• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada çorap görmek

İLiM DiLeNcİsİ

Rüyalar aleminden
Süper Mod
Rüyada Çorap görmek, geniş anlamda hile ile yorumlanır. Ancak çorap ile ilgili görülen rüyalar; rüya içindeki diğer olaylar, gelişmeler, eşya veya objeler ya da renkler de ele alınarak bir bütün şeklinde yorumlanmalıdır.

Bazı durumlarda rüyada çorap giymek, birileri tarafından size gelecek fenalığa, çorabı ayaktan çıkarmak, kötülüklerden ve sıkıntılardan kurtulmaya işarettir. Ancak rüyada çok güzel çorap giymek ise kısmettir

Rüyada çorapla yatağa girmek, düşmanlara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerektiğine işaretle tabir olunur.

Rüyada çorap ördüğünü görmek, başkaları hakkında bazı kötü düşünceleriniz olduğuna, baska birinin çorap ördügünü görmek, sizin hakkınızda kötü düşünceler besleyen kişiler olduğuna yorumlanır.

Rüyada yeni çorap giymek, malın zekatını vererek onu güvence altına almaya(maldan hayır görmeye), Eski çorap şükrü eda edilmeyen ve zekatı verilmediği için zarar görülecek mala işaret eder.

Bazı durumlarda ise rüyada yeni ve eski çorap görme tabiri şu şekilde yapılır: Rüyada yeni ve kokulu bir çorap giydiğini görmek, herkes tarafından övülmeye ve sevilmeye,
Yine rüyada eski, kirli ve berbat kokulu bir çorap giydiğini görmek, herkes tarafından kötü isimle anılmaya ve kınanmaya işarettir.

Rüyada siyah çorap görmek ve giymek zengin bir kimse ile evlenmeye; beyaz çorap görmek ve giymek güzel biri ile evlenmeye; kırmızı çorap görmek ve giymek iyi bir kimse ile evlenmeye; yeşil çorap görmek ve giymek namuslu bir kimse ile evlenmeye; nakışlı çorap giymek çeşitli iyi huyları olan biri ile evlenmeye işaret eder.

Çorapsız ayakkabı giymek, sıkıntı çekmek olarak yorumlanır. Rüyada çorabı kaybetmek veya birine vermek iyi yorumlanmayıp, çorabın bir tekini giyip diğer tekini giymeden dolaştığınızı görmek planladığınız yolculuğa çıkamayacağınıza işaret eder.

Rüyada çorap satın almak para kazanmak şeklinde yorumlanır. Fakat bazen de aynı rüya malınızın hile ile elinizden alınması tehlikesi olduğuna işaretle tabir edilir..

Hediye olarak bir çorabın verilmesi, aile içinde var olan sorunların çözülmesi demektir. Çorabın kaçması çeşitli gönül maceraları olarak yorumlanır.

Rüyada çorap sökmek, hakkınızda planlanan kötülükleri ve tuzakları anlayarak bunlardan kurtulmaya çalışmak, çorap örmek ise başkaları hakkında beslenen kötü niyetiniz olarak yorumlanır.

kelebek09

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamın aleyküm kolay gelsin kardeşler,

Ben iki defa istihare yattım 7 kere tekrar ettim rüyalarımı hepsinide istiharede ilk akşamları gördüm.
'ilk rüyamda; beyaz bir çorap giyiyordum ama ayakkabılarda almıştım, ayakkabılarda çok ince üstü çorap gibi bir tanesi babet böyle yukarıdan bakıyorum tırnaklarımı kapatmış sadece ve onu çorapsız deniyorum, yürürken ayaklarımı acıtıyor rengi açık beyazımsı lila. Sonra beyaz çoraplı deniyorum çok rahat oluyor bir tane daha almışım ayakkabı oda siyah renkte, diğer ayağımda kirli beyaz bir çorap var o eskimiş tek teş giymişim o ayağımda deniyorum ayağımı vuruyor, diğer yeni olan beyazda çok rahat oluyor demek ki çorap giymek gerekmiş diyorum daha sonra pencereden bakıyorum bir apartmanda en üstte oturuyormuşum (normalde müstakil evimiz) apartmanda cenaze varmış dolmuş yanaşıyor kapıya ben aşağı iniyorum annanem. (annanem yürüyemiyordu 7 sene önce vefat etti) Apartman kirli yeşil mavi beyaz renkte yeni bina, ben arkaya saklanıyorum şimdi görmesin bir şeyler ister gene gidiyorum. Elinde bir sepet var yemek varmış taziye için gelmiş yürüyor gayet sağlıklı görünüyordu ben apartmanın arkasında ayağımda sadece beyaz çoraplarla bakıyorum bir yandan da kirlenecek şimdi diyorum ama etraf tertemiz.'
ikinci rüyam; ben bir okuldayım dersteyiz öğretmen dersleri kontrol ediyor ders anlatıyor elinde bir liste var sallıyor bir yandan da, beyaz a 4 kağıtta, o listede kötü olan öğrencilerin isimleri yazıyormuş, benim adımı söylüyorlar arkadaşlar ben en ön orta sırada oturuyorum öğretmen önümde sallarken bakıyorum benim ismim yok listede öğretmende sen yoksun bakma boşa diyor. Zil çalıyor tenefüse çıkarken büyük kardeşim bana kırmızı bir gül veriyor, gülün üstü değil yeşil yaprakları çok fazla ve belirgindi.

