• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada çam ağacı görmek

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada yeşil çam ağacı görmekrüyada çam ağacı kesmek rüyada çam ormanı görmek rüyada çam ağacının devrildiğini görmek rüyada çam ağacı dikmek rüyada çam ağacı ekmek rüyada tabiri çam ağacı
Rüyada çam agacı görmek, uzun ömre ve haşmete işaret eder.

Bir çam ağacı fidanı dikmek, hayırlı ve iyi işe başlamak, çam fidanı koparmak kötü iş yapmak şeklinde tabir olunur.

Rüyada çam ağacı görmek, tanınmış, yüce, asil veya mal ve hayrı az olan kişiye işarettir,

Rüyada çam ağacından bir kapı yaptığını gören kimse ahlakı kötü bir kimseyi yardımcı olarak alır.

Çam fidanı kopardığını görmek ise, bunun tesidir.

Rüyada çam ağacının tepesine çıkıp oturduğunu görmek, şan ve şöhretin artacağına, istikbâl ve saadete işaret eder.

Oğlum

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Hayırlı günler, Selamün Aleyküm. Ben 45 yaşında bir bayanım. Hiç kimsenin hayatı mükemmel değil herkesin kendine göre sıkıntıları mevcut bizim de ailecek bir süreçten geçiyoruz, hem sağlık hemde maddiyat yönünden gece dua ederken uyuya kaldım rüyamda devlet dairesi mi yoksa bir iş yerimi bilemedim iki bölümden oluşan bir daireydi. Bir bayan vardı bana dışarıda çiçek serası olduğunu söyledi merak ettim dışarı çıktım bahçede dört beş tane çam ağacı vardı bunları oğlum getirmiş birden ELTİM elinde bir çam ağacını getirdi benim içinmiş birden uyandım gece saat 3 olmuş.. Tekrar uykuya dalmıştım ki kendimi çocukuğumun geçtiği yer İstanbul'un Cerrahpaşa'da buldum aslında çok samimi olmadığım fakat tanıdığım bir bayan komşunun yanında buldum kendine uzunca açık renkli mermer vermişim fakat uzun olduğu için aman nazarlamayalım kırılmasın diyordum ki kenarından uygun şekilde ikiye ayrıldı, öylece kaldım, hayrol olsun diyorum şimdiden hayırlara vesile olsun teşekkürler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hayırlı günler,Aleyküm Selam Kardesim...
Kimsenin hayatı günlük güneşlik de değil. Herkesin kendine göre derdi sıkıntısı vardır.
Bana göre bu sıkıntılar karşısında asla karamsar ya da umutsuz olmamaktır ..
Cenabı hakkın imtihanı herkeste farklı farklıdır.
Eğer başımıza bela ve musibetler geliyorsa,bir şeyler hayatımızdan eksiliyorsa ve işler yolunda gitmiyorsa Rabbimiz bizi dua ve niyazla huzurda görmek istiyor.
Bizim niyazımızı ve haykırışlarımızı duymak ,Bizi huzurunda görmek istiyor..

adi ustunde İmtihan Dünyası ..
Zaman zaman hepimiz dünya sıkıntılarıyla bunalıyoruz, belki bazen isyan ediyoruz. Bu durumda imtihan dünyası içinde olduğumuzu unutmamalı ve sabretmeliyiz.
Bu dünya fanidir, gelip geçicidir, bu dünya ne sıkıntı çeksek aslında bir önemi yoktur çünkü biz müslümanlar olarak bu dünyayı değil gerçek
ve sonsuz olan cenneti arzulamalıyız.

Cenâb-ı Hak, imtihanlara karşı ne kadar sabır ve mukavemetimiz olduğunu bizlere göstermek için bizi bu dünyaya göndermiştir.
Her mü'min, pek çok engellerin bulunacağını, bunları sabır ve dua ile aşması gerektiğini çok iyi bilmelidir.
Bazen imtihan müddeti uzun olabilir..ama inanin her Herşey geçici ,Herşey sürekli değişmektedir...

