• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada çöl görmek

İLiM DiLeNcİsİ

Rüyalar aleminden
Süper Mod
Katılım
10 Haziran 2011
Mesajlar
709
Tepkime puanı
42
rüyada çöl, rüyada çölde yürümek, rüya tabiri rüyada çöl, rüyada çöl kumu görmek, rüyada sahra görmek

Rüyada çöl görmek, tek başına bir çok mesaj verir. Rüyada görülen çölün ve rüyadaki diğer olayların durumuna göre yorumlanmalıdır. Yalın ve yüzeysel olarak tabirlemek gerekirse, rahatsız edici ve sıkıntı veren sorunlardan uzaklaşmak, esenlik, ferahlık ve huzur bulmak şeklinde tabir olunur. Bu tür rüyalar, kişiden kişiye değişmekle beraber, hem maddi hem de manevi olarak ileriye dönük müjdeler verebilir.

Uçsuz bucaksız çok geniş bir alana yayılan çöl görmek ise, insanlardan uzaklaşıp kabuğuna çekilmek ve yanlız kalmaya işaret olarak yorumlanır. Çölde yanlız başına yürümek de yine yanlızlık olarak tabir edilir. Aynı rüya bazı durumlarda çölün büyüklüğüne göre değerlendirilen para ve serveti işaret eder.

Çölde yolculuk yapmak, sıkıntı ve zorluklarla karşılaşmaya işaret eder.

Çölde susuz kalmak, işsizlik, sıkıntı, geçim derdi ve bu olumsuzluklardan kurtulma çabasını ifade eder.

Rüyada görülen çölde, yeşillikler varsa hayır ve bereket olarak yorumlanır. Çölün boyutlarının değişmesi, büyümesi, maddi ve manevi ilerlemeye işarettir.

Gördüğünüz rüyada ana unsur çöl olsa bile, yorumlarken diğer faktörlerde göz önünde bulundurulmalı, rüyada duyulan sesler, görülen kişiler, olaylar, objeler bir bütün olarak ele alınıp yorum ona göre yapılmalıdır. Bazı rüyalar insana ilahi pencereden mesaj olabilir. Uyaran veya müjdeleyen mesajı doğru anlamak veya en azından tahmin etmek gerekir.
 

Huzur Yolcusu

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Katılım
21 Haziran 2014
Mesajlar
587
Tepkime puanı
3
Rüyada Çölde Kum Hortumu Görmek;

Selamün aleyküm ablacım bugün bir rüya gördüm Rabbim hayırlara getirsin inşallah.

Son günlerde kendimi hep askerde görüyorum, bugün ki rüyamda da yine askerdeyim kışladan dışarı çıkıyordum. Sonra kendimi bir anda çöl gibi bir yerde gördüm üzerime yaklaşan büyük bir kum hortumu vardı. Bana doğru yaklaşmasını seyrediyordum kaçmadım içimde korkuda yoktu sonra hortum bana yaklaştı ve beni içine aldı. Bende ellerimi iki yana ayırdım ve yukarı doğru bakarak gülüyordum sonra uyandım. Tabiri nedir ablacım?
 

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Katılım
26 Temmuz 2011
Mesajlar
19,432
Tepkime puanı
185
Ve aleykümselam ,rüyanız hayr olsun.
artık kendinizi toparlama bir düzene, disipline sokma zamanı anda zor ve sıkıntılı bir dönem yaşadığınızı ancak sabır ve çabalarınızla bunları atlatıp, başarıya ulaşacağınızı ifade eder.

Anladım Ki! Biz asla kemâle eremiyeceğiz, amma ermek için ölene kadar çalışacağız.
Kim kemâle erdim derse, işte o, onun zevâli olmuştur..

EY KAİNATIN MİNYATÜRÜ İNSAN.!
KALBİNİ DANIŞMAN AKLINI KATİB KIL...
VİCDANINI HAKİM AZALARINI ASKER KIL...
BÖYLECE HAK ANAYASAZINI HAKLAŞTIRMIŞ OLURSUN...

Herkesin mevki ve makamı, aklı,idrakı,sabrı miktarıncadır...
Gönül,sır sandığıdır!insanlar ile çekiştigin An-da neler kaybettitiğini,Susarak teffekür etse idin,kazan-an-lardan olurdun.
kendinizi bir an once toparlıyamazsanız.....

Rüyada çöl görmek;
bazen fakirliğe, çok zorluklara ve maddi ve manevi kaybına işaret eder..

Rüyada Kum Hortumu Görmek;
gerçek yaşamınızda karşılaştığınız zorlukların iç dünyanızda kimi çatışmalara yol açtığını ya da bir duygusal mücadele içinde olduğunuzu göstermekte..
Allah-u Teâla'nın İzni İle içinde bulunduğunuz durumdan çıkacağınıza yorumlanır selametle...
 

Zynpppp

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Katılım
25 Ekim 2017
Mesajlar
13
Tepkime puanı
0
Selamunaleyküm. Rüyada çöl görmek neye işarettir? Bugün yine yorumunu yapamadığım çok sıkıldığım bi rüya gördüm. Rüyamda bi minibüsteyim. Tüm arkadaşlarım içinde ama karanlıktı arabanın içi. Sonra araba durdu ben indim bi adam da orda idi güya başımızda bekliyordu, saçları beyaz at kuyruğu yapmıştı. İndim arabadan baktım gök aydınlık bi çöldeyim. Sadece bi kaç yerde kuru ağaç var. Bu ağacın en üstünde 2 tane tüm nar, altında hatırlamadığım başka bi meyve, en alt kısmında ise mısır var. Ama ben mısırı salatalık küte olarak görüyorum yaklaştıkça mısır oluyor. Ama salatalık tadı alıyorum. Koparıp yiyordum. Hatta bekleyen adama vermek istedim yarısını, elimden düştü arabanın altına. Sonra tekrar arabaya bindim köy gibi bi yerdeydim. Sonra yanımda bi kadın vardı yüzüne fondoten sürüyordu. Bende lavaboya gittim güya bende sürmüştüm bi kısmına yüzümü yıkamaya başladım. Yüzümü yıkadıkça kirli su dökülüyordu. Yüzümü temizliyordum. Sonra uyandım. Acaba yorumu nedir? Gerçekten içim sıkıldı bi yorum yapamadım?
 
K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Rüyada colde olmak

Mrblar ben rüyamda coldeydim, arkadaşlarımla okul mudurumle coldeydik çok mutluydum topluca colde dolasiyorduk. Ben zıplayarak dolasiyordum, ileride bir parkur gibi bir yer var oraya tirmaniyorlardi bende gittim ilk siradaydim en sevdiğim arkadaşım yan sıradaydı, ben ilk çıktım küçük bir yer vardı başka bu dünya gibi hocam mutlulukla bana bakıyordu sasiriyordu. Benim tepeyi zorlanmadan çıkmama ordaki küçük araya girmemi söylüyordu bende o küçük araya giriyordum o küçük aradan girdiğimde bambaska bir yer çıkıyor oyuncaklar felan var, salincaklar felan. sallaniyordum bir yandan da abim varmış benim çok yakışıklı mavi gomlekli ben cok seviniyordum abim varmış diye.
 
Üst Alt