• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada deniz görmek

İLiM DiLeNcİsİ

Rüyalar aleminden
Süper Mod
Rüyada deniz görmek genellikle iyiye yorumlanır. Arzu ve isteklerinin yerine gelmesine, gönül safasına işaret eder. Rüyada deniz gören muradına erer, sıkıntısı, üzüntüsü gider, malı çoğalır, rızkı genişler.

Masmavi engin deniz, insanın yaşamına anlam katacak olgunlaşmasını sağlayacak uzun bir yoldur.

Rüyada denizin bütün suyunu içtiğini görmek, dünyanın birçok nimetlerine sahip olmaya işaret eder.

Denizden su içtiğini gören, içtiği su kadar servete kavuşur.

Denizde yıkandığını görmek de günahlardan, sıkıntılardan, gamdan, kederden, borçtan kurtulmaya; deniz üzerinde yürüdüğünü görmek ise birisi aracılığı ile maddi yardım göreceğine işarettir.

Rüyada denizde gusül abdesti aldığını görmek, fakir ise zengin olacağına işaret eder.

Dalgalı bir deniz sıkıntıların atlatılmasından sonra gelecek olan mutluluğa işaret eder.

Hasta olan bir kişinin, rüyada denizde yıkandığını ve abdest aldığını görmesi, Allahu Teâlâ’nın ona şifa vereceğine; borçlu birinin görmesi, borç ve sıkıntıdan kurtulacağına ve korktuğu şeylerden emin olmaya işaretle tabir olunur.

Rüyada denizde yüzmek çeşlitli yolculuklara işaretle tabir edilir.

Rüyada denizi bir baştan diğer bir başa yardığını görmek, üzüntü ve kederden kurtulmağa, selâmet ve mutluluğa ermeye işaret eder.

Denizde yüzdüğünü ve batarak kaybolduğunu görmek, ömrün bitmesine ve helake işaret eder.

Rüyada suyun kendisini kapladığını ve orada öldüğünü görmek ise, şehid olarak vefat etmeye alâmettir.

Rüyada durgun deniz görmek; güzel günler geçireceğinize,

Fırtınalı deniz görmek; zorlu ve mücadele dolu günler geçireceğinize,

Fırtınalı denizde yüzmek; kısa süreliğine de olsa birtakım kaygılardan kurtulacağınıza,

Fırtınalı denize düşmek; büyük bir sorunla karşılaşacağınıza,

Fırtınalı bir denize düştüğünüzü ve boğulduğunuzu görmek; karşılaşacağınız büyük bir sorundan veya büyük bir tehlikeden güvende olacağınıza,

Deniz feneri görmek; hoş olmayan bir durumla karşılaşacağınıza işarettir.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için BurayaTıklayın

murg

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
SelamünAleyküm,
Rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim.
Teşekkürler

Derin olmayan sığ bir deniz kenarındayım, ayaklarım çıplak ve sahilde denizin içinde ayaktayım, üzerimdeki pantolonu dizlerime kadar sıvamışımki ıslanmasın diye. Deniz suyu ayak bileleriminin üst seviyesindeydi sanırım.Su temiz ve berraktı. Galiba yazlık bir yer, sahilin 10-15 metre deniz içinde tek katlı yazlık evler var. Ama evlere su girmiyor,yerden yüksekçe yapılmış, kapı eşiği bildiğimiz evlere göre yüksekçeydi. Evler deniz içinde olduğu için böylece daha serin oluyormuş, bende içimden ne güzel fikir diye geçiriyorum. Sonra bir minibüs geliyor birileri iniyor, şehir merkezine uzak olduğu için orda oturanların ulaşımı bu minibüslerle sağlanıyormuş. Ayrıca bulunduğum yer çok yüksek değilsede yeşil bir dağın denizle kavuştuğu bir bölge. Şöyle yukarı yamaca doğru bakınca manzara çok güzel, deniz var bir tarafta yeşillikler, deniz hepsi çok hoşuma gidiyor.

