• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada cumhurbaşkanı görmek

M

merve000

Kayıtsız
Misafir
Mb. Gözül sızım bugün sabah namazından sonra rüyamda cumhubaşkanını gördüm, evimize gelmişti. Bende bunu fırsat bilip bize yapılan haksızlığı anlattım, yorumunuza şimdiden teşekkürler...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba Selamun Aleykum..
Oglusumu El-Takva islami yaz kampina birakip anca gelebildim..
ahh simdi cocuk olmak vardi.. butun gun Göl kenarinda hoplayip,ziplayip yaramazlik yapmak vardi...sırıtık.:,
Masallah ne kadar da guzel gizemli ve manidar!bir ruya..
rüyaniza Hayırdır inşallah diyelim Rabbim HAYRA cikarsin
Rüyada basbakan ya da devlet büyüklerini görmek izzet güç ve maksada erişmeye işaret eder

Aynı rüya farklı zaman ,farkli durumlarda olan ve kisiler tarafindan görülürse bunun yorumu da farklı olurdu..
Bazen aynı rüyayı değişik insanlarda görebilir ancak her insanın ruhu ve manevi dünyayı anlayışı yaşamı ve icinde su anda bulundugu hayat sartlari farklı olunca dogal olarak da yorumu da Allah-in izni ile farkli olacaktir!
Mesela ayni Ruyayi Fethullah gulen hocamiz gordugunu farz edin o nun yorumu ins. Hocamiz Ana vatana donecek olarak yorumliyabilirdim..
Abdullah gul Eyy Allahin kullu Kendine gel! ve sabr et...
Senin Ruyanin yorumu ise icinde bulundugun zor sartlar ve Sana karsi yapilan Haksizligi durdurmak! ve HAKKINI aramak istiyorsan zaruret ve arzu halini Sana yapilan Haksizligi daha yuksek mercilere ilet..
ayni zaman da ruyaniz SİZE YAPILAN HAKSIZLIĞI o kadar caninizi yakmis ki! bilinc alti bile ruyalariniza girmekte...

anlatki anlaşılasın.seni bilmeyen nebilir. dil kalbden geleni anlatır .konuş içinde kim var görelim.aydınlık yüzünü göster illaki öbür yüzünü görecegiz.sen saklasanda.şimdi buyur ugraştırma ...hem kendini hem bizi.....
selametle hayra kal.

M

merve000

Kayıtsız
Misafir
:)

Hayır fazla kafama takmıyorum, evet hakkımızı yüksek mercilerde arıyoruz güzel bir sonuç çıkar mı ALLAH bilir. Ben bir yerde okudum eve cumhurbaşkanının gelmesi o evde felaket olacağına işaettir diyor. herşeyden korkar oldum yaw ...:tüüh:,

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
hayır fazla kafama takmıyorum evet hakkımızı yüksek mercilerde arıyoruz güzel bbir sonuç çıkar mı ALLAH bilir.ben bi yerde okudum eve cumhurbaşkanının gelmesi o evde felaket olacağına işaettir diyor.herşeyden korkar oldum yaw ...:tüüh:,

Cumhurbaskani evlere degil felaket ugriyan devletlere giderler.. ama senin yorumun farkli dikkat et!!
Cunku sen ruyanda sana yapilan haksizligi anlatmissin.. o sana hic bir sey demeden..sormadan demek ki hakkini almak icin sesini daha yuksek mevkilere duyurman gerekli...
Kardesim Siz elinizden geleni yapin gerisini Allah`a birakin..
La Havle vela kuvvete illa Billah...Kuvvet ve kudret sahibi O'dur. Adil ve Adalet sahibidir...
Allah hiçbir şeyi ihmal etmez, sadece imhal eder (mühlet verir, süre tanır) ..