Hayirdir insallah..
Rüyada çam ağacı görmek;kendisinden her mevsim istifade edilen sanat ve gelire, faydalı ilme ve huzura ,uzun ömre delalettir..

Rüyada mermer taşı görmek, dört vech ile tâbir olunur:
a) İzzet,
b) Yükseklik,
c) Mal,
d) İyi geçinen karı koca...veya mutlu bir evlilik...
ilk once Sabri ogrenmelisiniz yoksa Mermer gibi Ya KIRILIR ya da KIRARSINIZ..

"aman nazarlamayalım kırılmasın diyordum ki kenarından uygun şekilde ikiye ayrıldı"
dikkat ettiniz mi kardesim işler yolunda gittiginde bunlari baskasina soylediginizde ya kendi kendinizden yada soylediginiz kisilerin nazari ile o iyi giden işler duruyor!!

Rüyada bir şeyin ikiye bölündüğünü görmek ; maddi ve manevi sıkıntılar konusunda endişelenmenize gerek kalmadan yaşamak için yaşamınız
boyunca dengeli ve ölçülü davranmanız gerektiğini işaret eder..
Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun...
ALLAH HASTANIZA ŞİFA VERSİN. Borçlu olanlarada edalar nasib eylesin ,SIKINTINIZI gidersin ins.amin..
hayirli gunler...

Oğlum

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Teşekkürler, şimdiden sağolun.
Evet ben biraz kendimden çok bahsediyorum, dertleşiyorum kendimi firenleyemiyorum, bu benim zaafım olsa gerek. Konuşmamayı içimde saklamaya çalışıyorum, ne kadar başarılı olurum bilemiyorum. Konuşurken, dertleşirken sanki içim rahatlıyor sanıyorum, kimin ne düşüncede olgunu bilemiyorum. Neyse kusuruma bakmayın.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Teşekkürler, şimdiden sağolun.
Evet ben biraz kendimden çok bahsediyorum, dertleşiyorum kendimi firenleyemiyorum, bu benim zaafım olsa gerek. Konuşmamayı içimde saklamaya çalışıyorum, ne kadar başarılı olurum bilemiyorum. Konuşurken, dertleşirken sanki içim rahatlıyor sanıyorum, kimin ne düşüncede olgunu bilemiyorum. Neyse kusuruma bakmayın.

bir sey degil kardesim ..est. insaniz tabiki birbirimiz ile dertleşecegiz.. burasi sadece bir Forum degil muhabbeti ile Dostlar,Gönül Dergah,mekanidir...
Sizi bir nebze,rahatlatabiliyorsak ne mutlu bize..
beni yanlis anladiniz... demek istedigim..burada bir arkadasim var Sizin gibi cok iyi, temiz,ard niyetti olmiyan biri..
:maasallah:
Eşi bazen masallah cok iyi kazaniyor bu arkadasimda bunu bir hanim var burda ona her soylediginde eşinin işleri kesildigini fark etti..
Nazar mi deyiyor, o hanimin ahi mi .icimi gidiyor kim bilir...
Size bunu anlatmaya calismistim..
Siz iyi bir insan ,iyi bir evlad, iyi bir Annesiniz..
Ben de okyonuslar otesinde bir muhacirim Sizler ile Gönül köprüleri kurmak, Hizmet icin burdayim..
Peygamberimiz Muhammed, Mustafa sav.buyuryor: " Icinizden en hayirlisi, Insanlara en faydaliniz olaninizdir"

her şeyim var ama hiç bir şeyim yok..evim var hem de kocamaaan ama beni ziyaret edecek ailem yok!!
arabam var ama gidecek yerim yok..evimde, arabamda heryanimda telefon, Ipod, I fhonlarim varda ariyacak hic kimsem yok!!
ucak bilettim icin param da var Hamd olsun ama Annem , babam yok!!
oyuncaklarin en alasini alabilecek gucteyim de !!kendi kucuk cocuklarim yok!!
O yuzden kimsesiz cocuklara koruyucu Annelik yapmaktayim..birde bir yetimi evladlik aldim onu evladim diye bagrima basiyorum..
ortopedik yatak ve koltuklarim var da uykum yok,, ve o koltuklarda can ile sohbet, muhbbet edebilecegim bir insanim bile yok!!
Yok da Yokk iste..her şeyim var da hiç bir şeyim yok..anlasaniza...
....

