• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada çamaşır asmak

ömr-ü diyar

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada çamaşır asmak, rüyada çamaşır görmek, rüyada çamaşır astığını görmek, rüyada çamaşır astığını görmek, rüyada çamaşır toplamak, rüyada çamaşır sermek, islami rüyada çamaşır asmak
Evde bir ipe çamaşır astığını görmek, ayrılığa ve hicrana işaret eder.

Çamaşır asmak evle ilgili bir belanın defedilmesine işarettir.

Rüyada çamaşır ipine çamaşır astığını görmek gizli yanlarınızı açığa vurduğunuza da yorumlanır.

Rüyada çamaşır görmek istediğiniz arzuladığınız bir şeye kavuşacağınıza işarettir.Eğer görülen çamaşır temiz ise sağlık, çamaşır kirli ise sağlığı etkileyen alışkanlıklardır.

Eğer rüyanızda çamaşır yıkıyorsanız uzun süredir sizin gizlideğiniz veya sizden gizlenen gerçeklerin su üstüne çıkacağına tabir olunur.

Rüyada çamaşır yıkadığını gören kadınsa, kocası ile aralarinda küçük bir tartışmaya yorumlanır..

Bir baska rivayete görede: Bir kimsenin rüyada çamaşır yıkadığını görmesi, keder ve dertlerden kurtulacağına işarettir.

Rüyada görülen temiz çamaşırlar kişinin iyi amelleri, ahlakı, güzel düşünceleri ve insanlarla olan iyi münasebetine, Kirli çamaşırlar biriken ve ihmal edilen işlere işaret eder.
Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için aşağıdaki yazıyı da mutlaka okuyunuz...
İslam'a göre rüya üç çeşittir.

1- Salih rüya

2- Şeytani rüya

3- İnsanın içinde yaşadığı olaylardan, etkilenmesi sonucu doğan rüya.

Hiç bir rüya yaşanılan ortamdan bağımsız bir sekilde yorumlanamaz.

Rüyayı gören kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyeti, O An içinde bulundugu maddi ve manevi durumu mutlaka göz önüne alınmalıdır.

Zaman zaman başkaları ile ilgili rüyalar da görebiliriz; bizi hiç ilgilendirmeyen bir rüya, bir başka yakınımızı ilgilendirebilir.

Bu nedenle, her rüya aynı şekilde tabir edilemez..

Aynı rüyayı farklı kişiler farklı mekan ve konumlarda gördüklerinde tabirleri de farklı olacaktır.

Bundan dolayı da, rüya yorumu özünden bir şey kaybetmese bile, yansıması farklı olabilir

Rüyayla amel edilmez. Rüya ve ilhamla elde edilen bilgiler dinin bir emri gibi kabul edilmemelidir.

Görülen rüyaları esas alarak hayatını ona göre düzenlemeye kalkışmak yanlıştır. Çünkü rüyaların doğruluğunu ölçmek ve tesbit etmek mümkün değildir.

Rüyalarda çeşitli hikmetler vardır. Kimi için bir müjde, kimi için bir ikazdır. Kur'an-ı kerimde rüya ve tabiri ile ilgili bilgi vardır.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Güzel rüya müjdedir.) [İbni Cerir]
(Salih rüya rahmani, karışık rüya şeytanidir.) [Buhari]
(En doğru rüya seher vakti görülendir.) [Beyheki]
(Kıyamet yaklaştığında, Müslümanın rüyası ekseriya yalan çıkmaz.) [Müslim]
(Sözü doğru olanın, sadık kimselerin rüyası da doğru çıkar.) [Buhari]
(Gündüz görülen rüyalar doğru çıkar.) [Hakim]
(Kötü rüya gören kimseye söylemesin, şeytandan da Allahü teâlâya sığınsın.) [Müslim]
(Rüyasında hoşa gidici güzel şeyler gören, görüşü isabetli salih birine anlatsın! O da hayra yorsun!) [Beyheki]
(Rüya, tabir ilmini bilen bir dosta veya akıllı bir zata anlatılmalıdır!) [İ.Ahmed]
(Rüya nasıl tabir edilirse, öyle çıkar. Bunun için rüyanızı nasih veya âlime anlatın!) [Hakim] [Nasih, insanlara iyilik tavsiye eden, kötülükten sakındıran, nasihat eden kimsedir.]

HACER

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamınaleyküm gönül sızım, anneler gününüzü en içten dileklerimle kutlarım. Dün gece rüyamda çamaşır asıyordum. Oanda arkadaşım geldi bir anda yeni yapım daha tam bitmemiş bir binanın içinde yüksek katta balkondayken o binanın yapımı ile ilgilenen müteahhit geldi, arkadaşımmış güya, tokalaştık bende o da balkonda uzaklara bakarken uyandım. Hayırdır inşaallah dedim. Yorumlarını bekliyorum sabırla. Allah razı olsun ablacığım allah'a emanet olun.
duaa..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam ve Hosgeldiniz kardesim..Sizin de anneler gününüzü en içten dileklerimle kutlarım ..
Ruyaniza Hayirdir insallah diyelim.. Rabbim Hayra cikarsin..
Unutmayin her seyin Hayirlisini Diliyelim..Sadece O Bu olsun degil illa HAYIRLISi diyelim...