Bu rüyayı bir istihare sonucu görmüştüm.

murg

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Tabir için teşekkür ederim.
Sonuç olarak hayırlı bir rüya diyebilirmiyiz. Peki çıplak ayak hayra işaret edermi ? Ne dersiniz ?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
kardesim her ruyanin bir kelime manasi bir de Manâ sifat haal manasi vardir.....
Ve ruyalari Tabir etmek icin insan Kur`an Ayetleri ve insan psikolojisini cook iyi bilmek lazim...
“Kadınlar sizin için birer elbise siz de onlar için
birer elbisesiniz.” Bakara -187. ...
BİRBİRLERİNİN KORUYUCU GİYSİSİ OLANLAR
Yani esi olmiyan ciplak gibidir..
Bir kimsenin rüyada yalın ayak yürüdüğünü görmek üzüntü ve kederin gitmesine
dinin güzelliğine Allah için mütevazi olmaya İslama ve hayırla rızıklanmaya ...isarettir...
Su,Toprak guc ve kuvettir ona ciplak ayaginiz ile degiyor ve iletisimde bulunuyorsunuz ..
Yani ondan guc ve kuvvet aliyorsunuz..
birde Istihare kesin helal ve haramlar icin yapilmaz..
mesela namaz kilmam Hayirli mi degil mi? veya Bu kadin ile iliskiye Haram iken baslasam mi baslamasam mi diye ..
oyle seyler icin istihare yapilmaz Hayirli gunler...

fkartal

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada dağ ve deniz görmek

Selamün Aleyküm muhterem hocam, lütfen yorumlamanız istihramı ile rüyamı arz etmek istiyorum:

Bu gece sabaha karşı rüyamda, kardeşimle beraber araba ile ilerlediğmizi gördüm. Bu şekilde ilerlerken, yolun kenarında bulunan dağları ve denizleri görüyorum ve kardeşime de gösteriyorum. Manzara çok güzel, yemyeşil heybetli dağlar ve masmavi güzel bir deniz iç içe geçmiş...

Teşekkür ederim. Hürmetlerimle...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam Hayirdir insallah
Yol Hayat..araba ise arac tir..
Rüyada araba sürdüğünü görmek ;aracın sert veya yumuşak gidişine bağlı olarak hırsınızı ve hayatınızı yönlendirme yeteneğinizi gösterir.
Araba rüyalarında aracı kimin sürdüğü çok önemlidir.
Eğer aracı siz kullanıyorsanız hayatınızın akışına kendinizin yön verdiğini sembolize eder.
yollarin duzgunlugu vs. önemli faktörlerdir.

"Manzara çok güzel yemyeşil heybetli dağlar ve masmavi güzel bir deniz iç içe geçmiş..."
bunlar altı şekilde tâbir olunur:

a) Melik ve sultan
b) İnsanların büyüğü ve reisi
c) Âlim
d) İlim
e) Mal kismet
f) İş ve gayret...

Rüyada manzara görmek ;başarılı ve saygı sahibi olacağınız anlamında dır
Her sey icin Allah a cokca Şükr edin..Şükür ve teşekkür
nimeti çoğaltır .
Hayirli gunler..

fkartal

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun muhterem hocam. Gönlümüzü ferahlattınız, genişlettiniz...

Saygılarımla...

hakanboz

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada deniz kenarı görmek

Rüyamda temiz bir denizin kenarındayım kayanın üstünde oturuyorum.az ilerde feribotlar falan var.elimde balık tutmak için olta bulunuyor.bir kaç tane canlı balık yakalıyorum o kadar sevinçliyimki.neyse oltayı çekiyorum tam yeniden atıcam.berrak denizde kocaman bir balık görüyorum.bir heycanlandım rüyamda anlatamam:D arkadaşıma diyorumki çabuk çabuk iğnenin ucundaki yemi değiştirelim.neyse birtane canlı kırmızı kül rengi karışımı tavuk bağlıyorum oltanın ucuna.denize atıyorum tavuk yüzmeye çalışıyor falan.bende balığa bakıyorum hadi hadi yut şunu diyorum :D onu yakalıyacam kafaya koymuşum bir heycan panik :D oraya kadar hatırlıyorum.yardımcı olursanız sevinirim.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
La toprağım tamam anladım sen kafaya koymuşsun illa yakalayacaksın ama,
bizde bazı kuralları okumayan, başlıkları büyük harfle yazan ve selamsız başlayan konulara cevap, yorum yazmamayı kafaya koymuşuk nolcak şimdixxzzl..

hakanboz

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
olsun bu sefer böyle oldu.ALLAH biliyor sonradan farkettim.neyse önemli değil hayırlara vesile olsun

