• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada CİHAD görmek

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Bir kimsenin rüyasında savaştığını görmesi; çoluk çocuğunun rızkını temin etmek için gayret sarf ettiğine ve güzel bir adla anılmasına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında cihada (savaşa) gittiğini görmesi; o kişinin fazilet ve zenginliğine ve âhirette yüksek bir dereceye nail olacağına, kişinin rüyasında Allah yolunda savaştığını görmesi; aile efradının geçimi için gayret gösterdiğine, bir kimsenin rüyasında silahı ile beraber savaştığını görmesi: namazını kılan, zekâtını veren gayretli bir müslüman olduğuna delalet eder.

Kişinin rüyasında birtakım insanların savaşa çıktıklarını görmesi; o kimselerin kurtuluşa, zafere, yüksek bir makama, izzet ve kuvvete kavuşacaklarına, kişinin rüyasında kılıcını sağa-sola sallayarak tek başına düşmanla savaştığını görmesi; o kimsenin düşmanlarına galip geleceğine, kişinin rüyasında Allah yolunda öldürüldüğünü görmesi; o kimsenin rahatlığa ve sevince kavuşacağına ve rızkını da kolay bir şekilde kazanacağına delalet eder. Bir kimsenin rüyasında bir savaşı kazandığını görmesi; o kimsenin ticâretinden ve kazancından faide göreceğine, bir kimsenin rüyasında savaşta düşman tarafına hamle yaptığını görmesi; o kimsenin ganimet malına nail olacağına, kişinin rüyasında din düşmanları ile savaştığını, zalim ve münafıklara muhalefet ettiğini görmesi; rüya sahibinin onlara galip geleceğine yorumlanır.

Rüyanızda denizde savaştığınızı görmeniz; muhtaç duruma düşeceğinize, korkuya kapılarak zayıflayacağınıza, helak olacağınıza, iki düşman arasında kalacağınıza ve her iki taraftan da korkuya kapılacağınıza işaret eder. Rüyanızda azgın ve zalimlerin taraftarı olduğunuzu görmeniz; dininizden döneceğinize, yahut ana-babanıza âsî olacağınıza veya namazınızı terk edeceğinize delalet eder.

Allah'ın kulu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada cihad etmek

Rüyada cihad etmek ne demektir, rüyada çatışmaya girmek, cihad görmek.
Selamün aleyküm Gönülsızım hocam ve değerli islami forumlar ailesi,
Ramazan-ı Şerifimizin mübarek olmasını ve Ümmet-i Muhammed'e hayırlar getirmesini temenni ediyorum.
Ümmete yapılan zulmün dozajını artırdıkları şu günde sahur sonrası gördüğüm bir rüyamı paylaşmak istiyorum.
Rüyamda Filistin gibi zulüm altında inleyen bir İslam beldesindeyim. Ciddi bir çatışma var ve halk olarak bizler de bu çatışmanın içindeyiz, hatta kafirle doğrudan karşı karşıya geliyoruz. Her tarafımız kan revan içinde kalıyor, biiznillah düşmanı alt ediyoruz ve kale gibi bir yere sığınıp düşmanı dışarı atıyoruz. (Düşman Yahudilerdi sanırım)
Sonrasında kardeşlerimizle bir araya geliyoruz çatışmanın ardından bir kardeşim bana mescitte müslüman genç kızların İslami ders için beklediklerini oraya gitmemiz gerektiğini söylüyor ve bana "Ben çatışmalardan hazırlanamadım, senin hazırda yapabileceğin bir konu-tefsir filan var mı?" diyor.Ben de "tamam inşaallah yaparım" diyorum ve aklıma ilk "Kafirun suresi "geliyor. Tam talebeleri etrafıma toplayıp dersi anlatmaya başlamıştım ki uyandım. Hayırdır inşaallah deyip yorumu size bırakıyorum. Şimdiden Allah razı olsun...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam, değerli Gönül dostum.
Ramazan-ı Şerifimizin mübarek olmasını ve Ümmet-i Muhammed'e hayırlar getirmesini temenni ediyorum..
kusura bakma biraz geç oldu Mübarek Ramazan ayı ibadetler, iftarlar, sahur derken bir de Çocukların okulu kapandı ben oruç tutuyorum diye de onlara faturasını ödetmiyorum.., parka gidiyoruz, beraber spor aktivetilerine katılıyoruz vs derken ramazan biraz fazla hareketli geçiyor..
Oruç bizi değiştirmeli.............

Rüyaniz hayr Olsun.
Rüyada cihad etmek ;
Rüyada cihat ettiğini gören Allah’ın rahmetini, peygamberin sevgisini kazanır.