Hayatımda biri var ama o beraber olmamız için zamanı var diyor çok fazla çalışıyor, düze çıkmam 1 seneyi bulur, tabi biz konuştuğumuzda, gününü yaşa bırak her şeyi akışına, zaman diyor. bazen günlerce konuşamıyoruz, ayrı şehirlerdeyiz de, ben seni üzerim diyor onun için zaman diyor. Bu kişiyle biz çok yakın arkadaşken böyle oldu o daha önce hissetmiş ama söylemedi, bende sustum.Nasıl olduysa açıldık birbirimize onu çok özlüyorum bir yuvamız olsun istiyorum artık beraber sırt sırta verelim diyorum yaşlarımız 30 a geldi vvcc..

Şimdiden yorumlarınız için Allah razı olsun ağzınıza sağlık.
Teşekkür ederim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun kardeşim
Rüyada çorap görmek; konfor, sıcaklık veya yolculuğa işarettir. Çorap rüyaları yorumlanırken rüyada gördüğünüz çorabın rengi ve yün, pamuk, naylon gibi malzemesi önemlidir ve birlikte ele alınmalıdır.

Rüyada çorap görmek, renklerine göre
Rüyada beyaz çorap görmek; huzur, mutluluk, aile saadeti, güzel bir yaşama işarettir
Rüyada siyah çorap görmek;ilk başlarda sıkıntılar çektikten sonra istikrarlı ve güzel bir yaşama işaret eder..
Çorap giydiğiniz çorabın eski veya yeni, sağlam yada yırtık ve üretildiği malzeme ile tabir edilir.

Sağlam çorap giyilmesi yaşamınızda arzu ettiğiniz konfora kavuşmak için sürekli ve yavaş bir hızda hedeflerinize doğru ilerlediğiniz anlamına gelir.
Yeni çorap giymeniz amaçlarınıza yaklaştığını ifade ederken, çorabın her ikisini de giyerseniz amaca kısa zamanda ulaşacaksınız demektir.

Yün çorap aile sıcaklığını, pamuk çorap sağlık ve afiyeti, naylon çorap işlerde aceleyi simgeler...

Rüyada gül görmek; aşk ve sadakat konularında mesaj verirken güller bazen rengine göre hayatın bazı alanlarında sevinç, mutluluk ifade eder.
Rüyada görmek renklerine göre güllerin yorumu
Kırmızı gül,;aşk, tutku, arzu, kadınlık, birlik, bir araya gelme isteği ve romantizm simgeler.
büyük kardeşinizi dinleyin O Sizin iyiliginizi istiyor..

"sırt sırta verelim diyorum yaşlarımız 30 a geldi "
Siz de Haklisiniz..madem ki 1 sene daha dedi ins. verdiği mühleti bir sene daha bekleyin daha sonra uzatirsa güler Solmadan Siz kendi yolunuza..
"benim ismim yok listede " Sizin ve o insanin öncelikleriniz farklı, ihtiyaçlarınız farklı ..Allah Yardimciniz olsun...Siz yine de yaşınız gereği farklı talep ve taliplere açık olun..sırıtık.:,
Hakkınızda hayırlısı olur inşallah..

kelebek09

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
çok teşekkür ederim zaman ayırdığınız için hakkınızı helal edin verdiğiniz bilgiler içinde Allah razı olsun :)

aycam

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Merhaba , bugün annem beni rüyasinda eski coraplari yanina tasidigini görmus yanimda da kiz cocugumla birlikte, annem bu rüya üzerine beni aradi acaba bu rüyanin meali nedir ?
coraplari anneme götürüyordum rüyasinda ( eski coraplar)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba Rüyaniz Hayr olsun
Rüyada çorap görmek;
renklerine göreRüyada beyaz çorap görmek; huzur, mutluluk, aile saadeti, güzel bir yaşama işarettir
Rüyada siyah çorap görmek;ilk başlarda sıkıntılar çektikten sonra istikrarlı ve güzel bir yaşama işaret eder..
Çorap giydiğiniz çorabın eski veya yeni, sağlam yada yırtık ve üretildiği malzeme ile tabir edilir.

Rüyada eski çorap görmek;
sıkıntılı, sorunlu bir dönem geçirdiğinizi gösterir..selametle..

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada çorap görmek

Selâmün aleyküm hocam
Rüyamda sabah hazırlanırken çoraplarımı giymeye çalışıyordum yalnız 2 elle sağ ayağıma çorabı geçirmeye çalıştıkça çorap daha da uzuyor bir türlü girmiyordu böylece devam etti. Bunun bir anlamı var mıdır varsa nedir?
şimdiden teşekkür ederim...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun
Rüyada çorap görmek, giymek;
sağ ve sol olmak üzere yorumu değişir.

"sağ ayağıma çorabı geçirmeye çalıştıkça "
genellikle huzur, mutluluk, aile saadeti, güzel bir yaşama işarettir..
kalplerimizi Hayra, iyiliğe ve güzelliğe ,ayaklarımızı, adımlarımızı ve aklımızı hep hayra, hep doğruya ve iyiye çevir..
ayaklarımızı (yolunda) sabit kıl amin...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hocam giyemiyordum çorabı ?

"Sen çık aradan, Kalsın seni Yaradan”
o zaman çorabı giyebilirsiniz.... insan kendi kendine de engeldir!!

Bir insanın Allah-u Teâlâ'ya çok sığınması ve nefsinden de çok korkması lazımdır.
Nefsin kendini beğenmesi en büyük tehlikedir. Kişiyi uçurumun kenarına getiren de kurtaran da kendi varlığıdır...

duaa..

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
İstihareye yatmissin gordugun nesneler onemli degil orada renkler onemli. Genelde beyaz gormussun hayirli bi kismetin varmis yani konustugun kiz hayirliymis kacirma evlen.

Üst Alt