• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada deccal görmek

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Yalancıya, sihirbaza ve önderlik uğruna her türlü hile ve yönteme baş vuran kimseye, Deccal, insanları doğru yoldan ayıran sapkın önderlere, küfürde ileri giden azgın insanlara, Deccalın çıktığını görmek fitne ve kaosun yayılmasına, ardından kafir yurtlaarının ve şerilerinin fethedilmesine, müslümanların mutlak galibiyetine ve inançsızların uğrayacağı en büyük dünya azap ve yenilgisine delalet eder.

Rüyada deccal görülmesi, düşmanların saldıracağına, yeryüzünde kan dökülüp fitne ve fesadın ortaya çıkacağına delalet eder.

Eğer bu rüyayı gören yolcu ise, o kimsenin yolunun kesileceğine işaret eder.

Rüyasında deccal gören kimsenin evinde dedikodu sözlerinin artacağına, fitne ve ayrılık olacağına yorumlanır.

Bir kimsenin rüyasında deccalı görmesi; o kimsenin, hilekâr, yalancı ve arabozucu bir kimse olduğuna delalet eder..

yasemin9

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm
Rüyamda okulumuzda konser verilmiş, ünlü bir sanatçı gelmiş bizde konserde grubuyla birlikte, kım oldugunu tam hatırlamıyorum. Konser bittikten sonra ben o şarkı grubuyla ilgili alaylı bir şey söyluyorum. Tüm oğretmenlerimiz gülüyor ama nasıl kahkaha atıyolar. Sonra öğretmenlerimizin birisi mehdi geldi geliyor diye bağiriyor.

Bundan sonra bir 2-3 saniyelik rüya kesildi karanlık gördüm..sanırım 1.rüya bitti 2.rüyaya geçiş yapiyordum.

Burda direk deccalin çıktığını gördüm, deccalin gözünün biri çekikmi desem, hafif silik bir gözü vardı, diğer bir gözüde kocamandı. Başta tek gözlü sanmıştım ama değildi, kocaman bir vücudu vardı, ağzıda bir o kadar büyüktü, rengi yeşilimsiydi ama kirli yeşil..
Deccalin geldiğinden şöyle haberdar olduk, yemeklerimiz azaldı bir anda dünyada yiyecek hiçbirşey kalmamiştı, deccal en son cesetleri yemeye başladı, dünyadaki tüm cesetleri yedikten sonra yaşayan insanlara saldırmaya başladı. Akrabalarımdan bir kaç kişi görmeye başladım herkes kendı başının çaresine bakmak zorundaydı, evler yıkılıyordu bir kaç kişinin dolabın içine saklandıgını veya sığınaklarına geçtiğini kapıları kilitlediğini gördüm. Bazıları ise deli gibi koşuyordu, deccal insanları tek seferde yutuyordu, gökyüzü simsiyah gece olmuştu. Sonra beni saklandığım yerde algıladı, hissetti ama bana dokunmadı. Sonra ben yığıldığım yerden dimdik bir şekilde kalktım, dil ile zikir çekmeye başladım ve herkese deccal imanı olan hiçbir kimseye dokunmayacak demeye başladım, saklanmanıza gerek yok dedim.. Ama kimse beni dinlemedi, deccal yıkıp geçiyordu. Yola çıktım, 2-3 arkadaş daha önce hiç tanımadığım kişilerdi ama bir anda sankı yüzyıllardır tanışıyormuş gibiydik. Boşaltılan evlerden birine girdik, müstakil bir evdi, deccal yine arkamızdaydı bizi algıladı ama yine bize bir şey yapmadı.. Bu arda üzerine bişeyler örten insanlar gördum, yerde ölü gibi yatmaya çalışan ama deccali kandıramazlardı, o silik gözünden çıkan bir titreşimle anlıyordu onların canlı olduklarını ve canlarını alıyordu. Ben ise kaldığımız o yıkık dökük ama deccalin giremediği eve daha fazla insanı çağırıp sığdırma derdindeydim.

Bu rüyanın ne anlama geldiği konusunda pek bi bilgim yok yorumlamada yardımcı olabilecek herkese şimdiden teşekkür ederim..:)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun Maşallah çok manidar bir Rüya
öncelikle,Deccal nedir Biliyormusunuz ? Sağ gözünün kör olduğu, yani Hakkı-gerçeği görmekten uzak, sahip olacağı olağanüstü güçlerle insanları kendine tapındıracak,
insanlığın dini inançlarını kullanıp saptırarak kötülüğe ve sapkınlığa yönelteceğine inanılan şeytanı temsil eden insandır...
(bana göre kendi görüşüm Adnan oktar gibi bir insan Deccal gibidir...Adnan oktarin Sağ gözüne dikkatlice bakin...)
Alnının ortasında sadece müslümanların görebileceği kefere (kafir) yazısı vardır. Kendisini peygamber olarak tanıtacak ve dünya ya fitne yayacak olan kişidir.
Deccal adı verilmiş bulunan bu yaratık, bize naklolunan bilgilere göre, birtakım olağanüstü şeyleri insanlara gösterecek ve kendisine inanılmasını isteyecektir.

Rüyada deccal, deccalı görmek;
gerçek yaşamınızda kendinizi henüz keşfedemediğinizi, iyi ile kötü, doğru ile yanlışı ayırma konusunda henüz çok başarısız olduğunuzu,
tuhaf fikirlere ve vahşi hayal gücüne sahip olduğunuzu ifade eder.

"dil ile zikir çekmeye başladım ve herkese deccal imanı olan hiçbir kimseye dokunmayacak demeye başladım "
Rüyada Allah Teâlâ'yı zikrettiğini görmek, zikir çekmeye başlamak;

hayır kapılarının açılmasına, kalbin tatmin ,mutmain olup manevi doyuma ulaşmasına, belâ ve sıkıntılardan kurtulmaya, yorumlanir..

Zaman İmanımızı kurtarma zamanı mı yoksa iman bizi kurtarma zamanı mı ..Amenna ve Sadakna!!
öyle bir zamanda yaşıyoruz ki zaman ahir zaman fitne,fesad, hak ile batılın bu kadar iç içe girdiği bir zaman... bu Ahir zaman da bizi ancak ve ancak sağlam bir ittikad,iman kurtarabilir...

Rüyada konser görmek;
Günlük yaşamın yükünü atmaya, kendini ifade etme ve beceri ve ayrica rüya sahibi hakkında çıkacak dedikoduya işarettir.
Aynı zamanda ilişkide kendini doğru ifade etmemeyi temsil eder.

Rüyada konsere gitmek;
ilişkinizdeki veya sosyal hayatınızdaki uyuma işaret eder.
Allah'ım! Hidayete erdikten sonra kalbimi,ayaklarimi doğru yoldan saptırma!amin

yasemin9

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Çok tesekkur ederim cevaplariniz çok aciklayici olmuş Allah YARDIMCINIZ olsun ..bencede adnan Oktar denen şeytandan Allah tüm muminleri korusun özelliklede gençlerimizi

A

Adsiz01

Kayıtsız
Misafir
Ben de rüyamda deccalin çıktığını duydum yüzünü görmedim. Icimi bir korku kapladı kıyamet kopacak diye. Anlamı nedir

Üst Alt