilere söyleneni sindirme
hem de sakinleşme imkanı verir.

Rüyada kaçmak;
bir kaç farkli yorumu vardir..Geçmişte yaşadığınız bir olayın etkisinden kurtulamadığını gösterir. Rüyada kaçtığını görmek, bilinç altınıza yerleşmiş bu konuyu
çözmeniz gerektiğini, aksi halde bu gizli endişe veya korkuyu sürekli yaşayacağınızı temsil eder.
aklını ,kalbini, vicdanini kullanarak bütün sorunların üstesinden gelmek, hepsine çözüm bulmak olarak da yorumlanır.
Bazen de Rüyada kaçmak;
Yanlış ve günahlı yoldan ayrılıp, Allah’ın emirlerine ve Peygamberimizin sünnetlerine yönelmeye, tövbe etmeniz gerektiğine de işaret eder..

Aslında mutluluk bu kadar basit.Nasibimizde olanı alıp olmayana elhamdülillah demek.Ama ne kandırıyor bizi nelerle dolduruyoruz,hangi istekler uzun emeller.
Nelerin peşinde koşuyoruz.Benim için ne doğru ne yanlış,neyi isteyip neyi istememem gerekiyor bilmiyoruz o yüzden Allah cc dan herşeyin hayırlısını diliyoruz..


Bir şeyi çok istiyorsak , onun için dualar ediyorsak ve hala olmuyorsa ya o şey bizim için gerçekten hayırlı değildir, ya da sabretmeyi bilmiyoruz demektir.
Belki istediğimiz şey olacak ama zamanı gelmedi, ya da olmaması bizim için daha hayırlı. Bunu biz bilemeyiz ki…
Bize düşen mevlamızdan hiç vazgeçmeden istemek değil midir? İsterken hep hayırlısını istemek daha efdal değil midir?
Çünkü biliyoruz ki o Allah her şeyin sahibi ve maliki, her şeye kadir, sonsuz kerem ve ihsan sahibi, yaratıcımız, bizi bizden iyi tanıyan, istediklerimizin hayır mı, şer mi olduğunu bilen…

“Hoşunuza gitmediği halde savaş, üzerinize farz kılındı. Olur ki, hoşunuza gitmeyen bir şey sizin için hayırlıdır. Ve olur ki, sevdiğiniz bir şey de sizin için şerdir.
ALLAH bilir de siz bilmezsiniz.” (Bakara/216)
Bize düşen asırlar öncesinden gelen ve insanlığın asırlar sonrasında değişmeyen sorunlarına ışık tutan direkt olarak yaratıcımızın bize yol gösterdiği bu cümleleri idrak etmek, onları günlük yaşamımıza uygulamak değil de nedir?
Yüce Rabbim inşallah herkesin hakkında hayırlısı neyse onu nasip etsinAllah'a emanet olun.Hayırlı günler.
 
Üst Alt