"o anda arkadaşım geldi bi anda yeni yapım daha tam bitmemiş "
kendinizi ruhsal,duygusal ve fiziksel olarak geliştirmek için çalışmanız gerektiğine işaret eder. S
iz cok iyi bir insansiniz birde ani sinir,ve cikislariniz,kizdiginiz anda cok KIRICILIGINIZ olmasa daha da guzel ve sevilen bir insan olurdunuz..
cok aceleci, telaşlı çabuk sinirlenen birisi olmaktan artik!vazgecin..yoksa hayatta cok kaybedersiniz seklinde ruyaniz yorumlanir..

Rüyada temiz çamaşır sağlık anlamına gelir...
Evde ipe çamaşır astığını görmek ayrılığa işaret eder.

Lâ havle velâ kuvvete illa billah"
kainatta tesadufe tesaduf edilmez..bunu biliyorum artik...
basindan gecen aci olaylarin sebep ve hikmettini bir gun anliyacaksin...
Hayırda şerde Rabbimiz dendir...
Hayır gördüklerimizde şer şer gördüklerimizde de hayır gizli olabilir...
Bundandır ki hayır olduğunda şükür ederiz şerle karşılaştığımızda sabır ederiz...
Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun...

çağla1

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleykum. Rüyamda bir arkadaşımın bahçesinde iplere yıkanmış çamaşır astığımı gördüm. Gerçek hayatta bu arkadaşımla bir husus yüzünden konuşmuyoruz. Rüyamda da konuşmuyor olarak gördüm, ona kırgınım ama yinede başka bir arkadaş rica etti diye ona yardıma gidiyorum. Son çamaşırlar asılırken yağmur çiselemeye başlıyor ve içeri giriyoruz. Bize kahve ikram ediyor, benim arkam dönük ve arkadan bana yaklaşıyor. Özür diliyor ama ben yine de bir türlü yüzümü dönemiyorum. Kalbim barışmak istiyor ama gururum engel oluyor. Yüzümü dönemeden uyandım. Şimdiden teşekkür ederim, Allah razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz hayr olsun..
Rüyada temiz çamaşır sağlık anlamına gelir...Evde ipe çamaşır astığını görmek ayrılığa işaret eder.

bu arkadaşınizla bir husus yüzünden konuşmuyorsaniz O zaman onun ile ilgili ile kirli ,temiz çamaşırlarından da uzak,ayrı durun!!!
Akıllı insan,kendi eksiği,hatalari kendi günahı ile uğraşır...Unutmayin!!Rabbim başkasının günahını ayıbını eksiğini Bizden sormayacak ...
kissadan Hisse Selametle..

aydınlık

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada yıkanmış çamaşır asmak

Selamün Aleyküm, ruyamda erkek arkadaşım kendine ait çamaşırlari yıkamış, sanırım onun evinde yada pansiyon gibi bir yerdeyiz. Bir kovanın içerisinde camasirlarini görüyorum, dikkatimi çeken parça şapka oldu, bende bu yıkanmış çamaşırları kurutmaliga astım.
Ruyam budur, aramiz biraz naneli. Yorumunuzu bekliyorum, selametle...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun
Rüyada temiz, yıkanmış,çamaşır asmak;
Bu rüyanin ayni anda 2,3 yorumu vardir..Allahu Alem..
-Rüyada temiz çamaşır sağlık anlamına gelir...
Siz yada erkek arkadaşın Hasta değilsiniz de ama ruhen iyi olduğunuz söylenemez...Duygular, kararlar, niyetler Sizler dağınık parça, parça...

-Bazen de uzun süre gizli kalan gerçeklerin ortaya çıkmasıdır...SIR ve masum yalan dediğimiz sakladiklarimiz..ikis ide güveni ve Sevgiyi sarsar...
iki insan arasındaki eğitim,yaş ,fikir, bakis acisinin ileride evliliği olumsuz yönde etkileyebileceğiini de UNUTMAYIN..
O yüzden evleneceğiniz insanin Sizin ile ayni KAFA Yapisinda olmasina cokca Dikkat edin..
Kafa yapisi ayni yolun yolculari halen saadet ve mutluluk ile birbirine sahip cikip destek verebilir..

Evde ipe çamaşır astığını görmek;
aranızda sıkıntı olmasi, ayrılığa ve hicrana işaret eder.

bazen zamansızdır ayrılık..
bazen teslim olmaktır ayrılık..
bazen ayrıldığında aranmaktır..aranmamayı istemektir..
bazen yerini doldurmaya çalışmaktır ayrılık..bazen yerini dolduramamaktır ayrılık..
bazen anlaşmaladır ayrılık..
bazen tek taraflıdır ayrılık..
bazen ayrılırken hediyeleşmektir ayrılık...
bazen kuru bir güldür ayrılık..
bazen ayrılığı okusursun..
bazen yazarsın...
bazen yaşarsın...
ama ayrılmaktan ayrılamazsın...
bazen bir anıdır ayrılık...
bazen bir hediyedir ayrılık...Kaybettim sandıkların kurtulduklarındır belkide,ayrılık...
Bunu Hiikmeti ve Muhabbeti Yaradan anca Rabbin bilir..
Selamet ile Hayra KALIN..

deep not;
Mukahakkak ki her insan rüya görür. Bazen rüya görmedim dediklerimiz aslında bizlerin hatırlamadığı ancak bir zaman sonra bize yaşatılan şeylerdir.
Ve o anda '' ben bunu daha önce yaşamıştım,hissetmiştim ,biliyordum deriz...

Üst Alt