• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Boşlukta Düştüğünü Görmek

ömr-ü diyar

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Düşme rüyaları rüyalar aleminde oldukça genel olan diğer bir rüya konusudur. "Rüyasında düştüğünü gören kişi ölmeden önce uyanamazsa gerçekten ölür" şeklindeki inanışın aksine, bu tür rüyalarda yere çakılmadan önce uyanamamanız ve ölmeniz durumunda gerçekte ölmezsiniz.

Bir çok ortak rüya konusunda olduğu gibi, düşmek de güvensizlik, kararsızlık ve tedirginliğin işaretidir. Güzdüz yaşantınızda bitkin ve kontrol edemediğiniz bir durum içindesinizdir. Bu iş ortamınızdaki ilişkilerinizde nasıl hissettiğinizi yansıtıyor olabilir. Destek noktanızı kaybetmiş, tutunacak dalınız kırılmış, ve günlük hayatın koşuşturmacası içerisinde daha fazla devam edemiyor olabilirsiniz. Düştüğünüz zaman tutunabileceğiniz hiç birşey yoktur. İyi ya da kötü, kontrolsüz bir şekilde bu aşağı gidişe zorlanıyorsunuzdur. Bu kontrol kaybı uyanıkken içinde bulunduğunuz şartlarla paralellik gösteriyor olabilir.

Düşme rüyaları sıklıkla bir olay ya da durumda başarısızlık veya alt seviye olma hissini yansıtıyor olabilir. Okulda ya da işte başarısız olma korkusu, sahip olduğunuz statüyü kaybetme korkusu ya da aşkta başarısız olma korkusu olabilir. Utanç duyuyor olabilirsiniz ya da iftihar edebileceğiniz bir şeylerin eksikliğini yaşıyor olabilirsiniz. Statükoya ayak uyduramıyor ya da gerisinde kalıyor olabilirsiniz.

Freud'un teorisine göre ise, düşme rüyaları cinsel bir arzu veya dürtüye meylettiğinizin göstergesi olabilir.

Düşme rüyaları tipik olarak uykunun ilk evresinde meydana gelir. Bu evrede görülen rüyalara genellikle kol, bacak ve diğer vücut kaslarının kasılmaları eşlik eder. Bu ani kasılmalar aynı zamanda patolojide miyoklonik silkinme olarak da tanımlanır. Bazen bu düşme rüyalarını gördüğümüzde tüm vücudumuzun silkindiğini ve ürterdiğini hissederiz ve hatta bu silkinme ile uyanırız. Bu silkinmenin uyarı mekanizmasının bir parçası olduğu ve uyuyan kişinin hızlı bir şekilde uyanarak çevresindeki muhtemel tehlike ve tehditlere karşı savunma durumuna geçmesini sağladığı sanılmaktadır.

Manevi açıdan yorumlandığında ise, düşme rüyaları insanın ilahi kanun ve kaidelere göre değil, kendi çizdiği yolda ve kendi fikirleri uyarınca yaşadığı şeklinde olumsuz bir işaret olarak kabul edilir

HicranN

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm Gönül sızım kardeşim, ben her aksam besmele çekip duamı edip yatıyorum.Son 1 aydır her gece tam uykuya dalarken, beni bir boşluga itiyorlar, korkarak uyanıyorum. Acaba neyki bu, fikrinizi almak isterim saglıcakla kalın.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Gönül Dostum Hayirli kandiller,Rüyaniz Hayr olsun..
Boşluga Düşme rüyaları rüyalar aleminde oldukça genel olan diğer bir rüya konusudur. düşmek de güvensizlik, kararsızlık ve tedirginliğin işaretidir.
Güzdüz yaşantınızda bitkin ve kontrol edemediğiniz bir durum içindesinizdir.

Destek noktanızı kaybetmiş, tutunacak dalınız kırılmış, ve günlük hayatın koşuşturmacası içerisinde daha fazla devam edemiyor olabilirsiniz.
Düştüğünüz zaman tutunabileceğiniz hiç birşey yoktur.
İyi ya da kötü, kontrolsüz bir şekilde bu aşağı gidişe zorlanıyorsunuzdur. Bu kontrol kaybı uyanıkken içinde bulunduğunuz şartlarla paralellik gösteriyor olabilir.
Rüyada boşluğa düştüğünü görmek, tüm çabanızın boşa gittiğini, bir projenin sona erdiğini veya ilişkinin koptuğunu gösterir..

rüya da boşluğa itilmek;
Dost Görünümlü,düşmandan gelecek olan zarara Tedbir ve Temkin Ya Hu..güvenmediğin insanlari arkaniza almayin!!sıkıntı yaşamayın. selametle..

acilangul1

HicranN

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun kardesım yüregine saglık hayırlı kandiller selametle kalın

Üst Alt