Yurdagül

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamunaleyküm.Ben rüyamda bir yolun başındayım aşağısı uçurum gibi ama orada deniz var.Arkamı dönüyorum bakıyorum kı aşağıda deniz var az önce top oynayan ınsanlar denize doğru ilerliyor kıyıya gidiyorlar taşların arasından.Ben denizi görünce hemen ona yoğunlaşıyorum ve kendı kendıme ''rüyamda deniz görüyorum temiz mi diye bakayım bir '' diyorum tam denize bakarken deniz ışıldıyor sanki ve biri beni yakamdan çekermişcesine denizin içine götürüyor,kendımı denizin ortasında buluyorum gözlerım açık,etraf masmavi sonra tam korkmaya başlarken ''Allahu Allah Allahu Allah'' seslerini duyuyorum denizin içinde ve bir sima görüyorum gözlerını kapatıp açıyor sanki,insan sureti gibiydi.Sonra uyanıyorum.
(Ben o gece dua etmiştim ve birde bir dilekte bulunmuştum Allah'tan ve O'nunla rüyalarda buluşmayı özlediğimi söylemiştim dileğimle alakalı mıdır bu rüya? Ben uyanır uyanmaz o şekılde yorumladım). Şimdiden Allah razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleyküm Selam Hayirdir insallah..Rüyada deniz görmek genellikle iyiye yorumlanır.
Arzu ve isteklerinin yerine gelmesine, gönül safasına işaret eder. Rüyada deniz gören muradına erer, sıkıntısı, üzüntüsü gider, malı çoğalır, rızkı genişler.

Rüyada deniz görmek altı şekilde tâbir olunur:
a) Melik ve sultan
b) İnsanların büyüğü ve reisi
c) Âlim
d) İlim
e) Mal kismet
f) İş ,nasip ve gayret...

"bir yolun başındayım "hayatinizin,yolun başındasiniz...
"aşağısı uçurum gibi ama orada deniz var "
bu hayat yolunda önünüze çukur ve tuzaklar ile Sevgi, murad ve güzeliklerde cikacaktir!'
Sevgi O Kadar Suistimale Açık Masum Bir Bebek ki Herkes Ona kendi Nefsine ,kendi karakterine ve insanligina, vicdanina Göre malesef Elbise Biçiyor... Tedbir ve temkinli olun!!

"bir sima görüyorum gözlerını kapatıp açıyor sanki,insan sureti gibiydi "
güç ve kuvvette yorumlanir ve unutmayin..her şeyin yeri, zamanı ve adab-i usulu vardir...Selametle..

Yurdagül

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun, ,inş. dileğimde kabul olur muradıma ererim.Selam ve dua ile ...

nesrin67

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Merhaba, akşam yatmadan niyet ettim, bir dileğim var hayırlı mı olacak yoksa hayırlı değilmi rabbim sen rüyamda göster diye.
Ve rüyamda deniz kenarında gördüm kendimi, nişanlanmış, kız kardeşime yüzüğümü gösteriyorum. Yüzüğüm gümüş çok güzel ama kiminle nişanlandığımı görmedim. Sizce dileğim hayırlı mı?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba Hayirdir ,inş.
hayatinizin,yolun başında ve hayati bir kararin kenarındasınız Hakkinizda HAYIRLISI...
Rüyada deniz görmek genellikle iyiye yorumlanır.

Cafer Sadık r.a.: Rüyada gümüş yüzük görmenin dört tabiri vardır:
1-Memleket
2-Kadın
3-Evlat
4-Mal.
Rüyada gümüş yüzük görmek makam, mal, zenginlik, geçim, bolluk ve berekete işarettir.
hayırlı mı degil mi bunu ancak Rabbim bilir..
selametle...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah razı olsun, ,inş. dileğimde kabul olur muradıma ererim.Selam ve dua ile ...

Sevgi O Kadar Suistimale Açık Masum Bir Bebek ki Herkes Ona kendi Nefsine ,kendi karakterine ve insanligina, vicdanina Göre malesef Elbise Biçiyor...
Tedbir ve temkinli olun!!diye zamaninda Rülyaniza binaen uyarmistim farkinda iseniz...