alime_yakın

Kurallara Uymadı
Üyemiz
rüyada cumhurbaşkanı görmek

Selamün aleyküm sayın hocam ;
Ben rüyamda arkadaşlarımla beraber bir yerde çalışıyordum, işin ne olduğunu tam olarak hatırlamıyorum yalnız ortada bir ateş vardı sanki demir işi gibiydi. Sanki ortada efsun gibi bir şey vardı. Ben bir şeyler istedikçe o anda o ateş gibi yanıp kayboluyor bizimde işimiz kolaylaşıyordu. Arkadaşlarım onlar içinde istememi söylediler, tam ben dua ederken bize bu kolaylığı sağlayanın cumhurbaşkanı aptullah gül olduğunu gördüm. Bana sana bu kolaylığı sağlarsam sen bana ne verebilirsin diye sordu, bende ona size ömrümün sonuna kadar dürüst olup çalışıcağıma söz veririm dedim ama bunları söylerken içimde bir alay bir samimiyetsizlik vardı sanki. Ben onun bize kolaylığı bir kerametle sağladığını düşünürken o anda onun bulunduğu odaya baktım yanında bir prize takılı fiş vardı, acaba bizi kandırıyor mu diye düşündüm. O anda çalıştığımız yerdeki şeyler ateş gibi yanmaya başladı ve işimiz halloldu. Böyle bir rüya gördüm sayın hocam, ben pek bir mantık veremedim inşallah siz yardımcı olursunuz. Şimdiden çok teşekkür ederim sayın hocam. Allah razı olsun sizlerden.

eces

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz

Selamün aleyküm gönül sızım, rüya yorumunuz için teşekkür ediyorum.
Rüyamda cumhurbaşkanı sayın Gül'ü ve eşini gördüm. Ben ve ailem köşke gitmişiz, cumhurbaşkanı ve eşiyle hep birlikte oturup sohbet ediyoruz. Ben ''cumhurbaşkanım bir işe ihtiyacım var'' diyorum, o da ''elimizden geleni yaparız '' diyor gülümseyerek, rüyam bitiyor. rüyamı yorumlayabilir misiniz, saygılarımla..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykümselam eces, bu ne hikmettir yok Rüyanızda Fethullah Gülen’ı görmeniz,yok padişahi görmeniz,yok cumhurbaşkanı görmeniz..

Ne istiyorsanız Allah'tan isteyin..birakin kullari, araç ve vesileleri artik!!
Allahu Teala dualarınızı kabul eder. Ta ki dua ettim hala kabul olmadı deyip acele etmedikçe. Allah'tan çok isteyin. Çünkü siz kerem sahibinden istiyorsunuz.

"Ben kederimi ve hüznümü sadece Allah'a söylerim; benim bildiğim Allah sizin bildiğiniz gibi değil."
"Allah'ı kaderin ve Kaderinin Sahibini başkalarına şikayet etme; yoksa merhametliyi merhametsizlere şikayet etmiş olursun" diye hatırladığım hak bir sözün
Yakub'un [as] kalbinde hep aktığını hissettim. Ne zaman başına iş gelse, başkalarını Allah'a şikayet etmeyi tercih etmiştir.
"İyi ama, bana yapılan haksızlık karşısında kimseye içimi dökmeyeyim mi?" diye gıybete hazırlanan bana cevap oldu ayet.

"İçini dökeceğin Biri var ama sen O'nu içini dökeceğin, dertleşeceğin Biri olarak tanımıyorsun henüz." Allah'ı, içini döktüğünde seni dinleyeceğini bildiğin Biri olarak
bilinceye kadar yürü; O Allah senin bildiğin gibi değil "Bu hayat sana Yakub'un bildiği Allah ile senin bildiğin Allah arasındaki farkı kapatman için verildi.
Hâlâ ne duruyorsun; yürüsene, okusana, düşünsene..."
Senai Demirci

Rüyada Cumhurbaşkanı görmek;
ne muradınız varsa hepsinin gerçekleşeceğine, umduğunuzdan daha mutlu olacağınıza işarettir.
Selametle..

eces

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm gönül sızım, ben çok rüya görüyorum, haklısınız, ama elimde olan bişey değil. Rüyada gördüğüm şeyin anlamına bakıyorum internetten, ancak anlamı sabit, sığ. Sizin yorumunuzsa derin. Sanki rüyayı gören kişiyi tanıyor, onun ruh halini anlatıyorsunuz rüyasına bakarak. Ne diyeceğimi bilemiyorum, ama yorumlarınız bana ders niteliğinde, Allah razı olsun. inşallah sizler de dua edin, Rabbim beni doğru yola iletsin, bana hayırlar ihsan etsin inşallah..

resattt

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz

Selamün aleyküm hocam ben rüyamda cumhurbaşkanı gördüm, yanına iş istemeye gittim. Sonra yanımda bozuk para vardı kendisine verdim o da yardımcısına verip millete dağıtı. Onunla konuşuyordum, ceketi ellimdeydi o da halka konuşma yapıyordu anlamı nedir acaba?