Allah için cihat edenin iyi bir müslüman olduğuna, ibadetlerini yerine getirdiğine, o kişinin hayır ve sevap üzerine olduğuna delalet eder..

"Küçük harpten, büyük harbe döndük"
Resûl-i Ekrem Efendimiz bir savaştan döndükleri zaman, bu hadîs-i şerîfi buyururlar idi.
"Büyük harp"ten kasıt nefis düşmanı ile mücâhededir. Nitekim Resûl-i Ekrem Efendimiz diğer bir hadîslerinde "Harbin en fazîletlisi kişinin nefsine ve nefsinin heveslerine karşı olan savaşıdır" buyururlar.selametle
..

https://www.islamiforumlar.net/ruya-yorumlari-bolumu/31828-ruyada-kafirun-suresi-okumak.html

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleyküm...

Rüyamda bir yerden aşağı doğru iniyorum, etrafı kar ayaklarım kara girip çıkıyor son anda inerken amcamın mezarını görüyorum toprak olarak, üstünde ismi yazıyordu bir tahta dikilmiş başına ona basmamak için adımı yana atıyorum sonrasında ise bir dengemi kaybeder gibi oldum ama kaybetmedim sonrasında arkama döndüm baktım dağlardan çığ düşüyor ne kadar büyük bir gürültü kayalar fırlıyor diyorum allahım kıyamrt mi kopuyor sonrasında ise kar benide götürüyor kar durunca kafamı sağa çevirip bakıyorum büyük bir taş kayadanda büyük sağ üst taraftan geçip saplanıyor. Sonrasında bir ses sesleniyor bana 4 kişi zuhur etmedikçe kıyamet kopmaz arapça(seyfullahi gibi diğerlerini hatırlamıyorum) isimlerini sayıyor bunlardan biride sensin diyor. Allah için cihat meydanına diyor 4 ümüz onun peşi sıra gidiyoruz. Yolda giderken bir çok büyük uzun bir kılıç buluyorum sonrasında ise bitde bana sopa lazım diyip uzun bir tahta alıyorum. Meydanda karşıma gelen ilkini bir darbeyle yere seriyorum sonrasında biri daha geliyor onun elinde bir halka var büyük bir halka allahım diyorum bu küffara karşı rezil olacağız galiba bana altın bir testi mi dizlik mi benzeri bir şey atıyor martıya simit atar gibi değmeden yanımdan geçiyor allahım bizi rezil etme diyorum sonrasında ise gaipten bir ses duyuyorum: Müsterih Ol senin için Hz.Hamzanın kılıcını getiriyoruz...

Selametle.

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Selamun Aleyküm...

Rüyamda bir yerden aşağı doğru iniyorum, etrafı kar ayaklarım kara girip çıkıyor son anda inerken amcamın mezarını görüyorum toprak olarak, üstünde ismi yazıyordu bir tahta dikilmiş başına ona basmamak için adımı yana atıyorum sonrasında ise bir dengemi kaybeder gibi oldum ama kaybetmedim sonrasında arkama döndüm baktım dağlardan çığ düşüyor ne kadar büyük bir gürültü kayalar fırlıyor diyorum allahım kıyamrt mi kopuyor sonrasında ise kar benide götürüyor kar durunca kafamı sağa çevirip bakıyorum büyük bir taş kayadanda büyük sağ üst taraftan geçip saplanıyor. Sonrasında bir ses sesleniyor bana 4 kişi zuhur etmedikçe kıyamet kopmaz arapça(seyfullahi gibi diğerlerini hatırlamıyorum) isimlerini sayıyor bunlardan biride sensin diyor. Allah için cihat meydanına diyor 4 ümüz onun peşi sıra gidiyoruz. Yolda giderken bir çok büyük uzun bir kılıç buluyorum sonrasında ise bitde bana sopa lazım diyip uzun bir tahta alıyorum. Meydanda karşıma gelen ilkini bir darbeyle yere seriyorum sonrasında biri daha geliyor onun elinde bir halka var büyük bir halka allahım diyorum bu küffara karşı rezil olacağız galiba bana altın bir testi mi dizlik mi benzeri bir şey atıyor martıya simit atar gibi değmeden yanımdan geçiyor allahım bizi rezil etme diyorum sonrasında ise gaipten bir ses duyuyorum: Müsterih Ol senin için Hz.Hamzanın kılıcını getiriyoruz...

Selametle.
Hz.Hamza kılıcı, Sorunlara işarettir.
Gaipten ses duymak, guzel haberlere işarettir.
Duşmanı yere sermen ise, hayatında yeni bir sayfa açacağına işarettir..
Ruyandaki çığ Emeklerinin boşa gitmeyeceğinin göstergesidir
Mezar ise, dunya zevklerini hiçe sayacağına, hayra işarettir..

Üst Alt