acilangul1

yakupnwo

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Çam Ağacı Sulamak

Selamünaleyküm, Annem rüyasında çam ağacını sularken görmüş anlamı nedir? yardımlarınızı bekliyorum.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleyküm selam hayirdir insallah..
Rüyada Çam Ağacı Sulamak;
Rüya sahibinin hayallerine ve isteklerine kavuşabilmesi için çok çalıştığı, azim ve sabırla emek vermekten vazgeçmediği anlamına gelir.
Rüyasında çam ağacı suladığını gören kişi tuttuğunu koparan ve kafasına koyduğu her şeyde muvaffak olan kişi olarak tasvir edilir.
Bu kişi Allah’ın izni ile her işin altından zaferle çıkar.

Alagul

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
cam agaci görmek

Merhaba, bundan iki yil once ruyamda sevdigim ama sevgilim olmayan kisiyle gokyuzune kadar uzanan bir cam agacinin uzerindeyiz ve goge kadar uzanan bir iple bir birimize bagliyiz,bana bakip gulumsuyor ve ben ona sana guvenebilecegimi biliyordum diyorum.Hayir haberler almak dilegiyle...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba rüyaniz hayr olsun.
Rüyada çam ağacı görmek;
uzun ömre ve haşmete yeni umutları, yüksek beklentileri, high expectations ifade eder ..

"bir iple bir birimize bagliyiz,"
eninde sonunda bir şekilde hayat yolunda birbiriniz ile karşilaşabilirsiniz...

Sakin bir zamanınızda oturup düşünün, olumlu,olumsuz taraflarınızı, yaşadığınız olayları, yaptıklarınızı ve yapamadıklarınızı, güçlü ve zayıf taraflarınızı. Sonuçta pozitif olanların fazla olduğunu göreceksiniz ve buna sevineceksiniz,ama yüksek beklentiler İçine girmeyin...
selametle......

Alagul

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Bu kadar kisa surede yorumlayip cevap verdiginiz icin tesekkur ederim. Ben her seyi cok uzun zamandir bekliyorum yoruldum, bunaldim artik sabrim kalmadi. Umut etmeye calisiyorum, hayal kurmaya olmuyor. Bir gun guzel bir sey olursa Allahin mucizesi olur.

Size baska bir ruya mi da anlatmak istiyorum;
Yine 2-3 yil kadar once bir yaz ayinda ruyamda bir yerde agacin altinda etrafimda bayanlarla oturuyorum. Sonra elime bakiyorum elimde cam kozalagi ve cam fistigi var. Ben arayip bulmusum elimdekileri, kizlar bunlari gorunce elimden almak icin pesimden geliyorlar. Ben kosarak kaciyorum ve uc kactli bir bina var o binanin ucuncu katina kadar cikiyorum. Koridorun basinda bir sandalye var ve koridorda ogrenciler sinav oluyor, orasi okulmus. Bir sinifa giriyorum ici karanlik ve benim o siniftaki hocaya elimdekileri gostermem gerekiyormus. O karanlik odada iken birden bire sabah oluyor ve ben evimizin mutfaginda uyaniyorum. Cama bakiyorum iki tane yesil yapma kus cama yapisik vaziyette. Ardindan aniden iki kusta ayni anda canlaniyor, gozlerime inanamiyorum nasil olur diyorum. Kuslar tombul ve gozleri beyaz. Sonra camin alt kismina bakiyorum kucuk bir tursu kavanozu var agzi acik iki bocek etrafinda dolaniyor. Ardindan buzdolabina bakiyorum pembe basortum buzdolabinin kapisina kisilmis. O an da uyandim hayir olur insallah! Yorumlarinizi dort gozle bekliyorum...

Üst Alt