Yönetim/uyarı:
Selamünaleyküm, değerli üyelerimiz, aramıza yeni katılan kardeşlerimizin,ilk rüyalari yorumlanır!! daha sonra, rüya yorumu isteyenlerin forumda paylaşım yapması zorunludur. Yani yorumlar, forumda aktif olan, katılım yapan üyelere yapılıyor. forumda başka paylaşımı bulunmayan üyelere yorum yapılmıyor.
Bu nedenle her yorum isteğiniz zaman bir paylaşım yapılması gerekiyor.Bir Rüya ,Bir Yorum....FAYDALI OLAN FAYDALANIR

aşırı meraklı

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Cumhurbaşkanı Görmek

Rüyada cumhurbaşkanı ile konuşmak, rüyada cumhurbaşkanı görmek tabiri.
Selamün Aleyküm. Rüyamda Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan ile konuşuyorum. Çok güzel muhabbet ediyoruz. Hatta bakışlarından beni sevdiğini, önsezilerimin farkına vardığını anlıyorum. Onla konuşurken elime bakıyor. Elimde yiyecek var sanırım ki, ben onun acıktığını anlıyorum. Size yemek getireyim diyorum, sarma yaptım, çorbamda çok güzeldir hocam diyorum. Bana peki ama İlknur Usta'ya mutlaka sor o bilir benim nasıl yemem gerektiğini diyor.Tamam deyip yanından ayrılıyorum. İlknur Usta'ya gidip yemek hazırlamak istediğimi ve kendisinin de yardımcı olmasını istediğimi söylüyorum. İlknur Usta yemekleri kontrol ederken oradan ayrılıyorum. Az ileride kardeşim ayakta, babam ve annem çömelmiş vaziyette duruyor. Annem ve babamın arasında eşim yatıyor, kafası babamın dizlerinde. Babam eşimin dişini çıkarıyor. Elinde diş var, sanırım eşimin dişi ağrımış, babamda çekmiş dişi. Diş üst çenede köpek dişiydi. Eşim dişsiz bir şekilde bana gülüyordu. Yorumlarsanız sevinirim.Teşekkür ederim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada basbakan ya da devlet büyüklerini görmek izzet güç ve maksada erişmeye işaret eder..
Rüyada başbakanı ve cumhurbaşkanın görmek;
iş hayatında çok iyi ve çok güzel yerlere gelineceğine, kazanılan başarılar sayesinde yüklü miktarda para kazanılacağına ve Maddi, Manevi huzurlu ve mutlu bir hayat sürüleceğine tabir eder.

Yeter ki;sabırli, Olgun ve çalışkan olun!! bilgi, görgü ve hoşgörü bakımından gereği kadar gelişmiş olun..Olgun olabilmek;olgunluk, içinde aklı da barındırır...
Susmak olgunluk değildir. gereken tepkiyi gerektiği yerde gerektiği kadar vermektir...
tecrübesizlikten kaynaklanan sabır eşiği, bazen olgunlukla karıştırılabilir. Oysa gerçek olgunluk, bilinçli sabırdır.

Rüyada diş görmek;
genellikle iyiye yorulmaz, hastalık, sıkıntı, problem üzüntüye üzüntü gösterir..

Rüyada diş çektirdiğini görmek, dişlerin çekilmesi ;
pek hayırlı değildir. Keder, üzüntü ifade ederken aynı zamanda tanıdığınız birinin önemli bir hastalık haberi alınacağını haber verebilir şeklinde yorumlanır.

"Babam eşimin dişini çıkarıyor"

gerçek yaşamınızda eşiniz, her türlü eleştiriye karşı hemen savunmaya geçme huyu olduğunu gösterir.
eleştirilere tahammül edememesi sebebiyle, hiç ummadığı sorunlar yaşayacağını temsil eder.

Rüyada Ağrıyan Dişi Çektirmek;
Rüya sahibinin zor günlerini atlatmaya
"Babam eşimin dişini çıkarıyor.Elinde diş var,sanırım eşimin dişi ağrımış,babamda çekmiş dişi."
eşiniz babaniz vasitasi ile bir sıkıntı, problem üzüntüden kurtulacağına yorumlanır.
Selametle Hayra kalin..

kalpsızısı

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada cumhurbaşkanını görmek

Rüyada cumhurbaşkanının yanında olmak, rüyada cumhurbaşkanı görmek yorumu.
Merhabalar
Rüyamda cumhurbaşkanı gördüm. Ben onun yardımcısıydım. O oturuyordu yüzü bana dönüktü ve birileriyle görüşme yapıyordu. Bende cumhurbaşkanının yanındaydım. Bir ara elimde olmadan bir işini yanlış yapıyorum ve ufak bir telaş yaşıyorum. Fakat sonra o beni affediyordu ve gülümsüyordu bende tekrar işime devam ediyordum.
Yorumlarsanız sevinirim...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Rüyada basbakan ya da devlet büyüklerini görmek;
izzet güç ve maksada erişmeye işaret eder..
Gördüğünüz rüya gerçek hayatınızda beklemediğiniz çok güzel olaylar gelişeceğini, muradınıza kavuşacağınızı ,işlerinizin açılacağına işarettir.