DENİZ SEMA

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada deniz görmek

Selamun aleyküm. Öncelikle teşekkür ediyorum beni aydınlattığınız için. Rüyamda büyük ablamı görüyorum ve bir kaç kişiyle bir yere gidiyoruz.Ve oraya vardığımızda,gördüğüm beyaz renkte yüksek bir bina, binanın arka tarafı deniz masmavi. Ve gün batımı olur ya güneşi görüyorum.Ve ablama diyorum ki fotoğrafımı çek. Beni aydınlatırsanız sevinirim.Allaha emanet olun.sevgiler saygılar.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleyküm selam..Rüyanız Hayrolsun
Rüyalar,bazen Bilinçaltı,bazen de insan vicdan aynasi, Vicdan pencereden seyri sefere çıkan gönlün gördükleri olabiliyor..
Güzel bir bina gördüyseniz, çok güzel ve uzun bir hayatınız olacak. Seyahatlere çıkacak, mutlu bir yaşam sürecek olmaniza yorumlanir..
Beyaz renk ferahlik ve mutluluga..

Yeter ki;Etrafınızdaki insanlardan büyük beklentilerin olmasın..yüksek Beklentiler daima yaralar...hayal kırıklığı yaşatır bize..

Rüyada günbatımı görmek ; bir döngü veya durumun sonu gösterir.
Bu dinlenme yenileme ve değerlendirme,muhasebe dönemi bir kararın eşiğinde olmak...Ya gün doğumu ya da gün batımı olabilir..

unutulmaz deme bana;unutulur unutulur...
kapanır en derin yara;acısı da unutulur...

bir rüyadır gelir geçer,her aşk bir gün hayal olur,
unutulmaz denen günler,unutulur unutulur...

bu hayat böyledir dostum;yaşanan her gün mazi olur,
en değerli hatıralar bir gün gelir unutulur.
...

pezik

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Deniz kıyısında dalgalardan kaçtığını görmek

Merhabalar,
Rüyamda memleketimde denize gitmiştik.Hava bozuktu yer yer koyu bulutlar vardı.Abim ve onun birkaç arkadaşı vardı, korktular girmek istemediler, baksana içi gözükmüyor dediler. Yüzlerini gördüğümü hatırlamıyorum.
O kadar etkileyici gözüküyordu ki deniz, alacalıydı yer yer kop koyu, yer yer açık hem de sakindi, bende girmek istiyordum.
Hatta bir kere denize gireyim çıkayım zaten kıyıdayım açılmam diye içimden geçiriyordum.Ama bir şey demedim.
Derken birden dalgalar hafif hafif kabarmaya başladı.Ben de etrafımdakilere yine çok büyük bir dalga gelecek dedim.Baktık büyük bir tane geliyor(12 si birleşmiş şeklinde bir benzetme yaptık)
Hemen toparlandım uzaklaşmaya başladım can havliyle arkama bile bakamıyordum ama abime seslenip kontrol ediyordum.Sonra taşlardan tırmandık yüksek bir yere çıktık.İlk oturduğumuz yer suyla doldu.Ve deniz yavaş yavaş sakinleşiyordu.
"Yine" ucuz atlattık şeklinde konuşmalar oldu ben de onayladım.Uyandıktan sonra aynı rüyayı yakın zamanda tekrar gördüğümü farkettim. Bu 2.kez görüşüm.Ve rüyada da bunu farketmiş gibiydim.Kafam karışmadı değil.
Ben diş hekimliğinde okuyorum,ailemden uzaktayım ve oldukça zorlu bir bölüm.Hem maddi açıdan hem de manevi açıdan sıkıntı yaşıyorum.Büyük bi yalnızlık hissindeyim bunu saklayamam.Bu his düzenli olarak istemsiz ağlamalara sebep olmakta.Nankör olmaktan çok korkuyorum bu sebeple isyan sebepli değil ağlamalarım.Nefes alabildiğim tek sığınağım Allah,inancım olmasa sanıyorum çekilmez bir insan olurdum.Hatta sanmıyorum biliyorum.
Tuhaf rüyalar görmekteyim ama açıkçası tabirlerden etkileniyorum bu yüzden bakmıyorum.Ne derece doğru bi hareket bilmiyorum.Ama bu 2. kez olunca belki bi şeye işarettir diye düşündüm.
Merakla cevabınızı bekliyorum.
Şimdiden Teşekkür ederim.
Kolay gelsin.

nazlı00

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
gönül sızı hocam ne güzel yorumlamışsınız ağzınıza sağlık. peki nasıl yapıyorsunuz bu yorumları demeden edemeyeceğim. mutlaka bir bilgi birikiminiz var ben de yeni üyeyim, o yüzden geçmişi bilmiyorum. merak ettim gerçekten.

Üst Alt