"bir ara elimde olmadan bir işini yanlış yapıyorum ve ufak bir telaş yaşıyorum"
aile yada kendi içinizdeki tatsızlıkların son bulacağını, evinize bolluk ve bereket geleceğini, sağlıklı günlerin yaklaştığını temsil etmektedir. selametle..

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada cumhurbaskanı görmek

Selamunaleyküm; rüyamda cumhurbaskanını görüyordum malum ona yeni bir saray yapıldı ama rüyamda ona daha yeni bir saray yapıldığını görüyordum. Bu yeni yapılan saraya o geçiyordu, şimdiki de bana veriliyordu ve aynı zamanda başbakan oluyordum. Yanımda arkadaslarimda vardi, hadi bakin diyorum cumhurbaskanimiz gelmeden biz gidip onu karsilayalim. Gidiyoruz ve karşılıyoruz, tokalasıyoruz ve bahçede oturuyoruz sarayın buyuk bir kapisi var kapinin onundeki Bahçedeyiz oturuyoruz, kalkınca tokalaşıyoruz ve çıkıyoruz çıkınca bir şehirdeyiz tahminimce yeryüzünde böyle bir şehir yok gayet temiz ve israfsız bir şehir binalar yapışık 1cm boşa harcanmamış şehirde yalnız yağmur yağiyor ve bir cami göruyorum, buyuk bir cami arkamdaki arkadasimdan biri burasi norveç veya Danimarka şehirlerine benziyor diyor yürüyoruz. Sonra ise uyandım.

Selam ve dua ile.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Rüyada basbakan ya da devlet büyüklerini görmek;
izzet güç ve maksada erişmeye işaret eder..
Rüyada başbakanı ve cumhurbaşkanın görmek; iş hayatında çok iyi ve çok güzel yerlere gelineceğine, kazanılan başarılar sayesinde yüklü miktarda para kazanılacağına
ve Maddi, Manevi huzurlu ve mutlu bir hayat sürüleceğine tabir eder.

Rüyada saray görmek;
mal, rütbe ve makama Akıl, idrak iradenizin hakknı vermeniz sabıra ,Hak kattında yüce bir amel yapmanıza İşarettir.

ALLAH İNSANLARI ZORLUKLARLA DENEMEKTE ancak hiç kimseye güç yetirebileceğinden fazlasını yüklememektedir.
ALLAH samimi kullarına bir zorluk verdiği zaman ondan çıkış yolunu da açar;

"rüyamda ona daha yeni bir saray yapıldığını görüyordum bu yeni yapılan saraya o geçiyordu bu bu şimdi kide bana veriliyordu "
hayatında yeni hayırlı bir değişim, yenilenme yaşayacağını ve arkasından işlerinde başarı ve ödüllerin seni beklediğini temsil etmektedir.Allahu alem..

Rüyada Cami Görmek;
o kimsenin temiz bir ruh ve imâna sahip olduğuna,hayır ve bereket ile tâbir olunur..
Cami beden arzıdır. İslam kültüründe cami, şehrin merkezidir..Sen beden camini temiz tut ve azalarına sakın zulmetme..fazlalıkları at...

her şeyin gönlünüze göre olacağı günlerin en kısa zamanda gelmesini diliyorum.Selametle Hayra kalin..

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Ablacim Allah senden razı olsun...Bana buradan çok gösterdi kader öyle bir şey ki bir bakmışsın felakete sürükleniyorum derken kendini Cenab-ı Allah'ın rahmet pınarında ve Onun bitmez tükenmez hazinelerinde bulmuşsun. Ablacım yorumun hepsi çok güzel ama bir kaç bir şey sormak istiyorum o şehir hiçbir israf yapmadan kullanılan yerler bir şey ifade etmiyor mu yoksa sen rüyadaki ana temanın bu olduğunu mu düşünüyorsun?
Ablacım sana çok teşekkür ederim sonda öyle bir cümle yazmışsın ki sana dünyaları bahşetmei geliyor içimden. Allah razı olsun sağlıcakla kal...Yusufuda öp benim için kendine iyi bak esenkal. Allah razı olsun

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ablacim Allah senden razı olsun...Bana buradan çok gösterdi kader öyle bir şey ki bir bakmışsın felakete sürükleniyorum derken kendini Cenab-ı Allah'ın rahmet pınarında ve Onun bitmez tükenmez hazinelerinde bulmuşsun.Ablacım yorumun hepsi çok güzel ama bir kaç bir şey sormak istiyorum o şehir hiçbir israf yapmadan kullanılan yerler bir şey ifade etmiyor mu yoksa sen rüyadaki ana temanın bu olduğunu mu düşünüyorsun ?

Ablacım sana çok teşekkür ederim sonda öyle bir cümle yazmışsın ki sana dünyaları bahşetmei geliyor içimden Allah razı olsun sağlıcakla kal...Yusufuda öp benim için kendine iyi bak esenkal...Allah razı olsun

Gönül sızım...

https://www.islamiforumlar.net/ruya-yorumlari-bolumu/32925-ben-soyledim-soyleyecegimi.html
Kendini İsraf Etme yeter ..Bak,gör,anla ve yaşıyarak tahkiki imana ulaş.

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Abla peki ben camiide namaz kildim ve o camii ayasofya idi şimdi bir degisiklik olur mu?

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Selamunaleyküm...Abla ben rüyamın bir kısmını yeni hatırlayabildim affına sığınıyorum...bir daha yazıyorum o yuzden ozur dilerim tekrar...Rüyamda cumhurbaskanını görüyordum malum ona yeni bir saray yapıldı ama rüyamda ona daha yeni bir saray yapıldığını görüyordum. Bu yeni yapılan saraya o geçiyordu, şimdiki de bana veriliyordu ve aynı zamanda başbakan oluyordum. Yanımda arkadaslarimda vardi, hadi bakin diyorum cumhurbaskanimiz gelmeden biz gidip onu karsilayalim. Gidiyoruz ve karşılıyoruz, tokalasıyoruz ve bahçede oturuyoruz sarayın buyuk bir kapisi var kapinin onundeki Bahçedeyiz oturuyoruz, kalkınca tokalaşıyoruz ve çıkıyoruz çıkınca bir şehirdeyiz tahminimce yeryüzünde böyle bir şehir yok gayet temiz ve israfsız bir şehir binalar yapışık 1cm boşa harcanmamış şehirde yalnız yağmur yağiyor ve bir cami göruyorum, buyuk bir cami arkamdaki arkadasimdan biri burasi norveç veya Danimarka şehirlerine benziyor diyor bende o sırada namaz kılayım mı kılmayayım mı diye düşünüyorum neyse kıl diyorum o camii ayasofya idi ve ben namaz kıldim orada. Sonra ise uyandım.

Selam ve dua ile.

Gönül sızım...
Ve Aleykümselam ,Size cevap olarak yazdıklarım o anki hislerle yazıldı.
Şimdi şu an rüyanız yorumlansa belki aynı cümleler bir araya gelmeyebilir.
O nedenle yorumla ilgil gelen ikinci soruları cevaplamıyorum. Elimden geldiği kadar açık ve net bir ifade ile yazmaya çalıştım. İlk okuduğunuzda kalbinize ne geldiyse o halde kalın. Hayırlı geceler.

https://www.islamiforumlar.net/yone...larnetde-ruya-yorumu-yapiliyor.html#post88163

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada cumhurbaskanı görmek

Selâmün Aleyküm Gönül dostum ! Bugun sen fazla sık boğaz ettim ama banada hep sor deniliyor sanki icimden bir yerden varsa kissadan bir payimiz aliriz inşallah...

Annem seher vakti rüyasında Cumhurbaşkanini goruyormus onunla sohbet ederken demiski yav bizim Ahmet ne yapti ? Annemde icinden yav bu adam Ahmeti ne yapsin diye geçirmiş icinden; cevap vermiş demiski üniversiteye hazirlaniyor...RTE ise hadi bakalım Inşallah demiş...Annemde bu adamin beni nerden tanidigini dusunerek uyanmis.

Abla senin ismin Nurgül mü çok içimden geçiyor;tabi söylemeyebilirsin...

Selam ve dua ile...:)

Üst Alt